Jump to content

Δικαιούμαστε τα νέα συγγράμματα ;


docman82

Recommended Posts

Ρε παιδια λυστε μου μια απορια...Εχω φτασει 11 ετος(καλως η' κακως και για διαφορους λογους δεν εχει σημασια,νομιζω).Χρωσταω καποια μαθηματα κ θελω να τα δωσω για να παρω πτυχιο.Τα συγγραματα ομως των μαθηματων αυτων εχουν αλλαξει μια και δυο φορες ηδη τα χρονια που περασαν.Δικαιουμαι να παρω τα νεα συγγραματα και αν ναι τι διαδικασιες πρεπει να ακολουθησω;ειναι αυτο που λενε ολα τα χε η Μαριωρη ο φερετζες της ελειπε..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καθαρά και ξάστερα ΟΧΙ.

Μέχρι 6+2 χρόνια δικαιούσαι βιβλία.

Το γράφει και στον οδηγό σπουδών.

http://www.grammateia.med.uoa.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=2061

Τα βιβλία θα πρέπει να τα αγοράσεις και δυστυχώς είναι εξωπραγματικά ακριβά.

Θα μπορούσες να τα βρεις απο αγγελίες εδώ μεταχειρισμένα αλλα τα σημαντικά βιβλία

π.χ Καρδιολογία Κρεμαστινού 3τομο σπάνια τα πουλάει κανείς.Επίσης κάνει 120Ε ο τόμος...

Σαν εναλλακτική επιλογή έχεις να διαβάζεις βιβλιοθήκη ΑΝ υπάρχει εκει το απαραίτητο βιβλίο

να το βγάλεις φωτοτυπίες απο κάποιον που το έχει..αλλα είναι άπειρες σελίδες και μάλλον δεν συμφέρει

να πάρεις άλλη καρδιολογία απο αυτή που διαβάζουν οι περισσότεροι(π.χ όχι Κρεμαστινού αλλα Braunwald που κατα καιρούς πουλιέται μεταχειρισμένη)

και επίσης να ψάξεις να βρεις πόσα και τι βιβλία χρειάζεσαι απαραιτήτως και να πας να τα παρεις όλα μαζί με τη μία ώστε να σου ζητήσεις να σου κόψει κανα 15% τουλάχιστον.Ο Παρισιάνος ας πούμε έχει 20% έκπτωση

Τέλος να αγοράσεις βιβλία στα Αγγλικά απο αμαζον αν μπορείς βεβαίως να διαβάζεις απο Αγγλικά και να πάρεις παλαιότερες εκδόσεις των ίδιων βιβλίων για πιο φτηνά!

Αυτά,πιο αναλυτικά δε γινόταν!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ είμαι ένατο έτος και μπορώ να παραλάβω νέα συγγράμματα μέσω ευδόξου -έχω ήδη παραλάβει κάποια- αλλά πρέπει κάθε φορά να κάνω ηλεκτρονική υπεύθυνη δήλωση (ένα κλικ είναι μόνο) οτι το εν λόγω σύγγραμμα δε βρίσκεται στη βιβλιοθήκη και οτι του χρόνου θα "επιστρέψω" το βιβλίο στη βιβλιοθήκη της σχολής μου. Απλά δε ξέρω αν μπορείς να εγγραφείς στο σύστημα του ευδόξου τώρα, εγώ είχα γραφτεί τον οκτώβρη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.