Jump to content

Νοσοκομεια σε αποσυνθεση...


per-sempre

Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το τοπικ , γιατι δεν αντεχω αλλο να ψαχνω για βαμβακι καθε πρωι, να αναζητω συριγγες 10αρες για αιμοληψια (οι 20αρες ειναι κατι σαν την Ατλαντιδα. Ολοι εχουν ακουσει , αλλα κανενας μας δεν τις εχει δει τους τελευταιους μηνες), να βλεπω συναδελφους να κρυβουν φιαλιδια αιμοληψιων ο ενας απο τον αλλον, να γυριζω ολες τις κλινικες για να βρω φιαλιδια αιμοκαλλιεργειων. Να μην μπορω να παρακολουθησω τη λοιμωξη του ασθενους χρησιμοποιωντας ως δεικτη τη CRP, επειδη το ανοσολογικο εργαστηριο μου στελνει τα παραπεμπτικα πισω με ενα αυτοκολλητο χαρτακι οπου αναγραφεται ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ. Να μην μπορω να στειλω ηλεκτροφορηση πρωτεϊνων σε ασθενη με οστικα αλγη, τριψηφια ΤΚΕ, ορθ. αναιμια και 6 γρ σφαιρινες, επειδη λειπουν τα αντιστοιχα αντιδραστηρια. Πλεον ουτε καν γλυκοζυλιωμενη σε Διαβητικο ασθενη δε προσδιοριζεται (μαλιστα οι Αμερικανοι την εχουν συμπεριλαβει στα διαγνωστικα κριτηρια). Σημερα εισηχθη ασθενης με α/α θωρακος σε φωτοτυπια( !!!!!!)ελεω ελλειψης φιλμς. Κατα πως παει το πραγμα σε λιγο, θα παιρνουμε αιμα με καλαμακι και θα επιστρεψουμε στις εποχες που εχρησιμοποιειτο για τις ενεσεις η ιδια συριγγα σε 10δες ασθενεις, αφου προηγουμενως βραζοταν !!!!! Και ολα αυτα σε Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο. Θα μπορουσε καποιος να επικαλεστει το << ουδεν κακον αμιγες καλου>> για να υποστηριξει οτι αν δεν εχουμε στη φαρετρα μας συγχρονα διαγνωστικα εργαλεια, θα γινουμε καλυτεροι κλινικοι γιατροι. Δεν ειναι ανεδαφικη αυτη η αποψη, τους ασθενεις , ομως, τους ρωτησατε?

Ειμαι περιεργος τι συμβαινει στα αλλα νοσοκομεια και δη στα μικροτερα. Πως γινεται να μην προβαλλεται στον κοσμο οτι το ΕΣΥ αποσυντιθεται...?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Per sempre αυτα ακουγονται τραγικα και απαραδεκτα. Υποθετω οτι εχετε διαμαρτηρυθει σε Διευθυντες/Διοικητες του νοσοκομειου κτλ. ετσι? Γιατι δε γραφεις σε καμια εφημεριδα/τηλεοπτικο καναλι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα νοσοκομεια της Ινδιας οπου οι γιατροι αντιμετωπιζουν το ιδιο ακριβως προβλημα, εχουν βρει τη λυση: δινουν ενα χαρτακι στον συγγενη του ασθενους ή στον ιδιο εαν ειναι περιπατητικος με τα αναλωσιμα που θα χρειαστει και πηγαινει περιξ του νοσοκομειου οπου υπαρχουν διαφοροι ιδιωτες και τα αγοραζει. Συριγγες, καθετηρες, φαρμακα, συσκευες ορου, τα παντα... Για τα αντιδραστηρια θα πρεπει να μιλησετε με το εργαστηριο μονο για να ειναι συμβατα με τα μηχανήματά τους :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανοιγω αυτο το τοπικ , γιατι δεν αντεχω αλλο να ψαχνω για βαμβακι καθε πρωι, να αναζητω συριγγες 10αρες για αιμοληψια (οι 20αρες ειναι κατι σαν την Ατλαντιδα. Ολοι εχουν ακουσει , αλλα κανενας μας δεν τις εχει δει τους τελευταιους μηνες), να βλεπω συναδελφους να κρυβουν φιαλιδια αιμοληψιων ο ενας απο τον αλλον, να γυριζω ολες τις κλινικες για να βρω φιαλιδια αιμοκαλλιεργειων. Να μην μπορω να παρακολουθησω τη λοιμωξη του ασθενους χρησιμοποιωντας ως δεικτη τη CRP, επειδη το ανοσολογικο εργαστηριο μου στελνει τα παραπεμπτικα πισω με ενα αυτοκολλητο χαρτακι οπου αναγραφεται ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ. Να μην μπορω να στειλω ηλεκτροφορηση πρωτεϊνων σε ασθενη με οστικα αλγη, τριψηφια ΤΚΕ, ορθ. αναιμια και 6 γρ σφαιρινες, επειδη λειπουν τα αντιστοιχα αντιδραστηρια. Πλεον ουτε καν γλυκοζυλιωμενη σε Διαβητικο ασθενη δε προσδιοριζεται (μαλιστα οι Αμερικανοι την εχουν συμπεριλαβει στα διαγνωστικα κριτηρια). Σημερα εισηχθη ασθενης με α/α θωρακος σε φωτοτυπια( !!!!!!)ελεω ελλειψης φιλμς. Κατα πως παει το πραγμα σε λιγο, θα παιρνουμε αιμα με καλαμακι και θα επιστρεψουμε στις εποχες που εχρησιμοποιειτο για τις ενεσεις η ιδια συριγγα σε 10δες ασθενεις, αφου προηγουμενως βραζοταν !!!!! Και ολα αυτα σε Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο. Θα μπορουσε καποιος να επικαλεστει το << ουδεν κακον αμιγες καλου>> για να υποστηριξει οτι αν δεν εχουμε στη φαρετρα μας συγχρονα διαγνωστικα εργαλεια, θα γινουμε καλυτεροι κλινικοι γιατροι. Δεν ειναι ανεδαφικη αυτη η αποψη, τους ασθενεις , ομως, τους ρωτησατε?

Ειμαι περιεργος τι συμβαινει στα αλλα νοσοκομεια και δη στα μικροτερα. Πως γινεται να μην προβαλλεται στον κοσμο οτι το ΕΣΥ αποσυντιθεται...?

Δεν προβάλεται στον κόσμο γιατί έρχονται εκλογές και οι δημοσιογράφοι είναι όλοι ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δε βοηθάει η καταγγελία.

Ποιος θα της δώσει σημασία;

Ο πολιτικός, ο πουλημένος δημοσιογράφος, ο διορισμένος από το Κόμμα Διοικητής Νοσοκομείου, ο επίσης διορισμένος από το Κόμμα ΠΕΣΥάρχης, ή η αγράμματη αγρότισσα που έρχεται στο Νοσοκομείο για να γράψει τα "χάπια" της και απαιτεί να βρει Ιατρό εντός ενός λεπτού;

Η λύση είναι μία!

Να τιμωρηθεί αυστηρά στις κάλπες το Κόμμα που απαξίωσε και κατάντησε Τριτοκοσμικό το ΕΣΥ: το ΠΑΣΟΚ!

Φάνηκε πως ήταν μόνο λόγια. Δεν έχουν σχέδιο. Δρουν σπασμωδικά κι επικίνδυνα.

Με την Υγεία δεν παίζεις. Κινδυνεύει η Ύπαρξη ενός ολόκληρου Έθνους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανοιγω αυτο το τοπικ , γιατι δεν αντεχω αλλο να ψαχνω για βαμβακι καθε πρωι, να αναζητω συριγγες 10αρες για αιμοληψια (οι 20αρες ειναι κατι σαν την Ατλαντιδα. Ολοι εχουν ακουσει , αλλα κανενας μας δεν τις εχει δει τους τελευταιους μηνες), να βλεπω συναδελφους να κρυβουν φιαλιδια αιμοληψιων ο ενας απο τον αλλον, να γυριζω ολες τις κλινικες για να βρω φιαλιδια αιμοκαλλιεργειων. Να μην μπορω να παρακολουθησω τη λοιμωξη του ασθενους χρησιμοποιωντας ως δεικτη τη CRP, επειδη το ανοσολογικο εργαστηριο μου στελνει τα παραπεμπτικα πισω με ενα αυτοκολλητο χαρτακι οπου αναγραφεται ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ. Να μην μπορω να στειλω ηλεκτροφορηση πρωτεϊνων σε ασθενη με οστικα αλγη, τριψηφια ΤΚΕ, ορθ. αναιμια και 6 γρ σφαιρινες, επειδη λειπουν τα αντιστοιχα αντιδραστηρια. Πλεον ουτε καν γλυκοζυλιωμενη σε Διαβητικο ασθενη δε προσδιοριζεται (μαλιστα οι Αμερικανοι την εχουν συμπεριλαβει στα διαγνωστικα κριτηρια). Σημερα εισηχθη ασθενης με α/α θωρακος σε φωτοτυπια( !!!!!!)ελεω ελλειψης φιλμς. Κατα πως παει το πραγμα σε λιγο, θα παιρνουμε αιμα με καλαμακι και θα επιστρεψουμε στις εποχες που εχρησιμοποιειτο για τις ενεσεις η ιδια συριγγα σε 10δες ασθενεις, αφου προηγουμενως βραζοταν !!!!! Και ολα αυτα σε Πανεπιστημιακο Νοσοκομειο. Θα μπορουσε καποιος να επικαλεστει το << ουδεν κακον αμιγες καλου>> για να υποστηριξει οτι αν δεν εχουμε στη φαρετρα μας συγχρονα διαγνωστικα εργαλεια, θα γινουμε καλυτεροι κλινικοι γιατροι. Δεν ειναι ανεδαφικη αυτη η αποψη, τους ασθενεις , ομως, τους ρωτησατε?

Ειμαι περιεργος τι συμβαινει στα αλλα νοσοκομεια και δη στα μικροτερα. Πως γινεται να μην προβαλλεται στον κοσμο οτι το ΕΣΥ αποσυντιθεται...?

Που κάνεις ειδικότητα ρε συ? Στο δικό μου Πανεπιστημιακό δεν έχουμε κανένα πρόβλημα, τουλάχιστον από αυτά που αναφέρεις..Εδώ στο αγροτικό που έκανα , το μικροβιολογικό μας έκανε CRP όταν το ζητούσαμε. Είναι θέμα διευθυντή κατά τη γν΄΄ωμη μου. Αν ο διευθυντής της κλινικής κρατά γερά τα ηνία, τότε η κλινική "τρέχει". Και ευτυχώς για μένα έχω πέσει σε περιπτώσεις, απο το ΚΥ αγροτικό που ήμουνα μέχρι την κλινική που είμαι τώρα, σε διευθυντές που δεν αφήνουν να παραλύσει η κλινική τους για τέτοια βασικά θέματα..Πεστο τύχη, ή ότι εσύεισαι άτυχος, δεν ξέρω τι παίζει βέβαι αλλού...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σχετικά με τις ελλείψεις υλικών στα Νοσοκομεία(ΟΕΝΓΕ)

Αρκετοί συνάδελφοι μας έχουν αναφέρει σοβαρές ελλείψεις υλικών στα Νοσοκομεία που υπηρετούν, με αποτέλεσμα να μην μπορούν να διεκπεραιωθούν ιατρικές πράξεις και χειρουργικές επεμβάσεις.

Εν όψει της συνάντησης που έχουμε ζητήσει με το νέο υπουργό Υγείας και προκειμένου η ΟΕΝΓΕ να έχει πλήρη εικόνα απ΄ όλα τα Νοσοκομεία της χώρας παρακαλούμε να μας ενημερώσετε με σύντομα e-mail για τυχόν ανάλογα προβλήματα στο δικό σας Τμήμα ή Νοσοκομείο.

Παράκληση να αναγράφετε στο μέηλ τα στοιχεία σας, τα οποία εάν δεν επιθυμείτε να δημοσιοποιηθούν θα το σημειώνετε, πράγμα που οπωσδήποτε θα γίνει σεβαστό.

Συναδελφικά

Δημήτρης Βαρνάβας

Πρόεδρος ΟΕΝΓΕ

varnava1@otenet.gr

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η λύση είναι μία!

Να τιμωρηθεί αυστηρά στις κάλπες το Κόμμα που απαξίωσε και κατάντησε Τριτοκοσμικό το ΕΣΥ: το ΠΑΣΟΚ!

Δε βαρέθηκες να γράφεις την ίδια μαλακία σε όλα σου τα post;

Νταξ κι άλλοι εδώ μέσα είναι δεξιοί αλλά δε κάνουνε και προεκλογικό αγώνα για τη δεξιά.

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τιμωρια θελουν ΟΛΑ τα ελληνικα κομματα,κατα κυριο λογο φυσικα αυτα που εχουν κυβερνησει και ΧΑΝΤΑΚΩΣΕΙ τη δυσμοιρη αυτη χωρα τοσα χρονια!!

Εχω μια ερωτησουλα βασικα για ολους εσας που διαμαρτυρεστε ανελλιπως επι παντος επιστητου Ε.Σ.Υ. στο φορουμ αυτο:Οταν προκειται για καποια ουσιαστικη αντιδραση εναντιων αυτων που εχουν διαλυσει τη δημοσια υγεια στην Ελλαδα εδω και χρονια π.χ.απεργια,επισχεση,διαδηλωση,συγκεντρωση στο υπουργειο κ.λ.π. που ειστε?Λετε ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ/ΚΥΡΙΑ στους διευθυνταδες ή επιμεληταδες σας μαλλον?Η γραφετε στο φορουμ και δεν προλαβαινετε?Σιγουρα υπαρχουν διαφορες απαντησεις,περα απο την ειρωνεια, σε αυτο το ερωτημα με τις οποιες μπορει ο καθενας να δικαιολογησει τον ΕΑΥΤΟΥΛΗ του,αλλα το τελικο αποτελεσμα μενει το ιδιο:το γνωστο αιωνιο νεοελληνικο μπουρδελο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η λύση είναι μία!

Να τιμωρηθεί αυστηρά στις κάλπες το Κόμμα που απαξίωσε και κατάντησε Τριτοκοσμικό το ΕΣΥ: το ΠΑΣΟΚ!

Δε βαρέθηκες να γράφεις την ίδια μαλακία σε όλα σου τα post;

Νταξ κι άλλοι εδώ μέσα είναι δεξιοί αλλά δε κάνουμε και προεκλογικό αγώνα για τη δεξιά.

emeleos

συγγνώμη μωρό μου αλλά γιατί σε ενοχλεί ειδικά η εμμονή της μαρίας?

δε σου πάει καθόλου να είσαι αγενής εσύ που είσαι τόσο γλυκός με κόσμο και κόσμο emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σεβαστες ολες οι απαντησεις , αλλα εκεινη που εβγαλε ματια ηταν του συναδελφου που ηλεγχε CRP σε κεντρο υγειας. Τι λεει ρε παιδι μου? Που βρισκοσουν? Στο ΚΥ βυρωνα και τα εκανες αυτα? Σε ΚΥ καταμεσης στο θεσσαλικο καμπο ημουν, και με το ζορι μπορουσαμε να κανουμε καμια γενικη αιματος κι εσυ μου λες για CRP. Οσο για αυτυχιες περι διευθυντων, δ ε στεκει , καθως και στην Καρδιολογικη που δε λειτουργουσε το αιμοδυναμικο επειδη η εταιρια αρνουνταν να κανει σερβις, αυτυχοι ηταν? Στην ορθοπαιδικη που μετρανε ενα ενα τα σετ αρθροπλαστικης , ατυχοι ειναι? Στο Βιοχημικο που, οπως μα ενημερωσαν σημερα , σταματανε να προσδιοριζουν καρκινικους δεικτες και θυρεοειδικες ορμονες, ατυχοι ειναι? Αληθεια εσυ σε ποιο πανεπιστημιακο εισαι και δεν εχετε οχι απλα αυτα τα προβληματα , αλλα ουτε καν το παραμικρο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να μας φτύσω, αντιδραστήρια έχουμε. Από σύριγγες ότι υπάρχει κάθε φορά (απλά ελπίζω να μη χρειαστεί να πάρω με 60άρα καμιά μέρα. Το έχω δοκιμάσει και ήταν λίγο πίκρα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο είναι το πρόβλημα σου ακριβώς? Δηλαδή επειδή δεν έχω τύχει σε κλινικές που είναι μισοτελειωμένες, πρέπει να σου απολογηθώ κι από πάνω? Τι φταίω εγώ που έκανες το αγροτικό σου στο θεσσαλικό κάμπο? Στο ΚΥ που ήμουνα και γεν αιμ κάναμε, και β/χ, και τεστ τροπονίνης και CRP όταν χρειαζόταν, και καρδιογράφημα το οποίο αποθηκευόταν σε pc όπου είχε και τα προηγούμενα ΗΚΓ του ασθενούς σε άλλα χρώμματα. Το που ήταν δεν έχει σημασία, σημασία έχει ότι ΥΠΑΡΧΟΥΝ και τέτοια ΚΥ στην Ελλάδα, κι όλα αυτά έγιναν με την αγάπη και τη δουλειά του διαυθυντή και των επιμελητών που ΖΟΥΣΑΝ για ένα τέτοιο υποδειγματικό ΚΥ. Στην κλινική μου δεν λέω πως δεν υπάρχουν προβλήματα, άλλα όχι τέτοιες ελλείψεις σε βασικά υλικά που ανέφερες εσύ.

Και πάλι δεν καταλαβα΄΄ινω το υφάκι που απάντησες, απλά επισημαίνω πως δεν είναι όλα μαύρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγγνώμη μωρό μου αλλά γιατί σε ενοχλεί ειδικά η εμμονή της μαρίας?

Ποια είναι η μαρία...μωρό μου; :unsure:

@schumifer, άλλαξε ρε την υπογραφή σου, μια μαλακία....εεεε....αλήθεια έγραψα πριν ένα χρόνο και το έβαλες στην υπογραφή σου :anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγγνώμη μωρό μου αλλά γιατί σε ενοχλεί ειδικά η εμμονή της μαρίας?

Τον ενοχλεί γιατί μάλλον είναι σοσιαλιστής ΠΑΣΟΚος, εκκολαπτόμενος πολιτικός!

:anavwfwties:

Όλα για ένα διορισμό στο Δημόσιο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Στο ΚΥ που ήμουνα και γεν αιμ κάναμε, και β/χ, και τεστ τροπονίνης και CRP όταν χρειαζόταν, και καρδιογράφημα το οποίο αποθηκευόταν σε pc όπου είχε και τα προηγούμενα ΗΚΓ του ασθενούς σε άλλα χρώματα...

Κι εγώ δε σε πιστεύω!

Αν δε μας γράψεις το όνομα του Κέντρου Υγείας που κάνει τροπονίνες θα σε πω ψεύτη, ίσως και στρατευμένο παραπληροφορητή ΠΑΣΟΚο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

συγγνώμη μωρό μου αλλά γιατί σε ενοχλεί ειδικά η εμμονή της μαρίας?

Τον ενοχλεί γιατί μάλλον είναι σοσιαλιστής ΠΑΣΟΚος, εκκολαπτόμενος πολιτικός!

:anavwfwties:

Όλα για ένα διορισμό στο Δημόσιο...

Κόψε την πρωινή μαλ....σου κάνει κακό. :anavwfwties:

Έχω ακούσει τα πάντα εδώ μέσα, αυτό πράγματι δεν περίμενα να τ' ακούσω ποτέ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Στο ΚΥ που ήμουνα και γεν αιμ κάναμε, και β/χ, και τεστ τροπονίνης και CRP όταν χρειαζόταν, και καρδιογράφημα το οποίο αποθηκευόταν σε pc όπου είχε και τα προηγούμενα ΗΚΓ του ασθενούς σε άλλα χρώματα...

Κι εγώ δε σε πιστεύω!

Αν δε μας γράψεις το όνομα του Κέντρου Υγείας που κάνει τροπονίνες θα σε πω ψεύτη, ίσως και στρατευμένο παραπληροφορητή ΠΑΣΟΚο!

Πρέπει να έχεις μεγάλο προβλημα, δεν σχολιάζω το απαραδέκτο ποστ σου.

Το ΚΥ που έκανα αγροτικό, ολολογουμένως στάθηκα πολύ τυχερός που το διάλεξα μιας και ήταν τύχη και δεν ήμουν ντόπιος σε εκείνα τα μέρη, ήταν το ΚΥ Πλωμαρίου στη Λέσβο. Απλά απίστευτες συνθήκες δουλειάς, σε ένα ΚΥ που θα πρέπει να βάζει γυαλιά σε ΄΄ολα τ ' άλλα. Δεν αντιλέγω πως δεν υπάρχουν προβλήματα, απλά εγω, σταθηκα τυχερος. Στα υπόλοιπα ΚΥ του νησιού, δεν υπήρχαν αυτές οι συνθήκες που περιέγραψα, όλα γίνονταν υπό την φροντίδα του διυευθυντη και των ατόμων που αγαπούσαν τον τόπο. Τώρα πως το κατάφερναν , με πολιτικούς ή άλλους σκοπούς δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι όμως πως ήταν οργανωμένα όλα.

Για άλλη μια φορά απάραδεκτο το ποστ σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ήταν το ΚΥ Πλωμαρίου στη Λέσβο...

...Στα υπόλοιπα ΚΥ του νησιού, δεν υπήρχαν αυτές οι συνθήκες που περιέγραψα...

Θα ρωτήσω γνωστούς συνάδελφους και συμφοιτητές που εργάστηκαν στη Λέσβο, αν όντως ισχύουν αυτά για το ΚΥ Πλωμαρίου.

Και αν η χρηματοδότηση είναι η κλασική, ή υπάρχουν δωρεές από ντόπιους επιχειρηματίες...

Έστω κι αν όλα λειτουργούν όπως τα περιγράφεις, παρεδέχεσαι πως είναι η μόνη εξαίρεση!

Είναι σαν να συνεισφέρεις σε μια συζήτηση για τη μεγάλη θνησιμότητα του καρκινώματος του παγκρέατος, λέγοντας πως έχεις μία θεία που επιζεί με αυτόν τον καρκίνο, εδώ και 15 χρόνια!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στο χώρο της Υγείας;

Ποιο είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να φτιαχτεί;

Ποια είναι η πρώτη προτεραιότητα;

Ποια αποφάσισε ο νέος Υπουργός Υγείας του ΠΑΣΟΚ να είναι η πρώτη του, συμβολική ενέργεια;

Κρατηθείτε μη λιποθυμήσετε!

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=1&articleID=10486&la=1

Οι τιμές έμειναν σταθερές από το 1991!

emeleos

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στο χώρο της Υγείας;

Ποιο είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να φτιαχτεί;

Ποια είναι η πρώτη προτεραιότητα;

Ποια αποφάσισε ο νέος Υπουργός Υγείας του ΠΑΣΟΚ να είναι η πρώτη του, συμβολική ενέργεια;

Κρατηθείτε μη λιποθυμήσετε!

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=1&articleID=10486&la=1

Οι τιμές έμειναν σταθερές από το 1991!

emeleos

ΟΚ το καταλάβανε ολοι εδώ μέσα πως είσαι ΝΔ.

Θα ξέρεις βέβαια πως αυτό το άθλιο, ΑΛΛΑ ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ το ίδρυσε ο Αντρέας το 81.

Μέχρι τότε, ο πολιτικός χώρος που εκφράζει το κόμμα σου και ήταν στην εξουσία για 40 σχεδόν χρόνια δεν είχε κάνει τίποτα τέτοιο.

και μήπως τί έκανε για το ΕΣΥ στα 5 χρόνια που ήταν τώρα κυβέρνηση?

Απλά πιστεύω πως τόσο έντονα βαμμένα ποστ δεν ταιριάζουν σε αυτό το blog.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ το καταλάβανε ολοι εδώ μέσα πως είσαι ΝΔ.

Κι όμως, δεν είμαι ΝΔ!

...ο πολιτικός χώρος που εκφράζει το κόμμα σου και ήταν στην εξουσία για 40 σχεδόν χρόνια...

Τι λες; Είχαμε Βασιλιά μέχρι το 1967 και Δικτατορία μέχρι το 1974! Το 1981 ήρθαν οι δημαγωγοί σοσιαλιστές.

Για ποια 40 χρόνια μιλάς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιο είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα στο χώρο της Υγείας;

Ποιο είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να φτιαχτεί;

Ποια είναι η πρώτη προτεραιότητα;

Ποια αποφάσισε ο νέος Υπουργός Υγείας του ΠΑΣΟΚ να είναι η πρώτη του, συμβολική ενέργεια;

Κρατηθείτε μη λιποθυμήσετε!

http://ygeia.tanea.gr/default.asp?pid=8&ct=1&articleID=10486&la=1

Οι τιμές έμειναν σταθερές από το 1991!

emeleos

ΟΚ το καταλάβανε ολοι εδώ μέσα πως είσαι ΝΔ.

Θα ξέρεις βέβαια πως αυτό το άθλιο, ΑΛΛΑ ΔΩΡΕΑΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ το ίδρυσε ο Αντρέας το 81.

Μέχρι τότε, ο πολιτικός χώρος που εκφράζει το κόμμα σου και ήταν στην εξουσία για 40 σχεδόν χρόνια δεν είχε κάνει τίποτα τέτοιο.

και μήπως τί έκανε για το ΕΣΥ στα 5 χρόνια που ήταν τώρα κυβέρνηση?

Απλά πιστεύω πως τόσο έντονα βαμμένα ποστ δεν ταιριάζουν σε αυτό το blog.

Εσύ τώρα έβαψες με άλλο χρώμα ,για να υπάρχει πολυχρωμία...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.