Jump to content

Εγκάρσιες Τομές Ανατομία ΙΙ ?


bubblas

Recommended Posts

Είδα σε μια παλιά δημοσίευση εδώ, κάποιος προσπάθησε να μοιράσει τις εγκαρσιες τομές της Ανατομίας ΙΙ.

Οποιοσδήποτε παλιός ή καινούργιος αν ξέρει κάτι παραπάνω ευπρόσδεκτος και καλοδεχούμενος να μας τα πει. Άκουσα ότι μπορούμε να βρούμε το προγραμματάκι που

έχει στο εργαστήριο με τις εγκάρσιες, το πρόβλημα είναι πώς. emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα έχω και εγώ όλα. Από παλιά βέβαια, πριν 7 χρόνια είχα ανατομία :). Δε νομίζω να έχουν αλλάξει πολλά πράγματα, στη χειρότερη θα είναι καλό υλικό για προσωπική μελέτη/επανάληψη. Κομπλέ με το πρόγραμμα exe. Είναι 350mb όλα μαζί βέβαια, μπορώ να ανεβάσω rapidshare αλλά δεν ξέρω αν βολεύει αυτούς που δεν έχουν λογαριασμό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 σελίδες παραπίσω υπάρχει αυτό το θέμα http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=28088, νομίζω θα σε βοηθήσει...

Αμφιβάλλω. Δεν δουλεύει το link. Θα τα κάνω rar και θα τα ανεβάσω αύριο κατά πάσα πιθανότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα έχω και εγώ όλα. Από παλιά βέβαια, πριν 7 χρόνια είχα ανατομία :). Δε νομίζω να έχουν αλλάξει πολλά πράγματα, στη χειρότερη θα είναι καλό υλικό για προσωπική μελέτη/επανάληψη. Κομπλέ με το πρόγραμμα exe. Είναι 350mb όλα μαζί βέβαια, μπορώ να ανεβάσω rapidshare αλλά δεν ξέρω αν βολεύει αυτούς που δεν έχουν λογαριασμό.

Πώς λέγεται το πρόγραμμα αυτό? Αν γίνεται να το ανεβάσεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα έχω και εγώ όλα. Από παλιά βέβαια, πριν 7 χρόνια είχα ανατομία :). Δε νομίζω να έχουν αλλάξει πολλά πράγματα, στη χειρότερη θα είναι καλό υλικό για προσωπική μελέτη/επανάληψη. Κομπλέ με το πρόγραμμα exe. Είναι 350mb όλα μαζί βέβαια, μπορώ να ανεβάσω rapidshare αλλά δεν ξέρω αν βολεύει αυτούς που δεν έχουν λογαριασμό.

Πώς λέγεται το πρόγραμμα αυτό? Αν γίνεται να το ανεβάσεις...

interH.exe

Θα κάνω όλο το φάκελο rar και θα τον ανεβάσω στο megaupload μάλλον. Δεν έχω χώρο στο λογαριασμό rapidshare.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Α, επίσης βρήκα ένα πρόγραμμα Demo βέβαια (ίσως να το γνωρίζετε ήδη), αλλά πιστεύω ότι μπορεί να βοηθήσει. Λέγεται "Visible Body" και μπορείς να δεις τη δομή του ανθρώπινου σώματος σε τρισδιάστατη μορφή. Στο Demo μπορείς να περιηγιηθείς μόνο στην κεφαλή και τμήματα του λαιμού με διάφορες δυνατότητες.

Θα το βρείτε εδώ: http://www.visiblebody.com/tour_demos

Για να λειτουργήσει σου λέει να κατεβάσεις και κάποιο άλλο πρόγραμμα, δε θυμάμαι τώρα, κάποιον player.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατέβασε το πρόγραμμα αλλά δεν παίζει τα slices και δε μου δείχνει που γίνεται η τομή για την κάθε εικόνα. Τον άνθρωπο (εκεί που θα' πρεπε να δείχνει που γίνεται η τομή) μου τον δείχνει φτιαγμένο από τετράπλευρα σχήματα! Τι φταίει? :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατέβασε το πρόγραμμα αλλά δεν παίζει τα slices και δε μου δείχνει που γίνεται η τομή για την κάθε εικόνα. Τον άνθρωπο (εκεί που θα' πρεπε να δείχνει που γίνεται η τομή) μου τον δείχνει φτιαγμένο από τετράπλευρα σχήματα! Τι φταίει? :unsure:

Δεν έχω ιδέα, πάνε χρόνια που το είχα χρησιμοποιήσει. Είδα τι λες, ίσως είναι θέμα με τα windows ποιος ξέρει. Πάντως όλα τα slices και γενικά όλες οι εικόνες είναι μέσα στα folder.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατέβασε το πρόγραμμα αλλά δεν παίζει τα slices και δε μου δείχνει που γίνεται η τομή για την κάθε εικόνα. Τον άνθρωπο (εκεί που θα' πρεπε να δείχνει που γίνεται η τομή) μου τον δείχνει φτιαγμένο από τετράπλευρα σχήματα! Τι φταίει? :unsure:

Δεν έχω ιδέα, πάνε χρόνια που το είχα χρησιμοποιήσει. Είδα τι λες, ίσως είναι θέμα με τα windows ποιος ξέρει. Πάντως όλα τα slices και γενικά όλες οι εικόνες είναι μέσα στα folder.

Ok, όπως και να 'χει το πρόγραμμα δεν κάνει και τίποτε άλλο από το να παρουσιάζει απλά τις τομές από τους φακέλους, οπότε το ίδιο κάνει. Thanks

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.