Jump to content

Κατέρρευσε το EDMS?


Recommended Posts

Δοκιμάζοντας να δω τις λίστες αναμονής στη νομαρχία Αθηνών, διαπίστωσα ότι αναμονές υπάρχουν μόνο για τα νοσοκομεία αττικό και ερυθρό σταυρό... Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό; Είναι προγραμματισμένη εργασία συντήρησης ή έχει πρόβλημα το σύστημα;

Να σημειώσω ότι με τις αναμενόμενες ανακατατάξεις στις ειδικότητες της νευρολογίας, ψυχιατρικής, πδψ, και φυσικής ιατρικής, είναι ζωτικής σημασίας να έχουμε εικόνα των λιστών...(Σήμερα μπήκα με σκοπό να κρατήσω backup...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έπρεπε να το είχαμε κάνει ήδη απο χθες για να έχουμε εικόνα.Τώρα την χάσαμε την μπάλα.Ας ελπίσουμε ότι τις έχουν κρατήσει κάποιοι άλλοι τις λίστες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έπρεπε να το είχαμε κάνει ήδη απο χθες για να έχουμε εικόνα.Τώρα την χάσαμε την μπάλα.Ας ελπίσουμε ότι τις έχουν κρατήσει κάποιοι άλλοι τις λίστες.

Λοιπόν, το google είναι φίλος μας....!

Αναζήτηση στο google "edms ψυχιατρική νοσοκομείο που μας ενδιαφέρει" και στα απότελέσματα πατάμε προσωρινά αποθηκευμένη σελίδα για να εμφανιστεί η σελίδα ως ήταν χθές.

Το έκανα ήδη για τα νοσοκομεία που με αφορούν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει ξανασυμβει αρκετες φορες ,συνηθως επανερχεται. Οι λιστες παντως δεν ειναι εγκυρες αφου περιλαμβανουν και αυτους που αλλαξαν νοσοκομεια μετα τις 2/8 και δεν ειναι λιγοι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εγώ μιας και βλέπω που γράφετε για τις εν λόγω ειδικότητες θέλω να ρωτήσω, μπορεί τελικά κάποιος να παρακάμψει το κομμάτι της Παθολογίας και να δηλώσει Ψυχιατρική ή Νευρολογία πρώτα αναλόγως με το αν πάει για νευρολογία ή ψυχιατρική αντίστοιχα ή είναι υποχρεωτικό να δηλώσεις πρώτα παθολογία ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ξερω οτι ειναι λιγο ασχετο αλλα δεν ξερω που μπορω να ρωτησω.. το τηλεφωνο της διευθυνσης υγειας αττικης κεντρικου τομεα ειναι το 2106984317?? γιατι προσπαθω μερες να παρω, ολες τις πιθανες ωρες και δεν το σηκωνει κανενας... αν γνωριζετε καποιο αλλο τηλεφωνο για να επικοινωνησω θα σας ημουν υποχρεη! ευχαριστω!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Στην σελιδα που υπηρχε για την ανατολικη αττικη(Βουλα) λεει οτι πλεον θα ενημερωνεται απο 1/1/2011 στο patt.gov.gr..εκει δεν βρισκω πουθενα το ασκληπιειο βουλας..κανω εγω κατι λαθος ή απλα δεν υπαρχει ενημερωση πουθενα για το ασκληπιειο;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι γενικοτερο το προβλημα μαλλον.Και στην νομαρχια πειραια εχει να ανανεωθει η ιστοσελιδα απο τις 3 μαρτιου.

Πιστευω οτι εχει να κανει με καποιους συναδελφους που ηταν υπο διορισμο σε προσωποπαγη θεση καθως και με τις αλλαγες στις ειδικοτητες νευρο-ψυχ-παιδοψ-φυσ.ιατρικη.

Ελπιζω να λυθει συντομα το προβλημα και οταν ανανεωθουν οι σελιδες να μην εχουμε ανεβει νουμερο στην αναμονη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα!

Μήπως στο πλαίσιο συγχώνευσης των νομαρχιών καταργείται και η δυνατότητα ηλεκτρονικής παρακολούθησης των καταλόγων αναμενόντων στα νοσοκομεία της ανατολικής Αττικής;

Επίσης, όταν επιχείρησα να τηλεφωνήσω στα τηλέφωνα της νομαρχίας Ανατολικής Αττικής δεν απαντούσαν τα τηλέφωνα. Απλά δεν τα σηκώνουν ή καταργήθηκαν λόγω συγχώνευσης; Πού θα αποταθώ για να μάθω τη σειρά μου;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα!

Μήπως στο πλαίσιο συγχώνευσης των νομαρχιών καταργείται και η δυνατότητα ηλεκτρονικής παρακολούθησης των καταλόγων αναμενόντων στα νοσοκομεία της ανατολικής Αττικής;

Επίσης, όταν επιχείρησα να τηλεφωνήσω στα τηλέφωνα της νομαρχίας Ανατολικής Αττικής δεν απαντούσαν τα τηλέφωνα. Απλά δεν τα σηκώνουν ή καταργήθηκαν λόγω συγχώνευσης; Πού θα αποταθώ για να μάθω τη σειρά μου;

Είχα κι εγώ την ίδια απορία αλλά κατάφερα να επικοινωνήσω τηλεφωνικώς με τη νομαρχία Ανατολικής Αττικής. Μίλησα με τον αρμόδιο για τις ιατρικές ειδικότητες και μου είπε πως οι αναμονές δεν υπάρχουν προς το παρόν στο διαδίκτυο και δε γνώριζε αν θα δημιουργηθεί ξανά σελίδα για ηλεκτρονική παρακολούθηση των καταλόγων. Οπότε, μου είπε να επικοινωνώ τηλεφωνικά για να μαθαίνω τα σχετικά. Όποιος ενδιαφέρεται, ας καλέσει στο 213 200 5260 και ας ζητήσει τον κύριο Πετράκη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...
  • 11 months later...

Το edms έχει να ενημερωθεί από τις 31 Αυγούστου? Εχθές τηλεφώνησα στην διεύθυνση υγείας και μου είπαν ότι ενημερώνεται καθημερινά και μάλιστα επέμεναν όταν τους έλεγα ότι στο internet η τελευταία ενημέρωση φαίνεται να έγινε στις 31 Αυγούστου. Τι βλέπετε οι υπόλοιποι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το edms έχει να ενημερωθεί από τις 31 Αυγούστου? Τι βλέπετε οι υπόλοιποι?

31 Αυγούστου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν ξέρω αν είναι άδειες προσωπικού ή κάποια βλάβη. Το τραγικό είναι ότι παίρνεις τηλέφωνο και αντί να ξεστραβωθούν επιμένουν ότι κάνεις λάθος και ότι το σύστημα ενημερώνεται καθημερινά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το edms έχει να ενημερωθεί από τις 31 Αυγούστου? Εχθές τηλεφώνησα στην διεύθυνση υγείας και μου είπαν ότι ενημερώνεται καθημερινά και μάλιστα επέμεναν όταν τους έλεγα ότι στο internet η τελευταία ενημέρωση φαίνεται να έγινε στις 31 Αυγούστου. Τι βλέπετε οι υπόλοιποι?

Στον υπολογιστή της διεύθυνσης υγείας εμφανίζονται κανονικά οι μεταβολές μέχρι και σήμερα. Γίνονται κανονικά οι διορισμοί.

Κόλλησε όμως ο server που φαίνονται στο κοινό οι αλλαγές.

Αναμένεται ο προγραμματιστής.

Ο server βρίσκεται στην μακρινή.....Ολλανδία. emgreece

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο μεταξυ μπορουν τα λαμογια να βγαλουν υπεραριθμες θεσεις κ να διορισουν τους δικους τους... εξαλλου μεχρι να γυρισει ο σερβερ.. καλα κρασια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στο μεταξυ μπορουν τα λαμογια να βγαλουν υπεραριθμες θεσεις κ να διορισουν τους δικους τους... εξαλλου μεχρι να γυρισει ο σερβερ.. καλα κρασια..

Φαντασία μου πλανεύτρα!!!!!!!!!!!!! emeleos
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

είδα γι αυτό το γράφω

δεν έχει σχέση το πρόβλημα του συστήματος με αυτό που ισχυρίζεσαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.