Jump to content

[αγροτικός] Κανονική Άδεια Ιατρού Υπόχρεου Υπηρεσίας Υπαίθρου


anastasiostheodoridis

Recommended Posts

Μετάφραση ελληνικών δεν κάνω. emconfused

:huh:emno:(

Δεν είμαι κακός....απλά είμαι της "σχολής invitro" μου βγαίνει αυθόρμητα :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορία: Το αγροτικό μου τελειώνει κανονικά αρχές Ιουνίου. Στην τελευταία προκύρηξη είδα οτι το πήρε γενική γιατρός. Εγώ θα πάρω παράταση??? Η απορία μου έχει δύο σκέλη: α) Εγκρίθηκαν οι παρατάσεις για όσους τελείωνουν μέσα στο επόμενο χρονικό διάστημα και τα Π.Ι. τους προκυρήχθηκαν στην πιο πρόσφατη προκύρηξη? β) Το χρονικό διάστημα που μεσολαβεί ανάμεσα στην ανακοίνωση των οριστικών αποτελεσμάτων και στο διορισμό γενικού ιατρού στο Π.Ι. επαρκεί ωστε να πάρω την παράταση? Απ' όσο έμαθα πρέπει να δημοσιευτεί ο διορισμός της σε ΦΕΚ.. Και ο λόγος που το γράφω σε αυτό το topic είναι διότι θέλω να πάρω την κανονική μου άδεια, θα προλάβω????? :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τηλεφωνείς στο γραφείο αγροτικών στο υπουργείο και μαθαίνεις αν πήρες την παράταση, λογικά θα γίνει δεκτή η αίτησή σου αφού ο γενικός ιατρός δεν προβλέπεται να έρθει νωρίτερα από τον Σεπτέμβριο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε περίπτωση που κάποιοι δεν το γνωρίζουν: Η κανονική άδεια των αγροτικών δεν μεταφέρεται στην παράταση. Συνάδελφοι έχουν χάσει την αδειά τους με αυτόν τον τρόπο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε περίπτωση που κάποιοι δεν το γνωρίζουν: Η κανονική άδεια των αγροτικών δεν μεταφέρεται στην παράταση. Συνάδελφοι έχουν χάσει την αδειά τους με αυτόν τον τρόπο

Είμαι σε παράταση και έγραψα άδεια δύο ημέρες ήδη στην παράταση και θα γράψω και τις υπόλοιπες ημέρες σύντομα πριν με αντικαταστήσει ο συνάδελφος που θα διοριστεί.

Υπάρχει κάποιος νόμος που απαγορεύει να πάρει ο αγροτικός ή ειδικευόμενος την άδειά του στην παράταση;

Φυσικά στην παράταση δικαιούσαι και τον αντίστοιχο αριθμό Κ.Α. για το επιπλέον χρονικό διάστημα που παρέμεινες στην εργασία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε περίπτωση που κάποιοι δεν το γνωρίζουν: Η κανονική άδεια των αγροτικών δεν μεταφέρεται στην παράταση. Συνάδελφοι έχουν χάσει την αδειά τους με αυτόν τον τρόπο

επισης πολλοι αγροτικοι πηραν το υπολοιπο της κανονικης τους αδειας στην παραταση και μαλιστα πηραν και επιπλεον μερες αναλογα με τους μηνες της παρατασης.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε περίπτωση που κάποιοι δεν το γνωρίζουν: Η κανονική άδεια των αγροτικών δεν μεταφέρεται στην παράταση. Συνάδελφοι έχουν χάσει την αδειά τους με αυτόν τον τρόπο

Είμαι σε παράταση και έγραψα άδεια δύο ημέρες ήδη στην παράταση και θα γράψω και τις υπόλοιπες ημέρες σύντομα πριν με αντικαταστήσει ο συνάδελφος που θα διοριστεί.

Υπάρχει κάποιος νόμος που απαγορεύει να πάρει ο αγροτικός ή ειδικευόμενος την άδειά του στην παράταση;

Φυσικά στην παράταση δικαιούσαι και τον αντίστοιχο αριθμό Κ.Α. για το επιπλέον χρονικό διάστημα που παρέμεινες στην εργασία.

Όντως πολλοί παίρνουν την άδεια γιατί οι περισσότεροι διοικητές δεν γνωρίζουν τι ισχύει. Σύμφωνα με τον νόμο οι 15 μέρες άδεια είναι για το χρονικό διάστημα που ο γιατρός είναι υπόχρεος υπηρεσίας υπαίθρου. Στο διάστημα της παράτασης δεν είναι πλέον υπόχρεος. Αυτό μου είπαν και από το υπουργείο πριν από μία εβδομάδα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι είναι μετά;

Ποιος μαλάκας στο είπε από το υπουργείο;

Φαντάζομαι νόμο δε θα σου ανέφεραν γιατί ήδη παρανομούν με τις 15 ημέρες του νόμου έκτρωμα "Αδαμίδη" :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.