Jump to content

[ΤΑΙΝΙΟΚΡΙΤΙΚΗ] Buried


Leviathan

Recommended Posts

buried.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=jqxvtTQpsJw&feature=related

Είναι η πιο κλειστοφοβική ταινία που έχω δει ποτέ....αφού η ιστορία διαδραματίζεται

μέσα σε ένα....."φέρετρο" !!!

Ο πρωταγωνιστής ( Ryan Reynolds ) δίνει μία δυνατή ερμηνεία, ενώ η σκηνοθετική

άποψη του Rodrigo Cortes είναι τουλάχιστον ενδιαφέρουσα !

Το θρίλερ στα καλύτερά του !!! star.gifstar.gifstar.gifstar.gif από εμένα.

ΥΓ

Εννοείται πως η ταινία δεν προτείνεται για τους κλειστοφοβικούς και δεν κάνω πλάκα !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ολη η ταινια γυρισμενη σε μια κασα;;και πολυ Low budget λεμε!εμ,θελει ταλεντο να κανεις τετοιες ταινιες!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν σκεφτειτε πως η ταινια δεν ειχε κανενα εξωτερικο γυρισμα αφου οπως εχει αναφερθει ειναι ολη γυρισμενη σε ενα φερετρο, και ομως κρατουσε τον θεατη σε εγρηγορση, μπορω να πω πως ηταν επιτυχημενη η σκηνοθεσια.

Προσωπικα εγω βαρεθηκα λιγο, αλλα μου αρεσε το συναισθημα που μου αφησε το τελος της ταινιας(οχι δεν ειμαι ανωμαλος).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρε παιδιά και εγώ το είδα αλλά δεν τρελάθηκα. ΟΚ, όντως σημαντικό ότι γυρίστηκε με τόσο χαμηλό budget αλλά ως εκεί. Από εκεί και πέρα τίποτα. Για να κάνω μιά αντιπαραβολή, το "Blair witch project" (ταινία με επίσης ελάχιστο budget) ήταν για μένα απείρως καλύτερο. Αυτό που μου άρεσε στο Buried ήταν ότι το τέλος δεν ήταν κλασσική "αμερικανιά". Κατά τα άλλα βαρέθηκα για να είμαι ειλικρινής, αλλά αυτά είναι γούστα βέβαια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.