Jump to content

[εγκυμοσύνη/ειδικότητα] Επαπειλούμενη αποβολή : άδεια ,αποδοχές


Recommended Posts

Ζητάς άδεια επαπειλούμενης κύησης (βεβαιώνεται από ιατρό δημόσιου νοσοκομείου, πιστοποιητικό ανικανότητας για εργασία, μέχρι ένα μήνα) και στη συνέχεια βγαίνεις σε άδεια κυήσεως.

Απορία: Το γραφείο προσωπικού δε σε ενημέρωσε για τη διαδικασία και ότι άλλο σε ενδιαφέρει επίσημα και αναγκάζεσαι να ζητάς πληροφορίες από τον κάθε άγνωστο που μπορεί να είναι και ανακριβείς;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Κατά το χρονικό διάστημα της επαπειλούμενης κυήσεως και μετά στην άδεια λοχείας (9 μήνες πρίν και 3 μήνες μετά),γνωρίζει κάποιος ποιές είναι οι μηνιαίες αποδοχές?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλησπερα,ειμαι ειδικευομενη (πρωτο 18μηνο),θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει ποιες ειναι οι αποδοχες που λαμβανει μια εγκυος ειδικευομενη ιατρος σε περιπτωση αδειας επαπειλουμενης κυησης απο τον πρωτο μηνα και για ολο το χρονικο διαστημα που θα βρισκεται σε αναρρωτικη.

ευχαριστω εκ των προτερων.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μια συνάδελφος πέρσι έπαιρνε 800 ευρώ. Νομίζω πως εξαρτάται και από το χρονικό διάστημα που έχει δουλέψει κάποια και πριν την εγκυμοσύνη. Πάρε στο ΙΚΑ της περιοχής σου, στις παροχές μητρότητας και θα μάθεις σίγουρα. Οικονομικά πάντως δεν συμφέρει καθολου, μόνο αν κάποια την έχει απόλυτη ανάγκη, καθώς για το ίδιο χρονικό διάστημα είσαι υποχρεωμένη να πληρώσεις η ίδια τις εισφορές στο ΤΣΑΥ, που είναι πάνω από 200 ευρώ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 8 months later...

Καλησπέρα,

έχω την τύχη-ατυχία να ξεκινάω ειδικότητα στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης....

τον προηγούμενο χρόνο ήμουν αγροτικός (χωρίς ασφάλιση στο ΙΚΑ!)

θα πάρω άδεια μετ'αποδοχών? κι από πότε θα μπορούσα να βγω σε άδεια, ώστε να είναι μετ'αποδοχών?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.