Jump to content

Άτυπες για Βιολογίες


starscream

Recommended Posts

Κυκλοφορεί η φήμη ότι θα δωθούν οι βιολογίες εντός Δεκεμβρίου για τους επί πτυχίω. Όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο ας το μοιραστεί!!

Εγώ προσωπικά ενδιαφέρομαι για βιολογία 2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πράγματι θα δοθούν - δεν είναι πλέον φήμη. Ο Γεωργάτος έδωσε μια προθεσμία μεταξύ 10-20 Δεκεμβρίου. Αύριο το πρωί κιόλας θα πάμε να βρούμε το γραμματέα, ώστε να συζητήσουμε τις ακριβείς ημ/νιες. Θα φροντίσω να ενημερώσω το αργότερο μέχρι αύριο το βράδυ.

Άντε καλή μας επιτυχία, μπας και ξεμπερδεύουμε σιγά-σιγά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πράγματι θα δοθούν - δεν είναι πλέον φήμη. Ο Γεωργάτος έδωσε μια προθεσμία μεταξύ 10-20 Δεκεμβρίου. Αύριο το πρωί κιόλας θα πάμε να βρούμε το γραμματέα, ώστε να συζητήσουμε τις ακριβείς ημ/νιες. Θα φροντίσω να ενημερώσω το αργότερο μέχρι αύριο το βράδυ.

Άντε καλή μας επιτυχία, μπας και ξεμπερδεύουμε σιγά-σιγά!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΤΙΣ 8 ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ.ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ 1 ΝΑ ΤΗ ΒΑΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 14 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΑ?ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά, καλησπέρα!

Πήγαμε και βρήκαμε το Γεωργάτο, με σκοπό να βάλουμε τη Βιολογία 2 στις 14 Δεκέμβρη και τη Βιολογία 1 στις 18. Δεν το δέχτηκε, όμως, γιατί ήθελε να μπουν και οι δυο μαζί, την ίδια μέρα. Οπότε, αναγκαστικά, τις βάλαμε και τις 2 μαζί στις 18 Δεκέμβρη, ώρα 11 το πρωί - θα βγει και ανακοίνωση σίγουρα.

Καλό διάβασμα και καλή μας επιτυχία!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα σε όλους! Δεν ξέρω αν το μάθατε, αλλά έχει βγει ήδη ανακοίνωση-φιρμάνι, που λέει τα εξής:

1) Οι άτυπες των 2 Βιολογιών είναι προφορικές.

2) Δικαίωμα συμμετοχής έχουν μόνο οι επί πτυχίω φοιτητές που χρωστούν μόνο τις 2 Βιολογίες + ένα ακόμη μάθημα... :angry:

3) Όσοι επιλέξουν αυτόν τον τρόπο εξέτασης, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις του Φεβρουαρίου.

Εγώ ένα πράγμα θα πω: εφόσον κάποιος φαίνεται διατεθιμένος να βοηθήσει τους επί πτυχίω φοιτητές, η κοινή ταπεινή λογική λέει ότι τους βοηθάει ΟΛΟΥΣ. Άλλωστε, τι νόημα έχει και τι τον νοιάζει αν κάποιος χρωστάει παραπάνω του ενός μαθήματα; Εκείνο που ξέρω εγώ είναι ότι μέχρι χθες είχαμε ξεπατωθεί στο διάβασμα για τις 2 Βιολογίες και ξαφνικά μας βάζει φρένο.

Τα συμπεράσματα δικά σας...είναι περιττό, πιστεύω, να σχολιάσω το συγκεκριμένο κύριο, δεδομένου ότι η φήμη του είναι γνωστή. Εγώ μόνο την απόφασή του θα κρίνω: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ! Ένας καθηγητής που ευαγγελλίζεται ότι θέλει πραγματικά να βοηθήσει τους επί πτυχίω, δε βάζει τέτοιους περιορισμούς. Συνεπώς, κάνει αγγαρεία!

Υπόψιν, δε, ότι στην Αθήνα βάζουν εμβόλιμη εξεταστική, ως άτυπη. emeleos

Καλή επιτυχία, σε όσους δώσουν!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emeleos emeleos emeleos emeleos emeleos

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο από τον κυρ Γεωργάτο και την παρέα του!!

Για να καταλάβω, αυτή η άτυπη εξέταση είναι για να βοηθήσει ή για να κοροιδέψει;;

Ντροπή τους..αφού δεν τους προβληματίζει το γεγονός οτί οι μισοί και πλέον φοιτητές της ιατρικής ιωαννίνων χρωστάνε βιολογίες ...ας μείνουν στα γραφειάκια τους να στρουθοκαμηλίζουν!! :angry: :angry:

Δεν μας φτάνει το ότι διδασκόμαστε ύλη που είναι ανάλογη αυτής που θα διδάσκονταν μεταπτυχιακοί βιολογίας..έχουν και απαιτήσεις τρελές πανάθεμα τους!!

Γιατροί θέλουμε να γίνουμε ΡΕΕΕΕΕΕΕ

ΟΧΙ βιολόγοι!!

Και μην γίνεστε περισσότερο "ρεζίλι" με το να δίνετε τέτοιου τύπου "άτυπες εξετάσεις" .

Το πλήθος έχει δύναμη .."φορτώνει ..φορτώνει " και κάποια στιγμή θα ξεσπάσει..και σίγουρα

δεν θα σας βγει σε καλό..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.