Jump to content

Μα... πού πήγε το φλέρτ;


vasso

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Last Reply
Ο καθένας έχει τον τρόπο του να φλερτάρει.... :lol:

:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και εγώ ωραίο παιδάκι είμαι....και τί κατάλαβα? 8)  8)  

:lol:  :lol:  :lol:  :P  :banghead:

Ε, ΒΓΑΛΕ ΤΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΓΡΙΟΦΑΤΣΑ.ΣΕ ΑΔΙΚΕΙ....ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ????ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΠΑΝΤΡΕΙΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ... :kissmy:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Olive, η γαμπροθήρας... :P Παιδιά, φυλαχτείτε, με δαχτυλίδια αρραβώνων και απόχη θα εμφανιστεί η Olive στην συνάντηση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Olive, η γαμπροθήρας...  :P  Παιδιά, φυλαχτείτε, με δαχτυλίδια αρραβώνων και απόχη θα εμφανιστεί η Olive στην συνάντηση...

Καλό το "γαμπροθήρας".....(Άσχετο αλλά εδώ μέσα λέγονται πολλά πετυχημένα....) Μήπως ξεχνάς όμως κάτι????Ξέρεις...Αυτόν τον τύπο με την πίπα????? 8) Όσο για τη συνάντηση....Θέλω πολυ να σας γνωρίσω παιδιά...Αλλά...Αν έρθει το Evaki....Μπορεί και να βγάλει παράρτημα την επομένη ότι η Olive φούσκωσε για άγνωστους λόγους...Ξέρετε...Τώρα με την πτυχιακή μου άνοιξε η όρεξη :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χαχαχαχαχα.....σας ψάρωσε ένα πιτσιρίκι λοιπόν;

Μπράβο του και ντροπή σας!:-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βεβαίως, το θέμα πλέον είναι παλιό, και ο συνάδελφος με το χαριτωμένο λευκό συνολάκι που κουμπώνει πίσω με έχει καλύψει στα κυριότερα σημεία. Αγνοώντας τα περί χρημάτων και εμφάνισης που προαβαφέρθησαν ως οι κινητήριες δυνάμεις στον 20ο αιώνα, κι επειδή εγώ μάλλον δεν διαθέτω τίποτε από τα δύο, αλλά μια χαρούλα τα κατάφερα, καταθέτω εδώ το απόσταγμα της εμπειρίας μου:

-Σήμερα τα αγόρια δεν ξέρουν να φλερτάρουν-και εννοώ για φλερτ, όχι για άγριο κόλλημα του στυλ"κούκλα, έχω και κότερο, πάμε μια βόλτα". Κάποιος έπεισε τον ανδρικό πληθυσμό γενικά ότι φλερτ είναι μια γρήγορη επίθεση που σκοπό έχει να ρίξει σε dt την γυναίκα στο κρεβάτι. Αν δεν προτίθεται εκείνη για κάτι τέτοιο, τότε δεν υπάρχει λόγος. ΛΑΘΟΣ!!!!!!!!! Το φλερτ είναι το παιχνίδι, με τα μάτια, με την στάση του σώματος, με τις λέξεις, η αέναη πάλη (ακόμη και επίδειξη ισχύος) του αρσενικού με το θηλυκό. Είναι η έκφραση του ενστίκτου μας, αλλά όπως αυτό εκφράζεται με τον πιο γοητευτικό και εκλεπτυσμένο τρόπο, είναι η επιβεβαίωση ότι εκτός από γιατροί, μαραγκοί, οικοδόμοι, πασόκοι δαπίτες η κκεδες, είμαστε άντρες και γυναίκες, και όταν βρεθούμε μαζί, υπάρχει μια κάποια έλξη. ΚΟιτάξτε σήμερα σε μια καφετέρια. Παρέες μεγέλς αγοριών και κοριτσιών ξεχωριστές. Και ΑΝ τα βλεμματα των μεν διασταυρωθούν με των δε, θεε μου, τι κενό, σαν μάτια τυφλών που κοιτούν μα δεν βλέπουν!!!!

-Οι γυναίκες σήμερα πια δεν γνωρίζουν να δεχτούν το φλερτ. Μπλεχτήκαμε κάπου ανάμεσα στο πρότυπο της νέας δυναμικής γυναίκας που τα κάνει όλα και συμφέρει, καθεμιά μας αξίζει για 10, γυναίκα χωρίς άντρα-ψάρι χωρίς ποδήλατο και τα σχετικά. Κάι όταν πρέπει να δείξουμε ότι είμαστε γυναίκες, να βάλουμε τα ρουχαλάκια μας τα μη-unisex, δεν ξέρουμε να σταθούμε μέσα σ αυτά, είμαστε ξένες μέσα στο ίδιο μας το σώμα. Και παρότι ψοφάμε να ακούσουμε ότι αρέσουμε(όποια γυναίκα πει ότι βάφεται και στολίζεται και υποβάλλεται στο μαρτύριο της δίαιτας ή της αποτρίχωσης για να ικανοποιήσει μόνο τον εαυτό της, ΨΕΥΔΕΤΑΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ!!!!), όταν μας το πούνε, νιώθουμε αμήχανα, γιατί ο εγκέφαλός μας στέλνει αντίθετα μηνύματα! ότι τι ωραία, είδες που με προσέξανε, αλλά μην το δεχτώ, θα με πάρει για εύκολη, αλλά κάτι να πω να συνεχίσω τη συζήτηση, φαίνεται καλό παιδί, αλλά αν μιλήσω θα με περάσει για λιμάρα, και αν το είπε μόνο από ευγένεια, αποτρίχωση πότε έκανα, τα εσώρουχά μου ταιριάζουν μεταξύ τους? και άλλα τέτοια ευτράπελα ! Έλεος! έναν καλό λόγο είπε ο άνθρωπος, δεν έκανε πρόταση επίλυσης του Κυπριακού!!!!!

ΤΑ ρέστα σε σνέχειες παιδιά, διότι βιάζομαι αυτή τη στιγμή! Έχουμε τη συνάντηση σε 11 ώρες, και πρέπει να βιαστώ να φτιαχτώ! ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΙΙΙΙΝΩ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επ αφορμη και μιας αλλης αναφορας της φιλτοτατης(η παρηχηση του τ για να προσδωσω εμφαση στα γραφομενα) It takes 2 to tango...

Φταινε τα αγορακια φταινε τα κοριτσακια φταιει και η unisex ταχυτατη ελαφρως απροσωπη κοινωνια μας.Μπορουμε να γραφουμε συνεχεια για το ποιος φταιει, αλλα μπορουμε και να κανουμε κατι για να το αλλαξουμε... Ξεκινωντας απο τον ιδιο μας τον εαυτο...οποτε χαμογελατε μην ειστε κατσουφηδες...καποιος σας χαμογελαει ηδη απο διπλα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μη με αδειαζεις ετσι ρε συναδελφε! εγώ γράφω κατεβατά ολόκληρα, κι εσύ μου τα συνοψίζεις σε δύο λεξούλες? Και μάλιστα πληκτρολογώντας με τη μύτη?

Τες πα, παιδάκια, κάντε παιχνίδι, αν μη τι άλλο, να περάσετε ευχάριστα την ώρα σας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Το φλερτ θέλει το δάσκαλό του

ΛΟΝΔΙΝΟ

Μια επίμονη ματιά, ένα προκλητικό χαμόγελο, ένα χαρακτηριστικό σήκωμα του φρυδιού και το φλερτ σε τρεις κινήσεις ολοκληρώνεται. Ωστόσο, για τους καριερίστες Βρετανούς ο τυφλοσούρτης του ερωτικού παιχνιδιού δεν δείχνει τόσο εύκολος κι έτσι ενισχύεται η ανάπτυξη ολόκληρων επιχειρήσεων, που πλουτίζουν «πουλώντας» ως προϊόν μαθήματα για την τέχνη του φλερτ.

Η εργασιομανία έχει καταδικάσει μια ολόκληρη γενιά εικοσάρηδων και τριαντάρηδων σε κοινωνικό αυτισμό, ανασφάλεια και μοναξιά. Ετσι, δεν είναι τυχαίο που έχει αναπτυχθεί μια ολόκληρη κάστα επαγγελματιών, που εμφανίζονται ως ειδικοί στην παράδοση μαθημάτων για το πώς μπορεί να γίνει κανείς ελκυστικός και να βελτιώσει τις πιθανότητες κατακτήσεων στο αντίθετο φύλο.

Στη Βρετανία λαμπρή καριέρα κάνει στο χώρο η Πέτα Χάσκελ, επικεφαλής της οργάνωσης «Ακαδημία του Φλερτ», που διοργανώνει σε μεγάλα ξενοδοχεία βραδιές ή και ολόκληρα Σαββατοκύριακα, με συμμετοχή που ξεκινάει από τα 560 ευρώ. Η ίδια «σοφή» του φλερτ χρεώνει περισσότερα από 240 ευρώ την ώρα για ιδιαίτερα μαθήματα.

Η γκουρού του φλερτ, κυρία Χάσκελ, έχει εμμονή με τη «γλώσσα του σώματος» κι έτσι έχει την άνεση να μην είναι «πρακτική» από το πρώτο μάθημα και να μπορεί να αναλύει την ανάγκη «του να έλθει κανείς σε επαφή με το κόσμημα που λάμπει μέσα του».

Οποιος είναι από κάθε άποψη διατεθειμένος να μάθει -ντε και καλά- να φλερτάρει θα ακούσει στη συνέχεια ότι πρέπει να μάθει να προβάλλει σωστά τον εαυτό του, καθώς και ότι τα πάντα είναι θέμα «θετικής επικοινωνίας». Τα πρότυπα δεν λείπουν: Η μελέτη του ανασηκωμένου φρυδιού του Ρότζερ Μουρ, του έντονου βλέμματος της πριγκίπισσας Νταϊάνα, του χαμόγελου του Τζορτζ Κλούνεϊ ή του τρόπου με τον οποίο η Τζένιφερ Ανιστον αγγίζει τα μαλλιά της διδάσκονται σε εντατικά μαθήματα και είναι σαφές ότι τα πάντα έχουν το κόστος τους.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 09/12/2003

αυτό με το φρυδι με δυσκολευει λιγουλακι...λεω να το δοκιμάσω με την τεχνική του...τσιρότου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.