Jump to content

Πώς κατεβάζουμε τραγούδια και ταινίες;


jkl

Recommended Posts

Καλημέρα συνφορουμίτες.Θέλω να μάθω να κατεβάζω τραγούδια τόσο από το youtube όσο και τραγούδια από ιστοσελίδες χωρίς video και να τα γράφω σε cd.Eπίσης,θέλω να μάθω να κατεβάζω ταινίες και να τις γράφω σε dvd.Οποιαδήποτε πληροφορία και συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη,είμαι εντελώς άσχετος,δεν είχα ασχοληθεί ποτέ μέχρι τώρα με το θέμα.Αν ακούγομαι alien,παρακαλώ δείξτε κατανόηση :P .emhelp Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά,παίδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα συνφορουμίτες.Θέλω να μάθω να κατεβάζω τραγούδια τόσο από το youtube όσο και τραγούδια από ιστοσελίδες χωρίς video και να τα γράφω σε cd.Eπίσης,θέλω να μάθω να κατεβάζω ταινίες και να τις γράφω σε dvd.Οποιαδήποτε πληροφορία και συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη,είμαι εντελώς άσχετος,δεν είχα ασχοληθεί ποτέ μέχρι τώρα με το θέμα.Αν ακούγομαι alien,παρακαλώ δείξτε κατανόηση :P .emhelp Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά,παίδες.

εδω που τα λεμε ακροβατουμε λιγο στα ορια της νομιμοτητας αλλα δυστυχως το μαγαζι που τα λεγαμε αυτα χυμα και ανey περικοπων -battlefield.gr- εκλεισε και δεν ξερω ποτε θα ανοιξει..οχι οτι οταν λειτουργουσε ερχονταν κανεις να ρωτησει σχετικα αλλα λεμε τωρα!

φιλικη συμβουλη: το σιντι με την παραδοσιακη του μορφη πεθανε..αν εννοεις το σιντι που παιζει mp3 πνεει τα λοισθια

κοιτα να βρεις κανα καλο mp3 player να του φορτωνεις χιλιαδες τραγουδια μοιρασμενα σε φακελους και να γουσταρεις.αμα λαχει του συνδεεις και τα ηχεια του pc και εισαι αρχοντας

τις ταινιεις γιατι να τις γραφεις σε δβδ; αν η ποιοτης λογω μικρου ογκου ειναι εξαρχης οχι αριστη σε συμφερει αν τις γραψεις σε δισκακι cd Και να παιζουν σε επιτραπεζιο πλευερ

ποσο ελευθερο χρονο εχεις; αν εχεις καμποσο ξεκινα απο το μηδεν..και εγω ετσι ξεκινησα και ρωταγα αποριες

υγ.γνωριζεις πως λειτουργει το rpaidshare;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για να κατεβάσεις video από το youtube, αρκεί ο Real Player. Αφού τον εγκαταστήσεις, πάνω δεξιά στο video που παίζει στο youtube, γράφει download this video, πατάς εκεί και το κατεβάζεις στον Η/Υ σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπορείς να πας στα εργαλεία-πρόσθετα και να αναζητήσεις το DownloadHelper, με το οποίο θα μπορείς να κατεβάζεις οποιοδήποτε βίντεο από το youtube.

Τη καλησπέρα μου στο doctom!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για το κατέβασμα ταινιών ή απλά τραγουδιών σε παραπέμπω στις εξής ιστοσελίδες!!

Για τραγούδια

ellinadiko.com

pareoula-forum.com

ellinomania.com

Greek-Fun.com

Για ταινίες

gamato.info

theGreekz.com

myfilm.gr

Υ.Γ Τη καλησπέρα μου και στους υπόλοιπους!!

Εάν παραβιάζω κάποιον από τους κανόνες του φόρούμ παρακαλώ να με ενημερώσετε ή να αποσύρετε το ποστ μου!!

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ή εδω

σωστος ο παικτης!

και εξαλλου γιατι να κατεβαζουμε ταινιες και σηριαλ ελληνικα και να μην τα βλεπουμε ον λαιν;

υποψιν λοιπον

top dot greek-sites dot net

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα συνφορουμίτες.Θέλω να μάθω να κατεβάζω τραγούδια τόσο από το youtube όσο και τραγούδια από ιστοσελίδες χωρίς video και να τα γράφω σε cd.Eπίσης,θέλω να μάθω να κατεβάζω ταινίες και να τις γράφω σε dvd.Οποιαδήποτε πληροφορία και συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη,είμαι εντελώς άσχετος,δεν είχα ασχοληθεί ποτέ μέχρι τώρα με το θέμα.Αν ακούγομαι alien,παρακαλώ δείξτε κατανόηση :P .emhelp Σας ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά,παίδες.

φιλικη συμβουλη: το σιντι με την παραδοσιακη του μορφη πεθανε..αν εννοεις το σιντι που παιζει mp3 πνεει τα λοισθια

κοιτα να βρεις κανα καλο mp3 player να του φορτωνεις χιλιαδες τραγουδια μοιρασμενα σε φακελους και να γουσταρεις.αμα λαχει του συνδεεις και τα ηχεια του pc και εισαι αρχοντας

Συμφωνώ με το Δημήτρη!! Τα Dvds χρησιμοποιούνται κυρίως μόνο για ταινίες!! Ένα στικάκι, φλασάκι, flashdisc θα σου ήταν χρήσιμο για πολλόυς και διαφορετικούς λόγους!!

Ο ένας πολύ σημαντικός λόγος εγραφής ταινιών σε cd ή dvd είναι επειδή στην αγορά υπάρχουν dvd players που έχουν υποδοχή για φλασάκι(στικάκι, το ίδιο είναι) με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται καθε φορά που κατεβάζεις ταινία να τη γράφεις σε dvd ή cd για να τη δεις στην τηλεόραση μέσω του dvd player. Μπορείς απευθείας απο το φλασάκι στο dvd player.

Επίσης είναι φθηνή η αγορα ενός τέτοιου player!!

Τώρα για την ποιότητα εγραφής υπάρχουν προγράμματα μετατροπής της ποιότητας της ταινίας, σε ποιότητα dvd, δηλαδή την καλύτερη!!

Αλλά μάλλον σε έβαλα στα δύσκολα, οπότε καλύτερα να ξεκινήσεις από τα απλά!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

σωστος ο παικτης!

και εξαλλου γιατι να κατεβαζουμε ταινιες και σηριαλ ελληνικα και να μην τα βλεπουμε ον λαιν;

υποψιν λοιπον

top dot greek-sites dot net

Δεν θα διαφωνίσω με την προθεσή σου να μην κατεβάζεις ταινίες...αλλά νομίζω πως έχεις άλλη αίσθηση όταν βλέπεις μια ταινία στην τηλεόραση μαζί με φίλους παρά μπροστά σε μια οθόνη!!

Αλλά επειδή τα έχω κάνει και τα δύο, ο καθένας όπως θέλει μπορεί να παρακολουθήσει μία ταινία.

Και κάτι το οποίο θα ήθελα να θείξω είναι η ιδέα ότι μερικά έργα "φτιάχτηκαν" μόνο για τις αίθουσες στο σινεμά.

Ελπίζω να με καταλάβεται!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υγ.γνωριζεις πως λειτουργει το rpaidshare;

Να κάνω εγώ μία ερώτηση προς το Δημήτρη. Για να με λύσει μία απορία που έχω.

Γιατί τον ρωτάς εάν γνωρίζει το rapidshare(Δημήτρη λάθος το έχεις γράψει) και μετά μας λες.... γιατί να κατεβάζουμε ταινίες, ενώ μπορούμε να τις δούμε on line?

ΑΠΑΛΕΥΤΟΣ!!

Φιλικά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υγ.γνωριζεις πως λειτουργει το rpaidshare;

Να κάνω εγώ μία ερώτηση προς το Δημήτρη. Για να με λύσει μία απορία που έχω.

Γιατί τον ρωτάς εάν γνωρίζει το rapidshare(Δημήτρη λάθος το έχεις γράψει) και μετά μας λες.... γιατί να κατεβάζουμε ταινίες, ενώ μπορούμε να τις δούμε on line?

ΑΠΑΛΕΥΤΟΣ!!

Φιλικά.

ok εκανα σαρδαμ

να αντιστρεψω την ερωτηση;

εσυ ως γιατρος για μια παθηση εχεις μονο μια θεραπεια η δυο τρεις εναλλακτικες κατα περιπτωση; θα εδινες λχ ως καρδιολογος ενα μονο αντιυπερτασικο η κατα τις αναγκες του ασθενους αναλογα;

ΠΑΛΕΜΕΝΟΣ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχήν δε είμαι γιατρός!!

Καταδεύτερον το απαλευτός πήγαινε σε εσένα...εντελώς φιλικά!!

Ανάλογα με τις αναγκές τις ασθενούς!!

Αλλά άλλο να πεις σε κάποιον ένα τρόπο για να κατεβάσει ταινίες να προτείνεις στη συνέχεια 2-3 τρόπους με τους οποίους πάλι μπορείς να κατεβάσεις π.χ ταινίες

Βρισκόμαστε στη κατηγορία διαφορετικοι τρόποι με τους οποίους μπορώ να κατεβάσω μία ταινία.

Τελείως διαφορετική κατηγορία είναι η σκέψη να μην κατεβάσεις καθόλου ταινίες...άρα φεύγεις από τη παραπάνω κατηγορία και δημιουργέις μια υπο κατηγορία "live on line".

Εξάλλου οι εναλλακτικές υπάρχουν πάντα σε περίπτωση αποτυχίας της κύριας μεθόδου.....αλλά ολά αυτά είναι εντελώς σχετικά οταν μιλάμε για ιατρική!!

Εδώ ή κατεβάζεις μια ταινία ή τη βλέπεις on line...οταν μιλάμε για υπολογιστή!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καταρχήν δε είμαι γιατρός!!

Καταδεύτερον το απαλευτός πήγαινε σε εσένα...εντελώς φιλικά!!

Ανάλογα με τις αναγκές τις ασθενούς!!

Αλλά άλλο να πεις σε κάποιον ένα τρόπο για να κατεβάσει ταινίες να προτείνεις στη συνέχεια 2-3 τρόπους με τους οποίους πάλι μπορείς να κατεβάσεις π.χ ταινίες

Βρισκόμαστε στη κατηγορία διαφορετικοι τρόποι με τους οποίους μπορώ να κατεβάσω μία ταινία.

Τελείως διαφορετική κατηγορία είναι η σκέψη να μην κατεβάσεις καθόλου ταινίες...άρα φεύγεις από τη παραπάνω κατηγορία και δημιουργέις μια υπο κατηγορία "live on line".

Εξάλλου οι εναλλακτικές υπάρχουν πάντα σε περίπτωση αποτυχίας της κύριας μεθόδου.....αλλά ολά αυτά είναι εντελώς σχετικά οταν μιλάμε για ιατρική!!

Εδώ ή κατεβάζεις μια ταινία ή τη βλέπεις on line...οταν μιλάμε για υπολογιστή!!

δεν σπουδαζεις γιατρος ρε παιδι ;αν ναι, και που δεν εισαι τωρα; θα γινεις στο μελλον!

θαρρω πως το κουρασαμε το θεμα αδικως

παθολογια το καταντησαμε..σωστος;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Έτσιιιιιι... και δε θα σκάσουμε κιόλας άμα δεν ξέρει.

Εμείς προτείνουμε διάφορους τρόπους και αυτός ότι θελει παίρνει...ελέθερη αγορα έχουμε!!

Τα λέμε...sirDM.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.