Jump to content

Εγγραφη σε mystudies και e-class


Ναταλία

Recommended Posts

Είμαι πρωτοετης και εχω καποιες χαζες ερωτησεις να κάνω... δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω γι αυτό θα ρωτήσω εδώ. Κωδικό και username για εγγραφή στο mystudies παίρνουμε απο τη γραμματεία??? Όταν πήγα για εγγραφή δεν μου είπε κανείς τίποτα. Στο e-class μπορώ να γραφτώ μόνη μου απο τη σελίδα της σχολής βάζοντας απλά τον αριθμό μητρώου και τα λοιπά στοιχεία που χρειάζονται ή πρέπει να απευθυνθω πάλι στην γραμματεία???Και τέλος για τη διανομή των συγγραμάτων άκουσα ότι από φέτος θα χρείαζεται κώδικος και γι αυτό...αυτόν απο που τον παίρνω??? emhelpemhelpemhelp Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γεια σου!

Καλή αρχή στη σχολή!!!

νομίζω οτι κάποιες απαντησεις στις απορίες σου θα βρεις στο τοπικ:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?showtopic=20097

(πχ ποστ #2)

την εγγραφή και στα 2 την κάνεις μονος/η σου,δεν χρειάζεται συνεννόηση με τη γραμματεία

παρά μόνο σε περίπτωση προβλήματος.

απαιτείται να εχεις αριθμό μητρώου

καλή αρχή !

όποιες αλλες απορίες εχεις μην διστάζεις να ρωτας!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι πρωτοετης και εχω καποιες χαζες ερωτησεις να κάνω... δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω γι αυτό θα ρωτήσω εδώ.

Καλως ήρθες!

Ρωτα οτι θες και θα πάρεις σιγουρα απαντησεις εδω μέσα!Δεν υπάρχουν χαζες ερωτησεις και μην ντραπεις να εκφρασεις οποιαδηποτε απορια σου.

Καλη σου αρχή!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Στο eclass γραφτηκα κανονικα. Στο mystudies ομως ενω εισαγω ΑΜ και αριθμο ταυτότητας λεέι ότι απέτυχε η πιστοποιήση. Τι συμβαίνει? emhelp

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά σου ναταλάκι!Καλή αρχη!

Λοιπον,κάνεις πρώτα την αίτηση για να γραφτεις στο: webadm.uoa.gr

Κ μετα απο μια εβδομαδα το αργοτερο θα σου ενεργοποιηθει απο την γραμματεια!-Αυτο μπορεις να το ελεγχεις απο το "Ενεργοποίηση Λογαριασμού (μέσω PIN) Βήμα 2ο"

Μολις γινει η ενεργοποιηση μπαινεις το mystudies και παρακολουθεις την βαθμολογια σου,επιλογης κλπ κλπ.

Ελπιζω να σε βοηθησα! emkafes

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To προβλημα ειναι οτι οταν κανω την αιτηση λεει οτι απετυχε η πιστοποιηση και ζηταει να ξαναελεγξω τα στοιχεια μου (τα οποια ομςσ ειναι σιγουρα σωστα) emconfused Ετσι δεν παιρνω κανενα pin...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μμμ..θυμαμαι κατι παιζοταν με το γραμμα πριν τον αριθμο ταυτοτητας. :( αλλα δεν ξερω τι ακριβως.σορρυ.

Παντως ξαναελεγξε το. :huh:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ οτι διαβασα πρεπει να βαζουμε μονο το 2ο γραμμα του αρ. ταυτότητας. Κι εγω μονο το 2ο βαζω :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν βρισκεις ακρη μην απελπιζεσαι!

Παρε την δευτέρα τηλ στην γραμματεια και ζητα την κ.Αργυροπουλου που ασχολειται με αυτα τα θεματα κ ειναι κ ευγενικη!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επιλογης?

Απ οσο ξερω οχι.Τουλαχιστον μεχρι περυσι. Βεβαια μπορει να εχει βγει τιποτα καινουριο τωρα που κανουν "ηλεκτρονικη ανακαινιση"της σχολής!θα ρωτησω την δευτερα που θα παω γραμματεια για να γραφτω κ θα ποσταρω.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.