Jump to content

Διαδικασια καθυστερησης παραλαβης διορισμού σε ειδικοτητα


Giannis_doc

Recommended Posts

Σας καλημεριζω ολους . Ας μπω στο θεμα ,,, στις 11 οκτ. μου ηρθε το ειδοποιητηριο απο το ταχυδρομειο με το χαρτι του διορισμου. Λοιπον εγω θελω να καθυστερησω οσο το δυνατον περισσοτερο για προσωπικους λογους. Το χαρτι μου δεν το εχω παρει απο το ταχυδρομειο ακομη. Εχω σκοπο να αφησω το χαρτι εκει και να το επιστρεψουν στο υπουργειο ,ωστε να μου το ξαναστειλουν και να κερδισω με τα πηγαινε ελα κανα μηνα και μετα αφου το παραλαβω να εχω το περιθωριο 15 ημερων να παρουσιαστω. Το σκεφτηκα καλα? Υπαρχει κινδυνος ? Μπορω να κανω κατι αλλο?

Αυτα και ελπιζω να μη σας ζαλισα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας καλημεριζω ολους . Ας μπω στο θεμα ,,, στις 11 οκτ. μου ηρθε το ειδοποιητηριο απο το ταχυδρομειο με το χαρτι του διορισμου. Λοιπον εγω θελω να καθηστερησω οσο το δυνατον περισσοτερο για προσωπικους λογους. Το χαρτι μου δεν το εχω παρει απο το ταχυδρομειο ακομη. Εχω σκοπο να αφησω το χαρτι εκει και να το επιστρεψουν στο υπουργειο ,ωστε να μου το ξαναστειλουν και να κερδισω με τα πηγαινε ελα κανα μηνα και μετα αφου το παραλαβω να εχω το περιθωριο 15 ημερων να παρουσιαστω. Το σκεφτηκα καλα? Υπαρχει κινδυνος ? Μπορω να κανω κατι αλλο?

Αυτα και ελπιζω να μη σας ζαλισα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Έχεις το δικαίωμα να το καθυστερήσεις μέχρι να πεθάνει ο ταχυδρόμος. Αν πεθάνει είσαι υποχρεωμένος λέμε να το παραλάβεις εσύ ο ίδιος από τον αντικαταστάτη του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνήθως 10 μέρες μαζί με την ειδοποίηση από το ταχυδρομείο για να το παραλάβεις και άλλες τόσες για να παρουσιαστείς.

Ο μόνος τρόπος είναι να ξέρεις τον ταχυδρόμο και να στο καθυστερήσει καμμιά βδομάδα ακόμη.

Ανάλογα με την ανάγκη του επόμενου στη λίστα που περιμένει να ξεκινήσει, ανάλογα με τις ανάγκες της κλινικής που σε περιμένει, ανάλογα με τις απαντήσεις που θα δώσεις στα τηλεφωνήματα από τις υπαλλήλους του Υ.Υ. και ανάλογα με τη διάθεσή τους εκείνη τη μέρα, μπορεί να κερδίσεις καμμιά βδομάδα ακόμη, εκτός κι αν έχεις βύσμα, όπου τη μεγαλύτερη αναμονή που έχω συναντήσει έως τώρα είναι 8 μήνες. Έτσι όπως το σκέφτεσαι, μάλλον θα τον πιείς άσχημα. Αυτό φυσικά λίγο νοιάζει τον επόμενο στη λίστα ή τους φουκαράδες που χώνονται στο τμήμα που σε περιμένει..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας καλημεριζω ολους . Ας μπω στο θεμα ,,, στις 11 οκτ. μου ηρθε το ειδοποιητηριο απο το ταχυδρομειο με το χαρτι του διορισμου. Λοιπον εγω θελω να καθηστερησω οσο το δυνατον περισσοτερο για προσωπικους λογους. Το χαρτι μου δεν το εχω παρει απο το ταχυδρομειο ακομη. Εχω σκοπο να αφησω το χαρτι εκει και να το επιστρεψουν στο υπουργειο ,ωστε να μου το ξαναστειλουν και να κερδισω με τα πηγαινε ελα κανα μηνα και μετα αφου το παραλαβω να εχω το περιθωριο 15 ημερων να παρουσιαστω. Το σκεφτηκα καλα? Υπαρχει κινδυνος ? Μπορω να κανω κατι αλλο?

Αυτα και ελπιζω να μη σας ζαλισα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Έχεις το δικαίωμα να το καθυστερήσεις μέχρι να πεθάνει ο ταχυδρόμος. Αν πεθάνει είσαι υποχρεωμένος λέμε να το παραλάβεις εσύ ο ίδιος από τον αντικαταστάτη του.

τι κανεις Τασο μου ? χαχαχαχα

ο Γιαννης ειμαι πεντερ... σοβαρη απαντηση εχουμε ??? καλα το σκεφτικα???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σόρρι κιόλας αλλά έχεις την εντύπωση ότι είσαι ο μοναδικός στην λίστα και θα σε παρακαλάνε μέχρι να αποφασίσεις να πας?Αν γυρίσει πίσω στο υπουργείο το χαρτί θα λέει αγνώστου διαμονής και δεν νομίζω να έχει κάποιος την όρεξη εκεί μέσα να σε ψάχνει!Θα κινήσουν την διαδικασία μέσω νομαρχίας για τον επόμενο στην λίστα και εσύ απλά θα χάσεις την θέση σου.

Ώρες ώρες δεν σας καταλαβαίνω....

κλαίγεστε από την μία για τις αναμονές και τις λαμογιές που κάνουν οι από πάνω σας και σας καθυστερούν αλλά όταν έρθει η ώρα σας ,χωρίς ίχνος ντροπής, ρωτάτε πως θα πάτε όλη την λίστα 1-2-3 μήνες πίσω γιατί όλοι την τελευταία στιγμή έχετε «προσωπικά» προβλήματα.

Αν δεν θες να πας τώρα για ειδικότητα, μη πας!!!Μετά μη βγεις και κλαίγεσαι γιατί έχασες «άδικα» την θέση σου...

Οι επόμενοι στην λίστα πάντα ψάχνουν αυτόν που είναι υπό διορισμό και σε περίπτωση περίεργης καθυστέρησης βάζουν μία φωνή και ξεκινάει ο δικός τους διορισμός γιατί μετά άνετα μπορούν να κυνηγήσουν τους υπαλλήλους για παράβαση καθήκοντος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συνήθως 10 μέρες μαζί με την ειδοποίηση από το ταχυδρομείο για να το παραλάβεις και άλλες τόσες για να παρουσιαστείς.

Ο μόνος τρόπος είναι να ξέρεις τον ταχυδρόμο και να στο καθυστερήσει καμμιά βδομάδα ακόμη.

Ανάλογα με την ανάγκη του επόμενου στη λίστα που περιμένει να ξεκινήσει, ανάλογα με τις ανάγκες της κλινικής που σε περιμένει, ανάλογα με τις απαντήσεις που θα δώσεις στα τηλεφωνήματα από τις υπαλλήλους του Υ.Υ. και ανάλογα με τη διάθεσή τους εκείνη τη μέρα, μπορεί να κερδίσεις καμμιά βδομάδα ακόμη, εκτός κι αν έχεις βύσμα, όπου τη μεγαλύτερη αναμονή που έχω συναντήσει έως τώρα είναι 8 μήνες. Έτσι όπως το σκέφτεσαι, μάλλον θα τον πιείς άσχημα. Αυτό φυσικά λίγο νοιάζει τον επόμενο στη λίστα ή τους φουκαράδες που χώνονται στο τμήμα που σε περιμένει..

φιλε μου για να θελω να το καθυστερησω υπαρχει σοβαρος λογος, που δεν θα καθησω ν'αναλυσω. εκανα μια ερωτηση μηπως γνωριζει καποιος κατι γιατι εχω ακουσει να γινεται. αν γνωριζεις απαντας και σ'ευχαριστω πολυ. Δεν ζητησα να πεις την γνωμη σου και να μου υποδειξεις ποιοι ειναι φουκαραδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σόρρι κιόλας αλλά έχεις την εντύπωση ότι είσαι ο μοναδικός στην λίστα και θα σε παρακαλάνε μέχρι να αποφασίσεις να πας?Αν γυρίσει πίσω στο υπουργείο το χαρτί θα λέει αγνώστου διαμονής και δεν νομίζω να έχει κάποιος την όρεξη εκεί μέσα να σε ψάχνει!Θα κινήσουν την διαδικασία μέσω νομαρχίας για τον επόμενο στην λίστα και εσύ απλά θα χάσεις την θέση σου.

Ώρες ώρες δεν σας καταλαβαίνω....

κλαίγεστε από την μία για τις αναμονές και τις λαμογιές που κάνουν οι από πάνω σας και σας καθυστερούν αλλά όταν έρθει η ώρα σας ,χωρίς ίχνος ντροπής, ρωτάτε πως θα πάτε όλη την λίστα 1-2-3 μήνες πίσω γιατί όλοι την τελευταία στιγμή έχετε «προσωπικά» προβλήματα.

Αν δεν θες να πας τώρα για ειδικότητα, μη πας!!!Μετά μη βγεις και κλαίγεσαι γιατί έχασες «άδικα» την θέση σου...

Οι επόμενοι στην λίστα πάντα ψάχνουν αυτόν που είναι υπό διορισμό και σε περίπτωση περίεργης καθυστέρησης βάζουν μία φωνή και ξεκινάει ο δικός τους διορισμός γιατί μετά άνετα μπορούν να κυνηγήσουν τους υπαλλήλους για παράβαση καθήκοντος.

πηρες φορα και λες οτι θελεις μαλλον φιλε μου. εκανα μια ερωτηση και μαλλον δεν εχεις απαντηση. το τι προσωπικα προβληματα εχει ο καθενας δεν τα γνωριζεις για να τον κρινεις . για να ρωταω και να το ψαχνω εχω προβλημα.

Ελεος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φιλε μου για να θελω να το καθηστερησω υπαρχει σοβαρος λογος, που δεν θα καθησω ν'αναλυσω. εκανα μια ερωτηση μηπως γνωριζει καποιος κατι γιατι εχω ακουσει να γινεται. αν γνωριζεις απαντας και σ'ευχαριστω πολυ. Δεν ζητησα να πεις την γνωμη σου και να μου υποδειξεις ποιοι ειναι φουκαραδες.

Ρε φίλε, άνοιξε τα γκαβά και διάβασε αυτά που σε γράφω!

Κάθομαι πάνω-κάτω και σου λέω όλα τα πιθανά σενάρια και τι πρόκειται να γίνει και για ευχαριστώ πουλάς τζάμπα μούρη από πάνω??....μη συνεχίζεις ανηλεώς το άθλημα, θα τυφλωθείς.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τρομερο επιπεδο μπραβο φιλε μου ...

μαλλον εσυ το εχεις κανει επαγγελμα αυτο που λες οτι εχω κανει αθλημα εγω.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τρομερο επιπεδο μπραβω φιλε μου ...

μαλλον εσυ το εχεις κανει επαγγελμα αυτο που λες οτι εχω κανει αθλημα εγω.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις .

Τα γκαβά, τα γκαβά, ξέρω τι λέω φίλε μου. Τσίμπα και μία συμβουλή για όταν καταφέρεις να σταματήσεις το άθλημα και βρεθείς ..στον πραγματικό στίβο:"" Ο πρώτος νόμος των τρυπών: αν βρεθείς ποτέ σε μία, σταμάτα το σκάψιμο...""

Ευχαριστώ για την κατανόηση και καλά να περνάς με τον εαυτό σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemcolgate

παιδιά εγώ θυμάμαι ότι μπορεί (ή καλύτερα μπορούσε) κάποιος να παραλάβει την απόφαση διορισμού του από το υπουργείο και να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο να διοριστεί με αυτήν, χωρίς το συστημένο. ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό και αν σε αυτή την περίπτωση οι προθεσμίες είναι διαφορετικές?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας καλημεριζω ολους . Ας μπω στο θεμα ,,, στις 11 οκτ. μου ηρθε το ειδοποιητηριο απο το ταχυδρομειο με το χαρτι του διορισμου. Λοιπον εγω θελω να καθηστερησω οσο το δυνατον περισσοτερο για προσωπικους λογους. Το χαρτι μου δεν το εχω παρει απο το ταχυδρομειο ακομη. Εχω σκοπο να αφησω το χαρτι εκει και να το επιστρεψουν στο υπουργειο ,ωστε να μου το ξαναστειλουν και να κερδισω με τα πηγαινε ελα κανα μηνα και μετα αφου το παραλαβω να εχω το περιθωριο 15 ημερων να παρουσιαστω. Το σκεφτηκα καλα? Υπαρχει κινδυνος ? Μπορω να κανω κατι αλλο?

Αυτα και ελπιζω να μη σας ζαλισα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Έχεις το δικαίωμα να το καθυστερήσεις μέχρι να πεθάνει ο ταχυδρόμος. Αν πεθάνει είσαι υποχρεωμένος λέμε να το παραλάβεις εσύ ο ίδιος από τον αντικαταστάτη του.

τι κανεις Τασο μου ? χαχαχαχα

ο Γιαννης ειμαι πεντερ... σοβαρη απαντηση εχουμε ??? καλα το σκεφτικα???

Δεν ήταν ανάγκη να μου γράψεις κι άλλα για να καταλάβω ποιος είσαι Ιωάννη, μου έφτανε το nickname σου αν και πέρασαν αρκετά χρόνια.

Λυπάμαι πολύ, αλλά αν και γνωρίζω τρόπο που μπορείς να καθυστερήσεις τον διορισμό σου ακόμα και ένα μήνα...ίσως και παραπάνω δε θα στον υποδείξω σεβόμενος τους συναδέλφους που περιμένουν (κι αυτοί έχουν πολύ σοβαρά προβλήματα για να ξεκινήσουν ειδικότητα) αλλά σεβόμενους και τους συναδέλφους που τρία χρόνια διαβάζουν μηνύματά μου και δεν τους έχω συνηθίσει σε.....παράτυπες συμβουλές.

Εύχομαι να λυθεί άμεσα το πρόβλημά σου και να ξεκινήσεις κανονικά την ειδικότητά σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τρομερο επιπεδο μπραβω φιλε μου ...

μαλλον εσυ το εχεις κανει επαγγελμα αυτο που λες οτι εχω κανει αθλημα εγω.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις .

emgoal
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarupemcolgate

παιδιά εγώ θυμάμαι ότι μπορεί (ή καλύτερα μπορούσε) κάποιος να παραλάβει την απόφαση διορισμού του από το υπουργείο και να παρουσιαστεί στο νοσοκομείο να διοριστεί με αυτήν, χωρίς το συστημένο. ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό και αν σε αυτή την περίπτωση οι προθεσμίες είναι διαφορετικές?

Θεία Φωτεινούλα, να καθυστερήσει θέλει το διορισμό, όχι να τον επισπεύσει.....

Ναι μπορεί να παραλάβει ο ίδιος το διορισμό από το υπουργείο....κάτι το οποίο σημαίνει πως χάνει το "προνόμιο" της δεκαπενθήμερης καθυστέρησης στο ταχυδρομείο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τρομερο επιπεδο μπραβω φιλε μου ...

μαλλον εσυ το εχεις κανει επαγγελμα αυτο που λες οτι εχω κανει αθλημα εγω.

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις .

Τα γκαβά, τα γκαβά, ξέρω τι λέω φίλε μου. Τσίμπα και μία συμβουλή για όταν καταφέρεις να σταματήσεις το άθλημα και βρεθείς ..στον πραγματικό στίβο:"" Ο πρώτος νόμος των τρυπών: αν βρεθείς ποτέ σε μία, σταμάτα το σκάψιμο...""

Ευχαριστώ για την κατανόηση και καλά να περνάς με τον εαυτό σου.

Ευχαριστω και σου ευχομαι και προϊσταμενος ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παναγιά μου.....3 το πρωί πρόσεξα ότι και τη λέξη καθυστέρηση την έχεις κάνει 150 φορές λάθος, το οποίο σημαίνει πως.....λάθος την έχεις μάθει :anavwfwties:

Καθυστέρηση Γιάννομ.....από το ρουμάνικο întârziere :antegeia:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παναγιά μου.....3 το πρωί πρόσεξα ότι και τη λέξη καθυστέρηση την έχεις κάνει 150 φορές λάθος, το οποίο σημαίνει πως.....λάθος την έχεις μάθει :anavwfwties:

Καθυστέρηση Γιάννομ.....από το ρουμάνικο întârziere :antegeia:

δεν 8α το ξεχασω ποτε τωρα... μου το εμα8ες.

χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παναγιά μου.....3 το πρωί πρόσεξα ότι και τη λέξη καθυστέρηση την έχεις κάνει 150 φορές λάθος, το οποίο σημαίνει πως.....λάθος την έχεις μάθει :anavwfwties:

Καθυστέρηση Γιάννομ.....από το ρουμάνικο întârziere :antegeia:

δεν 8α το ξεχασω ποτε τωρα... μου το εμα8ες.

χαχαχαχ

πω πω πως τα εκανα αυτα ??? δεν πειραζει , συγχωρεστεμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένας ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ διαχειριστής :P ας διορθώσει τον τίτλο.....ή καλύτερα να οδηγήσει το θέμα στο ΧΥΤΑ :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.