Jump to content

Προσλήψεις γιατρών και νοσηλευτών στο ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ


hakkinen

Recommended Posts

Σε πρόσληψη προσωπικού για την ενίσχυση του Ε.Σ.Υ και ειδικότερα την κάλυψη των επιτακτικών και επειγουσών αναγκών των Μ.Ε.Θ. ( Μονάδες Εντατικής Θεραπείας) των νοσοκομείων της επικράτειας, αλλά και των ψυχιατρικών και νοσοκομειακών δομών, προβαίνει το Κέντρο Ελέγχου Πρόληψης και Νοσημάτων (ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ.), έπειτα από σχετική έγκριση της διυπουργικής επιτροπής.

Όσοι ενδιαφέρονται, καλούνται να υποβάλουν αιτήσεις ενδιαφέροντος για πενήντα τρεις (53) θέσεις γιατρών διαφόρων ειδικοτήτων και διακόσιες τριάντα δύο (232) θέσεις νοσηλευτών όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων, οι οποίοι θα απασχοληθούν με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου, διάρκειας δύο ετών.

Οι σχετικές προκηρύξεις είναι αναρτημένες στην ιστοσελίδα του ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ. και η διαδικασία υποβολής αιτήσεων αναμένεται να ολοκληρωθεί ταχύτατα μέχρι τις 24 Δεκεμβρίου 2010.

images/stories/keelpno/Theseis_Ergasias/iatroi%20proslipsi.pdf'>images/stories/keelpno/Theseis_Ergasias/iatroi%20proslipsi.pdf

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά, εγώ να ρωτήσω τώρα κάτι, με το φτωχό μου το μυαλό...? :splats:

Αν και δε διάβασα την προκήρυξη για τους ιατρούς, τουλάχιστον σε αυτή των νοσηλευτών, τα απαιτούμενα προσόντα είναι μόνο... το πτυχίο...! Δηλαδής, που έλεγε και η αδερφούλα μου, τα ίδια μόρια έχει κάποιος που έχει πχ μεταπτυχιακό, πιστοποιητικά παρακολούθησης σεμιναρίων ανανηπτών κλπ κλπ με κάποιον που ορκίστηκε πριν ένα μήνα...? Αφού και οι δύο τελικά έχουν... πτυχίο...! Νταξ, η κοινή λογική λέει πως όχι, αλλά πώς μοριοδοτούνται τα προαναφερόμενα...? Τουλάχιστον στην προκήρυξη δεν αναφέρεται κάπου ο τρόπος μοριοδότησης... :anavwfwties:

ps: Α ρε λαμόγια...! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αφορά ειδικευμένους....γιατρους τουλαχιστον..

1. "Για την απόδειξη της εμπειρίας σε ΜΕΘ απαιτείται βεβαίωση του αντίστοιχου φορέα που αυτή αποκτήθηκε, από την οποία να προκύπτει ότι ο υποψήφιος έχει κριθεί επίσημα να λάβει την εξειδίκευση της εντατικολογίας, έχει ολοκληρώσει το χρόνο εξειδίκευσης και δεν έχει δώσει εξετάσεις για την απόκτηση αυτής."

Αυτό, τί ακριβώς μπορεί να σημαίνει;

--------------------

2. "Γνώση οποιασδήποτε ξένης γλώσσας και χειρισμού Η/Υ θα αξιολογηθούν επίσης θετικά."

Πόσο θετικά και με τί κριτήρια; ........ [ξέρω να μπαίνω στο |Internet αλλά δεν ξέρω να αρχειοθετώ φακέλους στο PC. Πόσους "ρούμπους" πιάνω;]

--------------------

3. "Το ΚΕΕΛΠΝΟ διατηρεί το δικαίωμα να ανακατανείμει γεωγραφικά τις ως άνω προσλήψεις, σε οποιοδήποτε στάδιο της διαδικασίας, ανάλογα με τις ανάγκες της Δημόσιας Υγείας."

α) ill defined. Τί σημαίνει "σε οποιοδήποτε στάδιο της διαδικασίας" και ποιάς διαδικασίας; ...... [κάνεις αίτηση για τη θέση καρδιολογίας στην Καστοριά και σου λένε πήγαινε στην Κομοτινή;]

β) Ο όρος Δημόσια Υγεία προσδιορίζεται επακριβώς στο νόμο 3370/2005 και κακοποιείται "βάναυσα" τόσο από αυτούς που δεν γνωρίζουν όσο και από αυτούς που υποτίθεται ότι γνωρίζουν (και αυτό είναι το κακό).

Άλλο το αγαθό "δημόσια υγεία", άλλο "δημόσιες υπηρεσίες υγείας" (ή αλλιώς υπηρεσίες υγείας του δημοσίου) και άλλο "υπηρεσίες δημόσιας υγείας". Είναι 3 διαφορετικά πράγματα, αλλά στου κουφού την πόρτα .....

Προφανώς, ο "ποιητής", θέλει να πεί ανάλογα με τις ανάγκες των δημόσιων υπηρεσιών υγείας (διότι το άλλο, είτε δεν έχει νόημα είτε μπορεί να ερμηνευθεί αλλιώς=κρύβει κάτι άλλο).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2. "Γνώση οποιασδήποτε ξένης γλώσσας και χειρισμού Η/Υ θα αξιολογηθούν επίσης θετικά."

Πόσο θετικά και με τί κριτήρια; ........ [ξέρω να μπαίνω στο |Internet αλλά δεν ξέρω να αρχειοθετώ φακέλους στο PC. Πόσους "ρούμπους" πιάνω;]

Εεεε τώρα κι εσύ...! Θετικά... Τι θα πει θετικά...? Θετικά, ρε παιδί μου, πώς το λένε... Ξέρεις τώρα, στα λαμογίστικα...! :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.