Jump to content

[γενικές πληροφορίες] Αλλαγή χρόνου ειδικότητας απ΄αυτόν που πρωτοδήλωσα...


frap

Recommended Posts

Ενας φιλος μου εχει δηλωσει μερικο μερος 1 ετος γενικη χειρουργικη με σκοπο να κανει ορθοπεδικη και τωρα,2 μηνες πριν διοριστει θελει να κανει ΩΡΛ...Πρεπει να παει να το δηλωσει καπου στη νομαρχια και αν ναι ποτε να το κανει?Τωρα ή να περιμενει να του ερθει ο διορισμος και μετα με το διορισμο στο χερι να δηλωσει ΩΡΛ ?εχει καποιος καποια παρομοια επμειρια να μας ενημερωσει παρακαλω??Υπαρχει καποιο προβλημα που αποφασισε να αλλαξει ειδικοτητα ή οχι???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Eρώτηση: Εχω ξεκινήσει πληρη παθολογια αλλα θελω να αλλαξω και να κανω δερμα... ειμαι ακομα στους πρωτους μηνες ειδικότητας. Ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαδικασία που πρεπει να ακολουθήσω για να μειωσω το χρονο ειδικευσης στον 1 χρονο και να κανω αιτηση για το επομενο κομματι (πριν συμπληρώσω ολοκληρο το ετος)... Πρεπει να κανω μερικη τροποποιηση της Υπουργικης Απόφασης και αν ναι πως γινεται αυτο??

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ενημερώνεις το γραφείο προσωπικού ότι θα παραμείνεις μόνο ένα έτος για παθολογία.

Με την απόφαση τοποθέτησης στην παθολογία δηλώνεις δερματολογία, αφού τροποποιήσεις την αίτηση της πλήρης παθολογίας σε ένα έτος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ευχαριστω και emrockon, αλλα επειδη παλι δεν το χω ξεκαθαρισει emstupid

1. παω νομαρχια για τροποποιηση της αιτησης? η στο υπουργειο?

2. Η ενημερωση του γραφειου πρσωπικου θα ειναι προφορικη η γραπτη?

3. Περιμενω εγκριση της τροποπποιησης της αιτησης απο υποθργο κλπ και μετα δηλωνω?

emhelp Τασο να στροφαρω

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 years later...

Εχω κάνει αίτηση για 1 χρόνο γεν.χειρουργικής σαν γενικό μέρος η οποία μάλιστα άνοιξε και τώρα βρίσκομαι σε χρονοδιάγραμμα λόγω σταρτιωτικής θητείας.

Τελικά σκέφτομαι να αλλάξω τελικό προορισμό και να κάνω αλλη τελική ειδικότητα που απαιτεί όμως 1,5 χρόνο γεν.χειρουργικής σαν γενικό μέρος.

Τι κάνω ????

1. Τα αλλάζω όλα τώρα και ξαναμπαίνω από την αρχή αναμονή για 1,5 χρόνο γεν.χειρουργικής?

2. Γίνεται απλά να πάω να αιτηθώ αλλαγή της διάρκειας που επιθυμώ χωρίς να αλλάξει η θέση μου στην λίστα αναμονής? (κάπου διάβασα και κατι τέτοιο μέσα στο φόρουμ αλλά δεν κατάλαβα αν γίνεται)

3. ή προχωράω έτσι και μόλις ξεκινήσω πρέπει να κάνω αίτηση για 6 μήνες ακόμα γεν.χειρουργικής (φαντάζομαι κάπου που δίνουν 2 χρόνια γεν.χειρουρ) και μετά όταν ξεκινήσω εκείνο το 6μηνο να κάνω αίτηση για το ειδικό κομμάτι (αυτο βέβαια μεταφράζεται σε απώλεια ενός έτους αναμονή απο το ειδικό μέρος ρε γμτ) ?? Γίνεται κάτι τέτοιο ή φτιάχνω σενάρια επιστ. φαντασίας?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 months later...

Καλησπέρα,

εχω δηλωσει πληρη παθολογία και περιμενω το διορισμό σύντομα αλλα θελω να το αλλαξω σε 2 χρόνια.

Υπάρχει καποιος που το χει κάνει πριν ή μετα το διορισμό να μας πεις πως γινεται και αν πραγματι χρειάζεται τροποποιηση υπουργ.αποφάσεων κλπ...

helpppp.....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους.ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις,πως κ αν μπορει να γινει αλλαγη απο κεντρικο σε περιφερειακο νοσοκομειο.εχω διοριστει σε κεντρικο νοσοκομειο που δινει πληρη ειδικοτητα για τα εναπομηναντα 3 χρονια.εχω κανει 1 χρονο σε περιφερειακο(που δινει 2,5 χρονια).τελικα ομως οι καταστασεις στο κεντρικο νοσοκομειο ειναι ακρως απογοητευτικες!περα απο την παραιτηση κ δηλωση σε αλλο νοσοκομειο που να δινει πληρη γνωριζεται αν υπαρχει κατι αλλο που να μπορει να γινει???

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 4 weeks later...

Parolo

Καλησπέρα,

εχω δηλωσει πληρη παθολογία και περιμενω το διορισμό σύντομα αλλα θελω να το αλλαξω σε 2 χρόνια.

Υπάρχει καποιος που το χει κάνει πριν ή μετα το διορισμό να μας πεις πως γινεται και αν πραγματι χρειάζεται τροποποιηση υπουργ.αποφάσεων κλπ...

helpppp.....

Μέχρι να μπεις υπό διορισμό το αλλάζεις όσες φορές θες. Αν μπεις, πρέπει να υπογράψεις υπεύθυνη δήλωση στο υπουργείο. Εάν, δε, έχει υπογραφεί και από τον υπουργό τότε ακολουθείται μεγαλύτερη διαδικασία

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.