Jump to content

θελω να καθυστερησω λιγο τον ερχομο του διορισμου


mely

Recommended Posts

Εχει υπογραψει ο υπουργος τον διορισμό μου και οπου να ναι θα μου τον στειλουν. Θελω να καθυστερησει λιγο αν γινεται . Καπου ειχα ξαναδει τετοια ερωτηση αλλα δεν βρισκω το τοπικ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει υπογραψει ο υπουργος τον διορισμό μου και οπου να ναι θα μου τον στειλουν. Θελω να καθυστερησει λιγο αν γινεται . Καπου ειχα ξαναδει τετοια ερωτηση αλλα δεν βρισκω το τοπικ.

Απλά και ευγενικά θα απαντήσω.

Ε δε πάτε στο διάολο όλοι σας...βαριέστε να ψάξετε και ανοίγετε με πάσα ευκολία νέο topic με τη συνηθισμένη μαλακία.

Να μην κάνεις ειδικότητα πουλάκι μου, υπάρχουν αρκετοί που περιμένουν στη σειρά. Όποιος δε μπορεί στο καλό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχει υπογραψει ο υπουργος τον διορισμό μου και οπου να ναι θα μου τον στειλουν. Θελω να καθυστερησει λιγο αν γινεται . Καπου ειχα ξαναδει τετοια ερωτηση αλλα δεν βρισκω το τοπικ.

Κι επειδή έψαξες....δες παρόμοια μαλακία που έγραψε συνάδελφος ΕΔΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπάμαι πολύ, αλλά αν και γνωρίζω τρόπο που μπορείς να καθυστερήσεις τον διορισμό σου ακόμα και ένα μήνα...ίσως και παραπάνω δε θα στον υποδείξω σεβόμενος τους συναδέλφους που περιμένουν (κι αυτοί έχουν πολύ σοβαρά προβλήματα για να ξεκινήσουν ειδικότητα) αλλά σεβόμενους και τους συναδέλφους που τρία χρόνια διαβάζουν μηνύματά μου και δεν τους έχω συνηθίσει σε.....παράτυπες συμβουλές.

@anastasiostheodoridis

Συμφωνώ απόλυτα. Στην πραγματικότητα είναι νομότυπο αλλά πολύ ανήθικο και καλύτερα να μην ειπωθεί καθόλου. Αρκετή αγωνία,εμπόδια και εξαιρετικής ποιότητας διοικητική μ@#λακία αντιμετωπίζουν οι συνάδελφοι για να έχουν και κάτι τέτοιο στο κεφάλι τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπάμαι πολύ, αλλά αν και γνωρίζω τρόπο που μπορείς να καθυστερήσεις τον διορισμό σου ακόμα και ένα μήνα...ίσως και παραπάνω δε θα στον υποδείξω σεβόμενος τους συναδέλφους που περιμένουν (κι αυτοί έχουν πολύ σοβαρά προβλήματα για να ξεκινήσουν ειδικότητα) αλλά σεβόμενους και τους συναδέλφους που τρία χρόνια διαβάζουν μηνύματά μου και δεν τους έχω συνηθίσει σε.....παράτυπες συμβουλές.

@anastasiostheodoridis

Συμφωνώ απόλυτα. Στην πραγματικότητα είναι νομότυπο αλλά πολύ ανήθικο και καλύτερα να μην ειπωθεί καθόλου. Αρκετή αγωνία,εμπόδια και εξαιρετικής ποιότητας διοικητική μ@#λακία αντιμετωπίζουν οι συνάδελφοι για να έχουν και κάτι τέτοιο στο κεφάλι τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λυπάμαι πολύ, αλλά αν και γνωρίζω τρόπο που μπορείς να καθυστερήσεις τον διορισμό σου ακόμα και ένα μήνα...ίσως και παραπάνω δε θα στον υποδείξω σεβόμενος τους συναδέλφους που περιμένουν (κι αυτοί έχουν πολύ σοβαρά προβλήματα για να ξεκινήσουν ειδικότητα) αλλά σεβόμενους και τους συναδέλφους που τρία χρόνια διαβάζουν μηνύματά μου και δεν τους έχω συνηθίσει σε.....παράτυπες συμβουλές.

@anastasiostheodoridis

Συμφωνώ απόλυτα. Στην πραγματικότητα είναι νομότυπο αλλά πολύ ανήθικο και καλύτερα να μην ειπωθεί καθόλου. Αρκετή αγωνία,εμπόδια και εξαιρετικής ποιότητας διοικητική μ@#λακία αντιμετωπίζουν οι συνάδελφοι για να έχουν και κάτι τέτοιο στο κεφάλι τους.

Λυπαμαι για τις απαντησεις..Δεν αφορα κανεναν αλλα ο λογος που θελώ να καθυστερησω ειναι πολυ πιο σοβαρος απο αυτον που φανταζεται ο καθενας σας.. Ισως τον σημαντικοτερο. Ευχαριστω για τον χρονο σας...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ λυπάμαι...που η δική σου καθυστέρηση θα επιφέρει καθυστέρηση και στον αντικαταστάτη σου.

Θα ήθελα να ήξερα αν ήταν με εξετάσεις τι θα λέγατε; Δε με βολεύει η ημερομηνία εξετάσεων μπορείτε να τις αναβάλετε;

emeleos με την ανηθικότητα μερικών "συναδέλφων".

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ λυπάμαι...που η δική σου καθυστέρηση θα επιφέρει καθυστέρηση και στον αντικαταστάτη σου.

Θα ήθελα να ήξερα αν ήταν με εξετάσεις τι θα λέγατε; Δε με βολεύει η ημερομηνία εξετάσεων μπορείτε να τις αναβάλετε;

emeleos με την ανηθικότητα μερικών "συναδέλφων".

Μακαρι να ειχαμε εξετασεις!! Θα ειχαμε ολοι προγραμματισει τη ζωη μας καλυτερα. Παντως κρινεις , χαρακτηριζεις και διαολοστελνεις με μεγαλη ευκολια χωρις να ξερεις τι προβληματα εχει ο καθενας. Κριμα ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το δικό σου πρόβλημα δε θα γίνει του αντικαταστάτη σου. Σεβάσου λοιπόν αυτόν εφόσον δε σέβεσαι την μακροχρόνια αναμονή όλων των συναδέλφων που αγωνιούν πότε θα λάβουν κι αυτοί την απόφαση του διορισμού τους.

Θα ήθελα να μπορούσα να δημοσιεύσω προσωπικά μηνύματα κάποιων μελών που θέλανε να καθυστερήσουν τον διορισμό τους και μου εξηγούσαν το πολύ σοβαρό λόγο που έψαχναν τρόπο να καθυστερήσουν.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το δικό σου πρόβλημα δε θα γίνει του αντικαταστάτη σου. Σεβάσου λοιπόν αυτόν εφόσον δε σέβεσαι την μακροχρόνια αναμονή όλων των συναδέλφων που αγωνιούν πότε θα λάβουν κι αυτοί την απόφαση του διορισμού τους.

Θα ήθελα να μπορούσα να δημοσιεύσω προσωπικά μηνύματα κάποιων μελών που θέλανε να καθυστερήσουν τον διορισμό τους και μου εξηγούσαν το πολύ σοβαρό λόγο που έψαχναν τρόπο να καθυστερήσουν.....

Άστο ρε Τασούλη μου... Τα έχουμε πει αυτά... Δεν παλεύονται μερικές καταστάσεις, λέμε... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μικρούλη...κοίτα τι μου έστειλε ένα συνάδελφος που παρακολουθεί από το 2003 το forum:

Από το 2003 περίπου διαβάζω το φόρουμ αυτό. Για σένα όμως ειδικά(αν και διαφωνώ με κάποια που γράφεις), ειλικρινά, απορώ με την υπομονή σου εδώ μέσα με κάποιους από τους συμφορουμίτες. Τι να πω. Μόνο ευχαριστώ για την πλειάδα πληροφοριών που παρέχεις. Αλλά ρε φίλε, πραγματικά απορώ με την υπομονή σου!

Φιλικά Νίκος

Συνάδελφε Νίκο....τύφλα να έχουν τα γαϊδούρια :P ....η δική μου υπομονή δεν έχει όριο!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοιτα να δεις mely κουκλα μου , απο την στιγμη που ο ταχυδρομος φτασει με τον διορισμο στην εξωπορτα σου δεν μπορεις να κανεις και πολλα , αφου ευγενικα τον κερασεις καφε και του εξηγησεις τι συμβαινει θα του πεις να γραψει οτι δεν σε βρηκε , διοτι ο διορισμος ειναι συστημένος για τ ονοματακι σου , το θεμα θα παει πισω στο κεντρικο ταχυδρομειο της περιοχης σου οπου και νόμιμα το κρατανε 12 με 15 ημερες ημερολογιακες το πολύ , αυτο καρατσεκαρε το με τον ταχυδρομο θα ξερει αυτος , αν παρελθουν αυτες η ημερες το στέλνουν πισω με την αιτιολογια οτι δεν βρηκαν τον ενδιαφερόμενο.

εσυ θα πας να τον παρεις π.χ μια μερα πριν λήξη η διορία που σου ειπε ο ταχυδρομος , απο το κεντρικο ταχυδρομειο της περιοχης σου , απο εκείνη την ημερα εχεις αλλες 15 ημερες ημερολογιακές να παρουσιαστεις στο νοσοκομειο , θ αφήσεις να περασουν αλλες 2-3 ημερες και θα καλεσεις εσυ το νοσοκομειο και θα πεις σορρυ προχτές παρελαυα τον διορισμο δουλευω καπου αλλου και θα ελθω οταν λήξουν οι 15 ημερες που εχω δικαιωμα να παρουσιασθω , τσεκαρεις εκει με τον/την υπεύθυνο/η την τελικη ημερομηνια και εισαι οκ δεν σε κουνάει κανείς.

ετσι μπορεις να καθυστερησεις ολιγον τι τον διορισμο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δυο ερωτήσεις θα ηθελα να μ απαντηθούν.(ακόμα και με ναι ή όχι)

όταν μπει πρωτ διορισμού στη νομαρχία την τάδε ημερομηνία,τότε από την επομενη στελνεται ταχυδρομικώς ο διορισμός στον υποψηφιο συναδελφο,σωστά(1);αντε να καθυστερήσουν μια δυο μέρες να το στείλουν και αντε αν είσαικαι μακριά από Αθηνα όπου θα ειδικευτείς να κάνει αντε άλλες 4-5 μέρες σωστά(2);

αυτό συνολο μας κάνει 1 μηνα και κάτι το πολύ.που απέχει από τους 2 και 3 μήνες που παρουσιαζονται αργότερα.

(δανειστικα τα ίδια λόγια μου από το τοπικ υπερβολικές καθυστερήσεις διορισμών)

όποιος εχει κατι να διορθώσει,με τις ημέρες και τη νομιμότητα ή μη της καταστασης αυτής,τον ευχαριστώ που θα με διαφωτίσει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

όταν μπει πρωτ διορισμού στη νομαρχία την τάδε ημερομηνία,τότε από την επομενη στελνεται ταχυδρομικώς ο διορισμός στον υποψηφιο συναδελφο,σωστά(1);αντε να καθυστερήσουν μια δυο μέρες να το στείλουν και αντε αν είσαικαι μακριά από Αθηνα όπου θα ειδικευτείς να κάνει αντε άλλες 4-5 μέρες σωστά(2);

Ξεχνάς το ότι στο υπουργείο "εργάζονται" και ζώα τα οποία μπορεί να ξεχάσουν να στείλουν τον διορισμό στον ενδιαφερόμενο ακόμα και 4 μήνες.
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κι εγώ λυπάμαι...που η δική σου καθυστέρηση θα επιφέρει καθυστέρηση και στον αντικαταστάτη σου.

Θα ήθελα να ήξερα αν ήταν με εξετάσεις τι θα λέγατε; Δε με βολεύει η ημερομηνία εξετάσεων μπορείτε να τις αναβάλετε;

emeleos με την ανηθικότητα μερικών "συναδέλφων".

Μακαρι να ειχαμε εξετασεις!! Θα ειχαμε ολοι προγραμματισει τη ζωη μας καλυτερα. Παντως κρινεις , χαρακτηριζεις και διαολοστελνεις με μεγαλη ευκολια χωρις να ξερεις τι προβληματα εχει ο καθενας. Κριμα ..

Απάντηση-λύση έλαβες μέσω π.μ.

Δε μπορώ να γνωρίζω το λόγο του καθενός, άλλοι επειδή γαμάνε εκείνη την περίοδο θέλουν να καθυστερήσουν τον διορισμό, άλλοι γιατί θέλουν να πεταχτούν Ρουμανία για να διαλέξουν διδακτορικό που θα τους κάνουν άλλοι και άλλοι όπως εσύ για πολύ σοβαρό προσωπικό λόγο.

Εύχομαι καλό ξεκίνημα στην ειδικότητά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.