Jump to content

Αγροτικό Ιατρείο


izagkos

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι!!!!

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να επιλέξω για αγροτικό Σαντορίνη ή Μύκονο...

Δεν έχω ξαναπάει σε κανένα από τα δύο νησιά....

Θα ήθελα τη βοήθειά σας....Ευχαριστώ....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μακρυά και από τα 2.Και τα 2 είναι στις πάνω πάνω θέσεις του top 10 των χειρότερων αγροτικών ever.Ειδικά η Μύκονος....Βρες κανένα πιο ήσυχο νησάκι να περάσεις έναν ολόκληρο χρόνο.Τζιά, Άνδρος, Σύρος, Τήνος και άλλα τέτοια οικογενειακά νησιά που θα μπορείς να πάς και μία βόλτα χωρίς να χτυπάει το κινητό σου και θα μπορείς να πάρεις και καμία άδεια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες....

Εγώ αυτό που έχω ακούσει είναι ότι είναι ήσυχα και στα δύο νησιά το χειμώνα, αλλά το καλοκαίρι είναι τραγικό...

Έχει πολύ δουλειά... Το μόνο καλό είναι ότι μπορείς να βγάλεις πολλά λεφτά αν θέλεις....

Εσείς συνάδελφοι έχετε κάνει αγροτικό κυκλάδες;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες....

Εγώ αυτό που έχω ακούσει είναι ότι είναι ήσυχα και στα δύο νησιά το χειμώνα, αλλά το καλοκαίρι είναι τραγικό...

Έχει πολύ δουλειά... Το μόνο καλό είναι ότι μπορείς να βγάλεις πολλά λεφτά αν θέλεις....

Εσείς συνάδελφοι έχετε κάνει αγροτικό κυκλάδες;;;

Κυκλάδες ήμουν και μάλιστα στην Άνδρο.Φίλοι που πήγαν στην Μύκονο για αγροτικό από την δική μου φουρνιά το μετάνιωσαν.Σκέψου ότι όταν έχεις ενοίκιο από 400€ στην καλύτερη μέχρι 500 κάτι που έδιναν τα παιδιά, περισσότερα λεφτά θα βγάλουν οι Μυκονιάτες παρά εσύ.Περισσότερα "τυχερά" είχαν παιδιά που ήταν σε ξερονήσια παρά σε τουριστικά μέρη.Άσε που και τον χειμώνα δεν είναι και τόσο ήρεμα αυτά τα νησιά.Άδεια είδαν τα παιδιά εκεί λίγο πριν λήξει η θητεία τους.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Άνδρο που λες συνάδελφε πήγα φέτος διακοπές! Όμορφο νησί αλλά πολύ μεγάλο! Από ότι ρώτησα είναι καλά να κάνεις αγροτικό εκεί...

Εσύ συνάδελφε πώς τα πέρασες;;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τάσο από το να σνομπάρεις θα μπορούσες να δώσεις καμιά πληροφορία.....

Εγώ δεν σε έχω σχολιάσει ποτέ.....

Το μόνο καλό είναι ότι μπορείς να βγάλεις πολλά λεφτά αν θέλεις....

Έχεις το δικαίωμα να γράφεις ότι θέλεις σε ένα ελεύθερο forum.

Έχω το δικαίωμα να σχολιάζω με τον τρόπο μου κάθετι που γράφεται στο forum.

Διαφορετικοί άνθρωποι με πολύ διαφορετικές αντιλήψεις.....

Σου εύχομαι να βρεις κι άλλο καλό στο πέρασμά σου από το αγροτικό.

Στο δικό μου πέρασμα, από ένα Π.Ι. με υπερβολική καθημερινή κίνηση (κυρίως συνταγογράφηση) το μόνο καλό ήταν πως δεν έβγαλα λεφτά αναγκάζοντας τους φαρμακευτικούς αντιπροσώπους να εξαφανιστούν για ένα έτος.

Χαίρομαι που το έκανα και κάθετι διαφορετικό με προκαλεί αηδία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το να μιλάς με αυτόν τον τρόπο σε συναδέλφους και να ξεκινάς τις μισές προτάσεις σου με τη λέξη "εγώ" φαίνεται ξεκάθαρα το ήθος σου...

Δεν χρειάζεται να πεις τίποτα άλλο...

Σε ευχαριστώ για την ... πολύτιμη βοήθειά σου....

Κι εγώ αν θες να ξέρεις μετά από δύο χρόνια ειδικότητας έμαθα πολύ καλούς τρόπους να μην χρηματίζομαι και να μην καταπατώ τον όρκο που έδωσα....

Άλλο να τα παίρνει μαύρα και άλλο νόμιμα και φορολογήσιμα κάνοντας 10 εφημερείες το μήνα....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μάλλον διαβάζεις διαφορετικά μηνύματα από αυτά που γράφω, γιατί απλά δεν υπάρχει η λέξη "εγώ" πουθενά.

Τώρα αν η φράση σου "Το μόνο καλό είναι ότι μπορείς να βγάλεις πολλά λεφτά αν θέλεις" αναφερότανε σε εφημερίες δεν έχω παρά να ζητήσω συγγνώμη, αλλά δυστυχώς δεν αναφερόσουν στο νόμιμο τρόπο.

Αυτά....όσο αφορά το ήθος μου είναι δύσκολο να το αποδείξω σε αγνώστους, οι γνωστοί όμως γνωρίζουν.

Καλή συνέχεια λοιπόν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Άνδρο που λες συνάδελφε πήγα φέτος διακοπές! Όμορφο νησί αλλά πολύ μεγάλο! Από ότι ρώτησα είναι καλά να κάνεις αγροτικό εκεί...

Εσύ συνάδελφε πώς τα πέρασες;;;;

Μία χαρά ήταν.Το καλοκαίρι βέβαια γίνεται ένας σχετικός πανικός στο ΚΥ που ήμουν αλλά και στα περισσότερα ΠΙ.Από μέσα Σεπτέμβρη και μετά, αν εξαιρέσεις την συνταγογράφηση που έχει κόσμο χειμώνα καλοκαίρι, στις εφημερίες χτυπάς μύγες.Άντε να σκάσει κανένα θλαστικό ή κανένα κάταγμα αραιά και πού.Τα ενοίκια είναι σχετικά τσιμπημένα αλλά ανεκτά.Εμείς από εφημερίες κάναμε 10-12 μαζί με τις διακομιδές αλλά τώρα τραβάνε και τα ΠΙ για εφημερίες στο ΚΥ οπότε γράφουν 6-8 όσοι είναι στο ΚΥ και ακόμα 2-3 τα ΠΙ συν κάποια ΣΚ που εφημερεύουν στα ιατρεία τους.

Για διακοπές πάντως ούτε είχα σκεφτεί ποτέ να πάω Άνδρο.Είναι απλά ένα τεράστιο νησί χωρίς πρόσβαση στο 90% των παραλιών ,χάλια υποδομές, και γενικά μόνο αν έχεις καλή παρέα παλεύεται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο δικό μου πέρασμα, από ένα Π.Ι. με υπερβολική καθημερινή κίνηση (κυρίως συνταγογράφηση) το μόνο καλό ήταν πως δεν έβγαλα λεφτά αναγκάζοντας τους φαρμακευτικούς αντιπροσώπους να εξαφανιστούν για ένα έτος.

Χαίρομαι που το έκανα και κάθετι διαφορετικό με προκαλεί αηδία.

Τι τραβάνε και οι φαρμακευτικοί αντιπρόσωποι:

http://www.kevinmd.com/blog/2006/10/how-to-get-doctors-attention-or-how.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.