Jump to content

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το 16ο Μετεκπαιδευτικό Πρόγραμμα στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική


Recommended Posts

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το 16ο Μετεκπαιδευτικό Πρόγραμμα στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΑΘΗΝΑ, 9-10-09

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ &

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

ΕΘΝΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΑΜΕΣΗΣ ΒΟΗΘΕΙΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Το ΕΚΑΒ ανακοινώνει την έναρξη του 15ου Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι.).

Το Πρόγραμμα παρέχεται αποκλειστικά από το Μετεκπαιδευτικό Κέντρο στην Ε.Π.Ι. που ιδρύθηκε και λειτουργεί στο ΕΚΑΒ (Ν. 2345/12-10-95) και θα υλοποιηθεί για την εκπαιδευτική περίοδο 2010 στην Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

Διαρκεί ένα έτος και περιλαμβάνει θεωρητική διδασκαλία, φροντιστηριακή εκπαίδευση και πρακτική εξάσκηση.

Στο τέλος του προγράμματος και μετά από επιτυχή αξιολόγηση, χορηγείται στους αποφοιτήσαντες από το Υπουργείο Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης, Πιστοποιητικό Επάρκειας στην Ε.Π.Ι.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, παρακαλούνται να υποβάλλουν αίτηση υποψηφιότητας (το έντυπο χορηγείται από το ΕΚΑΒ) από 15/10/2009 μέχρι 6/11/2009. συνοδευόμενη από:1. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο Πτυχίου Ιατρικής Σχολής, ημεδαπής ή αλλοδαπής, νομίμως αναγνωρισμένης.

2. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο Άδειας Άσκησης Επαγγέλματος.

3. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο Τίτλου Ιατρικής Ειδικότητας, εφόσον υπάρχει.

Αντί των δικαιολογητικών με αύξοντα αριθμό 1,2,3 οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσκομίσουν Βεβαίωση Ιατρικού Συλλόγου.

4. Επικυρωμένο φωτοαντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας.

5. Βιογραφικό ΣημείωμαΠερισσότερες πληροφορίες παρέχονται στις κατά τόπους γραμματείες του ΕΚΑΒ:

ΕΚΑΒ Αθήνας: τηλ. 2107460136 & 2107460138

ΕΚΑΒ Θεσσαλονίκης: τηλ. 2310397113

και στην ιστοσελίδα του ΕΚΑΒ www.ekab.gr

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΕΚΑΒ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ Π. ΠΑΠΑΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

http://www.ekab.gr/epi/proskl_end_16.pdf

Αίτηση υποψηφιότητας - Υπεύθυνη δήλωση για το 16ο Μετεκπαιδευτικό Πρόγραμμα στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική

http://www.ekab.gr/epi/aithsh-epi.pdf

Οροι λειτουργίας Μετεκπαιδευτικού Κέντρου γιατρών στο ΕΚΑΒ, για την Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική

http://www.ekab.gr/dsa.html

Μετεκπαιδευτικό πρόγραμμα στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική για γιατρούς

http://www.ekab.gr/pron-iatr-iatr.html

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ, μην αρχισετε please τις ντοματες... :splats:

εψαξα τα links πιο πανω αλλα δε βρηκα:

-ποσες ωρες βγαινει περιπου την εβδομαδα?

-απογευμα?

-πληρωνεις? πληρωνεσαι?

Και παλι, με μετρο οι ντοματες!!!!! :splats: Εχει προβλημα η συνδεση μου στο ιντερνετ οποτε μπορει να μου ξεφευγουν ποστς. Σας ευχαριστω πολυυυυυ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΚ, μην αρχισετε please τις ντοματες... :splats:

εψαξα τα links πιο πανω αλλα δε βρηκα:

-ποσες ωρες βγαινει περιπου την εβδομαδα?

-απογευμα?

-πληρωνεις? πληρωνεσαι?

Και παλι, με μετρο οι ντοματες!!!!! :splats: Εχει προβλημα η συνδεση μου στο ιντερνετ οποτε μπορει να μου ξεφευγουν ποστς. Σας ευχαριστω πολυυυυυ!

Νομίζω 2 τρίωρα την εβδομάδα, απόγευμα. Δεν πληρώνεις και δεν πληρώνεσαι.

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Όταν λέμε "μετεκπαιδευτικό" τι ακριβώς εννοούμε? Έχει ισχύ μεταπτυχιακού το πτυχίο που θα πάρεις στο τέλος ή όχι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

ΟΚ, μην αρχισετε please τις ντοματες... :splats:

εψαξα τα links πιο πανω αλλα δε βρηκα:

-ποσες ωρες βγαινει περιπου την εβδομαδα?

-απογευμα?

-πληρωνεις? πληρωνεσαι?

Και παλι, με μετρο οι ντοματες!!!!! :splats: Εχει προβλημα η συνδεση μου στο ιντερνετ οποτε μπορει να μου ξεφευγουν ποστς. Σας ευχαριστω πολυυυυυ!

Νομίζω 2 τρίωρα την εβδομάδα, απόγευμα. Δεν πληρώνεις και δεν πληρώνεσαι.

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Όταν λέμε "μετεκπαιδευτικό" τι ακριβώς εννοούμε? Έχει ισχύ μεταπτυχιακού το πτυχίο που θα πάρεις στο τέλος ή όχι?

κανείς?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 years later...

Έναρξη 24ου Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι.)

 

https://www.ekab.gr/files/2019/04/ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ-24ου-ΕΠΙ.pdf

Το ΕΚΑΒ ανακοινώνει την έναρξη του 24ου Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι. ).

Το Πρόγραμμα παρέχεται από το Μετεκπαιδευτικό Κέντρο στην Ε.Π.Ι. που ιδρύθηκε και λειτουργεί στο ΕΚΑΒ (Ν. 2345/12-10-95) και θα υλοποιηθεί για την εκπαιδευτική περίοδο 2019-2020 στην Αθήνα, στη Θεσσαλονίκη, στην Πάτρα και στο Ηράκλειο Κρήτης

. Διαρκεί ένα έτος και περιλαμβάνει θεωρητική διδασκαλία, φροντιστηριακή εκπαίδευση και πρακτική εξάσκηση.

Στο τέλος του προγράμματος και μετά από επιτυχή αξιολόγηση, χορηγείται στους αποφοιτήσαντες Πιστοποιητικό Επάρκειας στην Ε.Π.Ι.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, μπορούν να υποβάλλουν αίτηση υποψηφιότητας (το έντυπο χορηγείται από το ΕΚΑΒ) κατά τις εργάσιμες ημέρες από 10/05/2019 μέχρι 31/05/2019 και ώρες 8:00 έως 14:00,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

47 λεπτά πριν, iceman said:

Έναρξη 24ου Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι.)

 

https://www.ekab.gr/files/2019/04/ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΕΚΔΗΛΩΣΗ-ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ-24ου-ΕΠΙ.pdf

Το ΕΚΑΒ ανακοινώνει την έναρξη του 24ου Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι. ).

Το Πρόγραμμα παρέχεται από το Μετεκπαιδευτικό Κέντρο στην Ε.Π.Ι. που ιδρύθηκε και λειτουργεί στο ΕΚΑΒ (Ν. 2345/12-10-95) και θα υλοποιηθεί για την εκπαιδευτική περίοδο 2019-2020 στην Αθήνα, στη Θεσσαλονίκη, στην Πάτρα και στο Ηράκλειο Κρήτης

. Διαρκεί ένα έτος και περιλαμβάνει θεωρητική διδασκαλία, φροντιστηριακή εκπαίδευση και πρακτική εξάσκηση.

Στο τέλος του προγράμματος και μετά από επιτυχή αξιολόγηση, χορηγείται στους αποφοιτήσαντες Πιστοποιητικό Επάρκειας στην Ε.Π.Ι.

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, μπορούν να υποβάλλουν αίτηση υποψηφιότητας (το έντυπο χορηγείται από το ΕΚΑΒ) κατά τις εργάσιμες ημέρες από 10/05/2019 μέχρι 31/05/2019 και ώρες 8:00 έως 14:00,

όσον αφορά το μοριοκυνήγι...(και οχι περι γνωσης τόσο...)

καποιοι συναδελφοι μου δηλωσαν το ΕΠΙ με τα νεα κριτηρια του ΕΣΥ 2018.

δεν βαθμολογηθηκαν όμως στο εκπαιδευτικό εργό,οπως οι ιδιοι πιστευαν (αναφέρομαι και σε θεσεις κλινικών όχι μόνο για τα ΤΕΠ)
τελικά επρεπε να προσμετρηθεί ως μετεκπαιδευση..τα δυο εξαμηνα του ΕΠΙ (τροπος του λεγειν καθως ειναι εξαμηνα σπουδων χειμερινο-εαρινο και όχι εξαμηνα προυπηρεσίας).

παλιοτεροι επιμελητες  μου ελεγαν παντως ότι με τα παλια κριτήρια του 1993 (ή 1997) το ΕΠΙ ειχε και αυτό την αξία του.

υγ1:περί γνωσης και αν αξίζει, θα αναφερθώ σε αλλο ποστ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

On 24/5/2019 at 9:05 ΜΜ, why said:

 

υγ1:περί γνωσης και αν αξίζει, θα αναφερθώ σε αλλο ποστ.

Μηπως θα ηθελες να μας πεις δυο κουβεντες για την εμπειρια σου? 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

4 ώρες πριν, penguin said:

Μηπως θα ηθελες να μας πεις δυο κουβεντες για την εμπειρια σου? 

Δεν εχω κανει το ΕΠΙ.

απλα λογια αλλων συναδελφων λεω..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

1 ώρα πριν, why said:

Δεν εχω κανει το ΕΠΙ.

απλα λογια αλλων συναδελφων λεω..

Ξερω κοσμο που το εκανε προ δεκαετιας.. Θα εκτιμουσα αν ηξερε καποιος να πει αν αξιζει, ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...
On 29/5/2019 at 10:35 ΜΜ, penguin said:

Ξερω κοσμο που το εκανε προ δεκαετιας.. Θα εκτιμουσα αν ηξερε καποιος να πει αν αξιζει, ευχαριστώ πολύ. 

βγηκαν ημερομηνιες για νεες αιτήσεις? τετοια εποχή εγιναν περυσι

 

On 24/5/2019 at 8:11 ΜΜ, iceman said:

αίτηση υποψηφιότητας (το έντυπο χορηγείται από το ΕΚΑΒ) κατά τις εργάσιμες ημέρες από 10/05/2019 μέχρι 31/05/2019 και ώρες 8:00 έως 14:00,

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

https://www.ekab.gr/anakoinoseis/25o-metekpaideftiko-programma-stin-epeigousa-pronosokomeiaki-iatriki-e-p-i/

 

Το ΕΚΑΒ ανακοινώνει την έναρξη του 25ου Μετεκπαιδευτικού Προγράμματος στην Επείγουσα Προνοσοκομειακή Ιατρική (Ε.Π.Ι.)

Όσοι επιθυμούν να συμμετέχουν, μπορούν να υποβάλλουν αίτηση υποψηφιότητας κατά τις εργάσιμες ημέρες από 19/06/2020 μέχρι 08/07/2020 και ώρες 8:00 έως 14:00,

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...
On 24/5/2019 at 9:05 ΜΜ, why said:

τελικά επρεπε να προσμετρηθεί ως μετεκπαιδευση..τα δυο εξαμηνα του ΕΠΙ

Δηλαδή υπάγεται στην Εκπαιδευτική δραστηριότητα και ως Μετεκπαίδευση σε Κέντρο/ Κέντρα Ελλάδας 2 εξαμήνων και μοριοδοτείται* με 120 μόρια??? emshocking


*με βάση τα κριτήρια του 2021

Τροποποιήθηκε από 8atoparwpu8amupaei
Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Υπάρχει κάποιο όφελος όσον αφορά κάποιον που θα αρχίσει μετά την ειδικότητα; Μισθολογικά ή θεωρείται σαν εξειδίκευση ή μεταπτυχιακό;

 

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντησε σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.