Jump to content

To μέλλον του gaming


Recommended Posts

Στην έκθεση της ψυχαγωγικής βιομηχανίας, E3, που ξεκίνησε τη Δευτέρα στο Λος Άντζελες, η Microsoft προκάλεσε έντονες εντυπώσεις με την παρουσίαση ενός νέου συστήματος ελέγχου του Xbox 360, του Project Natal, το οποίο βρίσκεται ακόμη σε πρώιμο στάδιο ανάπτυξης.

Το Project Natal είναι ένας game controller που χρησιμοποιεί την αναγνώριση προσώπου και αισθητήρες κίνησης για να επιτρέψει στους χρήστες να παίζουν παιχνίδια.

Σύμφωνα με το διάσημο σκηνοθέτη Steven Spielberg, που ήταν παρών στην παρουσίαση, το Natal είναι ένα παράθυρο στο μέλλον.

Το Natal δεν αναγνωρίζει μόνο πρόσωπα, αλλά και εκφράσεις και έτσι "καταλαβαίνει" τη διάθεση του χρήστη και αντιδρά ανάλογα.

Σύμφωνα με τον αναλυτή Piers Harding-Rolls, της εταιρείας Screen Digest, η επιτυχία του Natal εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, μεταξύ των οποίων η ευκολία χρήσης του και η τιμή του.

Πάντως, το Project Natal δεν ήταν η μόνη έκπληξη που η Microsoft επεφύλασσε στην E3. Η εταιρεία παρουσίασε επίσης δέκα νέα παιχνίδια για το Xbox 360, μεταξύ των οποίων το Beatles Rock Band, το Call of Duty: Modern Warfare 2, το Tony Hawk Ride και το Final Fantasy XIII.

πηγη: myplaisio.gr

Μιλάμε όταν είδα τα 2 video, τρελάθηκα! :anavwfwties: :anavwfwties: Δεν ξέρω αν το παράκανα οταν αρχισα να τραβάω τα μαλλιά μου, αλλα δεν είδα και τρελές αντιδρασεις απο τους hardcore gamers. Εγω παλι ως ο μέσος ανθρωπος ενθουσιάστηκα. Ειχαμε κάτι πιο πρωτογονο απο wii, αλλα αυτό ειναι σε άλλο επίπεδο. Αν και είναι η αρχή, νομίζω οτι σε 2-3 χρόνια θα δούμε τρομακτικές εξελίξεις... Θα ηθελα να δω και τις αποψεις σας. Οριστε και τα 2 video που σιγουρα αξιζουν 10 λεπτα απο τον χρόνο σας!

video 1

video 2

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ! Θα αποτυχει παταγωδως! Φανταζεσαι να παιζεις TEKKEN τρεις ωρες...Σου μοιαζει ο μεσος γκειμερ για Μπρους ΛΗ?! :lol: :lol: Ενα θα παιζεις, και μετα θα τρεχεις κατευθειαν στο ψυγειο για αναψυκτικα. Ε ρε περπατημα που χουν να ριξουν οι κολλημενοι με το WOW! Στυλακια θα γινουν ολοι τους. Θα εξελιχθει ο νεος γκειμερ σε fitness maniac. Σαν ιδεα μου αρεσει, αλλα αν ειναι σαν το Wii, οπου επαιζα μποξ και ενω ειχα κανει ολοκληρο COMBO τεσσαρων μπουνιων αυτο επιανε μονο την μια, τοτε κλαφτα Χαραλαμπε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΥΥΥΥΥΥΥ αυτά είναι.

Η ιδέα είναι τέλεια! Θα μπορούμε πια να γυμναζόμαστε ευχάριστα παίζοντας το αγαπημένο μας παιχνίδι!

...να δω πώς θα παίζουμε διπλό χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για σκεφτείτε...

...πόσο ανταγωνιστικό θα ήταν το ελληνικό δημόσιο Πανεπιστήμιο , ειδικά αυτό της Ιατρικής εάν χρησιμοποιούσε αυτήν την εικονική πραγματικότητα στις εφαρμογές του σε προπτυχιακά μαθήματα και θέσπιζε περιόδους προπαρασκευής για ειδικότητα με βάση την εικονική εκπαίδευση ως πρώτη επαφή...

...Έτσι οι ειδικευόμενοι θα είχαν μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και δεξιοτεχνία όταν θα έπιαναν το πραγματικό νυστέρι...

Όσο για το αιωρούμενο του θέματος χωρίς να ακουμπάμε κάτι , αυτό είναι εύκολο να εξομαλυνθεί με την χρήση προπλάσματος στην γεωμετρία του οποίου το xbox θα έχει προγραμματισμένο software..!

Πέραν από την υγεία...

...το μέλλον θα φέρει τον μεγαλύτερο γάμο στον οποίο θα είναι προσκεκλημένοι όλοι οι κάτοικοι της Γης, με γαμπρό τον Πόλεμο και νύφη την Ειρήνη ζεύγος το οποίο θα γυρίζει γύρο από τον πλανήτη στον μακράς διαρκείας χορό του Ησαΐα..!

Οψόμεθα...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Οντως, αυτο θα ήταν απιθανη ιδεα!

Ηδη στο Wii υπαρχει το Trauma Center. Δεν το εχω παιξει, και υποθετω απο επιστημονικη αποψη θα ειναι της πλακας(τι να την κανεις την ανατομια με αυτη τη μινιμαλιστικη μανια των ιαπωνων...). Αλλα εχω διαβασει αρκετες φορες για ερευνες που δειχνουν οτι οι χειρουργοι οι οποιοι παιζουν wii τακτικα εχουν πολυ καλυτερες επιδοσεις απο τους αλλους. Ανυπομονω να δω τι θα βγαλει η microsoft!

edit: Ξεχασα να αναφερω οτι και η sony πριν λιγη ωρα στη e3 παρουσιασε ενα παρομοιο συστημα(ε τωρα πια οπως φαινεται το motion sensing ειναι μονοδρομος). Αν και όχι τοσο εντυπωσιακο οσο της microsoft(απαιτουσε control), ωστοσο ειχε πιο λεπτομερη χειρισμο απο το motion plus της nintendo. Aλλα βεβαια το motion plus θα βγει σε λιγο καιρο στα καταστηματα, ενω τα αλλα 2 θα κανουν χρονια. Κατι θα ετοιμαζει και η ninty.^^

Anyway, να και ενα video που δείχνει ότι ανετα μπορει να δημιουργηθει και λογισμικό για εκπαιδευση χειρουργων.

sony

Γενικα αυτη η τεχνολογια πρεπει σιγα σιγα να αρχισει να επεκτεινεται και περα απο τα video games.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εφόσον στο promotion φαίνονται σχεδόν όλοι οι βαθμοί ελευθερίας της καθημερινότητας , πιστεύω ότι με τέσσερεις οθόνες ή τέσσερα virtual screens και ένα πρόπλασμα προμελετημένο για το xbox θα απέδιδε αρκετά σε εμπειρία και εξοικείωση, αλλά εάν η ιδέα του προπλάσματος ακούγεται ακριβή , θα ήταν δυνατόν να χρησιμοποιηθεί κανονικό πτώμα το οποίο προηγούμενος έχει περάσει από αξονικό τομογράφο προκειμένου να χαρτογραφηθεί σε 3D xbox μέσω software με βάση τα δεδομένα και τότε η αλληλεπίδραση θα είναι άκρως ρεαλιστική...

...Φαντάζομαι να κάνει ο εκπαιδευόμενος παρακέντηση υποκλειδίου ή μηριαίας φλέβας και ο εικονικός Dr να φωνάζει : ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΤΗΡΙΑ !!!

...καθώς σε αυτή την απλή κατά τα άλλα, παρακέντηση κεντρικής γραμμής για ένα χειρουργό γίνονται πολλές αστοχίες...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στην έκθεση της ψυχαγωγικής βιομηχανίας, E3, που ξεκίνησε τη Δευτέρα στο Λος Άντζελες, η Microsoft προκάλεσε έντονες εντυπώσεις με την παρουσίαση ενός νέου συστήματος ελέγχου του Xbox 360, του Project Natal, το οποίο βρίσκεται ακόμη σε πρώιμο στάδιο ανάπτυξης.

Το Project Natal είναι ένας game controller που χρησιμοποιεί την αναγνώριση προσώπου και αισθητήρες κίνησης για να επιτρέψει στους χρήστες να παίζουν παιχνίδια.

Σύμφωνα με το διάσημο σκηνοθέτη Steven Spielberg, που ήταν παρών στην παρουσίαση, το Natal είναι ένα παράθυρο στο μέλλον.

Το Natal δεν αναγνωρίζει μόνο πρόσωπα, αλλά και εκφράσεις και έτσι "καταλαβαίνει" τη διάθεση του χρήστη και αντιδρά ανάλογα.

Σύμφωνα με τον αναλυτή Piers Harding-Rolls, της εταιρείας Screen Digest, η επιτυχία του Natal εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, μεταξύ των οποίων η ευκολία χρήσης του και η τιμή του.

Πάντως, το Project Natal δεν ήταν η μόνη έκπληξη που η Microsoft επεφύλασσε στην E3. Η εταιρεία παρουσίασε επίσης δέκα νέα παιχνίδια για το Xbox 360, μεταξύ των οποίων το Beatles Rock Band, το Call of Duty: Modern Warfare 2, το Tony Hawk Ride και το Final Fantasy XIII.

πηγη: myplaisio.gr

Μιλάμε όταν είδα τα 2 video, τρελάθηκα! :anavwfwties::anavwfwties: Δεν ξέρω αν το παράκανα οταν αρχισα να τραβάω τα μαλλιά μου, αλλα δεν είδα και τρελές αντιδρασεις απο τους hardcore gamers. Εγω παλι ως ο μέσος ανθρωπος ενθουσιάστηκα. Ειχαμε κάτι πιο πρωτογονο απο wii, αλλα αυτό ειναι σε άλλο επίπεδο. Αν και είναι η αρχή, νομίζω οτι σε 2-3 χρόνια θα δούμε τρομακτικές εξελίξεις... Θα ηθελα να δω και τις αποψεις σας. Οριστε και τα 2 video που σιγουρα αξιζουν 10 λεπτα απο τον χρόνο σας!

video 1

video 2

LOL! Imagine if someone told you about COD4 tournament that 1st prize is at 40,000£! In any case modern warfare 2 looks amazing (I suggest u guys better start practising cause the tournaments seem to offer more money)!

Metal gear solid the biggest potato that they decided to produce! That is a universal agreement since at the presentation you can actual hear only ONE person clapping!

The misfortune for the gamers may be that will be limited by their machines builds. It appears that an investment on a descent GPU is required. However, since the last 4 years PC games have started to be limited, because who ever has a pc is a hacker (Epic-Wankers), such an investment may be extreme. Nevertheless i suggest that should follow your mouse and left click for headshots all the way 001shiny[1].gif!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Άντε, καιρός είναι 25 χρόνια μετά το 1984 να βάλουμε 2 κάμερες σε κάθε τηλεόραση να εκπληρωθεί η προφητεία!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.