Jump to content

Σχολικοί αγώνες


valentina667

Recommended Posts

Εν αναμονή του αγροτικού και της ειδικότητας, πολλοί απόφοιτοι ιατρικής προσφέρουν τις ιατρικές τους υπηρεσίες σε σχολικούς αγώνες.

Όσοι έχετε σχετική εμπειρία με το 'άθλημα', θέλετε να την καταθέσετε; Θα βοηθηθούμε πολύ όσοι ξεκινήσαμε πρόσφατα και ίσως όσοι ασχοληθούν στο μέλλον.

Περιγραφή περιστατικών και αντιμετώπισης, σχετικές διατάξεις προς κατοχύρωση του γιατρού, ιδιαίτερα σημεία των διαφόρων αθλημάτων, περιστατικά που δυσκόλεψαν, συμπεριφορές αθλητών-συνοδών-παρατρεχάμενων που ενδεχομένως κούρασαν, πρόσβαση στα γήπεδα, 'τα πάντα όλα' ευπρόσδεκτα!

ΥΓ. Το παρόν τόπικ απευθύνεται στους 'τεμπέληδες μέτριους ιατρούς, που καθόμαστε Ελλάδα και τρώμε τα λεφτά του μπαμπά και πίνουμε φραπέδες κάτω από τον ελληνικό ήλιο, δίπλα στο κύμα της ελληνικής θάλασσας και κάτω από το κλαδί του δέντρου του ελληνικού δάσους'. :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Και ένα ΦΕΚ περί αμοιβής! :)

Αντιγράφω:

'16. Αποζημίωση ιατρών για αγώνες ομαδικών αθλημάτων :

50,00 € για έναν αγώνα και 15,00 € για κάθε αγώνα συνεχόμενο μετά τον πρώτο. '

Υπόψιν ότι οι πληρωμές εξαρτώνται από το εκάστοτε γραφείο φυσικής αγωγής. Κάποια γραφεία πληρώνουν το Σεπτέμβριο της νέας σχολικής χρονιάς... :(

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οι συνθήκες έιναι πολύ καλύτερες από ότι στα ερασιτεχνικά ποδοσφαιρικά πρωταθλήματα. Πολλοί αγώνες διεξάγονται σε κλειστά γήπεδα, οπότε δε σε τρώει η βροχή και το χιόνι. Οσον αφορά τα αθλήματα, στα πιο πολλά οι τραυματισμοί είναι ελάχιστοι. Το καλύτερο ειναι το βολευ, το τένις, η κολύμβηση κτλ. Μπάσκετ, ποδόσφαιρο και χάντμπολ μπορει να τύχει και κάτι πιο σοβαρό (εμένα πάντως δε μου έχει τύχει κάτι). Ο χειρότερος αγώνας που έχω πάει είναι ο ανώμαλος δρόμος.

Η σχολική χρονιά που ξεκινάει είναι η τρίτη που πηγαίνω σε σχολικούς αγώνες. Μέχρι τώρα έχω πάει σε ποδόσφαιρο, μπάσκετ, τένις, ανώμαλο δρόμο, χαντμπολ. Δεν έχω κανένα αξιοσημείωτο περιστατικό να αναφέρω.

Αυτό που ίσως σου ζητήσουν από το γραφείο φυσικής αγωγής είναι να έχεις κάνει έναρξη επαγγέλματος.

Οσον αφορά τα Γιάννενα, οι αμοιβές είναι αυτές που αναφέρεις. Λεφτά έρχονται μια στο τόσο. Εγώ ακόμα δεν έχω πληρωθεί τα περσινά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπερα.

Και εγω συμμετεχω σε σχολικα πρωταθληματα απο φετος. Μεχρι τωρα συμμετειχα 2 φορες, σε 2 αγωνες βολευ και 2 αγωνες μπασκετ καθε φορα. Δυστυχως δε με καλουν πολυ συχνα, μια φορα το μηνα. Σε αυτους τους αγωνες που πηγα δεν εγινε κατι ιδιαίτερο. Στη Λαρισα, που πηγαινω εγω, δινουν 38 ευρω για ενα αγωνα και 49 για 2.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τον εξοπλισμό του φαρμακείου σας,σας τον καλύπτουν ή ανανεώνουν?

Αλήθεια εσείς τι έχετε μαζί σας,τι σας έχει χρειαστεί και τι μάλλον σας είναι αχρείαστο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...

Εν αναμονή του αγροτικού και της ειδικότητας, πολλοί απόφοιτοι ιατρικής προσφέρουν τις ιατρικές τους υπηρεσίες σε σχολικούς αγώνες.

Όσοι έχετε σχετική εμπειρία με το 'άθλημα', θέλετε να την καταθέσετε; Θα βοηθηθούμε πολύ όσοι ξεκινήσαμε πρόσφατα και ίσως όσοι ασχοληθούν στο μέλλον.

Περιγραφή περιστατικών και αντιμετώπισης, σχετικές διατάξεις προς κατοχύρωση του γιατρού, ιδιαίτερα σημεία των διαφόρων αθλημάτων, περιστατικά που δυσκόλεψαν, συμπεριφορές αθλητών-συνοδών-παρατρεχάμενων που ενδεχομένως κούρασαν, πρόσβαση στα γήπεδα, 'τα πάντα όλα' ευπρόσδεκτα!

ΥΓ. Το παρόν τόπικ απευθύνεται στους 'τεμπέληδες μέτριους ιατρούς, που καθόμαστε Ελλάδα και τρώμε τα λεφτά του μπαμπά και πίνουμε φραπέδες κάτω από τον ελληνικό ήλιο, δίπλα στο κύμα της ελληνικής θάλασσας και κάτω από το κλαδί του δέντρου του ελληνικού δάσους'. :)

δε φανταζεσαι ποσο πολυ συμφωνω με το Ps. ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΕΠΙΚΡΟΤΩ ΕΠΙΚΡΟΤΩ.

καλη επιτυχια στους αγωνες.

φιλια απο νοτο

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Παντως αργουν παρα πολυ να πληρωσουν.Εγω πληρωθηκα πριν απο λιγες μερες για αγωνες του Νοεμβρη του 2008!Και πηρα και τηλ στο αρμοδιο γραφειο να ρωτησω τι γινεται!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 6 months later...

Προς πτυχιούχους ιατρικής σε αναμονή, με λίγα μόρια για το αγροτικό και πολλές σκέψεις αυτοκτονίας:

Τα γραφεία φυσικής αγωγής δέχονται βιογραφικά για την κάλυψη σχολικών αγώνων. Οι αγώνες συνήθως ξεκινούν τον Οκτώβριο.

Πέρυσι δούλεψα τους μήνες Νοέμβριο, Δεκέμβριο, Ιανουάριο και Φεβρουάριο σε αγώνες βόλλεϋ, μπάσκετ, ποδοσφαίρου, τέννις, κολύμβησης και χάντμπωλ.

Συνεργάστηκα με το γραφείο Α' Αθηνών και Ηλιούπολης. Το ωράριο είναι περίπου 8:30-14:00 για 10-12 μέρες το μήνα.

Τα περιστατικά όλα εντός των δυνατοτήτων ενός πτυχιούχου της ιατρικής. Μην μασάτε! Ξεκινήστε με θάρρος! Μπορεί να πληρωθείτε του χρόνου, αλλά την ορθοπαιδική θα την παίζετε στα δάχτυλα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.