Jump to content

ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ


llion7

Recommended Posts

ΣΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω κατι.αν καποιος εχει παρει ανακληση διορισμου διοτι ειναι πχ. στο εξωτερικο και η χρονικη περιοδος της ανακλησης σε λιγες βδομαδες θα τελειωσει και ειναι σε λιγο καρο να του ξαναερθει ο διορισμος αλλα μιας και δεν εχει σκοπο να παει (αλλα δεν θελει ουτε και να διαγραφει απο τη λιστα ακομα),,για να μην ξεκινησουν οι διαδικασιες διορισμου του και καθυστερει ασκοπα τα παιδια (ενας απο αυτους ειμαι εγω δυστυχως) που ειναι κατω του στη λιστα,,μπορει να παει στη νομαρχια και να τους πει οτι δεν εχει σκοπο να παει και να ξαναπαρει απο τωρα καινουρια ανακληση ετσι ωστε να μην στειλουν ασκοπα το διορισμο του σε αυτον αλλα στον απο κατω του στη λιστα??????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανάκληση διορισμού γίνεται από τον ενδιαφερόμενο ιατρό μετά την πρωτοκόλληση της απόφασης τοποθέτησής του. Με την απόφαση αυτή και με τη βεβαίωση από το νοσοκομείο του εξωτερικού ζητάει την ανάκληση του διορισμού.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανάκληση διορισμού γίνεται από τον ενδιαφερόμενο ιατρό μετά την πρωτοκόλληση της απόφασης τοποθέτησής του. Με την απόφαση αυτή και με τη βεβαίωση από το νοσοκομείο του εξωτερικού ζητάει την ανάκληση του διορισμού.

δηλαδη θελεις Τασο να μου πεις οτι θα πρεπει να περιμενουμε παλι να του στειλουν τα χαρτια του διορισμου του για να ξαναπαρει ανακληση?την προηγουμενη φορα μας καθυστερησε 5 μηνες μεχρι να ολοκληρωθουν οι διαδικασιες ανακλησης του...τωρα θα εχουμε παλι τα ιδια?????δεν μπορουν πολυ απλα να μην του στειλουν το διορισμο αφου τους εχει ενημερωσει ο ιδιος οτι δεν θα παει και απλα να παρατεινουν την ανακληση που εχει ηδη για αλλους 6 μηνες πχ????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι ρυθμοί στο συγκεκριμένο μπουρδέλο δεν είναι ίδιοι με τους ρυθμούς στα συνηθισμένα μπουρδέλα, στο συγκεκριμένο παίζουν με τις τάπες.

Δυστυχώς.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι ρυθμοί στο συγκεκριμένο μπουρδέλο δεν είναι ίδιοι με τους ρυθμούς στα συνηθισμένα μπουρδέλα, στο συγκεκριμένο παίζουν με τις τάπες.

Δυστυχώς.....

Αυριο θα παω στο υπουργειο για να τους ρωτησω αν οντως ισχυει αυτο που λες...και αν ισχυει δηλ. αν ειναι να ξαναπεριμενουμε τοσο καιρο για καποιον που πολυ απλα ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΡΕΕΕΕΕ,,τοτε δυστυχως καποιος απο ολους εκει τους μαλακες θα την πληρωσει ασχημα!!!!Ειναι ολοι τους ενα μπουρδελο και αυτοι ειναι οι πουτανιτσες και επειδη συνηθως στις πουτανες τους αρεσει το ξυλο τοτε αυτο θα τους προσφερω και εγω....ως ποτε ρε μουνια θα μας γαματε τη ζωη μας??????Γιατροι ειμαστε ρε και οχι ζητιανοι..παλιοτεμπεληδες του κερατα...Αντε στο διαολο ρε..και καλα σας κανουνε ρε που σας μειωνουν τους μισθους και θα το χαρω πολυ αν σας τους φτασουν 100 $ ,γιατι για τοσα δουλευετε ρε αλητες....Ο πρωτος που θα μου το παιξει τσαμπουκας αυριο στο υπουργειο θα δει πως ειναι να χανεις τα χρονια σου στα θρανια και μετα να εισαι ανεργος διοτι κατι κομματοσκυλα σαν και αυτους βαριουντε να κουνησουν...Αντε ρε στο διαολο....Ειμαστε τοσα παιδια απο κατω στη λιστα και με τις ανακλησεις δυο παιδιων απο πανω μας,εχουμε χασει ηδη ενα χρονο και αν ισχυει αυτο παμε για τον εναμιση...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συγγνώμη....αλλά μάλλον η αναμονή σε έχει φέρει στην απόλυτη αγανάκτηση.

Τα δικά σου επιδόματα μειώνονται όσο μειώνονται και τα δικός σου. :rolleyes:

Το αν ο συνάδελφός σου βρίσκεται στη λίστα οφείλουν να του στείλουν τον διορισμό και από εκεί και πέρα να κάνει ο ίδιος ότι καταλαβαίνει.

Αν θέλει να σε/σας εξυπηρετήσει αφού δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσει το διορισμό του μπορεί πολύ εύκολα να διαγραφεί από τη λίστα.

Δεν υπάρχει δυστυχώς νομοθετική ρύθμιση που να ορίζει διαφορετικά την όλη διαδικασία.

Αν είναι να πας στο υπουργείο να ρωτήσεις.....γιατί ρωτάς εδώ; Δεν εμπιστεύεσαι την ενημέρωσή μας; Μας προσβάλλεις δεόντως :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ποια επιδοματα ..ανεργιας????γιατι μεχρι στιγμης τον πιο πολυ καιρο ανεργος ειμαι!!!!!!Αυτος δεν θελει να διαγραφει γιατι λεει θελει να αισθανεται τη σιγουρια οτι αν κατι παει στραβα εξω και θελει να γυρισει στην ελλαδα ,να το κανει και να ειναι πρωτος στη λιστα μαλιστα...αυτη ειναι η Ελλαδα κυριοι ..ενα μουρδελο...θελεις κυριε να πας εξω???εχει καλως..αλλα και να εισαι εξω και να εισαι και πρωτος στη λιστα δεν γινεται να τα εχεις και τα δυο..θα μπορουσαν να τους βαζουν τελευταιους στη λιστα...'η τουλαχιστον θα μπορουσαν οι αλητες να κανουν πχ ενα μηνα να τελειωσουν ολες οι διαδικασιες και οχι 5..Αντε ρε αληταρια..Ενταξει ρε Τασο εννοειται σεβομαι το σιτε και ειδικοτερα εσενα,αλλα για απολυτη σιγουρια καλο θα ηταν να ρωτησω και στους αρμοδιους(εδω γελαμε χαχαχχαχααχ)...λογικο ειναι ,μην νευριαζεις κατευθειαν..χχαχαχαχχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....εύχομαι να σου πουν διαφορετικά πράγματα και να σε νευρίασα 4 τα ξημερώματα άδικα :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

.....εύχομαι να σου πουν διαφορετικά πράγματα και να σε νευρίασα 4 τα ξημερώματα άδικα :lol:

μακαρι.....καληνυχτα Τασο..(Αν αυτοι αποφασιζαν να βαλουν σε θεσεις κλειδια του υπουργειου ατομα πχ. σαν εσενα που δειχνεις διαθεση για να βοηθησεις τους συναδερφους,,,τοτε πολλα απο τα κακως κειμενα θα ειχαν διορθωθει και ισως η ιατρικη στην Ελλαδα να πηγαινε ενα βημα μπροστα..Αλλα αυτοι δεν το θελουν αυτο,,μονο να βολεψουν τα δικα τους παιδια κοιτανε...και εμεις την πληρωνουμε στο τελος.)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΣΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω κατι.αν καποιος εχει παρει ανακληση διορισμου διοτι ειναι πχ. στο εξωτερικο και η χρονικη περιοδος της ανακλησης σε λιγες βδομαδες θα τελειωσει και ειναι σε λιγο καρο να του ξαναερθει ο διορισμος αλλα μιας και δεν εχει σκοπο να παει (αλλα δεν θελει ουτε και να διαγραφει απο τη λιστα ακομα),,για να μην ξεκινησουν οι διαδικασιες διορισμου του και καθυστερει ασκοπα τα παιδια (ενας απο αυτους ειμαι εγω δυστυχως) που ειναι κατω του στη λιστα,,μπορει να παει στη νομαρχια και να τους πει οτι δεν εχει σκοπο να παει και να ξαναπαρει απο τωρα καινουρια ανακληση ετσι ωστε να μην στειλουν ασκοπα το διορισμο του σε αυτον αλλα στον απο κατω του στη λιστα??????

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Ειναι ολοι τους ενα μπουρδελο και αυτοι ειναι οι πουτανιτσες και επειδη συνηθως στις πουτανες τους αρεσει το ξυλο τοτε αυτο θα τους προσφερω και εγω....ως ποτε ρε μουνια θα μας γαματε τη ζωη μας??????Γιατροι ειμαστε ρε και οχι ζητιανοι..παλιοτεμπεληδες του κερατα...Αντε στο διαολο ρε..και καλα σας κανουνε ρε που σας μειωνουν τους μισθους και θα το χαρω πολυ αν σας τους φτασουν 100 $ ,γιατι για τοσα δουλευετε ρε αλητες....Ο πρωτος που θα μου το παιξει τσαμπουκας αυριο στο υπουργειο θα δει πως ειναι να χανεις τα χρονια σου στα θρανια και μετα να εισαι ανεργος διοτι κατι κομματοσκυλα σαν και αυτους βαριουντε να κουνησουν...Αντε ρε στο διαολο....Ειμαστε τοσα παιδια απο κατω στη λιστα και με τις ανακλησεις δυο παιδιων απο πανω μας,εχουμε χασει ηδη ενα χρονο και αν ισχυει αυτο παμε για τον εναμιση...ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Γιατί δεν τους παρατάς ρε, να πας στην Αγγλία να κάνεις ειδικότητα, να γεμίσεις λεφτά και να έρθεις εξπέρ?

Το να μένεις και να χάνεις χρόνια τζάμπα, τους δείχνει οτι είσαι χτυπάτε με κι ας κλαίω!

Μαζοχιστής.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Από τη στιγμή που έγινε ανάκληση ...μπαίνει ο επόμενος και ο αλλός συνάδελφος είναι σε ανάκληση όσο έχει τη βεβαιώση ότι σπουδάζει εκεί .... όσο για τόσο καιρό που χάνεται είναι ενδιαφέρον το γιατί χάνεται τόσο καιρός κάθε φορά...και μάλλον κάτι τρέχει ...όποτε κυνήγα το ....δυστυχώς το αυτονόητο στην Ελλάδα δεν υπάρχει .........για αυτό και συμβάινει ό,τι συμβαίνει .... καλό κουράγιο συνάδελφε...........

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ναι αλλα αυτος πηρε ανακληση μονο για 6 μηνες (ενω ξερει οτι θα κατσει τουλαχιστον παραπανω ,πεσαμε σε καθικι καταλαβαινεις...) και σε λιγο τελειωνει η ανακληση του,,,και με τα χιλια παρακαλια τον πεισαμε αφου δεν προτειθεται να διαγραφει (ειναι στο τριτο ετος της ειδκοτητας εξω και ακομα δεν ξερει αν θα τελειωσει εκει λεει,,,,φαντασου που μπλεξαμε.....) να τους παρει και να τους πει απο τωρα οτι δεν θα παει και να παρει δηλ.. μεγαλυτερη χρονικη περιοδο ανακλησης απο τωρα πχ. ενα χρονο ετσι ωστε να μην παμε αδικα πισω.....Το θεμα ειναι αν μπορει να το κανει αυτο....Σε καποια αλλη χωρα που δεν εχει τοσα γραναζια γραφειοκρατιας ,,θα ημουν σιγουρος οτι θα γινοταν αφου τους συμφαιρει ολους,,,αλλα στην Ελλαδα δεν ξερω αν γινεται,,γι"αυτο ρωταω αν καποιος ξερει να μου πει αν γινεται....σημερα προσπαθουσα να ρωτησω στο υπουργειο αλλα δεν επιασα γραμμη...ειναι παρασκευη βλεπεις και τα παιδια ειχαν να πανε για μπανακι .....α ρε τα λαμογια...εχει καποιος αναλογη εμπειρια να μου πει αν γινεται αυτο που θελουμε να κανει?αν τους παει τη βεβαιωση οτι ακομα συνεχιζει εξω,δεν μπορει να αναννεωσει αυτοματα την ανακληση του?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπόν,

επειδή και εγώ είμαι ένα καθίκι σαν αυτό που περιγράφεις θα στο εξηγήσω:

Οσα τηλέφωνα και αν πήρα στο υπουργείο, τι και αν τους πήγα την αίτηση ανάκλησης και τη βεβαίωση από το εξωτερικό μεταφρασμένη 1 μήνα πριν ανοίξει η θέση μου, η απάντηση ήταν η ίδια. Ότι ο νόμος λέει ότι ανάκληση γίνεται άμα βγει το πρωτόκολλο διορισμού. Τέλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυριο θα παω στο υπουργειο για να τους ρωτησω αν οντως ισχυει αυτο που λες...και αν ισχυει δηλ. αν ειναι να ξαναπεριμενουμε τοσο καιρο για καποιον που πολυ απλα ΔΕΝ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΡΕΕΕΕΕ,,τοτε δυστυχως καποιος απο ολους εκει τους μαλακες θα την πληρωσει ασχημα!!!!

σημερα προσπαθουσα να ρωτησω στο υπουργειο αλλα δεν επιασα γραμμη...ειναι παρασκευη βλεπεις και τα παιδια ειχαν να πανε για μπανακι .....α ρε τα λαμογια...

Κατάλαβα.....

Άλλος ένας συνάδελφος που θέλει να αλλάξει τον κόσμο μέσω τηλεφωνημάτων και post :lol:

Πραγματικά λυπάμαι όταν κάποιος συνάδελφος βρίσκει εμπόδια που πολύ εύκολα θα μπορούσαν να έχουν διευθετηθεί από το υπουργείο με κάποια νομοθετική διάταξη, αλλά από την άλλη βλέπω την αδιαφορία αυτών για τα δικά τους προβλήματα οπότε καταλήγω στο συμπέρασμα πως ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΞΥΝΟΝΤΑΙ emdots

Συνάδελφε llion7 εφόσον δε γνωρίζεις τι ισχύει και ποιος φταίει γι αυτό καλά θα ήταν ούτε τους υπαλλήλους να βρίζεις αλλά ούτε τους συναδέλφους.

Ο κάθε συνάδελφος χρησιμοποιεί το δικαίωμά του να εκπαιδευτεί στο εξωτερικό και να κρατάει τη θέση του στη λίστα αναμονής. Να λες και ευχαριστώ που αποφάσισε να φύγει στο εξωτερικό με αποτέλεσμα να ξεκινήσεις εσύ νωρίτερα την ειδικότητά σου.

Να διαγραφεί από τη λίστα, και αν χτύπα ξύλο συμβεί κάτι που θα τον αναγκάσει να επιστρέψει στην Ελλάδα για τη συνέχιση της ειδικότητας, να είναι αναγκασμένος να δηλώσει ξανά ειδικότητα;

Δεν είδα όμως κανέναν να πιέζει το υπουργείο που έχει νόμιμο συμφέρον να αλλάξει τη νομοθετική διάταξη που αναφέρει πως ανάκληση διορισμού γίνεται μετά την παραλαβή της απόφασης τοποθέτησης σε Νοσηλευτικό Ίδρυμα.

Θα μπορούσαν πολύ εύκολα μόλις ο ενδιαφερόμενος συνάδελφος που ειδικεύεται στο εξωτερικό λάβει τη νέα βεβαίωση ειδίκευσης από το νοσοκομείο να την καταθέτει στο υπουργείο και να μην καθυστερούν οι επόμενοι διορισμοί.

Αλλά σε φαντάζομαι να πηγαίνεις στο υπουργείο με κανένα γονιό φυσικά όπως πολλοί συνάδελφοι 30ρηδες-35ρηδες και να φωνάζουν στην τελευταία υπάλληλο "η κόρη μου είναι επιστήμονας και τέτοιους επιστήμονες τους χρειάζεται η Ελλάδα" :lol: "δεν είναι σωστό και δίκαια να περιμένει από την ημέρα υποβολής της αίτησης 3 & 4 μήνες να διοριστεί" :splats:

Άντε.....καλή επιτυχία στο επόμενο τηλεφώνημα (ξέρεις αν τους βρίσεις στο τηλέφωνο θα τους συγκινήσεις) emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τασο,το τι εχω κανει εγω και ποσες φορες εχω παει στο υπουργειο για θεματα που αφορουν εμενα και αλλους συναδερφους ασε με να το ξερω εγω...και φυσικα θα πηγαινα στο υπουργειο την παρασκευη αλλα κατι εγινε και επρεπε το πρωι να βρισκομαι καπου αλλου γι'αυτο και δεν πηγα και αναγκαστικα να παρω τηλ..να εισαι σιγουρος οτι θα παω εγω ο ιδιος και θα πιεσω να εχω συναντηση με τον υπευθυνο των ειδικευομενων για αυτο ακριβως το θεμα οπως αλλωστε το εχω κανει και για πολλα αλλα θεματα στο παρελθον... Εγω ημουν απο τους πρωτους που εκανα καταγγελια για την συνηθη πρακτικη ορισμενων να τραβανε τους αγροτικους νωριτερα απο το τριμηνο τους και να μην τους επιστρεφουν πισω μετα για να ολοκληρωσουν,,,και χαρη σε μενα και σε ενα δυο συναδερφους πλεον ολοι οι συναδερφοι αγροτικοι που υπαγονται στο νομο που εκανα εγω αγροτικο κανουν κανονικα το τριμηνο τους και δεν στελνονται σαν προβατα επι σφαγη στην περιφερεια τους επειδη καποιοι θελουν να γεμισουν τα κενα...Απλα ειναι τοσες πολλες οι στρεβλωσεις του συστηματος που καθε φορα ανακαλυπτεις και κατι καινουργιο!!!!!πως ειναι δυνατον καποιος να μην εχει πιεσει να αλλαξει αυτο το καθεστως με τις ανακλησεις??????θα μπορουσαν με μια απλη βεβαιωση οπως λες να αναννεωνοταν η ανακληση ετσι απλα...Εγω θα πιεσω να γινει αυτο αλλα θα πρεπει να το κανουν και αλλοι...Αν παλευεις μονος σου δεν κανεις τιποτα.Ψαχνουμε τροπους να ριξουμε τις αναμονες και δεν ξεκιναμε απο τα πιο απλα πραγματακια οπως αυτο...Εσυ ειναι προφανες οτι ενδιαφερεσαι και στο εχουμε αναγνωρισει πολλες φορες κατα το παρελθον...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.