Jump to content

OTE,Forthnet ,Tellas,Wind κλπ


Recommended Posts

Μετακομίζω και θα κάνω νέα σύνδεση τηλεφώνου.Τα τελευταία χρόνια είχα conn-x και ήμουν ικανοποιημένη.Το θέμα είναι ότι οι λοιπές εταιρείες διαφημίζουν πακέτα μακράν πιο οικονομικά από ότι ο ΟΤΕ κι από τη μία σκέφτομαι γιατί όχι από την άλλη νιώθω μια ανασφάλεια.Έχουμε μάθει με τον ΟΤΕ τόσα χρόνια...Και μου φαίνεται επισφαλές ο,τιδήποτε καινούριο...Βλακωδώς ίσως αλλά αυτό μου συμβαίνει.

Kάποιο σχόλιο σας στα όσα είπα;Έσείς τη σύνδεση έχετε;Eίστε ικανοποιημένοι από τις υπηρεσίες της;Ποια εταιρεία νομίζετε ότι συμφέρει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να απευθύνεις το ερώτημα εδώ: http://www.adslgr.com/forum/index.php

Αν έχεις υπομονή να διαβάσεις, μπορεί να βρεις απαντήσεις και για πολλά άλλα σχετικά θέματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βάλε γρήγορα το νέο ADSL της HOL στα 24 Mbps, με μόνο 15 ευρώ το μήνα, και άσε τις φοβίες!

Άσε τον ΟΤΕ να τρώει τη σκόνη σου...

Καλά κατεβάσματα τυχερούλα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι τόσο απλό το ζήτημα.

Υπάρχουν γραμμές που δεν σηκώνουν τα 24 Mbps.

Σ' αυτή την περίπτωση γιατί να τα πληρώνει κανείς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Wind = πολύ ικανοποιημένος. Τώρα έχει και πακέτα με δωρεάν Mobile internet νομίζω (αν έχει μόνο για 2 μήνες άστο καλύτερα). Απεριόριστα αστικά/υπεραστικά/εξωτερικό, 1 ώρα κινητά και ADSL με πολύ καλές (πραγματικές) ταχύτητες στα €40 το μήνα. Αν κάνεις πολλά τηλέφωνα δεν είναι καθόλου άσχημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας.Δε μου πήρε παρά μόνο μερικές ώρες ψαξίματος μέσα σε 2-3 μέρες για να συνειδητοποιήσω ότι ο ΟΤΕ δε συμφέρει! Επιπλέον, έχει και το θράσος να ζητάει 35 ευρώ για ασύρματο ρούτερ(στα πλαίσια προσφοράς, διαφορετικά θα στοίχιζε τα διπλά) τη στιγμή που ΟΛΑ τα πακέτα των άλλων εταιρειών τον προσφέρουν δωρεάν!

Hol (η πρώτη εταιρεία που έφερε το διαδίκτυο στην Ελλάδα + με πλάτη την intracom, Forthnet και Tellas/Wind είναι πλέον εταιρείες με αξιοπιστία και δύναμη εκτός από μακράν οικονομικότερα πακέτα! Ενημερωθείτε, δείξτε τους εμπιστοσύνη και προτιμήστε τες!!! Έτσι θα πέσουν κι άλλο τις τιμές. Ο ΟΤΕ είναι αυτός που ανεβάζει το μέσο όρο των τιμών. Έχει ξεχαστεί στις εποχές που είχε την αποκλειστικότητα αλλιώς δεν εξηγούνται τα τιμολόγιά του. Και μπορεί και συνεχίζει ακάθεκτος στο ίδιο μοτίβο γιατί, προφανώς, είναι πολλοί εκείνοι που εμπιστεύονται τον παλιό και δεν ανοίγουν τα μάτια τους να δουν τι γίνεται σήμερα παραπέρα. Σε λίγα χρόνια που θα ξυπνήσει όλος ο κόσμος να δω τι θα κάνει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

...ο ΟΤΕ δε συμφέρει!

Hol,Forthnet και Tellas/Wind είναι εταιρείες με αξιοπιστία εκτός από μακράν οικονομικότερα πακέτα!

Ο ΟΤΕ είναι αυτός που ανεβάζει το μέσο όρο των τιμών. Έχει ξεχαστεί στις εποχές που είχε την αποκλειστικότητα.

Σε λίγα χρόνια που θα ξυπνήσει όλος ο κόσμος να δω τι θα κάνει...

Να είσαι σίγουρη πως ο κόσμος έχει ήδη ξυπνήσει και πως κι εσύ με τα γραφόμενά σου έχεις συνεισφέρει σ'αυτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν κάνεις πολλά τηλέφωνα...

Έχεις ακούσει οτι υπάρχει πλέον η δυνατότητα απεριόριστων δωρεάν τηλεφωνικών κλήσεων, προς όλο τον πλανήτη, μέσω της επίσης δωρεάν μικρής κι εύκολης εφαρμογής skype?

Άρα, όταν μια εταιρία σου αυξάνει την τιμή του ίντερνετ, πουλώντας σου επιπλέον δωρεάν χρόνους ομιλίας, αγοράζεις κάτι που δε χρειάζεσαι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.