Jump to content

Αλλαγή θέσης διορισμού στο αγροτικό


fidelqu

Recommended Posts

Δε μπορώ να σε καταλάβω και δε νομίζω να έχει νόημα η περαιτέρω ενασχόληση με το θέμα.

Προσωπικά το θεωρώ ξεκάθαρο το θέμα. Εφόσον υπάρχει κενή θέση ο νέος ιατρός διορίζεται στην κενή θέση και δεν αντικαθιστά τον παρατασιακό.

Και επειδή ΕΓΩ δεν μπορώ να καταλάβω τι ΔΕΝ καταλαβαίνεις, στα λέω και συγκεκριμένα:

Το ΚΥ Ιστιαίας έχει 6 οργανικές θέσεις. Υπηρετούν 3 σε παράταση, 1 που δεν έχει ολοκληρώσει 12μηνο, και υπάρχουν και 2 κενά.

Στις 23 Ιουλίου παρουσιάζονται 2 νέοι αγροτικοί.

Το ΓΝ Χαλκίδας έχει ανακοινώσει επισήμως και γραπτώς στους δύο ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ παρατασιακούς οτι στις 23 Ιουλίου ΦΕΥΓΟΥΝ (ενώ ο παλαιότερος μένει), παρότι οι 2 νέοι θα έπρεπε να καταλάβουν τα ισάριθμα κενά, τα οποία και αφορούσε η συγκεκριμένη προκήρυξη με την οποία δήλωσαν!

Και όταν ο ένας από τους δύο παρατασιακούς πήγε στη Χαλκίδα να τους πει ακριβώς αυτά που λες εσύ, μόνο που δε τον έβρισαν!

Τώρα εσύ μου λες οτι "όχι μένουν", τη στιγμή που το νοσοκομείο λέει "όχι φεύγουν". Είναι σα να σου λέω οτι κάποιος σου κλέβει το αυτοκίνητο, και εσύ να μου λες οτι "όχι, το αμάξι μου έχει συναγερμό, αν με κλέβαν θα σφύραγε".

Και αυτό που σε ρώταγα είναι: πως μπορώ εγώ να πω στο νοσοκομείο οτι αυτό που κάνει είναι παράνομο, όταν αυτοί δίνουν τη δική τους ερμηνεία στην κανονιστική? Το υπουργείο δεν είναι αυτό που θα πρέπει να τους βάλει στη σειρά?

Εξακολουθείς να μη καταλαβαίνεις? Να τα ξαναπούμε 23 Ιουλίου όταν θα έχει "τελεστεί το έγκλημα"?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επειδή με αναγκάζεις να το πω δημόσια.....

μήπως το πρόβλημα θα λυθεί πολύ σύντομα;

Και να το θέσω και ποιο απλά. Το υπουργείο δεν είναι υποχρεωμένο να γνωρίζει το τι μαλακία κάνει ο κάθε υπάλληλος. Εσύ έκανες κάποιο γραπτό ερώτημα στο υπουργείο ώστε να πάρεις τη κατάλληλη απάντηση;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ε, πολύ το παιδεύετε το θέμα. τα πράγματα είναι απλά. έχεις βύσμα? παίρνεις παράταση! δεν έχεις βύσμα? τα μαζεύεις και φεύγεις και περιμένεις να ανοίξει η θέση σου για ειδικότητα. δε θέλει ούτε να παλεύεις να ερμηνεύσεις νόμους, ούτε να απορείς, ούτε τίποτα.

οι νόμοι είναι με τέτοιο τρόπο φτιαγμένοι και με τέτοιο συντακτικό, ώστε να ερμηνεύονται με διάφορους τρόπους και να προσαρμόζονται στο συμφέρον του καθενός.

αυτά! τα λέω γιατί τα πέρασα κι εγώ στο αγροτικό πέρυσι, και είδα τα πράγματα εκ των έσω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.