Jump to content

Καπάκια και αμαξίδιο


ΙΡΙΔΑ

Recommended Posts

Έχω ακούσει ότι μία εταιρεία συγκεντρώνει τα πλαστικά καπάκια από μπουκάλια και για κάθε 4.000 από αυτά προσφέρει ένα αναπηρικό αμαξίδιο.

Γνωρίζετε κάτι γι΄ αυτό; :unsure:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ισχυει αυτο.εμεις στο νοτο, γνωριζουμε οτι αυτο συμβαινει αλλα η αγορα του αμαξιδιου αντιστοιχει σε 3000καπακια και οχι 4000.ηδη μαλιστα το καλοκαιρι του 2009, στο χωρο που δουλευα, ειχαμε τη δυνατοτητα να συγκεντρωνουμε ενα τετοιο νουμερο αρκετα ευκολα και βοηθησαμε αρκετα στην προωθηση αυτου του ιερου σκοπου.καποια παιδακια θα εγιναν χαρουμενα. γιαυτο συνεχιστε να μαζευετε καπακια και διαδωστε το οσο περισσοτερο γινεται.

φιλια απο το βροχερο νοτο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Γνωρίζει κανείς πού δίνουμε τα καπάκια και τις ενέργειες που πρέπει να γίνουν από' κει και έπειτα? Άκουσα ότι η συλλογή τους γίνεται σε νοσοκομεία ή στρατόπεδα και από εκεί και πέρα η εταιρεία αναλαμβάνει τα υπόλοιπα. Ισχύει κάτι τέτοιο? Και αν ναι, σε ποια νοσοκομεία τα δέχονται?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αληθεια???????????πρωτη φορα το ακουω αυτο!!!!!!καλα και ποιος καθεται και τα μετραει χοχο??

κι αν τελικα πες κανει καποιος μια τετοια κινηση μαζεψει τοσα πολλα και τελικα δεν τα παιρνει κανενας????

τσαπα κινητοποιηση?????

μ αρεσει παααααααααρα πολυ η ιδεα αν ειναι θα το οργανωσω στο ιατρειο μου δωστε κι αλλες λεπτομερειες!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ισχύει όλο αυτό! Όντως κάποια εταιρεία (δεν ξέρω ποια) προσφέρει για κάθε 3000 καπάκια ένα αναπηρικό αμαξίδιο σε κάποιο άτομο που το έχει ανάγκη. Από όσο γνωρίζω δεν το δίνουν σε αυτόν που θα δώσει τα καπάκια, αλλά στο άτομο που θα το χρησιμοποιήσει. Φαντάζομαι ότι θα γίνεται μετά από συνεννόηση με κάποιο ίδρυμα ή κάπως έτσι (γιατί από όσο μου είπαν δεν επιλέγει αυτός που δίνει τα καπάκια σε ποιον θα πάει το αμαξίδιο, αν και δεν είμαι σίγουρη για το αν αυτό ισχύει ή όχι). Όπως και να έχει το πράγμα, ένα είναι σίγουρο: πως κάποιος συνάνθρωπός μας με επιπλέον ανάγκες (το προτιμώ από το "ειδικές ανάγκες") δεν θα χρειαστεί να αγοράσει το αμαξίδιο, αλλά θα του προσφερθεί...! Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να μαζευτούν τα καπάκια! Αν σκεφτεί κανείς πόσα μπουκαλάκια νερού χρησιμοποιούμε σχεδόν όλοι μας καθημερινά, τελικά δεν είναι ακατόρθωτο να τα μαζέψει κάποιος! Ιδιαίτερα στον χώρο εργασίας, όπου εκεί δεν είναι ένας αυτός που χρησιμοποιεί μπουκαλάκια! Ένας μικρός κάδος σε μια γωνιά ή έστω μια σακουλίτσα και όποιος περνάει πετάει και το καπάκι από το μπουκάλι του! ;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γειά χαρά!!

Είναι πολύ σημαντικά αυτά που γράφεις, και εννοείται και όλα όσα ανέφεραν τα προηγούμενα άτομα στο topic αυτό...

Επειδή, την περίοδο αυτή, κάνω το Αγροτικό μου σε Ακτοπλοϊκή Γραμμή,

θα ήταν πολύ καλή ευκαιρία, να το οργανώσω προκειμένου να μην πηγαίνουν "στράφι" ένα σωρό, φαντάζομαι, καπάκια...

Μήπως μπορεί κάποιος να γράψει περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με την/τις εν λόγω Εταιρεία/ες???

Μπαίνοντας στο αντίστοιχο site τους,

πιθανά, να υπάρχει ειδικό link για αυτό το event...

Ίσως, επίσης, να διαθέτουν ειδικούς κάδους, με "προϋπολογισμένες" θέσεις απόρριψης-υποδοχής, του ζητούμενου αριθμού καπακιών κλπ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Ξέρει κανείς κάτι τελικά? (Όοοοοχι! Δεν επανέφερα το topic στην επιφάνεια επειδή δεν έχω μάθει κάτι νεότερο! Όχι! :P)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.