Jump to content

karanti maria's topic


karanti_maria

Recommended Posts

Επιτόκια της Privat Bank, υποκατάστημα Κύπρου.

5 years ― 11% annually with monthly interest payment, για κατάθεση 150.000 ευρώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • Απαντήσεις 157
  • Created
  • Last Reply

Πολύ χαίρομαι που γίναμε φόρουμ καπιταλιστών! Από τη μιζέρια του V for Vendeta για τα εισιτήρια του μετρό στις καταθέσεις των 150.000 ευρώ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτόκια της Privat Bank, υποκατάστημα Κύπρου.

5 years ― 11% annually with monthly interest payment, για κατάθεση 150.000 ευρώ!

Κατάθεση κάνεις όταν πρόκειται για ΠΟΣΌ.

Αν μιλάμε για...ΨΙΛΑ για ποιο λόγο να γίνει η κατάθεση? :splats::splats:

emeleosemeleosemeleosemeleosemeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτόκια της Privat Bank, υποκατάστημα Κύπρου.

5 years ― 11% annually with monthly interest payment, για κατάθεση 150.000 ευρώ!

Aχ, να'σαι καλά βρε Μαράκι που το μοιράστηκες μαζί μας...

Πάντως ένας φίλος τραπεζίτης μου εκμυστηρεύτηκε πως ο χρυσός είναι στην Ιρλανδική γη και γενικά real estate. Πολύ φτηνή και μόνο αξία μπορεί να πάρει. Αυξάνεται ο πληθυσμός (αν και ο νόμος περί αμβλώσεων ίσως ν'αλλάξει σύντομα emofftopic ) και όσο να'ναι νησάκι είναι.

Καλές επενδύσεις! :wacko::antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Ιρλανδική γη...

Για real estate δε γνωρίζω.

Μια σκέψη μόνο ερασιτέχνη μοιράζομαι μαζί σας: η αιτία της Ιρλανδικής Οικονομικής Κρίσης ήταν η φούσκα των ακινήτων! Τώρα οι τιμές έπεσαν πολύ, στα πραγματικά τους επίπεδα. Το να περιμένει κανείς αύξηση είναι τουλάχιστον άτοπο.

Σας έγραψα για μια Τράπεζα που δίνει 11% επιτόκια καταθέσεων, με Κρατική εγγύηση καταθέσεων έως 100.000 ανά δικαιούχο, τη στιγμή που ορισμένες Ελληνικές Τράπεζες ακόμη κοροϊδεύουν τους καταθέτες με εξευτελιστικά επιτόκια της τάξης του 0,5%!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Aχ, να'σαι καλά βρε Μαράκι που το μοιράστηκες μαζί μας...

Πάντως ένας φίλος τραπεζίτης μου εκμυστηρεύτηκε πως ο χρυσός είναι στην Ιρλανδική γη και γενικά real estate. Πολύ φτηνή και μόνο αξία μπορεί να πάρει. Αυξάνεται ο πληθυσμός (αν και ο νόμος περί αμβλώσεων ίσως ν'αλλάξει σύντομα emofftopic ) και όσο να'ναι νησάκι είναι.

Καλές επενδύσεις! :wacko::antegeia:

Λογικό ακούγεται. Η Ιρλανδία υποτιμήθηκε λόγω της αποτυχίας των τραπεζών της. Δεν έχει αποτύχει η παραγωγική της βάση ή ο δημόσιος τομέας και ούτε νοσεί ιδεολογικά ως κοινωνία. Αυτό σημαίνει ότι σύντομα θα σταθεροποιηθεί.

Τώρα για τις αμβλώσεις...Κάθε ανεξάρτητη χώρα έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει, και μάλλον οι Ιρλανδοί θα πετάξουν τις αποφάσεις του ΕΔΑΔ εκεί που πρέπει (αν και η συγκεκριμένη απόφαση είναι ορθή). Υπάρχει το ακραίο παράδειγμα της Ιρλανδίας αλλά υπάρχει και μια χώρα που βλέπεις στα εξωτερικά ιατρεία γυναίκες με 20+ εκτρώσεις, υπογεννητικότητα και μια παρερμηνεία των εκτρώσεων ως μέθοδο αντισύλληψης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Ιρλανδική γη...

Για real estate δε γνωρίζω.

Μια σκέψη μόνο ερασιτέχνη μοιράζομαι μαζί σας: η αιτία της Ιρλανδικής Οικονομικής Κρίσης ήταν η φούσκα των ακινήτων! Τώρα οι τιμές έπεσαν πολύ, στα πραγματικά τους επίπεδα. Το να περιμένει κανείς αύξηση είναι τουλάχιστον άτοπο.

Σας έγραψα για μια Τράπεζα που δίνει 11% επιτόκια καταθέσεων, με Κρατική εγγύηση καταθέσεων έως 100.000 ανά δικαιούχο, τη στιγμή που ορισμένες Ελληνικές Τράπεζες ακόμη κοροϊδεύουν τους καταθέτες με εξευτελιστικά επιτόκια της τάξης του 0,5%!

Ψυχή της ψυχής μου μόνο ένα μυαλουδάκι σαν το δικό σου θα είχε 100000 και 150000 ευρώ και θα τα κατέθετε σε τράπεζα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψυχή της ψυχής μου μόνο ένα μυαλουδάκι σαν το δικό σου θα είχε 100000 και 150000 ευρώ και θα τα κατέθετε σε τράπεζα.

Εγώ Τάσομ σ'ανεβάζω, Τασούλημ σε κατεβάζω ψυχή της ψυχής σου δε μ'έχεις πει ποτέ βρε άτιμε :(:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τώρα που είμαι Θεσσαλονίκη προσπαθώ να την/τον προσελκύσω φοβούμενος δυσάρεστες συναντήσεις :rolleyes:

Πιστεύω να με καταλαβαίνεις baby....νταξ; emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιτόκια της Privat Bank, υποκατάστημα Κύπρου.

5 years ― 11% annually with monthly interest payment, για κατάθεση 150.000 ευρώ!

Μαρακι πηγαινε να κανεις κανα χειρουργειο γιατι θα την ξεχασεις την τεχνη σου. :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ψυχή της ψυχής μου μόνο ένα μυαλουδάκι σαν το δικό σου θα είχε 100000 και 150000 ευρώ και θα τα κατέθετε σε τράπεζα.

Εσύ τι θα τα έκανες δηλαδή τα χρήματα;

1) Θα αγόραζες χρυσές λίρες από τους Εβραίους ή πλακέτες χρυσού από την Ελβετία, και θα τις έθαβες στο κτήμα σου στο χωριό κάτω από το δέντρο;

Ή θα νοίκιαζες μια Τραπεζική Θυρίδα να σου φυλάει το χρυσάφι;

2) Θα αγόραζες υπερτιμημένη, άγονη, βουνίσια, αγροτική γη, ελπίζοντας κάποτε να πάρει αξία;

3) Θα αγόραζες απέραντους ελαιώνες και θα μετατρεπόσουν σε αγρότη;

4) Θα αγόραζες υπερτιμημένα καταστήματα για να σου μείνουν ανοίκιαστα λόγω ανάπτυξης των Malls, και λόγω της ανταγωνιστικής αγοράς των Πολυεθνικών Εταιριών;

5) Θα αγόραζες υπερτιμημένα διαμερίσματα για να τα νοικιάζεις σε Οικογένειες με εξευτελιστικό ενοίκιο, λόγω Οικονομικής Κρίσης, μη βγάζοντας ούτε τα έξοδά σου;

6) Θα συμμετείχες σε απάτες τύπου Πυραμίδας;

7) Θα επένδυες στο Ελληνικό Χρηματιστήριο, όπου είναι γνωστό πως το παιχνίδι είναι στημένο και κατευθυνόμενο;

8) Θα ίδρυες τοκογλυφική μαφιόζικη επιχείρηση με μπράβους από τη Γεωργία;

9) Θα έφερνες νεαρές Ρωσίδες χορεύτριες/μασέρ/πόρνες, και θα τις εξέδιδες στο Ιατρείο σου;

10) Θα επένδυες στο εμπόριο όπλων με το Ιράν;

11) Θα επένδυες σε υπερτιμημένα κι άχρηστα έργα Τέχνης, και θα νοίκιαζες μια Τραπεζική Θυρίδα να σου τα φυλάει;

12) Θα επένδυες σε άδεια για νταλίκα, και θα άρχιζες τις Διεθνείς Μεταφορές;

13) Θα προσπαθούσες να τα αυξήσεις παίζοντας Στοίχημα;

14) Θα προσπαθούσες να τα αυξήσεις παίζοντας στο Καζίνο;

Φώτισέ μας λοιπόν φίλε Τάσο!

Πάντως, όλοι οι Βούλγαροι/Ρώσοι/Ιταλοί/Έλληνες/Άραβες μαφιόζοι που γνώρισα στη ζωή μου, μόνο σε προθεσμιακές καταθέσεις αποθήκευαν τα χρήματα που τους περίσσευαν. Τίποτε άλλο!

Αυτοί ξέρουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία και μοναδική σκέψη περνάει από το φτωχό μυαλουδάκι μου. Να τα έδινα στους μαφιόζους που γνώρισες στην πολυτάραχη ζωή σου για να σε καθαρίσουν και να υπέγραφα την ιατροδικαστική σου έκθεση :rolleyes:

Δε ξέρεις χαρές που θα έκανα...εγώ κι άλλα μέλη στο forum :(

Τα τελευταία 800.000 ευρώ που μου περίσσευαν τα επένδυσα σε μεζονέτα στο Πανόραμα, με θέα τον Θερμαϊκό. Η μόνη περίπτωση να χάσει την αξία της στο μέλλον είναι να μετακομίσεις στην υπό κατασκευή διπλανή μεζονέτα :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να τα έδινα στους μαφιόζους που γνώρισες στην πολυτάραχη ζωή σου για να σε καθαρίσουν και να υπέγραφα την ιατροδικαστική σου έκθεση

Εγώ μπορεί και να πεθάνω, οι ιδέες και τα επιχειρήματά μου, όμως, ποτέ!

Δολοφόνε Ιατροδικαστή... :wacko:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως, όλοι οι Βούλγαροι/Ρώσοι/Ιταλοί/Έλληνες/Άραβες μαφιόζοι που γνώρισα στη ζωή μου, μόνο σε προθεσμιακές καταθέσεις αποθήκευαν τα χρήματα που τους περίσσευαν. Τίποτε άλλο!

Αυτοί ξέρουν...

Ποιος εισαι ρε φιλε...!! :splats::splats::splats:

Επειδή φαντάζομαι η καθημερινή σου ενασχόληση με τη χειρουργική δεν σου αφήνει και πολύ ελεύθερο χρόνο για να δεις τη

familia σου...σου αφιερώνω αυό το video με κάποιους από τους γνωστούς σου...

υγ : κι αν ειπαμε και μια κουβεντα παραπάνω... emfearemfearemfear

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να τα έδινα στους μαφιόζους που γνώρισες στην πολυτάραχη ζωή σου για να σε καθαρίσουν και να υπέγραφα την ιατροδικαστική σου έκθεση

Εγώ μπορεί και να πεθάνω

Έχεις τις αμφιβολίες σου ε; Ωραία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μία και μοναδική σκέψη περνάει από το φτωχό μυαλουδάκι μου. Να τα έδινα στους μαφιόζους που γνώρισες στην πολυτάραχη ζωή σου για να σε καθαρίσουν και να υπέγραφα την ιατροδικαστική σου έκθεση :rolleyes:

Η Μαρια μπορει να σου κανει μηνυση για αυτο το ποστ. Ειναι εμμεση απειλη ανθρωποκτονιας. Εδω στην Αγγλια θα σε ειχαν παει σηκωτο στο συλλογο/αστυνομια.

Το εκανα ρεπορτ στους μοντερειτορς

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup

έτσι όμως θα πραγματοποιηθεί το όνειρό μου....να συναντήσω τη Μαρία έστω και ως κατηγορούμενος σε δικαστήριο :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η Μαρια μπορει να σου κανει μηνυση για αυτο το ποστ. Ειναι εμμεση απειλη ανθρωποκτονιας. Εδω στην Αγγλια θα σε ειχαν παει σηκωτο στο συλλογο/αστυνομια.

Το εκανα ρεπορτ στους μοντερειτορς

Κουλάρετε! Δεν του κάνω μήνυση. Θα καταστρέψω την ανερχόμενη πολιτική του καριέρα...

Να μην πάνε χαμένες τόσες αναρτήσεις! Κάποιο Κόμμα θα βρεθεί να τις εξαργυρώσει με μια θεσούλα, έτσι;

Άλλωστε ουρά κάνουν αυτοί που θέλουν να μηνύσουν τον Τάσο, τώρα τελευταία, από Πολιτικοί μέχρι Φαρμακοποιοί!

Καλά ξεμπερδέματα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Στα 600 δισ. ευρώ υπολογίζονται οι καταθέσεις Ελλήνων στην Ελβετία, ποσό που είναι τρεις φορές μεγαλύτερο από αυτό στην Ελλάδα, σύμφωνα με το περιοδικό Spiegel.

Ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου προχώρησε σε συμφωνία με την πρόεδρο της Ελβετίας για ανταλλαγή πληροφοριών σχετικά με Έλληνες φοροφυγάδες. Η ελληνική κυβέρνηση πιστεύει ότι μεγάλο μέρος αυτών των καταθέσεων δεν έχει δηλωθεί στην εφορία.

Το περιοδικό Spiegel καταγράφει με ενδιαφέρον και τη συμφωνία Ελλάδας-Ελβετίας για τον εντοπισμό φοροφυγάδων.

«Ελλάδα: επίθεση σε ελβετικούς λογαριασμούς», είναι ο τίτλος σύντομου ρεπορτάζ στο ίδιο περιοδικό για τη συμφωνία του πρωθυπουργού Γιώργου Παπανδρέου με την πρόεδρο της Ελβετίας για ανταλλαγή πληροφοριών σχετικά με Έλληνες φοροφυγάδες:

«Στο περιθώριο του Παγκόσμιου Οικονομικού Φόρουμ στο Νταβός ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου και η πρόεδρος της Ελβετίας Μισελίν Καλμύ-Ρέι και οι υπουργοί Οικονομικών των δύο χωρών συμφώνησαν να προωθήσουν 'διαπραγματεύσεις με σκοπό την ανταλλαγή φορολογικών πληροφοριών'.

Σύμφωνα με υπολογισμούς οι Έλληνες έχουν καταθέσει στην Ελβετία γύρω στα 600 δισεκατομμύρια ευρώ, δηλαδή τρεις φορές περισσότερα χρήματα από ό,τι στην ίδια τους τη χώρα. Η ελληνική κυβέρνηση είναι πεπεισμένη ότι μεγάλο μέρος αυτών των καταθέσεων δεν έχει δηλωθεί στην εφορία.

Μια κοινή επιτροπή ελέγχου, όπως υφίσταται ήδη και με άλλα κράτη μέλη του ΟΟΣΑ, θα μπορούσε να δραστηριοποιηθεί μετά και την κύρωση της σχετικής συμφωνίας από τα δύο κοινοβούλια το νωρίτερο στις αρχές του 2012.

Με την εφαρμογή αυτής της συμφωνίας οι φοροφυγάδες θα πρέπει να πληρώσουν φόρο εκ των υστέρων της τάξεως του 10% για τα κέρδη από τους τόκους δέκα ετών καθώς επίσης και πρόστιμα καθυστέρησης.»

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12336&subid=2&pubid=96139157

Αυτές είναι μονάχα οι ονομαστικές καταθέσεις Φυσικών Προσώπων!

Οι καταθέσεις Εταιριών, που είναι πολύ μεγαλύτερες, δε μπορούν να αναχθούν σε εθνικότητες, καθότι ανώνυμες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Μπορείτε να τοποθετήσετε τα χρήματά σας και σε ακίνητα στο εξωτερικό.

Οι τιμές είναι πολύ φθηνότερες από την Ελλάδα!

Δείτε εδώ για Σουηδία, για παράδειγμα:

http://www.thelocal.se/property/?county=&municipality=&area=&type=&rooms=&living_area=150&min_price=300000&max_price=800000&search=

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.