Jump to content

Heal The World,Make It A Better Place


Αρσινόη

Recommended Posts

Heal it γαμώτο!

Heal The World

Make It A Better Place

For You And For Me

And The Entire Human Race

There Are People Dying

If You Care Enough

For The Living

Make A Better Place

For You And For Me

For You And For Me

For You And For Me

For You And For Me

For You And For Me

For You And For Me

For You And For Me And The Entire Human Race

Aφήστε εδώ σχετικά url or anything...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλά ήταν ανάγκη να ανοίξεις ολόκληρο (και εντελώς άχρηστο, κατά την γνώμη μου) τόπικ για να γράψεις τους στίχους ενός (επίσης άχρηστου) κομματιού; Τόσα τόπικς υπάρχουν για τέτοια πράγματα.

edit:

Εγώ πάντως θα ψηφίσω δράση στις ευρωεκλογές.

Τουλάχιστον, να και κάποιος που θα ασκήσει το εκλογικό του δικαίωμα. Οι περισσότεροι την έκαναν για την παραλία και τις εκλογές τις έγραψαν κανονικά...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιος δε θυμάται μια απο τις πιο καταπληκτικές διαφημίσεις ever?!

To ζαγόρι είναι ένα από τα πιο φθηνά εμφιαλωμένα που συνήθως υπάρχουν στο super-market αν όχι to πιο φθηνό.

Κι ενώ είναι φθηνό σε σχέση με άλλα,έχει ικανοποιητικότατη κιριλέ συκευασία,δεν είναι όπως κάτι άλλα παρακμιακά.

Άσε που βγαίνει και σε μια αρκετά γουστόζικη συσκευασία του ενός λίτρου που δείχνει ωραία και χωράει μια χαρούλα σε μια γυναικεία τσάντα! ;)

Που λέτε...Αν και φθηνό προσφέρθηκε να πρσφερει έναν οβολό!

Εγώ μετά από αυτή τη διαφήμιση όλο Ζαγόρι έπαιρνα!

Η αλήθεια είναι ότι ειχα συναρπαστεί από αυτή τη διαφήμιση.Πανέξυπνη.Κατέληγε τόσο απρόσμενα καθηλωτική.

Εύγε στους δημιουργούς!

Στηρίξτε προιόντα με παρόμοια δράση αφού τσεκάρετε τι ποσό προσφέρουν κ για ποιο σκοπό!

Ζητούμε από τις εταιρείες να θέτουν ακριβείς σκοπούς-στόχους κι όχι να προσφέρουν ποσα κ γενικώς και αορίστως!

Και το ιδανικό και δίκαιο για όλους τους υποστηρικτές θα ήταν μετα την ολοκλήρωση του έργου-σκοπού κλπ,να κυκλοφορούσε διαφήμιση του προιόντος στην οποία θα παρουσιαζόταν το έργο-σκοπός που επετεύχθη και να δίνονταν στοιχεία στα αντίστοιχα site των εταιρειών που εμπλέκονται,εν προκειμένω στη σελίδα στης ΑctionAid και του Ζαγόρι,τα οποία θα πιστοποιούσαν αναμφίβολα ότι στόχος-σκοπός εξετελέσθη!

Καλά όχι ότι λύνεται κάνα πρόβλημα στη ρίζα του με φιλανθρωπίες τετοιου είδους,να μη δουλευόμαστε αλλά έστω προσφέρεται μια άλφα ανακούφιση.Aπ΄τ΄ολότελα…

Συν περάστηκε ένα κοινωνικό διαχρονικό μήνυμα με την τέλεια διαφήμιση που επινόησαν.

Η μουσική της διαφήμισης είναι Έλληνα δημιουργού και την έφτιαξε κατά παραγγελία για τη συγκεκριμένη περίπτωση in case you didn’t know.

Θα στείλω το σύνδεσμο του post αυτού τόσο στο Ζαγόρι όσο και στην Αction Aid αφενός για να ξέρουν ότι τα ομορφα things αναγνωρίζονται αφετέρου για να μου δώσουν πληροφορίες σε σχέση με το έργο στο οποίο θα πήγαιναν τα λεφτά.

Γιατί δε βγαίνει ένας νόμος που να υποχρεώνει όλες τις εταιρείες με τζίρο πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσό το χρόνο,να κάνουν υποχρεωτικά κάτι αντίστοιχο μια φορά το χρόνο;;;Κατά τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω όμως,για να ξέρουμε τι γίνεται.Οι στόχοι θα μπορούσαν να αφορούν τόσο εγχώρια προβλήματα όσο κ διεθνή.

Θα στείλω το link και σε κάνα υπουργείο. :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Γιατί δε βγαίνει ένας νόμος που να υποχρεώνει όλες τις εταιρείες με τζίρο πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσό το χρόνο,να κάνουν υποχρεωτικά κάτι αντίστοιχο μια φορά το χρόνο;

Είσαι εντελώς άσχετη γαμώτο :anavwfwties:

Ολόκληρη Ζίμενς υποχρέωναν να δίνει συγκεκριμένα ποσά από τα κέρδη της και μάλιστα με άγραφο νόμο και περισσότερες από μία φορά το χρόνο :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ποιος δε θυμάται μια απο τις πιο καταπληκτικές διαφημίσεις ever?!

To ζαγόρι είναι ένα από τα πιο φθηνά εμφιαλωμένα που συνήθως υπάρχουν στο super-market αν όχι to πιο φθηνό.

Κι ενώ είναι φθηνό σε σχέση με άλλα,έχει ικανοποιητικότατη κιριλέ συκευασία,δεν είναι όπως κάτι άλλα παρακμιακά.

Άσε που βγαίνει και σε μια αρκετά γουστόζικη συσκευασία του ενός λίτρου που δείχνει ωραία και χωράει μια χαρούλα σε μια γυναικεία τσάντα! ;)

Που λέτε...Αν και φθηνό προσφέρθηκε να πρσφερει έναν οβολό!

Εγώ μετά από αυτή τη διαφήμιση όλο Ζαγόρι έπαιρνα!

Η αλήθεια είναι ότι ειχα συναρπαστεί από αυτή τη διαφήμιση.Πανέξυπνη.Κατέληγε τόσο απρόσμενα καθηλωτική.

Εύγε στους δημιουργούς!

Στηρίξτε προιόντα με παρόμοια δράση αφού τσεκάρετε τι ποσό προσφέρουν κ για ποιο σκοπό!

Ζητούμε από τις εταιρείες να θέτουν ακριβείς σκοπούς-στόχους κι όχι να προσφέρουν ποσα κ γενικώς και αορίστως!

Και το ιδανικό και δίκαιο για όλους τους υποστηρικτές θα ήταν μετα την ολοκλήρωση του έργου-σκοπού κλπ,να κυκλοφορούσε διαφήμιση του προιόντος στην οποία θα παρουσιαζόταν το έργο-σκοπός που επετεύχθη και να δίνονταν στοιχεία στα αντίστοιχα site των εταιρειών που εμπλέκονται,εν προκειμένω στη σελίδα στης ΑctionAid και του Ζαγόρι,τα οποία θα πιστοποιούσαν αναμφίβολα ότι στόχος-σκοπός εξετελέσθη!

Καλά όχι ότι λύνεται κάνα πρόβλημα στη ρίζα του με φιλανθρωπίες τετοιου είδους,να μη δουλευόμαστε αλλά έστω προσφέρεται μια άλφα ανακούφιση.Aπ΄τ΄ολότελα…

Συν περάστηκε ένα κοινωνικό διαχρονικό μήνυμα με την τέλεια διαφήμιση που επινόησαν.

Η μουσική της διαφήμισης είναι Έλληνα δημιουργού και την έφτιαξε κατά παραγγελία για τη συγκεκριμένη περίπτωση in case you didn’t know.

Θα στείλω το σύνδεσμο του post αυτού τόσο στο Ζαγόρι όσο και στην Αction Aid αφενός για να ξέρουν ότι τα ομορφα things αναγνωρίζονται αφετέρου για να μου δώσουν πληροφορίες σε σχέση με το έργο στο οποίο θα πήγαιναν τα λεφτά.

Γιατί δε βγαίνει ένας νόμος που να υποχρεώνει όλες τις εταιρείες με τζίρο πάνω από ένα συγκεκριμένο ποσό το χρόνο,να κάνουν υποχρεωτικά κάτι αντίστοιχο μια φορά το χρόνο;;;Κατά τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω όμως,για να ξέρουμε τι γίνεται.Οι στόχοι θα μπορούσαν να αφορούν τόσο εγχώρια προβλήματα όσο κ διεθνή.

Θα στείλω το link και σε κάνα υπουργείο. :splaaaats:

Ας της εξηγήσει κάποιος πως τέτοιου είδους κόλπα γίνονται για να γλιτώνουν τους φόρους οι εταιρίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας της εξηγήσει κάποιος πως τέτοιου είδους κόλπα γίνονται για να γλιτώνουν τους φόρους οι εταιρίες...

Ρε συ κοστ ασε την αρνητικοτητα παραμερα να πουμε και δες το κερδος,

γαμω τις λογικες σας μεσα.

Λες και δεν γλυτωνουν οι μεγαλοεταιρειες φορους ουτως η αλλως η λες και δεν ειναι τα αγαπημενα παιδια οι μεγαλοεταιρειες καθε καπιταλιστικου κρατους,ποσο μαλλον μπουρδελου καπιταλιστικου σαν το δικο μας.Αυτο μας πειραξε τωρα;

Ας με ενημερωναν εμενα επισημα οτι ιδου κυρια υποστηρικτρια το εργο υδρευσης,με στοιχεια ,εξετελσθη κ στ @@ μου εμενα αν γλυτωνε φορους εταιρεια.

Σιγα τη μεγαλοεταιρεια να πουμε τωρα που θελει να δικαιολογησει μαυρο χρημα.Ζαγορονερο...

Ειδες εσυ καμια τετοια κορυφαια διαφημιση στην ελληνικη τηλεοραση και κανεναν τετοιο συγκεκριμενο στοχο απο εταιρειες κινητης τηλεφωνιας η αλλους μεγαλοκολοσσους που τα παιρνουν αδρα;Κι αν το εχουν κανει,συμβαινει εξαιρετικα σπανια.Εμενα προσωπικα δε μου ρχεται στο μυαλο μου καμια κ κανενας συγκεκριμενος στοχος σαν αυτον αυτη τη στιγμη.Ενω η συγκεκριμενη διαφημιση κ προσπαθεια μου εχει μεινει!Γιατι αραγε;

Αυτοι θα επρεπε να το κανουν συστηματικα αυτο.Και να προσφερουν την οικονομικη βοηθεια για συγκεκριμενο στοχο-κ να φτιαχνουν την αντιστοιχη διαφημιση προιοντος κ προσπαθειας με εντονο το κοινωνικο μηνυμα.Θα επρεπε να υποχρεουνται,δες νομο που προτεινα :D στα πλαισια της κοινωνικης προνοιας :D.

Σιγα τ αυγα!

Δε θα μπορουσαν μια φορα το χρονο;Φυσικα και θα μπορουσαν.Σκεψου ποσες ειναι οι εταιρειες κολοσσοι κ ποιο θα ηταν το οφελος αθροιστικα.

40.000 ανθρωποι θα εξυπηρετουνταν;Και πολλαπλασιοι προβληματιστηκαν για μια στιγμη ισως και για παραπανω στιγμες με τη διαφημιση και γενικοτερα;Ε σκασιλα μου εμενα για ολα τα υπολοιπα που ουτως η αλλως θα συνεβαιναν με τον αλφα η βητα τροπο.

Βy the way μας εξηγεις αναλυτικα πως κερδιζονται οι φοροι;

Χρησιμοποιησε κ κανα νομικο ορο να μην τα πολυαπλουστευουμε...

Το προβλημα μου εμενα ειναι οτι οταν γινονται τετοιες προσπαθειες,συνηθως ο στοχος δεν ειναι συγκεκριμενος οπως ηταν στη συγκεκριμενη περιπτωση και 2ον οτι δεν ενημερωνει ποτε κανεις επισημα τι εγινε τελικα,εξετελεσθη το ζητουμενο η οχι;Κι αν ναι,να δωσουν στοιχεια που πιστοποιουν το τι συνεβη.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειδες ποτε εσυ καμια τετοια κορυφαια διαφημιση και κανεναν τετοιο συγκεκριμενο στοχο απο εταιρειες κινητης τηλεφωνιας η αλλους μεγαλοκολοσσους που τα παιρνουν αδρα;Κι αν το εχουν κανει,συμβαινει εξαιρετικα σπανια και ο στοχος δεν ειναι συγκεκριμενος.Εμενα προσωπικα δε μου ρχεται στο μυαλο μου καμια τετοια προσπαθεια κ κανενας συγκεκριμενος στοχος σαν αυτον αυτη τη στιγμη.
Κοίτα ΕΔΩ. Σου λέει κάτι το όνομα; edit:
Βy the way μας εξηγεις αναλυτικα πως κερδιζονται οι φοροι;

Χρησιμοποιησε κ κανα νομικο ορο να μην τα πολυαπλουστευουμε...

'Ολες αυτές οι, και καλά, φιλανθρωπικές δραστηριότητες έχουν ένα μεγάλο αντάλλαγμα: Φοροαπαλλαγές, λόγω ειδικών νομοθεσιών(που και εγώ δεν γνωρίζω ποιες είναι ακριβώς, αλλά αυτό δεν αλλάζει την ουσία του πράγματος).

ΥΓ: Κάποιος που ξέρει το τι κάνει το ζαγόρι αλλά αγνοεί τη Microsoft μόνο στην κοσμάρα του μπορεί να είναι. Δεν εξηγείται αλλιώς...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σιγα τη μεγαλοεταιρεια να πουμε τωρα που θελει να δικαιολογησει μαυρο χρημα.Ζαγορονερο...

Και μονο που ευαισθητοποιειται και αφυπνιζει εμενα μου αρκει.

Και γι αυτο το γουσταρω κ γι αυτο το τιμαω με τις αγορες μου.

Kάτι έχει μέσα το 'Ζαγορόνερο' :rolleyes:

ΥΓ Πλακίτσα, μην τα πάρεις. emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΥΓ: Κάποιος που ξέρει το τι κάνει το ζαγόρι αλλά αγνοεί τη Microsoft μόνο στην κοσμάρα του μπορεί να είναι. Δεν εξηγείται αλλιώς...

Καλα τραγουδα κοστ.Κολλα στις λεξεις που λεγονται για να δειξουν χονδρικα πεντε πραματα κι ασε το ζουμι να χανεται...Mονο το ζαγορι ξερω,αγνοω ολες δε ρεστ...

Βy the way φιλε κοστ,η μαικροσοφτ τι τζιρο κανει καθε χρονο στην ελλαδα;

Ξοδεψε ποτε κανα φραγκο να περασει κοινωνικα μηνυματα μεσω της ελληνικης τιβι;;;;

Για θυμισε μου...εσυ που δε ζεις στην κοσμαρα σου.

Απλα πραματα ρε.Απλα κι απτα.

Συγκεκριμενα πραματα με αμεσο αποτελεσμα θελω κ αποτελεσμα το οποιο μπορει να αποδειχθει επισημα σε μενα τον τριτο απ εξω ανα πασα στιγμη.Ολους τα υπολοιπους τροπους τους τρωμε στη μαπα χρονια τωρα και προκοπη δε βλεπουμε.

Και γαμω τις φασεις θα ηταν το παρακατω.

Υποχρωτικα καθενας που δραστηριοποιειται στη χωρα σε οποιοδηποτε τομεα απο τοσο τζιρο κ πανω το χρονο,να υποχρεουται να σκαει καθε χρονο συγκεκριμενο ποσο για διαφημιση κοινωνικου ενδιαφεροντος μεσω τιβι,ραδιοφωνου,νετ κ εντυπου τυπου κ γενικοτερα αφισων και σια...εντος της χωρας,στη γλωσσα της χωρας.

Μετρο στα πλαισια της κοινωνικης προνοιας του κρατους θα ηταν αυτο.

Τι σημαινει κοινωνικου ενδιαφεροντος διαφημιση;Σημαινει εαισθητοποιουμε σε θεματα οπως μεταναστες,μειονοτητες,ανθρωποι με ειδικες αναγκες κ πολεις που τους στηριζουν,φυλακη κ επανενταξη,ναρκωτικα-ενημερωση,ναρκωτικα κ επανενταξη,πολεμος-ειρηνη,ΚΟΚ,ποδηλατο-ποδηλατοδρομοι,ενεργειακη οικονομια,ανακυκλωση,ηλιακοι θερμοσιφωνες,γενικοτερα πρασινη ενεργεια κλπ,καπνισμα,τριτος κοσμος και χιλια δυο αλλα οπως κ ενημερωση για προληψη καρκινων που πολεμιουνται η προλαβαινονται,μεταδοτικες ασθενειες,υπερταση,διαβητης,σωστη διατροφη,ασκηση και χιλια δυο αλλα επισης.

Ειδα χθες βραδυ μια διαφημιση της ελληνικης υπερτασικης εταιρειας που ελεγε με απλα λογακια δυο πραματα πληρως κατανοητα απο τον καθενα.Αυτη η διαφημιση αν παιζοταν οχι στη χαση κ στη φεξη κ σε ωρες μεταμεσονυκτιες οπως συμβαινει με τις περισσοτερες του ειδους :splaaaats: αλλα παιζοταν οπως ενα μεσο διαφημιζομενο προιον και περνουσε στο κεφαλι του καθενος ασχετου αυτο που ελεγε,θα σου λεγα γω αν τα εγκεφαλικα κ οι ανακοπες ελαττωνονταν.Βαλε τη σε συναρτηση κ με αλλες περι σωστης διατροφης κ ασκησης κ ιδου ενα σουπερ αποτελεσμα!!

Ας υποχρεωνονταν μια φορα το χρονο ολοι οι απο ενα συγκεκριμενο τζιρο κ πανω να σκανε συγκεκριμενο κεφαλαιο για να φτιαχτουν και να παιχτουν τετοιου ειδους διαφημισεις στα ΜΜΕ,στους δρομους κλπ κ θα σου λεγα γω αν γινοταν ο κοσμος καλυτερος.

Ξες με τι σπαζομαι ρε συ κοστ κ γιατι αντεδρασα;Ανεφερα το παραδειγμα της διαφημισης του νερου κ της actionaid γιατι ηταν πετυχημενο ακρως αποδοτικα ως προς το κοινωνικο του μηνυμα και γιατι το ξερει ο οποιοσδηποτε ζει στη χωρα κ βλεπει λιγη τηλεοραση κι αντι να πεις οντως εγινε δουλεια,βγαινεις κ λες οτι γλυτωνει φορους η εταιρεια ρεεεε,ξυπνα.

Κανενα καλο δηλαδη δεν απεκομισθη απο τη συγκεκριμενη προσπαθεια;

Τιποτα αξιολογο δε βρηκες εσυ;Κ το εργο να μην εγινε κ μονο η τοσο πετυχημενη διαφημιση που παιχτηκε με τοση συχνοτητα προβληματισε.Εσυ δεν το θεωρεις αυτο κερδος;

Κι αν το θεωρεις γιατι δεν το ανεφερες αλλα το μονο που εσπευσες να πεις ηταν οι φοροι που γλυτωσε η ζαγοροεταιρεια;;

Η actionaid τι ακριβως γλυτωσε btw;; :splaaaats:

Για δεν εκανε κ το λουτρακι η ο βικος :splaaaats: η το αλλο το γαλλικο που το πληρωνεις λες κι αγοραζεις πετρελαιο να πουμε ρε συ κοστ κατι αντιστοιχο με τον ιδιο αποδοτικο ως προς το κοινωνικο μηνυμα τροπο να γλυτωσει κανα φορο;

Τεσπα.Μπαι-μπαι.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για δεν εκανε κ το λουτρακι η ο βικος :splaaaats: η το αλλο το γαλλικο που το πληρωνεις λες κι αγοραζεις πετρελαιο να πουμε ρε συ κοστ κατι αντιστοιχο με τον ιδιο αποδοτικο ως προς το κοινωνικο μηνυμα τροπο να γλυτωσει κανα φορο;

Μαρούσκα! Το evian! :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

Φωτοβολταικά στη στέγη,στο χωράφι,στο κεφάλι :P ,όπου σας βρίσκεται χώρος!

Αντι να πληρωνεις το φραγκοφονια τη ΔΕΗ,σε πληρωνει αυτη! :D

Ομολογώ ότι εξεπλάγην όταν άκουσα τα νέα.Λέω,ρε μπας και δεν κατάλαβα τι λέει;Κι ακόμη είμαι καχύποπτη,για να καταλάβεις.

Αλλά τελικά...Ναι!Ιν μάδερ Γκρίς συμβαίνουν αυτά!

Ωρέεεε πού πάαααααααμε ρεεεεε,πούυυυυ πάαααααααααααααμε!Φλωρέψαμε ... :) :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.