Jump to content

Έτσι μας γράφουν στα... αρχεία τους !


Leviathan

Recommended Posts

Έτσι μας γράφουν στα... αρχεία τους!

Απόσπασμα από άρθρο που ανέβηκε στο newsday.gr, 22/12/2010.

Ολόκληρο το άρθρο εδώ

Η φωτογραφία αυτή είναι από τα πάνω διαζώματα της Βουλής. Θαυμάστε τι κάνει η κυρία Έλσα Παπαδημητρίου, την ώρα της συζήτησης του προϋπολογισμού.

elsa1.jpg

elsa2.jpg

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά βρίσκω το άρθρο αρκετά λαϊκίστικο, αλλά επί της ουσίας η εικόνα είναι τραγική !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Προσωπικά βρίσκω το άρθρο αρκετά λαϊκίστικο, αλλά επί της ουσίας η εικόνα είναι τραγική !

Μα γιατί...? Εγώ το βρίσκω τόσο ρομαντικό, οι άνθρωποι που κυβερνούν τη χώρα μας να κρύβουν τέτοιες ευαισθησίες...! eminclouds

:splats: :splats: :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η αφηρημένη τέχνη ανέκαθεν χαρακτήριζε τους ιδιαίτερους ανθρώπους...! Άνθρωποι έξυπνοι, ευαίσθητοι, συναισθηματικοί, που ενδιαφέρονται για το κοινό καλό...! Μα δεν είναι όμορφο το γεγονός ότι η αφηρημένη τέχνη αγγίζει τους ανθρώπους που κάθονται στα έδρανα της Βουλής...? :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ναι και δείχνει ότι είναι και αυτοί αφηρημένοι...

Ας μη γινόμαστε κακοί, αγαπητέ συνέδελφε... Όταν κάτι δε μπορεί να το καταλάβει το δικό μας... φτωχό μυαλό, δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και λάθος...! Στην προκειμένη περίπτωση, ας πούμε, η κυρία κυρία (δεν είναι τυχαία διπλασιασμένο) προτίμησε να αφιερώσει χρόνο στην αφηρημένη τέχνη της παρά στη συζήτηση για τον προϋπολογισμό... Αυτομάτως αυτό δείχνει τη δύναμη του χαρακτήρα της... Απαξιεί να ασχοληθεί με αυτά που ασχολούμαστε εμείς οι κοινοί θνητοί... Και δημιουργεί...! Η αρχή του μεγαλείου...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι πηγε εξοπλισμενη: πηρε τα χρωματακια της, τους μαρκαδορους, τους ραπιδογραφους της (αρχιτεκτων γαρ) μαζι της... συνεπως δεν της ηρθε η εμπνευση εκεινη τη στιγμη και επιασε ενα στυλο για να μη χασει τη συλληψη, ηξερε εξ'αρχης οτι θα σκυλοβαριοταν και ειπε "ας παρω τουλαχιστον τις μπογιες μου για να κανω κατι δημιουργικο!"

το θρασσος της δε που τα εχει απλωσει ολα πανω στο εδρανο λες και ειναι στο νηπιαγωγειο δε το σχολιαζω καν. Κατα τα αλλα η συζητηση για τον προϋπολογισμο ειναι η κορυφαια της χρονιας... στις αλλες τι κανει αραγε? παει στη βουλη με καβαλετο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμενα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι πηγε εξοπλισμενη: πηρε τα χρωματακια της, τους μαρκαδορους, τους ραπιδογραφους της (αρχιτεκτων γαρ) μαζι της... συνεπως δεν της ηρθε η εμπνευση εκεινη τη στιγμη και επιασε ενα στυλο για να μη χασει τη συλληψη, ηξερε εξ'αρχης οτι θα σκυλοβαριοταν και ειπε "ας παρω τουλαχιστον τις μπογιες μου για να κανω κατι δημιουργικο!"

το θρασσος της δε που τα εχει απλωσει ολα πανω στο εδρανο λες και ειναι στο νηπιαγωγειο δε το σχολιαζω καν. Κατα τα αλλα η συζητηση για τον προϋπολογισμο ειναι η κορυφαια της χρονιας... στις αλλες τι κανει αραγε? παει στη βουλη με καβαλετο?

Άσχετο pro, αλλά που την βρήκες την φωτό σου? Θέλω μια μεγαλύτερη έκδοση για screensaver censored.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άσχετο pro, αλλά που την βρήκες την φωτό σου? Θέλω μια μεγαλύτερη έκδοση για screensaver censored.gif

Δεν εχω καταφερει να βρω καποια σε καλη αναλυση. Η μεγαλυτερη που εχω πετυχει ειναι 600*514 που σε νομιζω να σε βολευει για screensaver media_httpiimgurcomQ9_mkxkm.jpg.scaled1000.jpg?AWSAccessKeyId=1C9REJR1EMRZ83Q7QRG2&Expires=1293182557&Signature=twHClbVUy4OL3uV7Smn5SfgXDZo%3D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανας ψυχίατρος να μας πει τι σημαίνουν τα τρίγωνα και οι κύκλοι;

Νομίζω ο κύκλος συμβολίζει το συναίσθημα, το τρίγωνο τη φιλοδοξία. Προσέξτε το κεντρικό τρίγωνο που είναι τεράστιο και διεμβολίζεται από κύκλο.

Τα χαρούμενα χρώματα δείχνουν αισιοδοξία.

Γενικά το σκίτσο είναι ισορροπημένο, δείχνει φιλόδοξο αλλά και συναισθηματικό άνθρωπο, που αγαπάει τη φωτεινή πλευρά της ζωής.

Εγώ, να σας πω, όλο μαύρες μουτζούρες κάνω δίπλα στα πλακάκια, αλλά αν με πλήρωναν κι εμένα 10.000 το μήνα για να ζωγραφίζω, ειλικρινά θα έφτιαχνα πολύ ωραία και ολοφώτεινα σχέδια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ πάντως και με 5 χιλιάρικα θα έκανα τον Πικάσο να φαίνεται ερασιτέχνης !!! biggrin.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έλσα Παπαδημητρίου

Γεννήθηκε στο Ναύπλιο. Έχει μία κόρη.

Επάγγελμα: Αρχιτέκτονας.

Σπουδές: Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, Αρχιτεκτονική Σχολή Berkeley Η.Π.Α.

Ξένες γλώσσες: Αγγλική, Γαλλική, Ιταλική, Γερμανική, Ισπανική.

Διεύθυνση:

Γραφείο:

Ομήρου 20,10872, Αθήναι Τηλ. 210 3613460,

Βασ. Κωνσταντίνου 41,21100, Ναύπλιο, Τηλ. 27520 128216,

Κορίνθου 2, 21200, Άργος, Τηλ. 27510 162807

Κοινοβουλευτικές δραστηριότητες

Εξελέγη βουλευτής Αργολίδας με τη Ν.Δ. στις εκλογές του 1993, του 1996 του 2000, του 2004 και του 2007. Μετέχει στις Κοινοβουλευτικές Ομάδες Φιλίας Ελλάδας -Καναδά και Ελλάδας-Βουλγαρίας.

Πολιτικές - κοινωνικές δραστηριότητες

Την περίοδο 1968-1970, εργάστηκε ως επιμελήτρια του Εθνικού Μετσοβίου Πολυτεχνείου. Είναι μέλος της Ν.Δ. από το 1984. Από το 1990 έως το 1992, διετέλεσε Γενική Γραμματέας Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας. Το διάστημα 1992-1993, υπήρξε Γενική Γραμματέας του Υ.ΠΕ.ΧΩ.ΔΕ. Μέλος της Κεντρικής Επιτροπής της Ν.Δ.και υπεύθυνη του Κλάδου Χωροταξίας του κόμματος. Αντιπρόεδρος της πρώτης επιτροπής για Πολιτικά Θέματα, την Ειρήνη και τον Αφοπλισμό της Διακοινοβουλευτικής Ένωσης (Ι.P.U.). Συνιδρύτρια της Διακοινοβουλευτικής Πρωτοβουλίας Ελλάδας - Τουρκίας. Μέλος του Παγκόσμιου Οργανισμού Νομοθετών για τη βελτίωση του περιβάλλοντος (GLOBE). Μέλος του Ευρωπαϊκού Δικτύου κοινοβουλευτικών γυναικών. Μέλος της Μεσογειακής Ένωσης Γυναικών. Επίτιμο μέλος της Ελληνικής Αρχιτεκτονικής Εταιρείας. Μέλος του Δ.Σ. του “Παρατηρητηρίου για τα Δικαιώματα των Γυναικών”. Μέλος του “Διεθνούς Διακοινοβουλευτικού Δικτύου Γυναικών”. Επίτιμο μέλος της Ελληνο-Αμερικανικής Ένωσης. Επίτιμη Ακαδημαϊκός της Ιταλο-Αμερικανικής Ακαδημίας (Ρώμη).

από

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα χαρούμενα χρώματα δείχνουν αισιοδοξία.

Και φυσικά είναι αισιόδοξη η κυρία κυρία...! Αφού την ώρα που οι υπόλοιποι "συζητούσαν" για τον προϋπολογισμό και τους φτωχούς Έλληνες, αυτή σκεφτόταν "Κουφάλες, θα σας γ@μήσουμε κι άλλο"...!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.