Jump to content

[οικονομικά] Μειωση μισθου αγροτικων ιατρων


llion7

Recommended Posts

Μηπως γνωριζει καποιος ποσο περιπου θα μειωθει ο μισθος των αγροτικων μετα απο τη μειωση των επιδοματων που ανακοινωσε η κυβερνηση?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

έλα μου ντε...σε ποια;

Δε μας εξηγείς τι εννοείς σε ποια επιδόματα;

Σε όλα , εκτός από το οικογενειακό και μεταπτυχιακών σπουδών.Τα λέει κάθε πρωί ο Αυτιάς......Μη διαβάζεται μόνο ygeianet και forum pfy καιμας ταμεταφέρεται από κει εδώ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ATI μάλλον δεν κατάλαβες το ειρωνικό χαρακτήρα των απαντήσεων.

Αν προσέξεις δε συνηθίζω να ρωτάω για πράγματα που πολύ εύκολα μπορεί να μάθει και η κουτσή Μαρία.

Όσο αφορά τη μεταφορά.....κάποτε μου το είπε και συνάδελφος στο pfy, αλλά μετά κατάλαβε πως δεν μεταφέρω τα δικά μου μηνύματα από forum σε forum, αλλά απλά τα δημοσιεύω σε όλα τα ιατρικά forum.

Τέσπα....το σίγουρο είναι πως δεν βλέπω Αυτιά....λόγω ωραρίου και λόγω επιλογής να μην βλέπω ηλίθιους δημοσιογράφους γλύφτες του κάθε δημόσιου προσώπου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

εμάς μας πλήρωναν τον βασικό κάθε 1η του μηνός, μέχρι που είδαν τον γκρεμό που πλησίαζε και κάναν πίσω....3/3 σήμερα κι ακόμη 0ευρώ στον λογαριασμό...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμάς μας πλήρωναν τον βασικό κάθε 1η του μηνός, μέχρι που είδαν τον γκρεμό που πλησίαζε και κάναν πίσω....3/3 σήμερα κι ακόμη 0ευρώ στον λογαριασμό...

σημερα ειδα μειωση στο ατμ κατα 300 ευρω στο αναμενομενο ποσο,βασει της εως τωρα μισθοδοσιας...υποθετω ειναι η αναδρομικη μειωση επιδοματων απο 01/01/2010..θα περασω μια βολτα εντος των επομενων ημερων απο το νοσοκομειο για διευκρινησεις..α ρε γιωργακη,πιο δεξια πολιτικη απο το σοσιαλιστικο κομμα δεν εχουμε ξαναδει...μια ειναι η ελπιδα,η αλεκα κομανταντε με το λαο μαζι και ντου στη βουλη!!να φυγετε κυριοι, να πατε αλλου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

εμάς μας πλήρωναν τον βασικό κάθε 1η του μηνός, μέχρι που είδαν τον γκρεμό που πλησίαζε και κάναν πίσω....3/3 σήμερα κι ακόμη 0ευρώ στον λογαριασμό...

σημερα ειδα μειωση στο ατμ κατα 300 ευρω στο αναμενομενο ποσο,βασει της εως τωρα μισθοδοσιας...υποθετω ειναι η αναδρομικη μειωση επιδοματων απο 01/01/2010..θα περασω μια βολτα εντος των επομενων ημερων απο το νοσοκομειο για διευκρινησεις..α ρε γιωργακη,πιο δεξια πολιτικη απο το σοσιαλιστικο κομμα δεν εχουμε ξαναδει...μια ειναι η ελπιδα,η αλεκα κομανταντε με το λαο μαζι και ντου στη βουλη!!να φυγετε κυριοι, να πατε αλλου...

Μπορείς σε παρακαλώ να μου επισυνάψεις το νόμο που "μειώνει αναδρομικά τα επιδόματα";
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο ειπα υποθετω,καθως δε μπορω να δικαιολογησω αυτη τη μειωση....και μιλαω βασει οσων ακουστηκαν στις ειδησεις περι αναδρομικοτητας απο 01/01/2010 των μειωσεων επιδοματων...αν δε παω ο ιδιος απο το γραφειο μισθοδοσιας δε μπορω να το εξηγησω...(αν μου ειχαν κανει καμια απατη με καρτα και πιν δε θα εμενε τιποτα στο λογαριασμο... :rolleyes: )εκτος αν προκειται για καποιο λαθος...θα προσπαθησω να το λυσω το συντομοτερο δυνατο...παντως ποση ειναι η αναμενομενη μηνιαια μειωση μισθου?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο ειπα υποθετω,καθως δε μπορω να δικαιολογησω αυτη τη μειωση....και μιλαω βασει οσων ακουστηκαν στις ειδησεις περι αναδρομικοτητας απο 01/01/2010 των μειωσεων επιδοματων...αν δε παω ο ιδιος απο το γραφειο μισθοδοσιας δε μπορω να το εξηγησω...(αν μου ειχαν κανει καμια απατη με καρτα και πιν δε θα εμενε τιποτα στο λογαριασμο... :rolleyes: )εκτος αν προκειται για καποιο λαθος...θα προσπαθησω να το λυσω το συντομοτερο δυνατο...παντως ποση ειναι η αναμενομενη μηνιαια μειωση μισθου?

Παντως οχι 300$ μειωση επιδοματων μεσα σε 2 μηνες....Κατι λαθος κανεις στους υπολογισμους....Το πολυ να εχουμε 50 $ μειωση μισθου το μηνα...Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο ειπα υποθετω,καθως δε μπορω να δικαιολογησω αυτη τη μειωση....και μιλαω βασει οσων ακουστηκαν στις ειδησεις περι αναδρομικοτητας απο 01/01/2010 των μειωσεων επιδοματων...αν δε παω ο ιδιος απο το γραφειο μισθοδοσιας δε μπορω να το εξηγησω...(αν μου ειχαν κανει καμια απατη με καρτα και πιν δε θα εμενε τιποτα στο λογαριασμο... :rolleyes: )εκτος αν προκειται για καποιο λαθος...θα προσπαθησω να το λυσω το συντομοτερο δυνατο...παντως ποση ειναι η αναμενομενη μηνιαια μειωση μισθου?

Συγγνώμη, αλλά το γραφείο μισθοδοσίας έκανε περικοπή των μηνιαίων απολαβών σου βάσει των "όσων ακούστηκαν στις ειδήσεις";

Ας σοβαρευτούμε λοιπόν.....ο νόμος για την ποσοστιαία περικοπή επιδομάτων και δώρων θα ψηφιστεί στη βουλή την Παρασκευή....ως κατεπείγων. :splats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο ειπα υποθετω,καθως δε μπορω να δικαιολογησω αυτη τη μειωση....και μιλαω βασει οσων ακουστηκαν στις ειδησεις περι αναδρομικοτητας απο 01/01/2010 των μειωσεων επιδοματων...αν δε παω ο ιδιος απο το γραφειο μισθοδοσιας δε μπορω να το εξηγησω...(αν μου ειχαν κανει καμια απατη με καρτα και πιν δε θα εμενε τιποτα στο λογαριασμο... :rolleyes: )εκτος αν προκειται για καποιο λαθος...θα προσπαθησω να το λυσω το συντομοτερο δυνατο...παντως ποση ειναι η αναμενομενη μηνιαια μειωση μισθου?

Παντως οχι 300$ μειωση επιδοματων μεσα σε 2 μηνες....Κατι λαθος κανεις στους υπολογισμους....Το πολυ να εχουμε 50 $ μειωση μισθου το μηνα...Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον.

Τα επιδόματα ενός αγροτικού κυμαίνονται μεταξύ 555 και 1300 ευρώ. Οπότε η μείωση μπορεί να είναι από 55 ευρώ μέχρι και 130 τον μήνα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τασο ειπα υποθετω,καθως δε μπορω να δικαιολογησω αυτη τη μειωση....και μιλαω βασει οσων ακουστηκαν στις ειδησεις περι αναδρομικοτητας απο 01/01/2010 των μειωσεων επιδοματων...αν δε παω ο ιδιος απο το γραφειο μισθοδοσιας δε μπορω να το εξηγησω...(αν μου ειχαν κανει καμια απατη με καρτα και πιν δε θα εμενε τιποτα στο λογαριασμο... :rolleyes: )εκτος αν προκειται για καποιο λαθος...θα προσπαθησω να το λυσω το συντομοτερο δυνατο...παντως ποση ειναι η αναμενομενη μηνιαια μειωση μισθου?

Παντως οχι 300$ μειωση επιδοματων μεσα σε 2 μηνες....Κατι λαθος κανεις στους υπολογισμους....Το πολυ να εχουμε 50 $ μειωση μισθου το μηνα...Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον.

Τα επιδόματα ενός αγροτικού κυμαίνονται μεταξύ 555 και 1300 ευρώ. Οπότε η μείωση μπορεί να είναι από 55 ευρώ μέχρι και 130 τον μήνα.

Καλυτερα να το κλεισουμε το μαγαζι λεω εγω.....Να παμε να δουλευουμε καπου οχταωρο,χωρις εφημεριες και χωρις διακομιδες και να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.Και να ειμαστε και στο σπιτι μας και οχι στην αλλη ακρη της Ελλαδος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευτυχως επροκειτο για λαθος και εφυγε απο πανω μου ενα βαρος μετα τη χτεσινη ψυχρολουσια!!

παντως στην ερωτηση μου για το ποτε θα ισχυσει αναδρομικα η μειωση επιδοματων και ποσο θα ειναι αυτη, ο υπαλληλος μου απαντησε, δε γνωριζουμε ακομη....

τασο μηπως εχεις υποψιν τι θα λεει το νομοσχεδιο της παρασκευης για αγροτικους?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατα τη γνωμη μου το thread δεν θα επρεπε να ονομαζεται "μειωση μισθου αγροτικων ιατρων" αλλα να αναφερεται στις μειωσεις επιδοματων και δωρων ολων των δημοσιων υπαλληλων και ακομα και των ιδιωτικων ,μιας και υπαρχει ως σκεψη κατι τετοιο

ας μην ειμαστε κοντοφθαλμοι.το θεμα δεν αφορα μονον οσους κανουν αγροτικο(και εγω ειμαι ενας απο αυτους).σκεφτειτε τους εαυτους σας οταν με το καλο ξεκινησετε ειδικοτητα(η νομιζετε οτι μεχρι τοτε θα τρωμε με χρυσα κουταλια?).σκεφγτειτε ολους αυτους που ηδη κανουνε ειδικοτητα.σκεφτειτε αυτους που προκειται να ξεκινησουνε αγροτικο.σκεφτειτε ολους ειναι δεν ειναι γιατροι.

υπενθυμιζω την αυξηση της βενζινης(περιπου κατα 8 λεπτα),την αυξηση του ΦΠΑ,το παγωμα των συνταξεων για το 2010,τους εξτρα φορους στο ρευμα(ΔΕΗ,την συζητηση για πιθανη αυξηση οριων ηλικιας συνταξιοδοτησης στα 67 και πολλα αλλα βεβαια

μιας και θελουμε να κουβεντιασουμε πανω σε αυτο,να κουβεντιασουμε γενικα πανω στα μετρα και οχι ειδικα τι γινεται με μας τους αγροτικους.δεν ζουμε εκτος κοινωνιας

φιλικα

γιαννης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μιας και θελουμε να κουβεντιασουμε πανω σε αυτο,να κουβεντιασουμε γενικα πανω στα μετρα και οχι ειδικα τι γινεται με μας τους αγροτικους.δεν ζουμε εκτος κοινωνιας

φιλικα

γιαννης

Αφού θες συζήτηση......γενική.....θα σου θέσω το ερώτημα!

Είναι σωστό να λούζεται με σαμπάνια η κυρά Τζούλια την ώρα που μας μειώνουν επιδόματα και δώρα; Ε; Είναι λέω; Δεν προκαλεί η μανδάμ;

Ο galleti που στα κομμάτια είναι να ανεβάσει το video;

Προς admin/super mod/mod.....Μου επιτρέπεται να ανεβάσω το video να ανέβει και η θεαματικότητα του greekmeds; :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μειον ενα χιλιαρικο τον χρονο θα ειναι ο μισθος σου και βαλε συν αλλο ενα χιλιαρικο τον χρονο η αυξηση του κοστους ζωης (βενζινες σου μου του) καπου κει θα παει η χασουρα για εφετος του χρονου , ολι ρεν ειδωμεν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Can I ask something,because I am stupid?

Γιατι να περικοπουν οι 14,13 μισθοι των ιδιωτων?Ποιο το οφελος?Θα τρελαθω.......

Πληρωνουν μια ζωη τις πελατειακες σχεσεις των πολιτικων/δημοσιων υπαλληλων(ΟΧΙ ΟΛΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.