Jump to content

[συζήτηση] προτάσεις για τη διαδικασια προκηρυξεων Αγροτικων


communism or barbarity

Recommended Posts

Παίδες καλησπερα.

Στην προηγουμενη προκηρυξη (5/2009) , μαζι με την αιτηση μου ειπα να καταθεσω εγγραφως και μια ιδεα-προταση μου για την διδικασια των προκυρηξεων των αγροτικων.

Η προταση αυτη κατετεθη στον υπευθυνο του υπουργειου για τα αγροτικα ιατρεια και φυσικα ξεκαθαρισα οτι προκειται για προσωπικη αποψη και οτι δεν εκπροσωπω καποιον περαν του εαυτου μου.

Σας ενημερωνω για την περιπτωση που συμφωνει καποιος και θελει να την ενισχυσει,καταθετοντας στο υπουργειο εγγραφως, ιδιου περιεχομενου προταση ή τη συμφωνια του, αν φυσικα δεν φιλοτιμηθουν οι υπευθυνοι του Υπουργειου να λαβουν υποψη μονο τη μια που υπαρχει ηδη.

Εν ολιγοις προτεινα το εξης (συνοπτικα γιατι δεν κρατησα αντιγραφο να το ποσταρω αυτουσιο):

μετα απο καθε προκηρυξη αγροτικων να δινεται 1 εβδομαδα προθεσμια να καταθετουν αιτησεις ΜΟΝΟ οι γενικοι ιατροι.

να δημοσιοποιουνται στη συνεχεια οι θεσεις που κατελαβαν (δε χρειαζεται πολυ κοπο αυτο, ενα χαρτι ειναι) και στη συνεχεια να διδεται προθεσμια (1 εβδομαδας π.χ.) για αιτησεις ΜΟΝΟ των υποχρεων και των επι θητεια.

ο λογος ειναι οτι οι Γενικοι Ιατροι ειναι εκτος συναγωνισμου και μοριοδοτησης στη διαδικασια,οποτε ειναι δυνατο να βγουν χωριστα, και γιατι ειναι πραγματικα ανοητο(να μην πω σαδιστικο) να χανουν συναδελφοι με 15-20 μορια το ιατρειο επειδη ετυχε να δηλωσει ενας Γενικος εκει.

αν βρισκετε καποιο κενο στα παραπανω ή κατι συμπληρωματικο,παρακαλω γραψτε το για να το εχουμε ολοι υποψην.

Υ.Γ.Σημειωτεον οτι η προταση δεν φιλοδοξουσε να ειναι μια ΓΕΝΙΚΗ προταση για την υπηρεσια υπαιθρου και τις γενικοτερες αδυναμιες της-γιατι τοτε ακομα θα γραφαμε-παρα μονο για το συγκεκριμενο θεμα. εξαλλου τα γενικοτερα δε λυνονται ετσι απλα με ενα χαρτακι....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

μετα απο καθε προκηρυξη αγροτικων να δινεται 1 εβδομαδα προθεσμια να καταθετουν αιτησεις ΜΟΝΟ οι γενικοι ιατροι.

να δημοσιοποιουνται στη συνεχεια οι θεσεις που κατελαβαν (δε χρειαζεται πολυ κοπο αυτο, ενα χαρτι ειναι) και στη συνεχεια να διδεται προθεσμια (1 εβδομαδας π.χ.) για αιτησεις ΜΟΝΟ των υποχρεων και των επι θητεια.

ΣΥΜΦΩΝΩ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και με 27 μορια να συμπληρωσω να χανουν το αγροτικο απο γενικο γιατρο...

τουλαχιστον την πρωτη επιλογη,για να ειμαστε ακριβεις...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σωστό, αλλά ίσως να μην υπήρχε όλο αυτό το πρόβλημα με τους γενικούς αν είχαμε 5 ή καλύτερα 10 επιλογές ο καθένας. Εφόσον είνια μηχανογραφημένα όλα όπως λένε δεν θα έχουν πολλή παρπάνω δουλειά και θα είναι πολύ πιο δίκαιο για όλους... έτσι ας δηλώσουν και οι γενικοί ιατροί ότι θέλουν και εμείς οι υπόλοιποι είμαστε ΟΚ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ παιδιά όταν πρωτοδηλωσα αγροτικό είχα 34 μόρια και έχασα και τις δύο επιλογές μου από γενικούς. Και μάλιστα ο ένας δεν πήγε ποτέ και παραιτήθηκα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

drums τα οποία με καλό διαβασματάκι πάω για δίπλωμα του χρόνου, πιάνο που το τελειώνω κ αυτό κ το χω ρίξει στα jazz k rock solos και αυτοδίδακτη ηλ.κιθάρα εδώ κ κάτι μήνες πάνω σε χαμηλότερα κουρδίσματα. αυτάααα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

drums τα οποία με καλό διαβασματάκι πάω για δίπλωμα του χρόνου, πιάνο που το τελειώνω κ αυτό κ το χω ρίξει στα jazz k rock solos και αυτοδίδακτη ηλ.κιθάρα εδώ κ κάτι μήνες πάνω σε χαμηλότερα κουρδίσματα. αυτάααα

αυτό μάλλον πήγαινε για π.μ. :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.