Jump to content

[υποψ.αγροτικός] τόπος διαμονής αγροτικού ιατρού


xrysa

Recommended Posts

Γιατι ρε παιδια, ποτε δινουν διαμονη; Εγω απο οτι ξερω, βρισκει ο καθενας μας το σπιτακι του, πληρωνει το νοικι του και τελος...

Τωρα αν σε καποια πι, υπαρχουν εχει καλως

Για παραδειγμα, το καλοκαιρι που περασα απο αι στρατη, ειδα πως διπλα στην κοινοτητα ειχαν και το σπιτι του ιατρου... ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

α, σ"ευχαριστω παρα πολυ...αλλα πως θα βρω το τηλ του ιατρου?

που πρεπει να ψαξω?

στη Γερμανία πως βρίσκεται τα τηλέφωνα;.....με τον ίδιο τρόπο τα βρίσκουμε κι εδώ
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εσείς που ειστέ πιο ενημερωμένοι ξερετε αν υπαρχει περιπτωση να δωσουν διαμονη και σε κ.υ ή μονο σε π.ι?

δίνουν.....σε κάποιο topic συνάδελφος είχε γράψει πως δίνουν και άλλα extra...δες ΕΔΩ να μαθαίνεις :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εσείς που ειστέ πιο ενημερωμένοι ξερετε αν υπαρχει περιπτωση να δωσουν διαμονη και σε κ.υ ή μονο σε π.ι?

δίνουν.....σε κάποιο topic συνάδελφος είχε γράψει πως δίνουν και άλλα extra...δες ΕΔΩ να μαθαίνεις :P

Όντως. Δες ΚΥ Άνω Χώρας ή ΚΥ Γκούρας που ξέρω. Εκεί οι εφημερίες γίνονται 5-6 μέσα, 7 έξω, και η διαμονή είναι στο ΚΥ. Εξαρτάται λοιπόν από το πού πας και τι δουλειά έχεις να κάνεις εκεί...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πριν 5 μηνες πηρα πτυχιο, ηταν η πρωτη μου δηλωση σε προκυρηξη για αγροτικα οποτε γενικα ειμαι λιγο 'που βαδιζω που παω'

και εμενα λιγο απιθανο μου φαινεται να δινεται διαμονη σε κ.υ απο την αποψη οτι οταν το κ.υ εχει 4 θεσεις αγροτικων ιατρων λιγο δυσκολο να υπαρξουν τοσες παροχες για 4 ατομα.. ομως απο ερωτοαπαντησεις δεν πεθανε κανεις. εκτος αν ηταν κατι του στυλ 'τα λεφτα σου ή τη ζωη σου'

:anavwfwties:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 years later...
Aνακοίνωση πίνακα διαθέσιμων καταλυμάτων σε περιφερειακά ιατρεία και κέντρα υγείας 2-8-2013 :

http://www.moh.gov.gr/articles/newspaper/egkyklioi/1832-anakoinwsh-pinaka-diathesimwn-katalymatwn-se-perifereiaka-iatreia- ## no greeklish please! ## - oxi fragolevantika grapste kalytera sta agglika --kentra-ygeias-2-8-2013

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπράβο εξελιξεις......

Και οπου λοιπον υπαρχουν καταλύματα ο γιατρος υποχρεούται ή μπορει ΑΝ θελει να μένει? Τα παγια εξοδα του σπιτιου συμπεριλαμβάνονται?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν είναι υποχρεωτικό να μείνεις. Για τα έξοδα κλπ, καλό θα είναι να τηλεφωνήσεις στο Π.Ι ή το Κ.Υ. που σε ενδιαφέρει και να μάθεις από πρώτο χέρι τι συμβαίνει. Από Π.Ι. στην εύβοια που ξέρω, είναι σε καλή κατάσταση, με έπιπλα και νομίζω δεν έχει έξοδα για νερό-δεη ( που να επιβαρύνουν δηλαδή τον αγροτικό).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πάντως σε κάποια αγροτικά της Λακωνίας που αναφέρεται ότι διατίθεται σπίτι για τον αγροτικό γιατρό ,ούτε κατά διάνοια δεν είναι κατοικήσιμα...Φαντάζομαι πως τα περισσότερα κάπως έτσι θα είναι δυστυχως

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.