Jump to content

Ποια ιατρικά προγράμματα σας συντροφεύουν στην κλινική/ΤΕΠ/ιατρείο σας?


Recommended Posts

Προσωπικά είμαι σε WM 6.5 και με έχει βοηθήσει επανειλημμένα το 5 minute Clinical Consult και το EOF2007.pdf

Επικουρικά έχω κι άλλα αλλά τα βασικά μου είναι αυτά. ΓΙα πείτεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

link και αν υπάρχει και για τις άλλες πλατφόμρες

βασικα εγω χρησιμοποιω σμαρτφοουν και απο ανδροειδη και κινητα παραθυρα δεν ξερω..πιθανοτατα ομως μπορεις να βαλεις στη συσκευη σου και το εγκυρο UpToDate 18.2 ...καλες λεξεις κλειδια για το θεμα αυτο ειναι "Portable UpToDate 18.2 for PC & PDA"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

link και αν υπάρχει και για τις άλλες πλατφόμρες

βασικα εγω χρησιμοποιω σμαρτφοουν και απο ανδροειδη και κινητα παραθυρα δεν ξερω..πιθανοτατα ομως μπορεις να βαλεις στη συσκευη σου και το εγκυρο UpToDate 18.2 ...καλες λεξεις κλειδια για το θεμα αυτο ειναι "Portable UpToDate 18.2 for PC & PDA"

ΕΠειδή το έχω και το έχω χρησιμοποιήσει δεν το συγκρίνω με το 5MCC. Το δεύτερο είναι για μένα η απόλυτη εφαρμογή για ταχύτατη συμβουλή. Όσα χρειάζεσαι να ξέρεις τη στιγμή που τα θες. ΤΟ up2date έχεις δοκιμάσει να το μελετήσεις στα ΤΕΠ για περιστατικό που έχεις εκείνη τη στιγμή ? Όταν είμαι στην κλινική ή σπίτι μου, έτσι κι αλλιώς θα ανοίξω ιντερνετ από τον υπολογιστή μου οπότε...

Άλλα 2 προγράμματα

IV drug guide (ταχύτατη αναφορά σε ό,τι φάρμακο δίδεται IV με επιγραμματικές αναφορές σε τυπικές αλλά και δευτερεύουσες χρήσεις, τρόπο χορήγησης και δοσολογίες.

diagnosaurus (ουσιαστικά υπάρχει και online δωρεάν. Πρόγραμμα διαφοροδιάγνωσης, χωρίς να έχει και πολύ καλή ευστοχία, μερικές φορές μπορεί να σου σπρώξει τη σκέψη κάπου. Δε θα έλεγα ότι έδωσε ποτέ τη λύση, αλλά μία δυο φορές μας βοήθησε να αποκλείσουμε σπάνιες αλλά έστω κι ελάχιστα πιθανές περιπτώσεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

5MCC. (5 minute clinical consult)

...........

ΤΟ up2date έχεις δοκιμάσει να το μελετήσεις στα ΤΕΠ για περιστατικό που έχεις εκείνη τη στιγμή ? Όταν είμαι στην κλινική ή σπίτι μου, έτσι κι αλλιώς θα ανοίξω ιντερνετ από τον υπολογιστή μου οπότε...

IV drug guide .....

diagnosaurus .....

αδυνατον κατι τετοιο οπως... δειχνει και το ψευδωνυμο μου...σαν Λακωνας ομως εκτιμω τα μαλα τις λεξεις κλειδια!απο κει και περα ολα βρισκουν το δρομο τους..ευχαριστω πολυ θα το ψαξω ως... μεσαζων (μετα γιατρων και γιατρων)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.