Jump to content

Eurovision Moscow 2009


Winmx

Recommended Posts

Καθε χρονο ανοιγουμε ενα τοπικ για τη Γιουροβιζιον....φετος πως και μας ξεφυγε; :rolleyes:

Eurovision Moscow 2009

Αποτελεσματα

1. ΝΟΡΒΗΓΙΑ (387)

2. ΙΣΛΑΝΔΙΑ (218)

3. ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ (207)

4. ΤΟΥΡΚΙΑ (177)

5. ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ (173)

6. ΕΣΘΟΝΙΑ (129)

7. ΕΛΛΑΔΑ (120)

8. ΓΑΛΛΙΑ (107)

9. ΒΟΣΝΙΑ- ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ (106)

10. ΑΡΜΕΝΙΑ (92)

11. ΡΩΣΙΑ (91)

12. ΟΥΚΡΑΝΙΑ (76)

13. ΔΑΝΙΑ (74)

14. ΜΟΛΔΑΒΙΑ (69)

15. ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (57)

16. ΙΣΡΑΗΛ (53)

17. ΑΛΒΑΝΙΑ (48)

18. ΚΡΟΑΤΙΑ (45)

19. ΡΟΥΜΑΝΙΑ (40)

20. ΓΕΡΜΑΝΙΑ (35)

21. ΣΟΥΗΔΙΑ (33)

22. ΜΑΛΤΑ (31)

23. ΙΣΠΑΝΙΑ (23)

23. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (23)

25. ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (22)

Το Cirque Du Soleil φοβερο!

Οι Μαγγιρες.... <_< ασχολιαστο γιατι θα βγαλω το χρυσο φτυαρι!!!!

O νικητης με τo Παραμυθι του και το βιολι του μαγεψε.Μαζεψε 16 12αρια :rolleyes:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευτυχώς που ο Σάκης δεν βγήκε πρώτος!! Ποιος ξέρει πόσα εκατομμύρια θα πληρώναμε για την επόμενη διοργάνωση!!

Φυσικά δεν εννοώ το αρχικό κόστος....αλλά ελληνικά να το δούμε το θέμα....πάλι στο τέλος θα έχουμε φέσι τα τριπλάσια του αρχικού υπολογισμού.

Όλα πήγαν θαυμάσια... Ο Σάκης ήταν υπέροχος!! Και η 7η θέση είναι πολύ καλή!!

Ακόμα πληρώνουμε τους Ολυμπιακούς του 2004 και τη Παπαρίζου. Έχουμε και τα σκάνδαλα....που μυαλό τώρα για παραπάνω έξοδα. Ειπαμε ότι η οικονομική κρίση δεν έχει χτυπήσει ακόμα την Ελλάδα.

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ευτυχώς που ο Σάκης δεν βγήκε πρώτος!! Ποιος ξέρει πόσα εκατομμύρια θα πληρώναμε για την επόμενη διοργάνωση!!

Φυσικά δεν εννοώ το αρχικό κόστος....αλλά ελληνικά να το δούμε το θέμα....πάλι στο τέλος θα έχουμε φέσι τα τριπλάσια του αρχικού υπολογισμού.

χωρις πλακα αυτες ηταν οι πρωτες μ σκεψεις!σκεφτηκα ομως κ κτ ακομα!γτ κα8ε χρονο εχουμε τν πεποι8ηση οτι 8 βγουμε πρωτοι???????!συγκεκριμενα γ φετος, υπηρχαν τραγουδια π σ κερδιζαν περισσοτερο απο τν δικη μας π@π@ρι@ π ηδη αναδειχ8ηκε στον ετησιο ε8νικο μας υμνο-οπωσ γινεται αλλωστε κα8ε χρονο με το εκαστοτε τραγουδι!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευτυχως δεν λετε τιποτα...

ετσι να μαθουν οι σκατορουβιτσες!καλψτε τωρα! (ενας αγανακτισμενος πολιτης με ρουβιτσα γειτονισα που τσιριζε στον ημιτελικο -χτες δεν ξερω ελειπα- και που ολη τη βδομαδα τραγουδαγε αυτη τη π@π@ρ!@.)

sakiiiis this is our fliiiiight! run to catch it sakis!run away :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευτυχως δεν λετε τιποτα...

ετσι να μαθουν οι σκατορουβιτσες!καλψτε τωρα! (ενας αγανακτισμενος πολιτης με ρουβιτσα γειτονισα που τσιριζε στον ημιτελικο -χτες δεν ξερω ελειπα- και που ολη τη βδομαδα τραγουδαγε αυτη τη π@π@ρ!@.)

sakiiiis this is our fliiiiight! run to catch it sakis!run away :lol:

φιλε τυχερος εισαι παλι γτ εγω εχω γειτονισσα π ακουει ποντιακα!παιδια δν 8ελω ν προσβαλω κανεναν κ ετσι μν παρεξηγη8ει κανεισ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα ακόμα καρναβάλι της Eurovision έλαβε τέλος. Μαζί μ’ αυτό, ευτυχώς για μας, κόπηκε μαχαίρι και ο «εθνικός» παροξυσμός, που καλλιεργήθηκε κατά κύριον λόγο από εκπροσώπους του τρίτου φύλου και κάτι «μεσημεριανούδες» που κλήθηκαν να υποδυθούν και τον ρόλο του αμερόληπτου και αντικειμενικού «δημοσιογράφου» (και δυστυχώς αυτός ο παραλογισμός επεκτάθηκε και στο διαδίκτυο). Ευτυχώς φάγαμε μαύρο (ούτε καν από τα τρία το μακρύτερο) και ήρθαμε στα σύγκαλά μας (ήρθαμε όμως;). Καλό παιδί ο Sakis, συμπαθέστατο, με θετική ενέργεια, αλλά όχι και εθνικός ήρωας χάριν ενός σαχλοπόπ της σειράς (στην προσωπική του δισκογραφία έχει και καλύτερα τραγούδια), που με το στανιό κάποιοι προσπάθησαν να προβάλλουν ως το «άσμα ασμάτων» και μιας χορογραφίας τύπου «κουνάω τα χεράκια και χοροπηδάω σαν κατσικάκι».

Αυτή η έπαρση, που στην τελική μας ζάλισε τον έρωτα, έκανε αρκετούς να επιθυμούν την ήττα ως λύτρωση απ’ αυτή την ακατάσχετη «γιουροβισιονολογία», που σίγουρα θα χτυπούσε κόκκινο σε ενδεχόμενη νίκη.

Ευχαριστούμε σύντροφοι της Eurovision για τις ντομάτες icon_tomato.gif που ξοδέψατε για χάρη μας, αν κι αυτές πρέπει να τις φάνε αυτοί που ξοδεύουν άφθονο κρατικό χρήμα για τέτοιες μπούρδες.

Με τις υγείες μας…

http://www.pare-dose.net/blog/?p=2856

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όταν ακούω για τις Ρουβίτσες αναρωτιέμαι, καλά, μα ΠΟΣΟ ηλίθιες είναι οι γυναίκες ? :lol:

Να πω ότι δεν χάρηκα που πήραμε (αυτοί που το "έζησαν" τελοσπάντων) τον πούλ@, ψέμματα θα είναι !

Sakis, μείνε στην Μόσχα να μας απαλλάξεις απ' την παρουσία σου, PLEASE !

Υ.Γ

Ευτυχώς που υπάρχει και το Internet, και μπορείς να βλέπεις κάποια ποιοτική ταινία την ώρα που οι υπόλοιποι μ@λ@κίζονται !

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν το λεω επειδη κατα το ημισυ ειμαι ποντιακι αλλα νομιζω πως το να συγκρινεις ρουβα με ποντιακα ειναι τελειως ατοπο.

εκτος απο τα εξοδα γλιτωσαμε και το 24/7 eurovision σε ολα τα καναλια, σταθμους κλπ οπως ειχε γινει οταν ειχε νικησει παπαριζου

υ.γ.: συνηθως αρκετοι χρησιμοποιουν το ιντερνετ για να μ@λ@κιζονται και οχι το αντιστροφο :lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

υ.γ.: συνηθως αρκετοι χρησιμοποιουν το ιντερνετ για να μ@λ@κιζονται και οχι το αντιστροφο :lol:

Το Ίντερνετ έχει και ποιοτικό υλικό (αρκεί να γνωρίζεις που να το βρείς) για δημιουργική απασχόληση, ενώ η τηλεόραση σου πασάρει (χωρίς δυνατότητα επιλογής) σκουπιδαριό το οποίο πρέπει να καταναλώσεις ...

Δεν θα με ενοχλούσε αν το καρακίτς πανηγυράκι το διοργάνωνε ιδιώτης.

ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ όμως που γίνεται απ' τους φόρους μου, όταν δεν έχουν (και καλά) φράγκα για πραγματικές πολιτιστικές δραστηριότητες ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σάκη... χάσαμε!

Φαινόταν από την αρχή. Το πολύπλοκο χορευτικό με τις μπότες του σκι, το κουτί που ανοίγει (που έφερνε σε τάφο) και γενικά η πολύπλοκη σκηνοθεσία, που άφησε σε δεύτερη μοίρα τον Σάκη Ρουβά, έφεραν την Ελλάδα στην 7η θέση του διαγωνισμού τραγουδιού της Eurovision με 120 πόντους. Ωραίαααα… Και τώρα όλοι μπορούμε να παραδεχτούμε ότι το τραγούδι μας ήταν μέτριο. Ουφ. Δεν νιώθετε καλύτερα που το βγάλατε από μέσα σας;

Η Νορβηγία έφτασε εύκολα στην πρώτη θέση. Πανεύκολα δηλαδή, αφού αυτή πρέπει να ήταν η πιο εύκολη νίκη στη Eurovision. Είχε το καλύτερο τραγούδι, ο τυπάκος (Alexander Rybak) έγραψε μουσική, στίχους, έπαιξε και το βιολί του και απολύτως δίκαια το Fairytale πήγε στο νούμερο 1 με 387 πόντους.

Την 2η θέση πήρε το Αζερμπαιτζάν με 218 πόντους ακολούθησε η Ισλανδία ενώ την πεντάδα έκλεισαν η Τουρκία και το Ηνωμένο Βασίλειο.

Όπως κάθε χρόνο και έτσι και φέτος, οι λεπτομέρειες ήταν αυτές που μας προσέφεραν στιγμές διασκέδασης.

•Οι αδερφές Μαγγίρα έκαναν τη δουλειά τους έτσι όπως αυτές νόμιζαν καλύτερα. Αλλά όταν το χαρτί σου λέει ότι το ρώσικο τσίρκο που έκανε την έναρξη του διαγωνισμού έχει δώσει 90 εκατ. παραστάσεις δεν πρέπει να το ξανασκεφτείς; Εκτός και αν το τσίρκο βρίσκεται στον πλανήτη από την ημέρα της δημιουργίας και έχει προλάβει να ζήσει 90 εκατ. μέρες.

•Το μόνο σίγουρο είναι ότι το τραγούδι του Αζερμπαϊτζάν θα γίνει το καλοκαιρινό χιτ στην Ελλάδα. Συγχαρητήρια Αζερμπαϊτζάν θα γίνεις το νέο «Τορνεροοοο, τορνεροοοο». Δύσκολα θα σε διασκευάσει η Ταμτα όμως.

•Ο Δανός ήταν 100% διχασμένη προσωπικότητα. Ξεκίνησε να τραγουδάει σαν άγγλος και κατέληξε σε αμερικάνικο mainstream ροκάκι.

•Πόσο καιρό έψαχναν οι Γερμανοί για να βρουν τον τύπο με το ασημί παντελόνι; Και το ερώτημα είναι αν τον δουν οι Rammstein θα τον καταβροχθίσουν ή όχι; Άσε που αν ήταν όντως γερμανός αυτός ο τύπος ο Γκοτζίλα ήταν τσιουάουουα.

•Η συμπαθής Τουρκία είχε να μας προσφέρει την συμπαθή Χαντισέ. Η Χαντισέ λοιπόν από την πρώτη μέρα που την μάθαμε στην Ελλάδα πρέπει να το ρίξε στο φαί. Δεν εξηγείτε αλλιώς το γεγονός ότι έμοιαζε σαν ατσούμπαλη αδερφή της Σακίρα.

•Η Αλβανία είχε καλές ιδέες. Μπράβο Αλβανία. Ποιος άλλος θα σκεφτόταν να συνδυάσει έναν σουπερ ήρωα με βεραμαν στολή με ninja αρλεκινούς;

•Όλα κι όλα. Η ιδέα των ρώσων με την οθόνη που έδειχνε την τραγουδίστρια να γερνάει ήταν πολύ καλή. Λίγο Μπεντζαμιν Μπάτον φάση άλλα πολύ καλή.

•Γνωρίσαμε επιτέλους τον Eminem της Φιλανδίας. Και λοιπόν;

•Γειά σου ρε Ουκρανία. Μαγκιά της να στείλει την σωσία της Πάολα μαζί με τρεις ντεμι-σπαρτιάτες. Λες και έβλεπες του 300 σε ασημί. Άλλοι 297 έλειπαν.

•Αν κάποιος κατάλαβε ότι αυτή ήταν η εκπρόσωπος της Ισπανίας μπράβο του. Ωραία κοπελίτσα με κούρεμα Ριάνα στο ξανθό, αλλά το ντύσιμο έφερνε σε καλλιτεχνικό πατινάζ και το μόνο που περίμενες να ακούσεις ήταν τη φωνή του Αλέξη Κωστάλα να περιγράφει. Το μωβ έφυγε από τη μόδα. Επιτέλους.

•Κύριος ο Άντριου Λόιντ Βέμπερ. Ωραίο το τραγούδι, πολύ ωραία η κοπελίτσα, σούπερ η φωνή της. Αν δεν έμοιαζε και το τραγούδι με μιούζικαλ που περίμενες ότι κάποια στιγμή θα αρχίσουν και πάλι οι διάλογοι θα ήταν ακόμα καλύτερα

•Πολύ φωτιά ρε παιδί μου. Πολύ βιολί ρε παιδί μου.

από http://www.sport-fm.gr/article/177021

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όλα καλά

Καλλιτέχνης: Σάκης Ρουβάς

Συνθέτης: Φοίβος

Στιχουργός: Φοίβος

Στίχοι:

Μη μου κλαις,μη μου κλαις

Δυνατή να φανείς θέλω εσύ

Και εγώ θα 'μαι εδώ στο πλευρό σου

Ανά πάσα στιγμή

Θα βοηθήσω θα σε φροντίσω

Τίποτα κακό δεν θα αφήσω

Να μου πάθεις θα σε προσέχω

Και πίστεψέ με

Όλα καλά όλά καλά

Θα σου πάνε

Όλα καλά

Θα φτιάξουν όλα όπου να 'ναι

Όλα΄καλά

Μην σταματήσεις να ελπίζεις

Κράτα γερά

Γιατί στο τέλος κερδίζεις

Όλα καλά Όλα καλά

Όλα καλά Όλα καλά

Όλα καλά Όλα καλά θα 'ναι

Όλα καλά

Δεν μπορώ δεν μπορώ

να σε βλέπω να μελαγχολείς

Μ'αγαπάς σ'αγαπώ

Και γι'αυτό μην μου ανησυχείς

Για καλό ήταν όλα

Θα πούμε

Και όπως θέλουμε όλα

θα 'ρθούνε

Νικητές στο τέλος θα βγούμε

Και πίστεψέ με

Επειδή μου τι δωσατε τωρα.... που θελετε να φύγει ο sakis πάρτε και ένα τραγούδι!!

http://www.youtube.com/watch?v=kypJiy8vEvQ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ ακούω Νορβηγία πάντως. Ξετρελάθηκα με τους στίχους και τη μουσική του και τη φωνή του ερμηνευτή που ταίριαζε πολύ καλά στο κομμάτι (κ ας μην ήταν κ η καλύτερη).

Κατέβασα το τραγούδι και το απολαμβάνω.

Όσο για τον Σάκη... το τραγούδι δε μου άρεσε, δεν έχει σχέση κ με τα είδη μουσικής που ακούω. Όμως πιστεύω ότι άξιζε, όχι την πρώτη θέση, αλλά σίγουρα πολύ καλύτερη, απλά διότι πολλοί άλλοι ήταν πολύ χειρότεροι...

Όταν ακούω για τις Ρουβίτσες αναρωτιέμαι, καλά, μα ΠΟΣΟ ηλίθιες είναι οι γυναίκες ?

????????????????????????????????????????????????????

Επίσης οι Έλληνες διοργανωτές είναι ζώα :angry:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

λεβιαθαν

σιγα τη γκομενα

μονο ξεβρακωτη κραταει το βλεμμα

οτι θα με μαγευε τοσο...γιουροβιζιονιστικο τραγουδοσοου δεν το περιμενα ποτε.ανηκω κι εγω σ αυτους που ακουν γιουροβιζιον και πετανε σπυρια γιου σιι.

αφου το ζησα κι αυτο μπορω να πεθανω ησυχη. emevlogies

ειδα καπου γραμμενο αυτο για τη νορβηγια

"adorable! that violin is spellbinding and mesmerizing! "

τελεια επιλογη λεξεων!

ολοκληρος ο τυπος,τα λοοκς του,το χαμογελο του,η ενεργεια του,η δροσια του,η νιοτη του,η ανεπιτηδευτη φυσικοτητα του,τα ρουχα του,η η εκφραστικοτητα του,οι κινησεις του,τα ουρλιαχτα του,η βιολαρα του,οι στιχοι του,οι αρμονιες του

ηταν spellbinding και mesmerizing!

παραμυθενιο εντελως,χαζευω οταν τον βλεπωακουω!!και τους χορευτες του επισης.

το βιολι δινει ρεστα

τα ρουχα του και τα ρουχα των χορευτων τελεια επιλογη

αν οι κοπελιες εβγαιναν με ενα μονοχρωμο απεριττο pale ροζ φορεματακι θα πλησιαζε το απολυτο pure... η ολη η εικονα

καλα πρωτη φορα που γουσταρα χορευτικο να συνοδευει τραγουδιστη!!!

ακομη και το χορευτικο ηταν spellbinding και mesmerizing!!!oh yes!!!!!

απο ενα σημειο κι επειτα εδωσαν ρεσιταλ οι ανθρωποι!!

τοση δροσια,τοση απολυτη κ παιδικη ενεργεια ο χορος...τους!

σαν να ειναι τα ξωτικα του μαγου τραγουδιστη που εκαναν σαν τα μουρλα απ τη χαρα τους γυρω του ενω εκεινος ερωτευοταν και τραγουδαγε ηταν!!

η επιτομη του πως μπορει ενα τηλεοπτικο σοου στη συγχρονη σαπια τιβι

να σε καθηλωσει

χωρις να ειναι στο ελαχιστο φθηνο,αποιοτικο,κιτσοφανταχτερο,παγετοχρυσοσκονισμενο και ξεκωλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χωρις να εκπεμπει ιχνος σεξουαλικοτητας απο κεινη τη γνωστη στην οποια εχουμε φλομωσει

χωρις ομορφια απο κεινη που αιχμαλωτιζει απλως επειδη ετυχε να ναι ομορφη και που συνηθως μετα βιας αναπνεει να πουμε

κι απο τις λιγες φορες που η γυναικεια παρουσια περναει σε δευτερη μοιρα

οι ξανθουλες οσο γλυκες και ομορφες κι αν ηταν απλως δε σ απασχολουσαν

ησουν απασχολημενος με τη μουσικη,το νεανικο ερωτα,το νεραιδοπαιδο που τραγουδαγε,τα ξωτικα γυρω του που ξεδιναν

και κει που ουρλιαζει εκεινο το " 'cause I don't care if I lose my mind" απλως πεθαινω σας λεω

ετσι οπως ουρλιαζει το mind ιδιως πωπωπω

Εγώ ακούω Νορβηγία πάντως. Ξετρελάθηκα με τους στίχους και τη μουσική του και τη φωνή του ερμηνευτή που ταίριαζε πολύ καλά στο κομμάτι (κ ας μην ήταν κ η καλύτερη).

Κατέβασα το τραγούδι και το απολαμβάνω.

Years ago when I was younger

I kind liked a girl I knew

She was mine and we were sweethearts

That was then but then it's true

I'm in love with a fairytale

Even though it hearts

'cause I don't care if I lose my mind

I'm already curst

Every day we started fighting

Every night we fell in love

No one else could make me sadder

But no one else could lift me high above

I don't know what I was doing

We suddenly we fell a part

Now days I cannot find her

But when I’ll do we’ll get a bright new start

I'm in love with a fairytale

Even though it hearts

'cause I don't care if I lose my mind

I'm already curst

She’s a fairytale

Even though it hearts

‘cause I don’t care if I lose my mind

I’m already curst

...

Just perfect!!! Κάτι με άγγιξε όταν το άκουσα... emblush

μαζι σας γκερλς!!!

αχ ποσο καιρο ειχα να επιστρεψω στη Χωρα του Ποτε!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα ακόμα καρναβάλι της Eurovision έλαβε τέλος. Μαζί μ’ αυτό, ευτυχώς για μας, κόπηκε μαχαίρι και ο «εθνικός» παροξυσμός,

Τώρα μου θυμησες τον τίτλο της ελευθεροτυπίας το 2005 την επομένη της νίκης παπαρίζου:

"ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΠΑΡΙΖΕΙ"

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Χμμ, φέτος είχε αποφασισθεί να πάει σε χώρα του Δυτικού μπλόκ, για αυτό κ όλη αυτή η αλλαγή στους κανονισμούς.

Η Τουρκία πήγε με ένα πολύ καλό κομμάτι αλλά με άθλια Τουρκάλα και σκηνική παρουσία.

Εμείς με τον ΣΑΚΙΣ αλλά με κομμάτι, άστα να πάνε....... αυτά συμβαίνουν όταν ο συνθέτης πάει με ανάθεση

Πιστεύω οτι αν η κοπελιά του Αζερμπαϊτζαν ήταν στην Τουρκία, τελειωμένη υπόθεση emjawdrop

ΥΣ1: Μόνο οι Γερμανοί μπορούν να συνδυάσουν λαμέ-γκέι-δερμάτινα-μπούστο-στριπτιτζού. Τα πάντα όλα δλδ

ΥΣ2: Δεν ξεχνώ την αδικία που έγινε με Ρακιντζή

http://www.youtube.com/watch?v=3sp94nRuwpo...feature=related

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πιστεύω οτι αν η κοπελιά του Αζερμπαϊτζαν ήταν στην Τουρκία, τελειωμένη υπόθεση

...καλη και αυτη, αλλα για Τουρκια δεν κανει...

..στις τουρκικες αποστολες ταιριαζουν τυπισσες σαν τη hadise...

...να τις βλεπεις και το μυαλο σου να ταξιδευει στην "Οθωμανικη Αυτοκρατορια" ενα πραμα... :D

HADISE rules, τελος.- emfez

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μπεττυ κουκλα μου,τωρα με το καλο, μετα τη eurovision και στο διπλωματικο σωμα!!!!με τετοια κριση-αντιλληψη που εχεις, μας βλεπω να παιρνουμε την πολη σε χρονο dt.ποια αρεια φυλη και αηδιες.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΠΙΟ ΓΑΜΑΤΟΙ ΤΥΠΟΙ και ολο το συμπαν μας ανηκει.....μπουχαχαχαχα.

....ψιτ,κοπελια, ξερεις ΧΑΣΑΜΕ παρολες τις υστερικες σου εθνικες κορωνες ολο αυτον τον καιρο.

οσο για εμας, και παλι καλα που "σκαρφαλωσαμε" (καλα εεε, χαραμιζομαι στην ιατρικη, ειμαι πλασμενη τουλαχιστον για δελτιο ειδησεων σταρ) και στην 7 θεση. το τραγουδακι ηταν κατω του μετριου, η χορογραφια αν και ξεχωριστη τυπου ηταν ωστοσο κλεμμενη αλλα ναι ναι ναι, θα μου πειτε στην τεχνη(λεμε τωρα) δεν υπαρχει παρθενογεννεση.ευτυχως που ηταν ο Sakis και ανεδειξε το τραγουδακι.αλλιως, κλαφτα χαραλαμπε!!!!

οσο για τον νορβηγο,τι να πω.με προλαβε η μαρινελλα...ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ. ο ανθρωπος ειναι ΜΟΥΣΙΚΟ ΤΑΛΕΝΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΥΑΛΟ(ειδατε τις απαντησεις που εδωσε στη συνεντευξη τυπου?) ενα εχω να πω, λυπαμαι που δεν ειμαι πιπινα νορβηγιας.αααααααχχχ!αδικη ζωη.

επισης εξαιρετικη ερμηνεια η johanna της ισλανδιας. η κοπελα βγηκε με ενα απλο σεμνο μπλε φορεματακι και απλα ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΠΑΛΑΝΤΑ.τοσο απλο.ουτε τουμπες, ουτε ιπταμενοι δισκοι,ουτε στριπτιζ ουτε λαγνα βλεμματα.

παρενθεση-ps:παρολαυτα αυτα επειδη φιλες και φιλοι ξερω, δυσκολος ο ανταγωνισμος τη σημερον ημερα, το τηλεφωνακι της ουκρανεζας μπορει κανεις να μου το βρει????χρειαζομαι επειγοντως εντατικα μαθηματα....ας πουμε "ενοργανης"....καλε τι ηταν τουτη????τι ανοιγματα, τι σπαγγατα, τι γλωσσα,αστα αγχωθηκα. χρειαζομαι επειγοντως ιδιαιτερα.χαχαχαχα

τελος, οσο για τα περι συμμαχιων και σχεδια συνωμοσιας εξοντωσης της μικρης ελλαδιτσας απο τον "γιουροβιζιονικο" χαρτη τα ακουω βερεσε.αρες μαρες κουκουναρες. εχεις καλο τραγουδι, κερδιζεις, δεν εχεις χανεις.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ. το ακουτε κυρια μπεττυ μας????

φετος η eurovision επανεφερε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ψηλα τον πηχη. υπηρχαν 5-6 τραγουδια εκπληκτικα και με ταυτοτητα(νορβηγια,ισλανδια,αγγλια,γαλλια,εστονια,ακομα και τουρκια κ αζερμπαιτζαν τα οποια 2τελευταια βεβαια ειναι αμιγως εμπορικα). γενικα ηταν μια εκπληξη αυτη η eurovision.εγινε αυτο που λεει και η Σασσα μας (αληθεια που ειναι αυτη η ψυχη?) ΣΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.

αυτα γιατι νυσταξα.

-βουρ για τα καλλιστεια τωρα. δε θελω αηδιες.καλλιστεια και ξερο ψωμι

-αλεξαντερ να θυμασαι ΣΕ ΑΓΑΠΩ....για παρτη σου εγκαταλειπω το νοτο και ερχομαι βορραααααααααααα

αντε και του χρονου αγαπημενοι γιουροβιζιονολογοι και γιουροβιζιονολογιτισσες.!!!!!!!!!

που ειναι η μπεττουλα,οεο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φετος η eurovision επανεφερε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ψηλα τον πηχη. υπηρχαν 5-6 τραγουδια εκπληκτικα και με ταυτοτητα(νορβηγια,ισλανδια,αγγλια,γαλλια,εστονια,ακομα και τουρκια κ αζερμπαιτζαν τα οποια 2τελευταια βεβαια ειναι αμιγως εμπορικα). γενικα ηταν μια εκπληξη αυτη η eurovision.εγινε αυτο που λεει και η Σασσα μας (αληθεια που ειναι αυτη η ψυχη?) ΣΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.

"εστονια" κατα το "στοναρω-εστοναρα"?

εγω μια χαρα τις βρηκα τις εσθονες/

κατα τα αλλα, αδελφε born τασσομαι στο πλευρο σου/

S.A.G.A.P.O./

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το απίστευτο είναι ότι πήγανε και παίξανε το Ρουβά στο στοίχημα!! δηλαδή υπάρχει τόσο ηλίθιος κόσμος; (η απάντηση στις 7 Ιουνίου :) )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κατα τα αλλα, αδελφε born τασσομαι στο πλευρο σου/

S.A.G.A.P.O./

εγώ δεν ξεχνάω μια άλλη μεγάλη γιουροβιζιονικη στιγμή της ελληνικής τηλεόρασης:

Και μια πιο extended version:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

φετος η eurovision επανεφερε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ψηλα τον πηχη. υπηρχαν 5-6 τραγουδια εκπληκτικα και με ταυτοτητα(νορβηγια,ισλανδια,αγγλια,γαλλια,εστονια,ακομα και τουρκια κ αζερμπαιτζαν τα οποια 2τελευταια βεβαια ειναι αμιγως εμπορικα). γενικα ηταν μια εκπληξη αυτη η eurovision.εγινε αυτο που λεει και η Σασσα μας (αληθεια που ειναι αυτη η ψυχη?) ΣΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.

"εστονια" κατα το "στοναρω-εστοναρα"?

εγω μια χαρα τις βρηκα τις εσθονες/

κατα τα αλλα, αδελφε born τασσομαι στο πλευρο σου/

S.A.G.A.P.O./

σορυ ρε dcool που ενα βημα πριν κλεισει το βλεφαρο δεν ειμαι σε εγρηγορση οσον αφορα την ορθογραφια.

dcool ζεις, στην ορθογραφια να μας καθοδηγεις!!!!!!!!!!!!!Μπουχαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.