Jump to content

Εγγραφή Αλλοδαπών στην ιατρική


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς τις προδιαγραφές για την εγγραφή ξένων στην ιατρική Αθήνας? Υπάρχουν συγκεκριμένες εξετάσεις ή διαφέρουν από χώρα σε χώρα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς τις προδιαγραφές για την εγγραφή ξένων στην ιατρική Αθήνας? Υπάρχουν συγκεκριμένες εξετάσεις ή διαφέρουν από χώρα σε χώρα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άσχετο με το θέμα, αλλά πρόσφατα γνώρισα 2 αράβισσες που τελείωσαν η μία ιατρική Ιωαννίνων, η άλλη ιατρική Αθηνών και ήξεραν ελάχιστα ελληνικά.Αυτές μπορείτε να μου πείτε πως τελείωσαν;

Απο περιέργεια ρωτάω...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλημέρα σε όλους! Γνωρίζει κανείς τις προδιαγραφές για την εγγραφή ξένων στην ιατρική Αθήνας? Υπάρχουν συγκεκριμένες εξετάσεις ή διαφέρουν από χώρα σε χώρα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άσχετο με το θέμα, αλλά πρόσφατα γνώρισα 2 αράβισσες που τελείωσαν η μία ιατρική Ιωαννίνων, η άλλη ιατρική Αθηνών και ήξεραν ελάχιστα ελληνικά.Αυτές μπορείτε να μου πείτε πως τελείωσαν;

Απο περιέργεια ρωτάω...

Άσχετο με το θέμα, αλλά σχετικό με την ερώτησή σου.

Με τον ίδιο τρόπο που τελείωσαν κάποιοι συνάδελφοι την ιατρική στη Ρουμανία και δεν ξέρανε Ρουμάνικα.

υ.γ. Για να σε προλάβω, ήταν στο Ρουμανόφωνο, αν και το να ήταν στο αγγλόφωνο και μετά από 6 χρόνια να μην γνώριζαν Ρουμάνικα δεν τους δικαιολογεί.

Τελικά κάθε θέμα στο forum αυτό καταλήγει ή στις διαμάχες ημεδαπών-δικατσάδων ή στο σεξ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απ'όσο ξέρω δίνουν μόνο το μάθημα των ελληνικών.

Πάντως, ξέρω κι αλλοδαπούς που μια χαρά γνωρίζουν τα ελληνικά κι είναι και καλοί φοιτητές....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! ¨Ομως για να μπεις στη σχολή αυτό εξαρτάται από τη χώρα σου σωστά? δεν θέτει η ιατρική Αθηνών συγκεκριμένες προδιαγραφές όπως τα αγγλικά πανεπιστήμια για παράδεγμα?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.