Jump to content

Ποιος δικαιούται να μας αγγίξει;


backtl

Recommended Posts

Παιδιά, καλημέρα. Μου συνέβη κάτι προχθές και θα ήθελα τις όποιες νομικές γνώσεις σας και τη γνώμη σας. Μπήκα σε δημόσιο μέσο μεταφοράς μετά από πολλά χρόνια (δε χρησιμοποιώ Μ.Μ.Μ. με εξαίρεση το μετρό). Η διαδρομή ήταν μικρή, ήθελα από τη λεωφόρο Αλεξάνδρας να φτάσω στην ΑΣΟΕ επί της Πατησίων. Δεν είχα εισιτήριο αφού όπως σας είπα δε συνηθίζω να χρησιμοποιώ Μ.Μ.Μ. ούτε υπήρχε εκδοτήριο στη στάση όπου επιβιβάστηκα. Μπήκα χωρίς εισιτήριο, λοιπόν. Μερικά μέτρα πριν κάνει στάση το όχημα στο σημείο που θα κατέβαινα, εμφανίζεται ένας ελεγκτής και ζητάει εισιτήριο. Κάνω πως ψάχνομαι, συνεχίζει στους επόμενους κι ενώ θα μπορούσα να το παίξω παραμύθι, μου βγαίνει του μαλ@κα αυθόρμητα ένα δυνατό "ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ!". Η ειλικρίνεια όμως ποτέ δεν εκτιμάται και ο ελεγκτής στο άκουσμα των λόγων μου, παρατάει τους επόμενους και επιστρέφει με πολύ όρεξη και νταιλίκι σε εμένα. Του απαντώ ότι κατεβαίνω σε 2 λεπτά και δεν πρόκειται να του δώσω στοιχεία και επιχειρώ να κουνηθώ προς την πόρτα. Βάζει τα χέρια του μπροστά, μου κλείνει το δρόμο και με ακινητοποιεί πρακτικά, γιατί στεκόμουν στο παράθυρο. Με αγγίζει κανονικά. Τρελλάθηκα. Καταρχήν με έπιασε αυτόματα μια κλειστοφοβία, κατά δεύτερον μου ήρθε να κάνω εμετό γιατί ο τύπος ήταν βρωμιάρης και τρίτον τα νεύρα μου χτύπησαν κόκκινο γιατί ήταν αγενής και γλοιώδης. Πώς κρατήθηκα και δεν τον μαύρισα, δεν ξέρω.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν να ξέρετε αν σύμφωνα με το νόμο έχει δικαίωμα ο οποιοσδήποτε ελεγκτής να ασκήσει οποιαδήποτε σωματική επαφή με το έτσι θέλω επάνω σε πολίτη, αν δεν είναι όργανο της αστυνομίας.

Επίσης... Όταν ο πολίτης αρνείται να δώσει στοιχεία, θεωρητικά πρέπει να ακολουθήσει τον ελεγκτή στο πλησιέστερο αστυνομικό τμήμα. Η ερώτηση στην περίπτωση αυτή είναι η εξής: Αν ο πολίτης αρνηθεί, έχει δικαίωμα ο οποιοσδήποτε πλην αστυνομικού οργάνου που συνήθως δεν τυχαίνει να είναι παρόν, να αποκλείσει το άτομο τοπικά ασκώντας πρακτικά μια μορφή βίας επάνω του μέχρι να βρεθεί αστυνομικό όργανο;

Σας έχει τύχει ποτέ κάτι αντίστοιχο; Πώς αντιδράσατε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχάς κάνεις βλακεία που δε χρησιμοποιείς καθόλου τα μέσα μαζικής μεταφοράς.

Κάποιοι τύποι σαν κι εσένα είναι που κάνουν μάγκες τους ταξιτζήδες!

Μετά έκανες βλακεία που δεν ενημέρωσες τον οδηγό μπαίνοντας οτι δεν είχες εισιτήριο.

Μετά έκανες βλακεία που όταν ήρθε ο ελεγκτής δήθεν ψαχνόσουνα, σαν να είχες εισιτήριο και το έχασες.

Μετά έκανες βλακεία που πήγες να κατέβεις στη στάση σου, σαν να μη συνέβη τίποτα!

Μετά έκανες βλακεία που σκέφτηκες να χτυπήσεις τον ελεγκτή και να λερώσεις το ποινικό σου μητρώο για μόνο μισό ευρώ!

Μετά κάνεις βλακεία που λες οτι άσκησε σωματική βία πάνω σου, ενώ μόνο σου έκλεισε το δρόμο.

Μετά έκανες βλακεία που δεν του έδωσες τα στοιχεία σου. Έχει δικαίωμα από το νόμο να τα πάρει.

Μετά έκανες βλακεία που δεν τον ακολούθησες πειθήνια στο αστυνομικό τμήμα.

Τώρα θα έφαγες μάλλον και μήνυση από την εταιρία.

Μετά κάνεις βλακεία που νομίζεις πως θα γλυτώσεις από τους δεκάδες μεγαλοδικηγόρους της εταιρίας που θα σε κυνηγήσουν.

Νομίζω πως πολλές βλακείες μαζεύτηκαν!

Δε λέω πως είσαι βλάκας, βέβαια, αλλά πολλά κρούσματα μαζί, σε λίγο χρονικό διάστημα...

Σύμπτωση θα είναι!

Αυτό να πεις στο δικαστήριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Bactl εχεις απιστευτο θρασος. Αυτο που εκανες ηταν 100% παρανομο και ειτε ο ελεγκτης ειτε η αστυνομια θα επρεπε να σε πανε στο τμημα.

Με τετοιa νοοτροπια σαν τη δικια σου δε θα παει ποτε μπροστα αυτος ο τοπος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ακομη κι αν ο ελεγκτης δεν ειχε το δικαιωμα να σε αγγιξει, το εχουμε ολοι εμεις που πληρωνουμε τα χρεη της ΕΘΕΛ για κατι τυπους σαν κι εσενα (και για τους παπαρες που τη διοικουν). Και πιστεψε με θα προτιμας τον "γλοιωδη, βρωμιαρη" ελεγκτη. Αϊ σιχτιρ emeleos

Ακου εκει η ειλικρινεια δεν εκτιμαται....!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως το 'πες να δεις?

"Με αγγίζει κανονικά. Τρελλάθηκα. Καταρχήν με έπιασε αυτόματα μια κλειστοφοβία, κατά δεύτερον μου ήρθε να κάνω εμετό γιατί ο τύπος ήταν βρωμιάρης και τρίτον τα νεύρα μου χτύπησαν κόκκινο γιατί ήταν αγενής και γλοιώδης"

Σαν να διαβαζω αρλεκιν...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Θα σου πω εγω λοιπον ποιοι ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΓΙΞΟΥΝ

1)Η μαμα σου για το βραδυνο σου φιλακι, το πρωινο σου μπανακι και το μεσημεριανο αλλαγμα της πανας-βρακακι

2)Ο μπαμπας σου αν αποφασισει να ασχοληθει με τα παραπανω

3)Γιαγιαδες, θειες, παππουδες κτλ με ρουφηχτα φιλακια και τσιμπηματα στα μαγουλα κατα τις επισκεψεις

4)Η κοπελα σου, αν πρωτα εχει πλυνει επιμελως τα χερια της με χειρουργικο σκραμπ και εχει κανει γαργαρες με χεξαλεν

Φιλτατε νομιζω οτι υπαρχουν πιο σοβαρα προβληματα στη ζωη που αξιζουν την προσοχη σου/μας. Μου εχεις δωσει την εντυπωση οτι ισως εισαι λιγο "ρηχος" σαν ανθρωπος. Συμβουλη μου ειναι να αμβλυνεις λιγο τους οριζοντες σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εμείς οι γυναίκες τι να πούμε δηλαδή που "εντελώς τυχαία" μας αγγίζουν κάθε τρεις και λίγο στα ΜΜΜ; (κι άντε να αποδείξεις μες τον κόσμο ότι σου βάλανε χέρι/πόδι/ό,τι περισσεύει...).

Βασικά όταν είδα τον τίτλο νόμιζα ότι σου πιάσανε το κωλαράκι... :rolleyes:

ΥΓ: το εισιτήριο είναι ενιαίο 0,80 ευρώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Του απαντώ ότι κατεβαίνω σε 2 λεπτά και δεν πρόκειται να του δώσω στοιχεία και επιχειρώ να κουνηθώ προς την πόρτα.

Και τώρα που το ξαναδιαβάζω...Καλά, δεν υπάρχει! Τι θράσος!

Βασικά έπρεπε να πεις ταυτόχρονα δυνατά: ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ, ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΡΕ; Ο ΤΑΔΕ ΤΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΕΚΑΛΗΣ, ΓΙΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΟΥ, ΜΕΛΛΩΝ ΙΑΤΡΟΣ...

...νομίζω αν τα έλεγες όλα αυτά (που παίζει και να είναι αληθινά) θα τον φόβιζες και θα σε άφηνε... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: το εισιτήριο είναι ενιαίο 0,80 ευρώ.

Στη Θεσσαλονίκη το εισιτήριο είναι ακόμη 0,3 ευρώ, με πάσο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

... "εντελώς τυχαία" μας αγγίζουν κάθε τρεις και λίγο στα ΜΜΜ...

Περνάει η μπογιά σου ακόμα έ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περνάει η μπογιά σου ακόμα έ?

...κάτι τα μπότοξ, κάτι οι λιποαναρροφήσεις, κάτι το μέικ απ...έχω και κάτι παλιούς συμφοιτητές που τώρα πια είναι πλαστικοί...

emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά όταν είδα τον τίτλο νόμιζα ότι σου πιάσανε το κωλαράκι... :rolleyes:

.......βρώμικα γυναικεία μυαλά !!! tongue.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

(κι άντε να αποδείξεις μες τον κόσμο ότι σου βάλανε χέρι/πόδι/ό,τι περισσεύει...)

......βρώμικα γυναικεία μυαλά !!! tongue.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά κάνεις βλακεία που νομίζεις πως θα γλυτώσεις από τους δεκάδες μεγαλοδικηγόρους της εταιρίας που θα σε κυνηγήσουν.

χαχαχα! τι λες καλέ? τόσοι και τόσοι δεν έχουν εισιτήριο και δεν δηλώνουν στοιχεία ή εν πάση περιπτώσει "λογομαχούν" με ελεγκτές! σιγά μη βάζουν και το μπόστον λίγκαλ να τους κυνηγήσει...έλεος

επίσης γράφει ο αρχικός πως δεν βρήκε εισιτήριο εκείνη την ώρα, εσύ πώς συνάγεις ότι ποτέ δεν ακυρώνει εισιτήριο?

όσο για τον άλλον που από ένα ποστ καταλαβαίνει αν είναι ρηχός ή όχι...τι να πω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μετά κάνεις βλακεία που νομίζεις πως θα γλυτώσεις από τους δεκάδες μεγαλοδικηγόρους της εταιρίας που θα σε κυνηγήσουν.

χαχαχα! τι λες καλέ? τόσοι και τόσοι δεν έχουν εισιτήριο και δεν δηλώνουν στοιχεία ή εν πάση περιπτώσει "λογομαχούν" με ελεγκτές! σιγά μη βάζουν και το μπόστον λίγκαλ να τους κυνηγήσει...έλεος

επίσης γράφει ο αρχικός πως δεν βρήκε εισιτήριο εκείνη την ώρα, εσύ πώς συνάγεις ότι ποτέ δεν ακυρώνει εισιτήριο?

όσο για τον άλλον που από ένα ποστ καταλαβαίνει αν είναι ρηχός ή όχι...τι να πω...

Ο χρηστης backtl εχει 79 ποστ σε αυτο το φορουμ. Ειπα οτι ισως ειναι ρηχος, βασιζομενος σε αυτα που εχει γραψει σε αυτα τα 79 ποστ. Ειναι απλα μια αποψη και πρεπει να εκλαμβανεται ως ερεθισμα για αυτοκριτικη απο τον ιδιο σε περιπτωση που το σχολιο μου εχει μια δοση αληθειας. Σε αντιθεση με τα ειρωνικα σχολια που εκανα πρωτυτερα στο ποστ μου, αυτο δεν το θεωρω προσβολη, αλλα απλα μια "φιλικη συμβουλη". Για μενα και μονο αυτο το ποστ του backtl φτανει για να βγαλει κανεις καποια συμπερασματα οσον αφορα την προσωπικοτητα του. Βεβαια ετσι ειμαι εγω και δεν σημαινει οτι ολοι πρεπει να σκεφτονται οπως εγω. Ο συλλογισμος σου ηταν ατελης πιστευω, αλλα θα θεωρησω οτι οι προθεσεις σου ηταν καλοπροαιρετες εξ αρχης, μιας και ο καννιβαλισμος σε αυτο το φορουμ ειναι συνηθες φαινομενο...Peace!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

χαχαχα! τι λες καλέ? τόσοι και τόσοι δεν έχουν εισιτήριο και δεν δηλώνουν στοιχεία ή εν πάση περιπτώσει "λογομαχούν" με ελεγκτές! σιγά μη βάζουν και το μπόστον λίγκαλ να τους κυνηγήσει...έλεος

επίσης γράφει ο αρχικός πως δεν βρήκε εισιτήριο εκείνη την ώρα, εσύ πώς συνάγεις ότι ποτέ δεν ακυρώνει εισιτήριο?

όσο για τον άλλον που από ένα ποστ καταλαβαίνει αν είναι ρηχός ή όχι...τι να πω...

Ο άνθρωπος έγραψε πως δεν μπαίνει σχεδόν ποτέ σε λεωφορείο, οπότε δώρον άδωρον να υποθέτουμε αν ακυρώνει ή όχι. Το θέμα είναι ότι δεν μπορούμε να νομιμοποιήσουμε μια παραβατική συμπεριφορά επειδή την κάνουν και άλλοι. Μεθαύριο δηλαδή θα λέει, τόσοι και τόσοι παίρνουν φακελάκι, άρα καλώς παίρνω κι εγώ;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πως το 'πες να δεις?

"Με αγγίζει κανονικά. Τρελλάθηκα. Καταρχήν με έπιασε αυτόματα μια κλειστοφοβία, κατά δεύτερον μου ήρθε να κάνω εμετό γιατί ο τύπος ήταν βρωμιάρης και τρίτον τα νεύρα μου χτύπησαν κόκκινο γιατί ήταν αγενής και γλοιώδης"

Σαν να διαβαζω αρλεκιν...ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Θα σου πω εγω λοιπον ποιοι ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΓΙΞΟΥΝ

1)Η μαμα σου για το βραδυνο σου φιλακι, το πρωινο σου μπανακι και το μεσημεριανο αλλαγμα της πανας-βρακακι

2)Ο μπαμπας σου αν αποφασισει να ασχοληθει με τα παραπανω

3)Γιαγιαδες, θειες, παππουδες κτλ με ρουφηχτα φιλακια και τσιμπηματα στα μαγουλα κατα τις επισκεψεις

4)Η κοπελα σου, αν πρωτα εχει πλυνει επιμελως τα χερια της με χειρουργικο σκραμπ και εχει κανει γαργαρες με χεξαλεν

Φιλτατε νομιζω οτι υπαρχουν πιο σοβαρα προβληματα στη ζωη που αξιζουν την προσοχη σου/μας. Μου εχεις δωσει την εντυπωση οτι ισως εισαι λιγο "ρηχος" σαν ανθρωπος. Συμβουλη μου ειναι να αμβλυνεις λιγο τους οριζοντες σου.

emrockon:D
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

3.3.07

Η εφαψίας

Λε Πριτς, και όποιος άλλος ενδιαφέρεται, ορίστε. Όπως ακριβώς δημοσιεύτηκε στο περιοδικό Cool # 13 :

«Γιατί δεν παίρνεις ένα αυτοκίνητο;» Ο χιλιοστός που μου κάνει αυτή την ερώτηση. Αυτή τη φορά είναι ένας παλιός συνάδελφος που θεωρεί ότι με ξέρει τόσο καλά ώστε να με συμπονάει με τακτ μέρα μεσημέρι. Του σερβίρω κι αυτουνού την κασέτα με την οικολογική συνείδηση. Έχω κέφια, γι’ αυτό βάζω και γαρνιτούρα: «Αυτή η εφεύρεση ήταν χρήσιμη όταν οι άνθρωποι έκαναν ακόμα οικογένειες με παιδιά και είχαν με τι να γεμίσουν ένα ΙΧ». Με ένα περιφρονητικό βλέμμα για χωνευτικό τού ξεκαθαρίζω μια και καλή ότι θα έπρεπε να ντρέπεται που κυκλοφορεί με αμάξι στην Αθήνα.

Μετά κάνω μεταβολή και κατευθύνομαι προς το σταθμό του μετρό γεμάτη έξαψη από την υπερβολή της αντιπαράθεσης. Ένα ανέλπιστο ζέσταμα για το ταξίδι μέσα στο γεμάτο συστάδες κορμιών βαγόνι.

Στις κυλιόμενες σκάλες, καθώς ο αέρας φυσομανάει από τα υπόγεια, ακούω το τρένο να ’ρχεται. Πρέπει να το προφτάσω – είμαι σε υπερδιέγερση και δεν μπορώ να περιμένω το επόμενο. Βροντώδες τρεχαλητό στα σιδερένια σκαλοπάτια. (Παλιά για ζέσταμα γλιστρούσα καθισμένη στην κουπαστή.) Το προφταίνω. Μ’ ένα πήδημα πάνω από το χάσκον κενό, πέφτω ορμητικά μέσα σ’ ένα πλήθος ορθίων. Με παίζουν για λίγο σαν μπαλάκι τινάζοντάς με από δω κι από κει. Αρπάζω μια χειρολαβή. Το τρένο ξεκινάει κι εγώ βυθίζομαι αργά και επώδυνα μέσα τους.

Με χτυπάνε αλύπητα από παντού σινιάλα δέρματος, αστραφτερά και μοχθηρά σαν χαμόγελα-με-δόντια μαύρων ράπερ σε πορνό βιντεοκλίπ. Αισθάνομαι μύες που τρέμουν όπως όταν εκτελούν ροκανίσματα, αρτηρίες που σπαρταράνε στους λαιμούς. Αδένες - αντένες κινητής φιληδονίας ακτινοβολούν ερεθιστικά πάνω μου. Κορμιά, κορμιά παντού. Δεν μπορείς να τα αγνοήσεις. Πάνω τους σέρνεται το άγνωστο χάδι μου.

Ο συρμός κάνει ένα συγκλονιστικό φρενάρισμα, λες και σταματάει ειδικά για να με πετάξει έξω. Βγαίνω σκυφτή, κρύβω το χέρι στην τσέπη, κρύβομαι ολόκληρη δέκα βήματα παρακάτω, στη στροφή για την Έξοδο. Περιμένω να φύγει το τρένο και να αναληφθούν στις κυλιόμενες όλοι οι επιβάτες. Μετά επιστρέφω στην έρημη πλατφόρμα. Βγάζω το χέρι απ’ την τσέπη να πάρει αέρα. Καθίζω με κούραση στα άδεια καθίσματα. Το παγωμένο τους μέταλλο μου κάνει καλό, με επαναφέρει στην πραγματικότητα. Τεντώνω μπροστά τα πόδια μου για να σταματήσουν να τρέμουν τόσο παράλογα. Κρακ κρακ κρακ, μια δυο διατάσεις για τον αυχένα, τους ώμους, την πλάτη. Σιγά σιγά επιβραδύνεται και ο σφυγμός μου. Μέχρι να φτάσει ο επόμενος συρμός, έχω κατακτήσει την αταραξία του αθώου.

Κουλ έως και νωχελικά, μπαίνω στο όχι και τόσο γεμάτο αυτή τη φορά βαγόνι. Βρίσκω θέση στο παράθυρο και καθίζω. Τώρα εντάξει, θα είμαι ήσυχη – τρίβω τα χέρια στα δικά μου μπούτια μόνο. Ο διπλανός μου με κοιτάζει σαν να με δείχνει με το δάχτυλο: «Εσύ δεν είσαι που;… Μην τολμήσεις!». Εγώ, ναι, μα δε φταίω, μίστερ. Το φθινοπωρινό πλήθος μέσα στο μετρό είναι πρώτης ποιότητας. Τα σώματα, you know, δεν έχουν ακόμα λουφάξει στα χειμερινά τους μίζερα σύνορα, αλλά ούτε και είναι απλωμένα άχαρα σαν τραχανάς στον ήλιο, όπως το καλοκαίρι. Έχουν μεν μπει μέσα σε ρούχα (ρούχα-ρούχα, όχι τιράντες και χαμηλωμένα μπατζάκια σε διακοσμητικό ρόλο), αλλά είναι και σε πόλεμο μ’ αυτά. Κάνουν επιθέσεις στις ραφές, δίνουν μάχες με τα φερμουάρ και τα κουμπιά – δεν το βλέπεις; Ξέρουν ότι ο καιρός δε θα είναι μαλακός για πολύ ακόμα και ότι η διαστολή της σάρκας παίζει τώρα στη δεύτερη παράταση: η πρώτη έληξε το Σεπτέμβρη, μόλις το σημάδι απ’ το μαγιό έσβησε, τα πέναλτι θα εκτελεστούν το Νοέμβρη από τα τελευταία πόδια χωρίς καλσόν. Όταν λοιπόν τελειώσουν τα φθινόπωρα, κύριε, τότε μπορεί κι εγώ να σταματήσω να χαϊδεύω αγνώστους. Μπορεί ακόμα κι αυτοκίνητο να πάρω.

Ο μεσιέ σηκώνεται να φύγει χωρίς να έχω τολμήσει να του κάνω τίποτα κι εγώ υποψιάζομαι ότι το παραμύθι με τα φθινόπωρα μπάζει από παντού – λες και όταν περάσουμε πάλι στα «χειμερινά μίζερα σύνορα» της σάρκας θα ταξιδεύω στο μετρό με τα χέρια σταυρωμένα στο στήθος. Whatever. Αυτό που τώρα με απασχολεί είναι ένα κόκκινο πανί που έχω δει από ώρα: ένα σφιχτό άσπρο παντελόνι με υποψία στρινγκ που έχει ακουμπήσει στο πλαϊνό μέρος της διπλανής, άδειας πλέον, θέσης. Εγκαθίσταμαι εκεί. Είπαμε, θα είμαι ήσυχη. Γέρνω μόνο λίγο προς το μέρος της και την ακουμπάω με το μπράτσο μου. Υγρός σπασμός αλληλούια. Εκείνη ούτε που παίρνει είδηση τη σκοπιμότητα του αγγίγματος.

Ο συρμός πέφτει σε αναταράξεις. Δε βλέπω για ποιο λόγο να μην κρατήσω αυτή τη στάση μέχρι να φτάσω στο τέλος της διαδρομής.

a brain wash by l'esprit de l'escalier at 06:54

LABELS: Μικρές ιστορίες

ΠΗΓΗ : lespritdelescalier.blogspot.com

____________________________________________________________________________________________

......το ποστάρω μόνο και μόνο για να μη νομίζουν κάποιοι/ες πως η εφαψιομανία σχετίζεται αποκλειστικά με άντρες !!

....έμμεσα σχετιζόμενο με τον τίτλο του τόπικ και το σκηνικό στο λεωφορείο !! ..........αφορμή έψαχνα tongue.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Backtl, οφείλω να δηλώσω την αμέριστη συμπαράστασή μου για το βάρβαρο άγγιγμα που έχεις υποστεί. Ελπίζω να επανέλθεις υγιής και δριμύτερος στο forum!

υ.γ. κάνε μπάνιο 3 φορές/ημέρα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έχει δικαίωμα από το νόμο να σε σταματήσει και να σε πάει βεβαίως στο τμήμα. Το πρόστιμο προβλέπεται επίσης από το νόμο. Το να αρνηθείς να δώσεις στοιχεία πάλι δεν το καταλαβαίνω. Περίμενες να γλιτώσεις τα 20-40 ευρώ πόσα είναι;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά, και έκανες την παρανομία σου και θες να βγεις λάδι? Και στο κάτω κάτω προσπάθησε να σε σταματήσει και να σε βάλει να πληρώσεις το πρόστιμο. Τι ήθελες να κάνει, να σου πει άντε, αφού είναι η στάση σου δεν πειράζει κατέβα? :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...Καραλεσβία όμως...!

Μάλλον αμφί......arrow%20down.gif

Ο μεσιέ σηκώνεται να φύγει χωρίς να έχω τολμήσει να του κάνω τίποτα
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κανεις δεν εχει δικαιωμα να σε παει στο τμημα εφοσον δεν υπαρχει συναινεση .Αξιοματουχοι του κρατους που ασκουν εντεταλμενη υπηρεσια ως μορφη εξουσιας και λεγονται αστυνομικοι(sic)εχουν το δικαιωμα να ασκησουν καποια περιορισμενη μορφη βιας,εφοσον αυτο κρινεται αναγκαιο.Η βιαιη προσαγωγη προυποθετει εισαγγελικη παραγγελια.Δεν μπορουμε σε καθε λεωφορειο να βαλουμε και απο ενα μπατσο για να περιφρουρει την ταξη.Δεν επικροτω την συμπεριφορα του bactril,υπαρχει ομως νομικο κενο,για τις συγκεκριμενες παραβασεις.Δεν εχουμε καταντησει ακομα Ενωση της Μυανμαρ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.