Jump to content

Αγορά βιβλίων από το εξωτερικό


ΙΡΙΔΑ

Recommended Posts

Από ποια sites παραγγέλνετε βιβλία;

Ποιο βρίσκετε ότι εξυπηρετεί περισσότερο; Το amazon.us ή το amazon.uk ? Εάν έχετε παραγγείλει από κάποιο από αυτά, είστε ικανοποιημένοι ως προς την ποιότητα των βιβλίων, τις τιμές , τις ημέρες παράδοσης;

Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;

Για βοηθήστε λίγο βρε παιδιά.

Μερσί. emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

http://bookshop.blackwell.co.uk/jsp/welcome.jsp δεν νομίζω να είναι το φθηνότερο αλλά έχει πολλά ιατρικά και θα σου φτάσουν σίγουρα στην πόρτα :)
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εχω παραγγειλει απο το amazon.uk και δεν είχα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα(εκτος απο μικροκαθυστερησεις, και ενα βιβλιο που τελικα ακυρωσα γιατι αργουσε υπερβολικα). Δεν θα ηθελα να περιμενω κανα μηνα για να ερθει το βιβλιο απο αμερικη.

Ο,τι βιβλιο εχω παραγγειλει ηρθε σε αριστη κατασταση. Για τιμες δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα, αλλα με το σοκ που εχω παθει απο τις τιμες των ελληνικων μεταφρασεων μετα μου φαίνονται όλα φτηνα...-_- Παντα με prepaid καρτα απο eurobank ψωνιζω.

Βεβαια πριν αγορασω κάτι απο uk κοιταω πρωτα στο us τα reviews, διοτι σε αυτο τον τομεα οι αγγλοι δεν κάνουν τον κόπο να συνεισφερουν...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

bookdepository από uk. Οι τιμές είναι πιο φθηνές στα βιβλία αλλά είναι πιο ακριβή η αποστολή που γίνεται όμως πιο γρήγορα από το amazon.co.uk. Οπότε τελικά, πληρώνεις συνολικά την ίδια τιμή, αλλά έχεις τα βιβλία σε 5-6 μέρες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το bookdepository εξακολουθεί να εχει δωρεάν έξοδα αποστολής παγκοσμίως, αλλά δεν είναι πλέον τόσο γρήγορο (έρχονται σε διπλάσιο χρόνο). Παρόλα αυτά κι εγώ το συστήνω ανεπιφύλακτα. :)

Το amazon.co.uk είναι ακριβό- συν του ότι το depository έχει κατευθείαν σύκριση τιμών μαζί του. To .com έχει έξοδα αποστολής (γύρω στα 6$), οι τιμές αυτές καθαυτές είναι αρκετά έως πολύ χαμηλές- μάλιστα τώρα είχανε -90% στα textbooks (όχι πια). Το Barnes&Noble έχει μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές, αλλά είναι αργόοοοο σαν... εχμ... χάμστερ, κι ας παραγγείλεις expedited.

Αυτά. Πάντως μην παραγγείλεις από ελληνικό κατάστημα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ όλους πολύ πολύ πολύ!!! emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Παιδια γειαα!

Θελω τη γνωμη σας:

αναμεσα σε American Oxford handbook of pediatrics

και σε Oxford Handbook of paediatrics ποιο λετε;

Επισης, επειδη δεν το εχω δοκιμασει ποτε :

Εκει που γραφει used , δλδ ποσο used μπορει να ειναι; εσεις bright new τα αγοραζετε ολα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αγοράζω new γιατί ποτέ δεν ξέρεις πόσο used είναι οπότε δεν το ρισκάρω. Εξαρτάται για ποιό λόγο το θες το βιβλίο; Οι παιδίατροι ειδικευόμενοι in US χρησιμοποιούν το Harriet Lane Handbook: A Manual for Pediatric House Officers από το παίδων του Hopkins. Πολλοί φοιτητές επίσης.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα αγοράζω new γιατί ποτέ δεν ξέρεις πόσο used είναι οπότε δεν το ρισκάρω. Εξαρτάται για ποιό λόγο το θες το βιβλίο;

γρηγορη ματια στην κλινική 6ου-επονται δυσκολα πρωινά ...

Ευχαριστωωωω!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.