Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Αμα δεν παραλάβω το διορισμό μου...


themachine

Recommended Posts

Γεια σας θα ήθελα να μου λύσετε μία απορία....

Εχω δηλώσει για το ειδίκο κομμάτι της ειδικότητας (ουρολογία) 2 νοσοκομεία ..... 1 που δίνει 1,5 χρόνο και το άλλο που δίνει φουλ ειδικότητα. Μου ήρθε το χαρτί του διορισμού για το νοσοκομείο που θα κάνω 1,5 χρόνο αλλά δεν εχω αποφασίσει ακόμα αν θέλω να πάω και να σπάσω την ειδίκευση μου σε 2 νοσοκομεία.Θέλω να ρωτήσω ....... αν δεν δεχτώ τον διορισμό μου( δεν έχω παραλαβεί το χαρτί ακόμα από το ταχυδρομείο) θα υπάρξουν κυρώσεις??Επίσης εάν ξεκινήσω

στο νοσοκομείο που δίνει λίγο χρόνο ειδικότητας , διαπίστωσω οτι δεν μου αρέσει και παραιτηθώ ωστέ να συνεχίσω στο νοσοκομείο που δίνει φουλ ειδικότητα τι κυρώσεις μπορεί να υπάρξουν?( διαγραφή απο τις λίστες? μη δυνατότητα διορισμού ξανά στο δημόσιο κτλ.......?)

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εάν δεν δεχτείς τον διορισμό σου θα γίνει ανάκληση αυτού και θα πάει ο επόμενος χωρίς κανένα πρόβλημα για σένα.

Το ίδιο γίνεται και αν τυχόν αρχίσεις και παραιτηθείς, δεν έχεις κυρώσεις.

Η αίτησή σου για την πλήρη ειδίκευση παραμένει σε ισχύ και στις δύο περιπτώσεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Τι γινεται αν δεν παραλαβεις τον διορισμο σου και αυτος επιστρεψει στο υπουργειο?

χανεις τον διορισμο ή ειναι υποχρεωμενοι απο το υπουργειο να σου επιδοθει?

υπαρχει καποιο νομικο πλαισιο?

ευχαριστω εκ των προτερων

emquestion emquestion

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και όχι μόνο.Διαγράφεσαι και από την λίστα αναμονής.

Κοινός αν έχασες το πρώτο κομμάτι ειδικότητας περιμένεις ξανά από την αρχή αν έχασες το δεύτερο λόγο μη ολοκλήρωσης του πρώτου μέρους ή λόγο μη έγκαιρης κατάθεσης των δικαιολογητικών απλά μένεις πρώτος στην λίστα και πάς στην επόμενη θέση όταν αυτή ανοίξει.

Αν πάλι ήσουν έτοιμος για το δεύτερο κομμάτι και απλά ξεχάστηκες ή απλά το παράκανες με την αργοπορία τότε.... τον μπούλο κανονικά.Ξανά από την αρχή αναμονή για το δεύτερο μέρος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.