Jump to content

TO FORUM MAS!!


trivialx

Recommended Posts

Αφορμή για το post αυτό στάθηκε η διένεξη στο θέμα "καλλιστεία φοιτητών".

Συμφωνώ που το θέμα κλειδώθηκε, αλλά διαφωνώ στο ότι μόνο κλειδώθηκε. Νομίζω οτι στην παρούσα κατάσταση είναι αναγκαίος ο καταμερισμός ευθύνης η οποία με τα λύπης μου πιστεύω ότι βαραίνει το μέλος "inferno666".

Δεν γίνεται συντονιστές και λοιποί ενδιαφερόμενοι, ο κάθε τυχάρπαστος να μπαίνει εδώ μέσα και να προκαλεί τον οποιονδήποτε, με τόσο χυδαίο τρόπο.

Για μένα όπως και για πολλούς άλλους αυτός εδώ ο χώρος είναι κομμάτι της καθημερινότητάς μας και μετά από τόσο καιρό μας κάνει να τον νοιώθουμε αρκετά δικό μας. Έτσι λοιπόν ζητώ την προστασία του στο επίπεδο που μας αρμόζει.

Δεν θα ήθελα να ξαναδώ κάτι τέτοιο.

Δεν μπορώ να μην εστιάσω και στο γεγονός ότι τα δύο τελευταία άτομα που γράψανε σε απόλυτο προσβλητικό χαρακτήρα είναι δυο άτομα εκτός της κοινότητας που απευθύνεται αυτός ο χώρος.

p.s.Πιστεύω ότι πρέπει να δωθεί μία ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ευκαιρία στον "inferno666" και αν δεν τα καταφέρει.....τέρμα forum.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το post το έγραψα χτες πριν κλειδωθούν τα καλλιστεία της σχολής μας...Θα με ενδιέφερε μια λογική απάντηση...

"...Πριν κοιμηθώ θα γράψω κάτι για τα αφεντικά του μαγαζιού αυτού...Δεν ξέρω τι ιδεολογικές αρχές έχετε για τη λειτουργία ενός φόρουμ,αλλά μάλλον όποιες κι αν είναι θα πρέπει να τις κοινοποιήσετε,ώστε να ξέρουμε κι εμείς πώς να κινούμαστε...

Επειδή δεν μπήκα χτες στο net-προφανώς και πολλοί από εσάς-,ξέρω ότι τα φόρουμ που σέβονται στο ελάχιστο τον εαυτό τους κι όχι αυτούς που τα "τιμούν" με την παρουσία τους απαγορέυουν να πέφτει ο πήχυς κάτω από ένα ορισμένο επίπεδο...

Εδώ όχι μόνο έχει πέσει ο πήχυς,αλλά μερικοί -κι εδώ ευθύνεστε εσείς- τον έχουν πάρει και στο σπιτάκι τους...Δε λέω να λογοκρίνετε το κάθετι και να γίνουμε ιεραποστολή,αλλά αν το όλο σκηνικό σας καλύπτει και σας αντιπροσωπεύει σαν άτομα και σαν προσωπικότητες -πράγμα που δεν το πιστεύω- πείτε το ξεκάθαρα...

Όσο για την παρακάτω ευγένεια...

"Συγγνώμη, αλλά το παρόν post προσβάλλει το forum και αναγκάζομαι μετα λύπης να το διαγράψω όλο....

συνιστώ ηρεμία από όλους, διαφορετικά θα αναγκαστώ να κλειδώσω το θέμα...... "

Δηλάδη απ' όσους εθίγησαν από τον...πληγωμένο λογοκριθέντα,τι πρέπει να ζητήσεις;;;

Υ.Γ. Τα λέω όλα με την καλύτερη των διαθέσεων...Πέρσι δε γίνονταν όλα αυτά...Δεν είναι προσωπική μομφή αυτό...Δε σε ξέρω , δε με ξέρεις...Προφανώς για να είσαι εκεί κάποιος λόγος υπάρχει,αλλά παίξε μπάλα σωστά...

Φιλικά,Doctor_7...Καληνύχτα..κυριολεκτικά και όχι μεταφορικά για το φόρουμ μας...<...ελπίζω τουλάχιστον...>

:roll: :roll: :roll: ..."

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή είμαι και εγώ ολίγον τι μπλεγμένος σε αυτήν την υπόθεση και θέλοντας να ξεκαθαρισω τη θέση μου απέναντι σε όλους που διάβασαν τα τελευταία post στα καλλιστεία....νιώθω ότι πρέπει να απολογηθώ.

Ειλικρινά λυπάμαι που ένας τόσο πράος δρυίδης όπως εγώ ανακατεύτηκε στον καυγά..... :roll:

Όπως και να έχει....γνώμη μου είναι ότι πρέπει να ξεχάσουμε ότι έγινε και μια καλή ιδέα θα ήταν να ανοίξουμε πάλι το θέμα χωρίς βρωμόλογα και βέβαια δίχως γενικεύσεις του στύλ όλες άσχημες-άσχημοι/ωραίες-ωραίοι!!!

:wink: :wink: :wink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Trivialx έγραψες, ''Δεν μπορώ να μην εστιάσω και στο γεγονός ότι τα δύο τελευταία άτομα που γράψανε σε απόλυτο προσβλητικό χαρακτήρα είναι δυο άτομα εκτός της κοινότητας που απευθύνεται αυτός ο χώρος.''

Το δεύτερο άτομο εννοείς εμένα? :amstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera ## no greeklish please! ## - ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika - fragolevantika grapste kalytera sta agglika - agglika -

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Συμφωνώ απόλυτα με τον trivial. Ενιωσα κι εγώ σαν να βρέθηκε κάποιος άγνωστος μέσα στο "σπίτι" μου και να έβριζε συλλήβδην την "οικογένειά" μου κι εμένα. Νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε σ'αυτό και ίσως το χτεσινό γεγονός να γίνει αφορμή για μεγαλύτερη επαγρύπνηση από τους moderators αλλά και πιο αυστηρή στάση όλων μας απέναντι σε τέτοιου είδους φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Trivialx έγραψες, ''Δεν μπορώ να μην εστιάσω και στο γεγονός ότι τα δύο τελευταία άτομα που γράψανε σε απόλυτο προσβλητικό χαρακτήρα είναι δυο άτομα εκτός της κοινότητας που απευθύνεται αυτός ο χώρος.''

Eλπιζω να μην εννοείς εμένα;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

trivial έγραψες:

Δεν μπορώ να μην εστιάσω και στο γεγονός ότι τα δύο τελευταία άτομα που γράψανε σε απόλυτο προσβλητικό χαρακτήρα είναι δυο άτομα εκτός της κοινότητας που απευθύνεται αυτός ο χώρος.  

Ελπίζω να μην είμαι εγώ ένα εκ των δύο???!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειναι ενα πολυ σοβαρο και ωραιο θεμα αυτο που ανοιξες trivialx. Τα ορια και οι κανονες μιας διαδικτυακης κοινοτητας, το savoir faire των μελων ενος forum. Θα καταθεσω την προσωπικη μου αποψη οπως αυτη εκφραζεται και εκφραστηκε κατα καιρους μεσα απο τα, αρκετα αθυροστομα και ερειστικα posts μου. Και ειναι τετοιου υφους γιατι γραφω ακριβως οπως σκεφτομαι και μιλαω. Αλλοι χρηστες ειναι, πολυ σωστα,πιο διαλλακτικοι και πιο κοσμιοι.

Η αποψη μου; Καμια λογοκρισια πουθενα...Ο καθενας ειναι ελευθερος να πει αυτο που νομιζει με οποιον τροπο νομιζει. Προσωπικα στο θεμα 'ελεος' ειχα δεχτει αηθεις επιθεσεις τις οποιες ειτε αγνοουσα ειτε απαντουσα σε αναλογο υφος. Δεν χρειαζονται πατερναλιστικες τακτικες. Ειμαστε ενηλικοι και αρκετα εμπειροι να αντιμετωπιζουμε ακομα και τα μπινελικια του οποιουδηποτε. Βεβαια απο αποψη αισθητικης, μου αρεσει να σβηνονται οι κακες λεξουλες, αλλα δεν περιμενω υπερασπιση και προστασια απο κανεναν moderator.

Υ.Γ. Η κινηση ματ του Konstantinou MD στον 7 ηταν εξαιρετικα εμπνευσμενη 8)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ασφαλώς και είμαστε ενήλικες , αλλά αν εντούτοις συμπεριφερόμαστε ως κάφροι, θα πρέπει κάποιος να διαγράφει τις χυδαιότητες κατά την άποψή μου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κοιτα να δεις ελειψα λιγο καιρο λογω δοαφωνιων με τον internet provider μου και εγινε χαμος.Καθησα ο ταλαιπωρος και εκανα dynamic reading σε ολο το κλειδωμενο θεμα γαι να δω τι παιζει, ασ μου επιτραπει να πω την αποψη μου, οχι φυσικα για τα καλλιστεια, αλλα για την λογοκρισια.

Ειμαστε ολοι αρκετα μεγαλοι, αλλα ισως οχι αρκετα ωριμοι. Οτι καποιος καποια στιγμη πανω στα νευρα μπορει να πει καμια κουβεντα παραπανω ειναι κατι που μπορω να καταλαβω,ακομα και πολλες κουβεντες παραπανω. Οτι παντα υπαρχουν καποιοι που αρεσκονται να ειναι εριστικοι η αγενεις αυτο ειναι μοιραιο και συμβαινει παντου και παντα. Ισως ομως σε αυτους δεν χρειαζεται να απανταμε και να πεφτουμε στο επιπεδο τους... Νομιζω οτι αν δεν ειχατε απαντηση στις προκλησεις του συγκεκριμνου ατομου εστω και αν σας αδικουσε δεν θα ειχε παει τοσο μακρια το πραγμα, δεν χρειαζεται να απαντα κανεις με τετοιο τροπο σε τετοια χτυπηματα κατω απο τη ζωνη, οποιος ειναι σοβαρος και διαβαζει τα γραφομενα μπορει να κρινει και απο μονος του. Επισης σωστα οι διαχειριστες παρενεβησαν και προειδοποιησαν τους ατακτους.

Οσο για το οτι post διαγραγηκε και topic κλειδωθηκε ειναι θεμα του διαχειριστη,αυτος που εστησε το site και το forum εχει και την ευθυνη της λειτουργιας και βαζει τους ορους αν θελετε του παιχνιδιου, ειδικα εφοσον μιλαμε για ενα site που εχει και μια σφραγιδα παραταξης τα περιθωρια ανοχης ειναι μειωμενα, προσωπικα δε νιωθω οτι απειλουμε απο τετοιου ειδους ατομα που εκφραζονται ετσι και αν το site ηταν δικο μου θα τον αφηνα να ξεφτιλιζεται μονος του, αλλα δεν ειναι δικο μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είναι θέμα αισθητικής για τον καθένα.

Είναι θέμα πως την έχεις δει από την αρχή την δουλειά με το εδώ μέσα.

Εμένα φαινόμενα τέτοιου είδους θα με κάνουν να ασχολούμαι όλο και λιγότερο. Ξέρω πολλούς άλλους που θα τους συμβεί το ίδιο.

Δεν μπορεί να υπάρξει ανοχή σε ένα τόσο χαμηλό επίπεδο, και εννοώ καθαρά του να μπαίνει κάποιος και απλά να βρίζει να προσβαλλει κ.λ.π. Το αν θα ασχοληθούνε οι άλλοι μαζί του, εμένα αυτό μου είναι αδιάφορο γιατί ναι, εδώ συμφωνω, δεν είμαστε και τόσο ώριμοι ώστε να γράφουμε κάποιον όταν αυτός βρίζει την μαμά μας.

Πάντως νομίζω ότι είναι παροδικό το φαινόμενο.....δηλαδή 1/520, είναι στατιστικά πολύ καλό (χαμηλό) ποσοστό παρασίτωσης!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως νομίζω ότι είναι παροδικό το φαινόμενο.....δηλαδή  1/520, είναι στατιστικά πολύ καλό (χαμηλό) ποσοστό παρασίτωσης!!!!!!!!

Trivial, μπορεί να έχεις δίκιο, πως τα φαινόμενα αυτά είναι παροδικά (εγώ που μπαίνω στο φορουμ ένα χρόνο και, είναι το 2ο που θυμάμαι,αλλά το μοναδικό πυ έχει πάρει τόσες μεγάλες διαστάσεις), αλλά το συγκεκριμένο με τον inferno666 δεν νομίζω να είναι τυχαίο! Ο inferno δεν είναι ένας τυχαίος χρήστης-παράσιτο του διαδικτύο, που σκέφτηκε δεν μπαίνω σε αυτό το forum να κάνω λίγο χαβαλέ?? Μπαίνει καιρό στο #iatriki του mIrc, έχει γνωριστεί (από net) με αρκετούς από εμάς και πιθανόν με μερικούς να γνωρίζονται και προσωπικά.Μάλιστα ήταν για αρκετό καιρό και operator στο #iatriki. Επομένως,είναι ένα άτομο που παρακολουθεί αρκετό καιρό το forum και τώρα δημιούργησε πρόβλημα!

Το κλείδωμα του συγκεκριμένου topic,δεν είναι η λύση. Ποιός εξασφαλίζει πως σε κάποιο άλλο θέμα o inferno απαντήση με ανάλογο(ή και χειρότερο ύφος!!! Τότε οι moderators τι θα κάνουν? Θα κλειδώσουν ακόμα άλλο ένα θέμα??

Πιστεύω πως η μόνη λύση είναι να γίνουν συστάσεις από τους webmasters στον inferno,πως αν θέλει να συνεχίσει να γράφει σε αυτό το φορουμ και με το nick που έχει, να ζητήσει συγνώμη από τα άτομα που εξύβρισε κι από τα μέλη του forum και στο μέλλον να είναι πιο κόσμιος στις απαντήσεις του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει είμαστε...Όλα καλά...Μπορεί να μην ξέρω καλό σκάκι...αλλά νταξ :wink: ...εφόσον ο ΜD έκρινε ότι έτσι θα του λυθούν τα χέρια ας παίξουμε έτσι μπάλα...No problem at all...15 μήνες τώρα δεν έτρεχε κάστανο κι όλα ήταν κυριλέ εδώ μέσα...Φέτος τι παίχτηκε δεν ξέρω να πω με σιγουριά...Πλεονάζουσες ορμόνες ίσως;;; :roll: ...

Όσο για τους "δημοκράτες" του forum νομίζω πως πρέπει να σκεφτούν κι όσους μπαίνουν εδώ απλώς για να ενημερωθούν,αλλά κι αυτούς που έχουν τη στοιχειώδη ευγένεια και δε μιλάνε όπως "όλοι" μας μιλάμε στους κολλητούς μας...Κι εγώ και όλοι βρίζουμε...Αλλά νταξ...άλλο το μλκς και άλλο η χυδαία επίθεση επί προσωπικου στον άλλο...

Όποιος ψήνεται να τεστάρει τα όρια της ανοχής του ας μου ζητήσει να του στείλω το 3ο post του inferno666 σε pm φυσικά...Οι μάγκες και οι μάγκισσες λύνουν τα προβλήματα τους face to face...Είτε με διάλογο είτε όπως τους επιτρέπει ο πολιτισμός που κουβαλάνε μέσα τους...Μαγκιές και νταηλίκια από το κινητό και από το mirc κάνουν τα νήπια...Άντε...γιατί πήξαμε στους τσαμπουκάδες μου φαίνεται... :antegeia:

Υ.Γ. Κι εγώ έχω πολλά προβλήματα με τη Mariza,αλλά τα λύνουμε ΟΛΑ πολύ ήπια και πολιτισμένα!Έτσι Μαριζάκι;;; :D:D:D :Iloveyou: :Iloveyou: :Iloveyou:

Υ.Γ.2...Χαλαρώστε...Χριστούγεννα έρχονται... 8) 8) 8)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εντάξει ρε παίδες, από ότι φαίνεται συμφωνούμε..

Ας ελπίσουμε ότι ήταν η τελευταία φορά.

Αν οχι......... :shoot:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδη ο 7 ειπε οτι καποιοι μπαινουν για να ενημερωθουν στο site, δεν βλεπω τις αλλες κατηγοριες (καθως δεν ειμαι στην Αθηνα) αλλα νομιζω οτι προβληματα δημιουργουνται μονο στα γενικα και ανενταχτα, στα αθλητικα αντε και στα περι σχολης. Οποιος θεωρει οτι ενα θεμα δεν τον ενδιαφερει απλα δεν συνεχιζει να το διαβαζει και να απαντα σε αυτο. Τωρα σχετικα με τις βρισιες, τα ειπα πιο πανω :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Νταξ, στα αθλητικά δικαιολογείται και ένα μπινελίκι παραπάνω! Όσο για τα γενικά κι αόριστα, πρόβλημα δημιουργείται εκτός από αυτήν καθεαυτήν τη βρισιά, κυρίως επειδή χαλάει ένα θέμα που ήταν δυνητικά ενδιαφέρον! Πιστεύω ότι είναι καθήκον όλων των παιδιών που συντονίζουμε αυτό το forum να μην αφήσουμε παρόμοια φαινόμενα στο μέλλον.

Ας μου επιτρέψει το Ευάκι να αναφερθώ σε μια συνομιλία που είχαμε πρόσφατα: Της έλεγα ότι το παράκανε κάπως και μου απάντησε "νομίζω ότι παραέχετε πάρει σοβαρά το forum!". Αυτό έχει μια μικρή λογική θεωρητικά, αλλά όπως θα θυμούνται κάποιοι παλαιότεροι οι πλάκες που γίνονταν εδώ μέσα ήταν επικές επί εποχής BarKingdom, Basiliki, Joan κτλ κτλ. Δεν έχουμε καμιά σοβαροφάνεια εδώ μέσα, ούτε προσπαθούμε να το παίξουμε σοβαροί επιστήμονες, σώνει και καλά. Ακόμα και η πλάκα όμως χωρίζεται σε καλόγουστη και κακόγουστη. Και αυτό το πράγμα που συμβαίνει τελευταία από μερικούς αγγίζει τη γελοιότητα!

Ίσως να είναι εκτός θέματος όλα αυτά, απλά προσπαθώ να δείξω τι είναι για μένα αλλά και για πολλούς άλλους αυτός ο διαδικτυακός χώρος: μια ευκαιρία να ενημερωνόμαστε και να ανταλλάζουμε απόψεις και αστεία, μέσα σε ένα κλίμα που ταιριάζει σε ανθρώπους κάποιου επιπέδου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Υ.Γ. Κι εγώ έχω πολλά προβλήματα με τη Mariza,αλλά τα λύνουμε ΟΛΑ πολύ ήπια και πολιτισμένα!Έτσι Μαριζάκι;;; :D  :D  :D  :Iloveyou:  :Iloveyou:  :Iloveyou:  

Έεεεεεεεεεεεεεετσι..... :amstupid:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λοιπον επειδη ειχα το θαρρος να γραψω την αληθεια για τις οδηγικες ικανοτητες του dr watkins στα καρτ με λογοκρινε μολις σημερα το καταγγελω δημοσια και ειμαι ετοιμος για επανασταση...

Πλακα κανω

dr watkins ξερεις οτι ηταν ενα αστειο και ξερω πως ηταν ενα αστειο so life goes on.

Εισαι αθλιος ποταπος και καταπτυστος σε προκαλω λοιπον να αποδειξω οτι τα λεγομενα μου ειχαν βαση.Τι λες για την Κυριακη;Θα μονομαχησουμε; :shoot:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΡΕ LEUKIBLOYZA θές σώνει και καλά να μου χαλάσεις το image?? :multicolor: Όπου σταθείς κι όπου βρεθείς γράφεις γι'αυτό?? Καλά, θα σε πετύχω κανένα πρωί στο μέρος με τα δένδρα και θα σου πώ εγώ..... :wink:

!ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ! :lol::lol:

Οι κατηγορίες κι οι χαρακτηρισμοί που εξαπέλυσες εναντίον μου ήταν βαρείς, άκρως προσβλητικοί και θα σόκαραν όποιον τις διάβαζε!! :lol: Οπότε είχα χρέος να τις διαγράψω!!!! :P

Ίσως να το παράκανα διαγράφοντας ολόκληρη την παράγραφο,αλλά οι λέξεις που θα έπρεπε να διαγράψω ήταν πάρα πολλές!!Παρόμοιες καταστάσεις δεν πρόκειται να γίνουν ανεκτές εις το μέλλον!!dax??? :evil:

Εντούτοις όπως σου είπα και στο πμ που σου έστειλα, μπορείς να τους ξαναγράψεις!!Για να δείς πόσο δημοκρατικός τύπος είμαι!! :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βγάλτε αυτό το φασιστόμουτρο από το συντονισμό ρε!

Μου έχει διαγράψει ίσαμε 257,567 posts!:-)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άκου τι λέει ρε το άτομο...567 posts...Ρεεεεεεεεεεεε...Κοντεύεις να το μηδενίσεις το κοντέρ και παραπονιέσαι....;;;; :eleos: :eleos: :eleos:

8)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.