Jump to content

F0rd Fiesta ST vs Mini C00per


backtl

Recommended Posts

Είμαι ανάμεσα σε ένα F0rd Fiesta ST:2006,άριστη κατάσταση εντός και εκτός,50 χιλ. km και σε ένα Mini C00per:΄04, επίσης σε πολύ κατάσταση,με πολλά έξτρα επάνω ακριβώς όπως μου αρέσουν,70 χιλ. km.H διαφορά τους είναι 2.000 ευρώ(αkριβότερο το Mini C.)Θα με ενδιέφερε να ακούσω μερικές γνώμες...Τι θα επιλέγατε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Είμαι ανάμεσα σε ένα F0rd Fiesta ST:2006,άριστη κατάσταση εντός και εκτός,50 χιλ. km και σε ένα Mini C00per:΄04, επίσης σε πολύ κατάσταση,με πολλά έξτρα επάνω ακριβώς όπως μου αρέσουν,70 χιλ. km.H διαφορά τους είναι 2.000 ευρώ(αkριβότερο το Mini C.)Θα με ενδιέφερε να ακούσω μερικές γνώμες...Τι θα επιλέγατε;

Προσωπικά θα επέλεγα το Cooperάκι...Σου μιλάω σαν λάτρης του ρετρό στυλ του...Απαραίτητη προυπόθεση βέβαια να είναι όντως σε καλή κατάσταση, και μηχανικά (ακόμα καλύτερα να ψιλο-ξέρεις και τη χρήση που του έκανε ο προηγούμενος. Τα χλμ του δεν είναι πολλά και τα έξτρα είναι το κέρασακι στο απίστευτο εξωτερικό και εσωτερικό αυτού του αυτοκινήτου.

Από χώρους δεν έχει κ πολλούς όπως ξέρεις, και δε ξέρω και τι παίζει με το Fiesta, αλλά απ'την επιλόγη που έκανες δε φαίνεται να σ'ενδιαφέρει κ πολύ...

Το Fiesta είναι βέβαια εξ'ίσου εντυπωσιακό και νομίζω και πιο γρήγορο, αλλά προσωπικά πιστεύω πως συμβάτικα αυτοκίνητα που τα βγάζουν σε τέτοιες εκδόσεις, ναι μεν εντυπωσιάζουν, αλλά φέρνουν πολύ σε καγκουράμαξα βρε αδερφέ...

Με το καλό η επιλογή σου πάντως και καλά χιλιόμετρα!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Cooper εννοείται ότι το πάω στη BMW και το περνάω από τον εγκέφαλο πριν το κλείσω.Έχεις ένα δίκιο χρησιμοποιώντας τη λέξη "καγκουράμαξα" αλλά γουστάρω το γκάζι του,φίλε μου.Αν και προς το Cooper κλίνω και εγώ...Σε ευχαριστώ για το ποστ σου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Για +2000 ευρώ θα σου έλεγα να πάρεις το Μινι!

Είναι αρκετά πιο γρήγορο από το Fiesta και τα πάγιά του ως 1600κ.εκ. αντί για 2 λίτρα θα είναι σημαντικά μειωμένα.

Αρκεί να σου αρέσει το εσωτερικό του και να μην έχεις πρόβλημα με τους μικρούς χώρους του.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για +2000 ευρώ θα σου έλεγα να πάρεις το Μινι!

Είναι αρκετά πιο γρήγορο από το Fiesta και τα πάγιά του ως 1600κ.εκ. αντί για 2 λίτρα θα είναι σημαντικά μειωμένα.

Αρκεί να σου αρέσει το εσωτερικό του και να μην έχεις πρόβλημα με τους μικρούς χώρους του.

Ποιο γρήγορο το mini από το ST?Με κανένα τρόπο.Πήρα το ST τελικά και δεν το μετάνιωσα.Σας ευχαριστώ πολύ για τα ποστ σας,anyway.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για +2000 ευρώ θα σου έλεγα να πάρεις το Μινι!

Είναι αρκετά πιο γρήγορο από το Fiesta και τα πάγιά του ως 1600κ.εκ. αντί για 2 λίτρα θα είναι σημαντικά μειωμένα.

Αρκεί να σου αρέσει το εσωτερικό του και να μην έχεις πρόβλημα με τους μικρούς χώρους του.

Ποιο γρήγορο το mini από το ST?Με κανένα τρόπο.Πήρα το ST τελικά και δεν το μετάνιωσα.Σας ευχαριστώ πολύ για τα ποστ σας,anyway.

Τώρα μόλις παρατήρησα ότι αναφερόσουν στο απλό Cooper και όχι το S....

Καλοτάξιδο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 9 months later...

Παιδιά, τελικά θα πουλήσω το Fiesta to ST γιατί καίει πολύ. Αν ενδιαφέρεται κάποιος, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου μέσω προσωπικού μηνύματος. Είναι σε άριστη κατάσταση το αυτοκίνητο από όλες τις απόψεις. Μήπως έχει κάποιος από εσάς Mini Cooper; Αν ναι, είστε ευχαριστημένοι; Σκέφτομαι να το πάρω αυτή τη φορά κι ελπίζω να μην αναγκαστώ να το αλλάξω και αυτό.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Την πίνει, φίλε μου την βενζίνη, δεν την καίει... Άσ΄τα να πάνε. Πολύ ωραίο αμαξάκι με εξαιρετική επιτάχυνση, απολαμβάνεις να κάνεις προσπεράσεις:) αλλά δε συμφέρει οικονομικά για την πόλη, κακά τα ψέματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.