Jump to content

[ανάκληση διορισμού] Κάνω αγροτικό και μου' ρθε ο διορισμός.


ξενος

Recommended Posts

δεν ειμαι σιγουρος αν μπαινει στην σωστη ενοτητα η ερωτηση

λοιπον,αν καποιος κανει αγροτικο(αγονο) και πριν το τελειωσει του ερθει ο διορισμος για ειδικοτητα αλλα θελει να μην παει και ζητησει ανακληση,ποσο θα διαρκεσει αυτη η ανακληση?μπορει για παραδειγμα να ισχυει μονο μεχρι να τελειωσει την θητεια του στο αγροτικο και μετα να παρουσιαστει στην ειδκοτητα η θα εχει μεγαλυτερη διαρκεια?

ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ζητάει χρονολογική παράταση μέχρι την ημέρα που τελειώνει η σύμβασή του με το νοσοκομείο ως αγροτικός ιατρός.

Μετά από αυτή την ημερομηνία η πρώτη θέση που θα εκκενωθεί θα είναι ολόκληρη δική του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν δεν είναι άγονο το αγροτικό δηλώνεις παραίτηση και διορίζεσαι για ειδικότητα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αν καποιος παρει αγονο αγροτικο διοριζεται ο αμεσως επομενος για ειδικοτητα?και αν ναι ποσο αργει να γινει αυτο?ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

π.χ.

Εσύ είσαι δεύτερος στη λίστα για ειδικότητα και ο πρώτος είναι διορισμένος ή θα διοριστεί μέχρι τον Μάρτιο σε άγονο αγροτικό. Με τον διορισμό του στο άγονο (στο νοσοκομείο) θα πρέπει να καταθέσει στη νομαρχία που δήλωσε ειδικότητα για το πρώτο μέρος τη βεβαίωση υπηρεσίας σε άγονο, οπότε θα μπει σε χρονολογική παράταση και δε θα του σταλεί "απόφαση τοποθέτησης" μόλις εκκενωθεί η θέση για ειδικότητα, αλλά αντιθέτως θα σταλεί σε σένα που είσαι δεύτερος.

Το πόσο διαρκεί; Όσο αν ήσουν πρώτος στη λίστα αναμονής....1,2,3,4 μήνες emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

2 μηνες δεν θελει περιπου για να σου ερθει ο διορισμος για την ειδικοτητα απο την στιγμη που θα ανοιξει η θεση σου?και ποτε δηλωνεις το δευτερο μερος της ειδικοτητας?και αν δεν εχεις τελειωσει το αγροτικο και σου απομενουν 10 μερες τι γινεται?εχεις εκπληρωσει την υπηρεσια υπαιθρου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και για δεκα ημερες ακομα θεωρειται πως δεν το εχεις ολοκληρωσει

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε άλλους έχει φτάσει σε 20-25 ημέρες, σε άλλους σε 2 μήνες και σε άλλους σε 4 μήνες. Κάνε μια βόλτα στο forum και θα το διαπιστώσεις.

Το δεύτερο μέρος της ειδικότητας το δηλώνεις την ημέρα που θα διοριστείς στο Νοσοκομείο για το αγροτικό σου το οποίο είναι άγονο. Όταν κάνεις τη βόλτα για να βρεις τις συζητήσεις για το χρόνο που κάνει για να διοριστεί κανείς σίγουρα θα πέσεις και στα εκατοντάδες post που γράφουν το πότε κάνεις αίτηση για το δεύτερο μέρος.

Αν είσαι σε κανονικό αγροτικό και σου απομένουν 10 ημέρες μπορείς να πάρεις βεβαίωση εκπλήρωσης υπηρεσίας υπαίθρου. Αν είσαι σε άγονο πρέπει να ολοκληρώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σωστα,αναφερομουνα κι εγω για αγονο γαι τις δεκα ημερες

το συμπερασμα,καλυτερα ειναι να ολοκληρωνεις για να εισαι σιγουρη...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Απο μη άγονο αγροτικο,γίνεται να κάνω ανάκληση;;όταν δήλωσα ήμουν εβδομος και τώρα ειμαι δεύτερος με τον πρώτο σε ανάκληση.έστω να παρατείνω το αγροτικο για κάποιους μήνες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Γνωριζει κανείς σε [ερι[τωση που παραιτηθω απο τη θεση μου ως αγροτικός σε ΑΓΟΝΟ ιατρείο επειδή ήρθε ο διορισμος μου για ειδικότητα,αν εχω καποια κύρωση??!!ευχαριστω !!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν παραιτείσαι.....συνεχίζεις μέχρι να το ολοκληρώσεις λαμβάνοντας ανάκληση διορισμού λόγω άγονου αγροτικού.

Αν παραιτηθείς θα χάσεις τη δεύτερη αίτηση για την ειδικότητα που έκανες όταν ξεκίνησες το αγροτικό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν παραιτείσαι.....συνεχίζεις μέχρι να το ολοκληρώσεις λαμβάνοντας ανάκληση διορισμού λόγω άγονου αγροτικού.

Αν παραιτηθείς θα χάσεις τη δεύτερη αίτηση για την ειδικότητα που έκανες όταν ξεκίνησες το αγροτικό.

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!αλλα επειδη χρονικα την ιδια μερα μου ηρθε ο διορισμος για το αγροτικο και το ειδοποιητηριο στο σπιτι σχετικα με την ειδικοτητα,η χρονολογικη διαφορα για να δηλωσω το ειδικο κομματι τησ ειδικοτητας ειναι ενας μηνας ,ισως κ λιγοτερο ,(γιατι σ ενα μηνα ερχεται λογικα και ο διορισμοσ στην ειδικοτητα!)οποτε ως τωρα δεν δηλωσα ειδικο κομματι αν και ηρθε κ ο διορισμος του αγροτικου,αλλα περιμενω να δηλωσω με βαση το διορισμο στην ειδικοτητα?καμια κυρωση θα εχω ομως?οχι ε??και την προσληψη στο αγροτικο δεν την εκανα ακομα,αν κ ηρθαν τα χαρτια την προηγουμενη βδομαδα,γιατι το ψαχνω λιγο..απ 'ο,τι καταλαβα μονο αν δεν κανω την προσληψη,ωστε ν κανω εστω γ αυτο τον ενα μηνα αγροτικου που προλαβαινω θα χω κυρωσεις,οι οποιες και ειναι να μηδενιστουν τα μορια μου στα αγροτικα,αλλα αν κανω την προσληψη θα μαι οκ ε??ευχαριστω ανασταση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκείνο που μπορείς να κάνεις είναι να καθυστερήσεις όσο πιο πολύ μπορείς το διορισμό του αγροτικού μήπως και σου έρθει ο διορισμός της ειδικότητας (τον οποίο πρέπει να τρέξεις με κάποιο τρόπο πχ τηλέφωνα συνεχώς κτλ) ετσι ώστε να διοριστείς στην ειδικότητα πριν το αγροτικο. Με αυτό τον τρόπο δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εκείνο που μπορείς να κάνεις είναι να καθυστερήσεις όσο πιο πολύ μπορείς το διορισμό του αγροτικού μήπως και σου έρθει ο διορισμός της ειδικότητας (τον οποίο πρέπει να τρέξεις με κάποιο τρόπο πχ τηλέφωνα συνεχώς κτλ) ετσι ώστε να διοριστείς στην ειδικότητα πριν το αγροτικο. Με αυτό τον τρόπο δε νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

σε ευχαριστω λιλα αλλα δεν νομιζω να το καταφερω αυτο,γιατι πηγα και παρελαβα την πρωτη μερα απ το ταχυδρομειο τα χαρτια του διορισμου στο αγροτικο κ μετα με ενημερωσαν για την ειδικοτητα,οποτε εχω μονο 10 εργασιμες για να καθυστερησω την προσληψη που προφανως αυτή εννοου

σες..ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

χαίρετε! νομίζω είμαι στο σωστό τόπικ!

αν έχεις πάρει ανάκληση για άλλο λόγο από αγροτικό, πχ μεταπτυχιακό κ το τελειώσεις πριν λήξει ο χρόνος ανάκλησης μπορείς να αρχίσεις αγροτικό;

αν ναι, αν ξεκινήσεις άγονο, αλλά ο υπολειπόμενος χρόνος της ανάκλησης δε φτάνει για την ολοκλήρωση του άγονου είναι δλδ λιγότερο από 12 μήνες τότε τι γίνεται; εξακολουθεί να ισχύει ότι μέχρι την ολοκλήρωση του αγόνου δε σου έρχεται διορισμός κ θα σου ανοίξει η επόμενη θέση στη λίστα από την ολοκλήρωση του αγόνου; ή υπάρχει περίπτωση να σου έρθει ο διορισμός κ εφόσον δε γίνεται να πάρεις άλλη φορά ανάκληση - με το νέο νόμο περί ανάκλησης ειδικότητας, μπορείς να πάρεις ανάκληση μόνο ΜΙΑ φορά! -πρέπει ή να παραιτηθείς χάνοντας τη δεύτερη σου αίτηση αλλιώς κινδυνεύει η θέση σου στην ειδικότητα με διαγραφή;

το ρωτάω μόνο κ μόνο γιατί πλέον ανάκληση μόνο μια φορά κ όση πάρεις!

ευχαριστώ όλους

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 years later...
On 2/7/2010 at 11:29 AM, anastasiostheodoridis said:

Αν δεν είναι άγονο το αγροτικό δηλώνεις παραίτηση και διορίζεσαι για ειδικότητα.

Καλησπέρα, διάβασα στη συγκεκριμένη συζήτηση ότι αν ΔΕΝ είναι άγονο το αγροτικό και όσο κάνεις σου έρθει διορισμός για ειδικότητα, υποχρεούσαι να πας. Ωστόσο, θα ήθελα να επιβεβαιώσω αν αυτό εξακολουθεί να ισχυει και αν υπαρχει κάποιο ΦΕΚ όπου αναγραφεται και το γνωριζει καποιος.

Επίσης αφού παραιτηθεις απο το αγροτικό λόγω διορισμού για ειδικότητα τι συμβαίνει σε επόμενη προκήρυξη που μπορεί να θελήσεις πριν την ολοκλήρωση ειδικότητας? Έχεις δικαίωμα επιλογής ανεξάρτητα από το πόσο έχεις κάνει ειδικότητα ή υπάρχει ενδεχόμενο να σε τοποθετήσουν όπου θελουν αν στην μέση της ειδικότητας παραιτηθείς και δηλώσεις μετά για αγροτικό εκ νέου? Τα μόρια από ποια στιγμη υπολογίζονται?  

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.