Jump to content

Τετάρτη 10/02 ΑΠΕΡΓΙΑ - ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ


Recommended Posts

Μετά από πρωτοβουλία της επιτροπής αγώνα Ιατρικής και κατόπιν συνεννόησης με τους υπεύθυνους καθηγητές ενημερώνουμε τους φοιτητές ότι εν' όψη της πανεργατικής απεργίας στις 10/02 (ημέρα Τετάρτη):

1. Η εξέταση Επιδημιολογίας και Υγιεινής ΙΙ μετατέθηκε για τις 11/02 ημέρα Πέμπτη στις 11:30 πμ.

2. Η εξέταση Δερματολογίας θα πραγματοποιηθεί στις 10/02 αλλά όσοι φοιτητές θέλουν να κατέβουν στην πορεία μπορούν να εξεταστούν και στις 16/02.

3. Η ημερομηνία της Βιοχημείας ΙΙ δεν κατέστη δυνατόν να αλλάξει λόγω αδιαλλαξίας του υπεύθυνου καθηγητή κ. Γαλάρη.

Καλούμε όλους τους φοιτητές να συμμετέχουν στην πανεργατική απεργία με τις ταξικές δυνάμεις την Τετάρτη 10/02 10:00 πμ στο πλάι των εργαζόμενων γονιών τους.

Να δείξουμε την έμπρακτη αντίθεση μας με την πολιτική που χτυπάει τα εργασιακά μας δικαιώματα, ξεκληρίζει το ασφαλιστικό και ιδιωτικοποιεί Παιδεία - Υγεία.

Είναι η ίδια πολιτική που υποβαθμίζει τα πτυχία και μας στερεί ως πτυχιούχους το δικαίωμα στη δουλεία και τη ζωή.

Η απάντηση πρέπει να είναι αντίστοιχη της επίθεσης που δεχόμαστε στα δικαιώματα μας.

Όλοι στην Απεργία και την απεργιακή συγκέντρωση Τετάρτη 10/02 10:00 πμ στο Δημαρχείο με το Π.Α.Μ.Ε.

Επιτροπή Αγώνα Ιατρικής

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αυτο το φετινο πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω...γιατι η Π.Κ.Σ. κρυβεται πισω απο την επιτροπή αγώνα???παντα την θυμομουν μια παραταξη που δεν νοιαζόταν να κρυψει την κομματική της ταυτότητα.και μην δω καμια απαντηση που θα λεει οτι η επιτροπή αγώνα δεν ειναι η Π.Κ.Σ.???γιατί δεν ξερω και κανέναν άλλο να καλει σε κινητοποιήσεις με το ΠΑΜΕ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Να δείξουμε την έμπρακτη αντίθεση μας με την πολιτική που χτυπάει τα εργασιακά μας δικαιώματα, ξεκληρίζει το ασφαλιστικό και ιδιωτικοποιεί Παιδεία - Υγεία.

Είναι η ίδια πολιτική που υποβαθμίζει τα πτυχία και μας στερεί ως πτυχιούχους το δικαίωμα στη δουλεία και τη ζωή.

Μαλιστα συναδελφοι ... !!!!!!!!!!! Εχω βαρεθει να ακουω τωρα επι χρονια το ιδιο και το ιδιο !!!!!!!!! Ειναι προφανες πως πρεσβευονται ιδεες της Π.Κ.Σ. μεσα απο αυτες τις δηλωσεις ... !!!!!! Οσο προφανες ειναι πως δεν προκειται να υποβαθμιστουν ΠΟΤΕ τα πτυχια ΜΑΣ (ακουσον ακουσον ) !!!!!!!! Δηλωνω πολιτικα ανεξαρτητος απο την αρχη για να αποφυγω τυχον παρεξηγησεις !!!!!! Αυτο μου δινει την ευκαιρια να κρινω αμεροληπτα μερικα πραγματα σ αντιθεση με τους "κολλημενους" συναδελφους - αν μπορω να τους αποκαλεσω ετσι- οι οποιοι αγονται και φερονται θα λεγα απο ιδεες ενος απαρχαιομενου και στη σημερον ημεραν μη καρποφορου συστηματος !!!!!!!!! Αν θεωρειται σαν κομματικη παραταξη πως ΟΝΤΩΣ οι πολιτικες που εφαρμοζονται τα τελευταια χρονια ειναι τοσο αντιλαικες και βαναυσες για τον εργαζομενο πολιτη , τοτε θα προτιμουσα να ειχα απο εσας σαν ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ μια λυση , που να ΜΠΟΡΕΙ να εφαρμοστει στα υπαρχουσα, πραγματικα, κοινωνικοπολιτικα δεδομενα της χωρας και οχι να εχω στο ποδι οργανωμενες, μαζοποιημενες συγκεντρωσεις στους δρομους που τις περισσοτερες φορες θυμιζει συναθροιση αγριων ... !!!!!Με δικη σας πρωτοβουλια , οπως αναφερθηκε και στη δηλωση σας , αναβληθηκε η εξεταστικη εκεινης της ημερας ... μηπως, και ρωταω μηπως, καταπατατε οι ιδιοι σας τα δικαιωματα των ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΩΝ πολιτων με τις αυθαιρετες αποφασεις που παιρνετε, αφου δεν προηγηθηκε συνεδρειαση αλλα και ψηφοφορια για το συγκεκριμενο θεμα ? Μπορει να μιλαει τοτε μια τετοια οργανωση - παραταξη για αξιοκρατεια ? Νομιζω πως οχι ...!!!!!! Επικροτω τις προσπαθειες για αλλαγη μερικων αντιξοων συνθηκων για συγκεκριμενα λαικα στρωματα και ομαδες ... αλλα η δικη σας προσπαθεια φτανει μεχρι αηδιας κατακρινοντας και το παραμικρο μετρο !!!!! Θα βοηθουσε λιγο αν απαλασσοσασταν απο το πεπλο της καχυποψιας γυρω απο την παγκοσμιοποιηση και επιτρεπατε τους εαυτους σας να δειτε τι γινεται και ΕΚΤΟΣ εθνικων συνορων !!!!! Ο κοσμος αναπτυσσεται με γοργους ρυθμους και εμεις ημαστε ουραγοι σ αυτη την εξελιξη !!!!!! Η στασιμοτητα ειναι το μονο σιγουρο αν αντιτασσομαστε οποιαδηποτε στιγμη σε οποιαδηποτε μετρο ...!!!! Καλος ο αγωνας, δε λεω , αλλα να γινεται επιλεγμενα και οχι οπως σημερα ανα πασα στιγμη με το παραμικρο !!!!!!! ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ πως το Πανεπιστημιο ειναι φαρος ιδεων ελπιδας για το μελλον και οχι μεταλαμπαδευτικο οργανο πολιτικων αποψεων και ιδεων οπως καταντησε σημερα, γι αυτο προτεινω να αποφασιζει ο καθε φοιτητης μονος του εκτος ακαδημαικου χωρου για το αν θελει να συμμετασχει σε τετοιου ειδους διαδηλωσεις διχως να εχει η βουληση του αντικτυπο στην ακαδημαικη του αλλα και στη ζωη των αλλων που σπουδαζουν στον ιδιο χωρο με τον ιδιον !!!!!!! Εγω προσωπικα ξινιστικα με τη σκεψη πως τα ατομα που βγαζουν φλογερες κυρηξεις εναντι αυτων που δηθεν αποφασιζουν για εμας διχως εμας, τελικα κανουν το ιδιο για το οποιο κατηγορουν συνεχως τους αλλους !!!!!! Σεβαστειτε πρωτα τους εαυτους σας, ωστε να μπορεσετα να πειτε οτι σεβεστε επειτα την κοινωνια και οτι νοιαζεστε γι αυτην ...

Καληνυχτα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω πω κάτι φλογεροί επαναστάτες, άλλαξε μια μέρα ένα μάθημα και θιχτήκατε!

@ XOULIGKANI : Η επιτροπή αγώνα οργανώθηκε με πρωτοβουλία της ΚΝΕ (ποτέ δεν ειπώθηκε το αντίθετο) και δεν είναι απλά μια παράταξη είναι ένα ¨σχήμα¨ που οργανώθηκε ώστε να μπορεί να δουλεύει πέρα από τα στενά όρια των παρατάξεων (όταν πχ δεν γίνονται ΔΣ και συνελεύσεις). Οι συνελεύσεις της επιτροπής αγώνα είναι ανοιχτές για όλους, πέρασε μια βόλτα να καταλάβεις πως λειτουργεί. Δεν σε είδα να αναρωτιέσαι όταν άλλες παρατάξεις αλλάζουν ονόματα ανά 2 χρόνια.

@ Derek : για να γίνει συνέλευση πρέπει να την καλέσει το ΔΣ το οποίο είχε να γίνει με ευθύνη ΔΑΠ - ΠΑΣΠ εδώ και 2 χρόνια. Τελικά μετά από χίλια βάσανα έγινε την παρασκευή.

@ Kamael : Από που να ξεκινήσω

Οσο προφανες ειναι πως δεν προκειται να υποβαθμιστουν ΠΟΤΕ τα πτυχια ΜΑΣ (ακουσον ακουσον ) !!!!!!!!
Καλά τι να σου πω; Σε ποιο πλανήτη ζεις; το ότι περιμένεις 5-6 χρόνια δεν σημαίνει υποβαθμισμένο πτυχίο; το ότι στην ειδικότητα δουλεύεις σαν σκυλί και έχεις ένα σωρό εφημερίες το έχεις ακούσει; για να μη μιλήσω για διορισμό σε δημόσιο νοσοκομείο.

Λύσεις προτείνουμε και το κατά πόσο εφαρμόσιμο είναι το σύστημα μπορούμε να το συζητήσουμε κάπου αλλού ή και από κοντά εάν θες. Όταν παγώνουν οι μισθοί, η φορολογία συνεχώς αυξάνεται, τα όρια ηλικίας συνταξιοδότησης πάλι αυξάνουν πως πρέπει να απαντήσουν οι εργαζόμενοι; Μήπως πρέπει να πουν "οκ" και να σηκώσουν τα βάρη μιας κρίσης που οι βιομήχανοι προκάλεσαν πλουτίζοντας; Για το τι γίνεται εκτός εθνικών συνόρων μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί σωστά. Ξέρεις πόσα εκατομμύρια ανασφάλιστοι υπάρχουν στις ΗΠΑ; Τα όρια συνταξιοδότησης και τα εκατομμύρια ανέργων στις άλλες χώρες της ΕΕ; Θέλουμε ανάπτυξη φίλε μου αλλά ανάπτυξη για το λαό και όχι για την πλουτοκρατία. Α επίσης κάτι τελευταίο το ότι δεν ανήκεις σε παράταξη δεν σε κάνει αυτομάτως αμερόληπτο αφού όλοι διαβάζουν εφημερίδες παρακολουθούν τηλεόραση και επηρεάζονται.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η μεταφορα για την δερματολογια αφορα και τους 6ετης? μπορουμε κ εμεις να δωσουμε στις 16/02?

Απ' όσο γνωρίζω ναι, ασχετα αν εχει δηλωθεί ή όχι όποιος θέλει μπορεί να επιλέξει να δώσει ή στις 10 ή στις 16. Οι 6ετείς αν εξεταστούν τώρα δεν έχουν δικαιωμα εξέτασης στην εξεταστική του Ιουνίου, (οι επι πτυχίω ναι).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πω πω κάτι φλογεροί επαναστάτες, άλλαξε μια μέρα ένα μάθημα και θιχτήκατε!

@ XOULIGKANI : Η επιτροπή αγώνα οργανώθηκε με πρωτοβουλία της ΚΝΕ (ποτέ δεν ειπώθηκε το αντίθετο) και δεν είναι απλά μια παράταξη είναι ένα ¨σχήμα¨ που οργανώθηκε ώστε να μπορεί να δουλεύει πέρα από τα στενά όρια των παρατάξεων (όταν πχ δεν γίνονται ΔΣ και συνελεύσεις). Οι συνελεύσεις της επιτροπής αγώνα είναι ανοιχτές για όλους, πέρασε μια βόλτα να καταλάβεις πως λειτουργεί. Δεν σε είδα να αναρωτιέσαι όταν άλλες παρατάξεις αλλάζουν ονόματα ανά 2 χρόνια.

@ Derek : για να γίνει συνέλευση πρέπει να την καλέσει το ΔΣ το οποίο είχε να γίνει με ευθύνη ΔΑΠ - ΠΑΣΠ εδώ και 2 χρόνια. Τελικά μετά από χίλια βάσανα έγινε την παρασκευή.

@ Kamael : Από που να ξεκινήσω

Οσο προφανες ειναι πως δεν προκειται να υποβαθμιστουν ΠΟΤΕ τα πτυχια ΜΑΣ (ακουσον ακουσον ) !!!!!!!!
Καλά τι να σου πω; Σε ποιο πλανήτη ζεις; το ότι περιμένεις 5-6 χρόνια δεν σημαίνει υποβαθμισμένο πτυχίο; το ότι στην ειδικότητα δουλεύεις σαν σκυλί και έχεις ένα σωρό εφημερίες το έχεις ακούσει; για να μη μιλήσω για διορισμό σε δημόσιο νοσοκομείο.

Λύσεις προτείνουμε και το κατά πόσο εφαρμόσιμο είναι το σύστημα μπορούμε να το συζητήσουμε κάπου αλλού ή και από κοντά εάν θες. Όταν παγώνουν οι μισθοί, η φορολογία συνεχώς αυξάνεται, τα όρια ηλικίας συνταξιοδότησης πάλι αυξάνουν πως πρέπει να απαντήσουν οι εργαζόμενοι; Μήπως πρέπει να πουν "οκ" και να σηκώσουν τα βάρη μιας κρίσης που οι βιομήχανοι προκάλεσαν πλουτίζοντας; Για το τι γίνεται εκτός εθνικών συνόρων μάλλον δεν έχεις ενημερωθεί σωστά. Ξέρεις πόσα εκατομμύρια ανασφάλιστοι υπάρχουν στις ΗΠΑ; Τα όρια συνταξιοδότησης και τα εκατομμύρια ανέργων στις άλλες χώρες της ΕΕ; Θέλουμε ανάπτυξη φίλε μου αλλά ανάπτυξη για το λαό και όχι για την πλουτοκρατία. Α επίσης κάτι τελευταίο το ότι δεν ανήκεις σε παράταξη δεν σε κάνει αυτομάτως αμερόληπτο αφού όλοι διαβάζουν εφημερίδες παρακολουθούν τηλεόραση και επηρεάζονται.

Αγαπητε Ντερεκ ... !!!! Σορρυ κιολας, αλλα σκεφτεσαι πριν γραψεις κατι και επειτα το δημοσιευεις ? Προφανως και δεν ζω στον δικο σας μικρο κοσμο του ουτοπισμου αλλα στην πραγαμτικοτητα !!!!! Το γεγονος οτι "περιμενω" 6 χρονια για το πτυχιο ( μονο καρτερι δν μπορω να το αποκαλεσω ) ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ οτι ειναι αυτοματα και υποβαθμισμενο , αφου το προγραμμα σπουδων τουλαχιστον στην ιατρικη κατα τη γνωμη ΠΡΕΠΕΙ να ειναι περιεκτικο για το δικο μας οφελος!!!!!! Αν δεν ηθελες εξι χρονια σχολης ας πηγαινες σε καποιο παρακατιανο Τ.Ε.Ι. και να το βγαζες μεσα σε 4 χρονια η ακομη καλυτερα να βγαζες καμια τεχνη μιας και αυτη απαιτει λιγοτερο απο εναμιση χρονο !!!!! Απο οτι εχω καταλαβει εισαι απο αυτα τα ατομα που βαριουντε να σηκωσουν εστω το μικρο δαχτυλακι στη δουλεια τους ... !!!!!! Πες μου ΕΣΥ, που γνωριζεις και τοσο καλα τι γινεται γυρω σου, που αλλου καθονται οι ειδικευομενοι και τα "ξυνουνε" καθ ολη τη διαρκεια της εκπαιδευσης τους και χαριτολογοουν ολη μερα ... !!!!! Αν μου βρεις αυτο το μερος μετακομιζω αμεσα εκει ...!!!!!!! Μαλλον θα μου μιλας για κανενα Ζιμπαμπουε γιατι εντελως πληροφοριακα μπορω να σου πω πως στην Unfallklinik Berlin ο ειδικευομενος δεν εχει καιρο ουτε να αναπαυτει σ αντιθεση με σενα που θα καθεσαι και θα πινεις το φραπεδακι σου η θα κολλας καμια αφισα. Ακομη να λες ευχαριστω που βρισκεσαι στην Ευρωπαικη Ενωση και εχεις εναλλακτικες λυσεις εργασιες σε νοσοκομεια εκτος ελληνικου χωρου, αν σε προβληματιζει τοσο πολυ ο διορισμος σου στα δημοσια νοσοκομεια μας !!!!!!!! Και επειδη μου το παιξες και λιγο μαγκακος θα στο ανταποδωσω τωρα ... !!!! Σ αντιθεση με σενα που εχεις μεγαλωσει σε ενα μικρο χωριουδακι εδω στην Ελλαδα ( που μπορει και να λεγεται και Αθηνα ) ετυχε να ειχα την ευκαιρια να ζησω για αρκετο διαστημα εκτος Ελλαδας !!!! Σε πληροφορω η Γερμανια εχει επισης 12 εξαμηνα ιατρικης συν τρεις μηνες οπως και η Ιταλια , στις Η.Π.Α. ενω "φημολογειται" οτι ειναι μονο 4 χρονια στην πραγματικοτητα ειναι παλι 6 .... ( ειμαι προθυμος να σε βοηθησω στην πληρωση αυτων των γνωστικων κενων που διαθετεις περι του θεματος ) - και μετα μου μιλας για υποβαθμιση πτυχιου στην Ελλαδα ? Τοτε θα επρεπε και οι συγκεκριμενες χωρες να κραζουν για το ιδιο θεμα, κατι που ξερω πολυ καλα πως δεν κανουν. Εισαι ελεεινος ...!!!!!

Αληθεια ειμαι πολυ περιεργος τι ειδους λυσεις ειναι αυτες που προτεινετε ... γιατι μεχρι τωρα δεν ακουγα λυσεις αλλα ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ για οτιδηποτε αποφασιζεται απο τις εκαστοτε κυβερνησεις !!!! Καθε μετρο για σας ειναι αντιλαικο, καθε μετρο αντιεργατικο !!!!!!! Κανε μας τη χαρη και πες μας τις Σωτηριες Λυσεις που εχετε και μας τις κρυβετε τοσο καιρο ...!!!! Και πιστευω, πως αφου αφορουν ΟΛΟΥΣ μας αυτες οι λυσεις, εχουν και οι υπολοιποι το αποκλειστικο δικαιωμα που διαβαζουν αυτα τα σχολια, να τις ακουσουν και οχι μονο εγω προσωπικα σε ενα καφε μαζι σου!!!!!! Τι λες ? Συμφωνεις ? Και αν ενδεχεται να το κανεις ( κατι που αμφιβαλλω ) ... σε εκλιπαρω εξ αρχης ... μην αρχιζεις παλι αοριστολογιες γιατι εχω βαρεθει να ακουω παπαγαλακια της παραταξης σας που δεν μαθαινουν τιποτα καινουριο παρα δυο τρεια πραγματα και τα λενε συνεχεια, ξανα και ξανα και ξανα ... !!!!! Αντε , βγηκατε χθες εξω ... τι καταφερατε ? Ααααα ... μαλλον καταφερατε να με εκνευρισετε περισσοτερο, αφου παρακολυσατε τη κυκλοφορια και το λεοφωρειο εκανε 8 λεπτη σταση και σχεδον να αργουσα σε μια εξεταση που ειχα να δωσω !!!!! Να σας πω και μπραβο δλδ ? Επισης, για να σου εμπολουτισω λιγο τις ελειπες σου γνωσεις περι εξωτερικου ... ( τι καλο ατομο που ειμαι ) εχεις ασχοληθει καθολου με το συστημα ασφαλισης στις Η.Π.Α. ? Τοτε θα γνωριζεις πολυ καλα οτι ακολουθει διαφορετικες κατευθυντηριες γραμμες απ οτι τα συστηματα ασφαλισης εδω στην Ευρωπη !!!!! Και να σου κανω μια ερωτηση για να δω τις πραγματικες σου γνωσεις ... η Ελλαδα απο ποτε βρισκεται μεσα στον φαυλο κυκλο της οφελης ? Σε πληροφορω οτι ουδεποτε το ελληνικο κρατος ( απο τοτε που πηρε αυτη την ονομασια ) δεν υπηρξε ελευθερο απο οφελη ... !!!!! Συνεπως δεν τα συσσορευσαν οι αντιπαθεστατοι φιλοι σου οι Βιομηχανοι τα τελευταια μονο χρονια ...!!!!! Και κατι ακομη ... αν ειστε τοσο εξυπνοι οσο ισχυριζεστε, τοτε καλυτερα να ησασταν με το μερος αυτων γιατι αυτοι οπως ξερουμε καλα διαθετουν το μαγικο κλειδακι για την αναπτυξη που αναζητατε !!!! Και κατα τη γνωμη μου, καλυτερα να ειναι ο πλουτος κατανενειμενος σε ατομα που γνωριζουν με τον καλυτερο τροπο να τον χειριζονται παρα να ειναι μοιρασμενος σε καθε χωριατη και αγραμματο που να μην ξερει τι να τα κανει .... !!!!!! Και οσο για το τελευταιο σχολιο σου .... μαλλον μιλας για κατι ποταπα ατομα σαν και σενα που ευκολα επηρεαζονται απο το ιδεες αλλονων ( μη το αρνεισαι , το γεγονος οτι εισαι γραμμενος σε μια συγκεκριμενη παραταξη τα λεει ολα οτι εχεις το βιτσιο να υποτασσεσαι σε ρυθμους που σου υπαγορευουν αλλοι αντι στους δικους σου προσωοπικους ). Δεν ξερω πως ηταν η δικια σου ταπεινη παιδεια ... αλλα τουλαχιστον η δικια μου μου επιτρεπει να κρινω αρκετα θεματα με απολυτη κριτικη και αναλυτικη ικανοτητα χωρις να αφηνω περιθωρια επηρεασμου απο χειργαγωγημενους παραγοντες οπως ακριβως ειναι η τηλεοραση η οι εφημεριδες !!!!! Αυτο που χρειαζεται η Ελλαδα δεν ειναι ψευδο αγωνιστες σαν και σας ( γιατι αυτο ειστε ) , αλλα διορατικα μυαλα και παν απ ολα ανεξαρτητα απο καθε "καθυστερημενη" και παναρχαιομενη πολιτικη πεποιθηση !!!!! Μου μιλησες πριν για αναπτυξη και εκσυγχρονισμο .... !!!! Απορω πως υπαρχουν ατομα , που εχουν τετοιες απαιτησεις απο τη στιγμη που οι ιδιοι τους δεν ξερουν τι σημαινουν αυτες οι λεξεις, αφου γαλουχιζονται συνεχως με αραχνιασμενες ιδεες οι οποιες αποκλειστικα και μονο πρεσβευουν μια στασιμοτητα των πραγματων !!!!!!!!

Αν θες να ακουσεις μια συμβουλη μου ... κατσε και διαβασε μπας και βγαλεις το πτυχιο στα 6 χρονια και μη σου γινουν αυτοματως 10 και ασε τωρα τις εξωφρενικες απαιτησεις ... φοιτητης εισαι δικε μου !!!! Κανε το καθηκον σου πρωτα και μετα ασχολεισου με τα υπολοιπα ...!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στον Ντεστρακτο αναφερομουν .... απλως τσατσιστηκα τοσο πολυ που μπερδευτηκα <!!!!!!!!!!

Είπα και εγω... για μια στιγμη μπερδεύτικα... γιατι πανω-κατω δεν διαφωνω μαζι σου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

στον Ντεστρακτο αναφερομουν .... απλως τσατσιστηκα τοσο πολυ που μπερδευτηκα <!!!!!!!!!!

ειρήνη ημίν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατ'αρχήν ο χρόνος αναμονής αναφερόταν προφανώς στην ειδικότητα όχι στα έτη που σπουδάζεις!!!!!! Έτσι για να ξεμπερδέψω με το μισό σου post που είναι γεμάτο αοριστολογίες. Όταν απαντάμε προσέχουμε λίγο τι γράφει το post έτσι; Ούτε ζήτησα να κάθομαι ούτε να πάρω πτυχίο στα 2 χρόνια! Αλλά φαίνεται ότι μες στη φούρια σου να αμυνθείς υπέρ των "ανεξάρτητων" απόψεων σου (που φαίνεται πλέον από που παίρνεις το μισθό σου) που ούτε ξέρεις τι γράφεις. Το ξαναείπα δεν θέλω να γίνει η Ελλάδα σαν το εξωτερικό. Εσύ που είσαι και κοσμογυρισμένος, για πες και σε μένα το χωριατόπαιδο, στις ΗΠΑ τελικά πόσα εκατομμύρια είναι οι ανασφάλιστοι και πόσα είναι τα κέρδη των ασφαλιστικών,περιορίστηκες μόνο να μας πεις ότι είναι σε διαφορετική κατεύθυνση από την Ευρώπη! Το γνωρίζω για τα οφέλη που ακολουθούν το ελληνικό κράτος από τη γέννηση του, αλλά δε μου λές ποιος πήρε τα δάνεια και πόσες είναι οι οφειλές των μεγάλων εταιρειών στα ασφαλιστικά ταμεία.

Άντε στο vogue τώρα να κεράσεις κανένα σφηνάκι γιατί άργησες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.