Jump to content

[εμπειρίες] Αγροτικό στη Σύρο


shaman78

Recommended Posts

τι πληροφοριες χρειαζεσαι?

Σαν νησί το γνωρίζω γιατί έχω πάει για διακοπές 3 φορές.Τώρα που βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα είδα ότι πέτυχα στο Π.Ι. του Φοίνικα.Αυτά που θέλω να ξέρω είναι α)Η ποιότητα και η οργάνωση του νοσοκομείου στην Ερμούπολη β)Αν υπάρχει κατάλυμμα για τον αγροτικό στο Π.Ι. γ)Πόσες εφημερίες μου αντιστοιχούν περίπου το μήνα και που γίνονται κατά κύριο λόγο οι εφημερίες αυτές?Στο νοσοκομείο ή στο Π.Ι.? δ)Θα είμαι μόνος στο Π.Ι. ή μαζί με γενικό γιατρό? ε)Είναι συνεπείς στις πληρωμές του βασικού και των εφημεριών? στ) Και τελευταίο το επίπεδο δυσκολίας σαν αγροτικό.Αυτά για αρχή.Ευχαριστώ για την ανταπόκριση

εχω κανει το τριμηνο,σε κανει?

Ο,τιδήποτε μάθω καλό είναι ''ξένε''

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι πληροφοριες χρειαζεσαι?

Σαν νησί το γνωρίζω γιατί έχω πάει για διακοπές 3 φορές.Τώρα που βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα είδα ότι πέτυχα στο Π.Ι. του Φοίνικα.Αυτά που θέλω να ξέρω είναι α)Η ποιότητα και η οργάνωση του νοσοκομείου στην Ερμούπολη β)Αν υπάρχει κατάλυμμα για τον αγροτικό στο Π.Ι. γ)Πόσες εφημερίες μου αντιστοιχούν περίπου το μήνα και που γίνονται κατά κύριο λόγο οι εφημερίες αυτές?Στο νοσοκομείο ή στο Π.Ι.? δ)Θα είμαι μόνος στο Π.Ι. ή μαζί με γενικό γιατρό? ε)Είναι συνεπείς στις πληρωμές του βασικού και των εφημεριών? στ) Και τελευταίο το επίπεδο δυσκολίας σαν αγροτικό.Αυτά για αρχή.Ευχαριστώ για την ανταπόκριση

εχω κανει το τριμηνο,σε κανει?

Ο,τιδήποτε μάθω καλό είναι ''ξένε''

Εχεις παρει απο τα καλυτερα αγροτικα που υπαρχουν ...Μην αγχωνεσαι καθολου..θα περασεις τελεια....Εισαι τυχερος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Εχει κάνει κάποιος/α αγροτικό στη Σύρο?Χρειάζομαι πληροφορίες.Ευχαριστώ..

Τις πληροφορίες τις ζητάνε κανονικά πριν δηλώσει κάποιος για να γνωρίζει αν τον συμφέρει.

Τώρα..... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το καλυτερο αγροτικο που θα μπορουσες να παρεις.

θα εισαι μαζι με μια γενικη ιατρο και θα εφημερευεις στο νοσοκομειο.

Σπιτι δεν εχει στο Π.Ι

Δυσκολια αγροτικου 0.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

'Εχει κάνει κάποιος/α αγροτικό στη Σύρο?Χρειάζομαι πληροφορίες.Ευχαριστώ..

Τις πληροφορίες τις ζητάνε κανονικά πριν δηλώσει κάποιος για να γνωρίζει αν τον συμφέρει.

Τώρα..... emconfused

Προφέσσορα Anastasie Theodoridi συνήθως έτσι γίνεται αλλά η Σύρος μου είναι οικεία και αγαπημένη,είναι αστικό νησί (πρωτεύουσα των Κυκλάδων γαρ) και είναι και σχετικά κοντά στον Πειραιά που μένω.Δεν το είχα ψάξει και πολύ από πριν γιατί α) με 9 μόρια θεωρούσα ότι είχα ελάχιστες ελπίδες να το πάρω και πιο πολύ έκανα την αίτηση για την εμπειρία αφού δεν είχα ξαναπάρει μέρος σε προκήρυξη αγροτικού β) Είμαι κατατακτήριος και βιοπορίζομαι με το πρώτο μου επάγγελμα με συμβάσεις εργασίας σε δημόσια νοσοκομεία.Π.χ. τώρα είμαι στο Λαικό.'Ετσι αν εκ των υστέρων διαπίστωνα ότι δε με συμφέρει το αγροτικό που θα είχα επιλέξει,απλά δε θα πήγαινα και θα συνέχιζα στην εργασία μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το καλυτερο αγροτικο που θα μπορουσες να παρεις.

θα εισαι μαζι με μια γενικη ιατρο και θα εφημερευεις στο νοσοκομειο.

Σπιτι δεν εχει στο Π.Ι

Δυσκολια αγροτικου 0.

Σ' ευχαριστώ Κεραυνέ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι τυχερος που εισαι, ρε φιλε, να ηξερες! Ολοι οσοι περασαν απο Συρο τωρα θα σε ζηλευουν. ΟΛΟΙ! Κι εμεις που μαυριζουμε στις βραχονησιδες του Αιγαιου, θελουμε να παρουμε τη θεση σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πλακα μας κανεις Κεραυνε; Εχεις δει πολλους να ξεφευγουν απο μαυρη τρυπα; Αφου μου ρουφηξει και το μεδουλι και δεν θα υπαρχει τιποτα αλλο για να ρουφηχτει, τοτε και μονο τοτε μπορει να υπαρξει μια ελπιδα! Α ΠΑΡΑΤΑ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΑΣ!! ;)

Συγνωμη για το off topic, συνεχιστε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι τυχερος που εισαι, ρε φιλε, να ηξερες! Ολοι οσοι περασαν απο Συρο τωρα θα σε ζηλευουν. ΟΛΟΙ! Κι εμεις που μαυριζουμε στις βραχονησιδες του Αιγαιου, θελουμε να παρουμε τη θεση σου!

Σε Ποιά βραχονησίδα του Αιγαίου είσαι συνάδελφε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην Ιο, συναδελφε! Ουτε στον εχθρο μου!!!

Μα στην Ιο είναι πολύ ωραία καλοκαίρι..ολο τουρίστες έχει και το χειμώνα έχω φίλους που ερχονται για βολτα..

(ειπε το τρολ και μετά αποσύρθηκε στα βιβλια του..)

Αλλά πραγματικά μου γεννα ??? αυτό το ούτε στον εχθρό μου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ ωραία μου τα παρουσιάζετε ρε παιδιά και αν είναι έτσι όντως είμαι τυχερός. emgoal.'Ευχομαι όλα να πάνε καλά.Αν και γίνομαι λίγο πεζός τώρα θα ήθελα να ξέρω και αν οι πληρωμές γίνονται στην ώρα τους ή υπάρχουν καθυστερήσεις όπως σε άλλα αγροτικά.'Εχω ακούσει διάφορες ιστορίες από αγροτικούς.Και γι'αυτούς που γκρινιάζουν με τα δύσκολα αγροτικά που τους έτυχαν έχω να πω ότι είναι οι ειδικές δυνάμεις των αγροτικών και πέρα από την πλάκα πρέπει να αισθάνεστε περήφανοι και μάγκες που τα βγάζετε πέρα μόνοι σας σε αντίξοες συνθήκες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι πληρωμες, σε αντιθεση με αλλα αγροτικα, γινονται στην ωρα τους. Οταν ημουν εγω στο 15ημερο μας πληρωσαν. Δεν ειναι παντα ετσι, αλλα σιγουρα στη Συρο ειναι καλυτερα απο αλλου.

Τις εφημεριες βεβαια θα τις δεις μετα απο 3 μηνες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Στην Ιο, συναδελφε! Ουτε στον εχθρο μου!!!

Μα στην Ιο είναι πολύ ωραία καλοκαίρι..ολο τουρίστες έχει και το χειμώνα έχω φίλους που ερχονται για βολτα..

(ειπε το τρολ και μετά αποσύρθηκε στα βιβλια του..)

Αλλά πραγματικά μου γεννα ??? αυτό το ούτε στον εχθρό μου...

Το καλοκαιρι ειναι απανθρωπο ακριβως λογω των τουριστων και ο χειμωνας βαρετος, μουντος και η δυσκολια του να παρεις μια αναγκαια αδεια ειναι δυσαναλογα μεγαλη για το εργο που προσφερουμε εδω. Οι φιλοι σου ερχονται για βολτα το χειμωνα ισως επειδη εχουν φιλους 'η επειδη θελουν να ξεφυγουν απο την φασαρια της πολης. Δεν αντεχεται η τοση βουβαμαρα ολο το χρονο ομως. Αν πας αγροτικο, μην τολμησεις να σκοτωσεις την ψυχικη σου υγεια με τοσο βαναυσο τροπο. Δεν ειμαι σε καμμια περιπτωση γκρινιαρης, ειμαι απολυτως ρεαλιστης. Και πολυ καλο παιδι! :)

Επειδη ομως με εχει πρηξει η γραμματεας διπλα μου, θα σου πω οτι τα παιδια του Κ.Υ. ειναι η σωτηρια μας! Δεν ξεραμε τι θα καναμε χωρις αυτα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.