Jump to content

Χρονοεπίδομα


DrCarter

Recommended Posts

Χαίρετε.

Θα ήθελα να μάθω τις διάφορες κλίμακες του χρονοεπιδόματος για τους ειδικευόμενους ιατρούς. Συγκεκριμένα, με 1 χρόνο προϋπηρεσίας (αγροτικό), το χρονοεπίδομα είναι 4% του βασικού μισθού.. Το ποσοστό αυτό ανεβαίνει καθώς αυξάνεται η προϋπηρεσία και αν ναι, με ποιον τρόπο ?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ο χρονος που δουλευεις στον ιδιωτικο τομεα ως γιατρος (με ολες τις κρατησεις,ενσημα κλπ)προσμετραται στην αυξηση του χρονοεπιδοματος οταν επιστρεψεις στο ΕΣΥ για επομενο μερος ειδικοτητας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ανεβαίνει κάθε 2 χρόνια κατά 4% κάθε φορά...Δηλαδή στα 3 χρόνια γίνεται 8%,στα 5 χρόνια 12% κ.ο.κ.....

Τα χρονια αυτα πρεπει να ειναι απαραιτητα ολα στο ΕΣΥ?Μετραει η δουλεια ως γιατρος σε ΝΠΙΔ?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 5 months later...

Ποτε παιρνει καποιος χρονοεπιδομα; Εχω κανει 12 μηνες αγροτικο, 15 μηνες ακτινοδιαγνωστικη, τωρα ειμαι σε παραταση και δεν παιρνω χρονοεπιδομα (δεν ξερω απο ποτε συμβαινει αυτο). Μπορω να κινηθω καπως; ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποτε παιρνει καποιος χρονοεπιδομα; Εχω κανει 12 μηνες αγροτικο, 15 μηνες ακτινοδιαγνωστικη, τωρα ειμαι σε παραταση και δεν παιρνω χρονοεπιδομα (δεν ξερω απο ποτε συμβαινει αυτο). Μπορω να κινηθω καπως; ευχαριστω

με τη συμπληρωση ενος ετους υπηρεσιας δικαιουσαι χρονοεπιδομα 4%. πηγαινε στην μισθοδοσια ή το γραφειο προσωπικο και απαιτησε το (μαζι με τα αναδρομικα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 months later...

To 4% επι του βασικου μισθου ειναι περιπου 41 ευρω το μηνα. Αυτο το ποσο ειναι καθαρο ή υποκειται σε κρατησεις; (Παρεπιπτοντως, χαρη στις υποδειξεις σας, μου κατεβαλαν αναδρομικα το χρονοεπιδομα που δε μου υπολογιζαν 2 χρονια τωρα, απλα δεν ξερω αν το ποσο αντιστοιχει σε αυτα που επρεπε να παρω. 690 ευρω για 22 μηνες. Ευχαριστω)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

To 4% επι του βασικου μισθου ειναι περιπου 41 ευρω το μηνα. Αυτο το ποσο ειναι καθαρο ή υποκειται σε κρατησεις;

ειναι μεικτα και υποκεινται στις συνηθεις κρατησεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Επαναφερω το θεμα "χρονοεπιδομα". Καταργηθηκε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταργηθηκε. απλα μενει στασιμο μεχρι νεωτερας.....

Τι θα πει "μενει στασιμο"; Το παιρνουμε ή οχι; ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν καταργηθηκε. απλα μενει στασιμο μεχρι νεωτερας.....

Τι θα πει "μενει στασιμο"; Το παιρνουμε ή οχι; ευχαριστω

''Στάσιμο'' σημαίνει ότι ακόμα κι αν δεις χαρτί που να λέει ότι περνάς σε άλλο επίπεδο από πχ τον ερχόμενο μήνα ΔΕΝ πρόκειται να τα δεις! Αυτά που ήδη έχεις υποτίθεται συνεχίζεις να τα παίρνεις (αλλά γιατί δε ρωτάς και στο γραφείο μισθοδοσίας σου να σου πουν;)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τι θα πει "μενει στασιμο"; Το παιρνουμε ή οχι; ευχαριστω

με παραδειγμα

επαιρνα χρονοεπιδομα 4%. το σεπτεμβριο που συμπληρωνω τρια χρονια υπηρεσιας θα ανεβαινα κλιμακιο και θα επαιρνα 8%.

ε μεχρι νεοτερας θα μεινω στασιμος και θα συνεχισω να παιρνω το 4%

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.