Jump to content

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ


alex

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας. Μπαίνω (όπως είπα και σε άλλο τοπικ) 18 Μαϊου Άρτα (γιατρός με ειδικότητα). Μου ειπαν να το παλέψω για πρώτη μετάθεση στην Αλεξανδρούπολη και νομίζω δεν θα είναι δύσκολο να το καταφέρω. Τι ξέρετε για εκεί? Κατ' αρχήν είναι σίγουρο ότι θα πάω σε νοσοκομείο ή μπορεί να μου βγει και κανα στρατόπεδο? Θα με βάλουν στην ειδικότητά μου? Είναι κανείς εκεί να μου πει τι παίζει γενικά? Μετά υπάρχει πιθανότητα να γυρίσω Αθήνα σε νοσοκομείο πάλι? Thanx προκαταβολικά!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αυτό το "δεν θα είναι δύσκολο είναι σχετικό" Μιας και έχεις ειδικότητα το πιο πιθανό είναι να σε πάνε στο στρατιωτικό νοσοκομείο της πόλης (492) αν τελικά πας Αλεξ/πολη. Νομίζω οτι μετά την θητεία σου στην "παραμεθώριο" θα πας κάπου κοντά στο σπίτι σου. Αν θες τίποτα πμ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

τι ειδικοτητα εχεις?

Απο την αλλη μπορει να βρεθουνε πολλοι καλοι "φιλοι" αλλων και να σε στειλουνε σε μοναδα παρολο που εχεις ειδικοτητα. Αν εισαι εντος πολης τοτε δεν θα εχεις προβλημα πλην μερικων εξαιρεσεων(που μπορω να σου τις πω με Pm).Αν εχεις ανθρωπο να κανει κατι για την μεταθεση σου ενοχλησε τον μετα την 4-η βδομαδα καταταξης .

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 11 months later...

Αν έχεις ειδικότητα σε στέλνουν σίγουρα σε στρατιωτικό νοσοκομείο, με εξαίρεση ίσως την ειδικότητα της ψυχιατρικής διότι οι ψυχίατροι είναι πολύ χρήσιμοι και στα κέντρα κατάταξης

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έχεις ειδικότητα σε στέλνουν σίγουρα σε στρατιωτικό νοσοκομείο, με εξαίρεση ίσως την ειδικότητα της ψυχιατρικής διότι οι ψυχίατροι είναι πολύ χρήσιμοι και στα κέντρα κατάταξης

Τώρα θα έχει απολυθεί ο ενδιαφερόμενος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αν έχεις ειδικότητα σε στέλνουν σίγουρα σε στρατιωτικό νοσοκομείο, με εξαίρεση ίσως την ειδικότητα της ψυχιατρικής διότι οι ψυχίατροι είναι πολύ χρήσιμοι και στα κέντρα κατάταξης

Ουπς δεν είδα ότι το ποστ ήταν περσινό. Παρολαυτά ίσως κάποιος άλλος έχει την ίδια απορία

Τώρα θα έχει απολυθεί ο ενδιαφερόμενος...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

Αν έχεις ειδικότητα σε στέλνουν σίγουρα σε στρατιωτικό νοσοκομείο, με εξαίρεση ίσως την ειδικότητα της ψυχιατρικής διότι οι ψυχίατροι είναι πολύ χρήσιμοι και στα κέντρα κατάταξης

Αν εχεις κομματι της ειδικοτητας σε στελνουν μετα την Αρτα σε στρατιωτικο νοσοκομειο ?Το γνωριζεις αυτο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παιδιά γειά σας. Μπαίνω (όπως είπα και σε άλλο τοπικ) 18 Μαϊου Άρτα (γιατρός με ειδικότητα). Μου ειπαν να το παλέψω για πρώτη μετάθεση στην Αλεξανδρούπολη και νομίζω δεν θα είναι δύσκολο να το καταφέρω. Τι ξέρετε για εκεί? Κατ' αρχήν είναι σίγουρο ότι θα πάω σε νοσοκομείο ή μπορεί να μου βγει και κανα στρατόπεδο? Θα με βάλουν στην ειδικότητά μου? Είναι κανείς εκεί να μου πει τι παίζει γενικά? Μετά υπάρχει πιθανότητα να γυρίσω Αθήνα σε νοσοκομείο πάλι? Thanx προκαταβολικά!

Θα ηθελα πολυ φιλε αλεξ να μαθω τελικα τι εγινε με την περιπτωση σου...Πηγες κατευθειαν μετα την Αρτα σε στρατιωτικο νοσοκομειο στην Αλεξανδρουπολη?Υπαρχει καποιος φιλος αναγνωστης που μετα την εκπαιδευση του στην Αρτα να πηγε κατευθειαν σε στρατιωτικο νοσοκομειο και αν ναι ποιο ηταν αυτο?Οι συνθηκες στο νοσοκομειο πως ειναι?Ειναι καλα σε σχεση με το να εισαι στο στρατοπεδο?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο νοσοκομείο πας κατα 80% με βυσμα!!! Οι ειδικευμένοι (οχι αυτοι που εχουν κανει πχ 2 χρονια χειρουργικης, αυτοι θεωρουνται ανειδικευτοι) φευγουν μετα από ενα μήνα στην Αρτα και υποτιθεται οτι πανε σε νοσοκομειο. Αυτο ομως δεν συμβαίνει από μονο του... Πρεπει να το φροντισεις... Παντως το νοσοκομειο εχει τα καλα του εχει και τα κακα του. Στα + οτι ασχολεισαι με το επάγγελμά σου, δεν φορας στρατιωτικα, δεν ασχολείται κανενας μαζι σου πλην των αλλων ιατρων. Στα - οτι μπορεί να κανεις και 25 εφημεριες τον μηνα!!!!!!!!!!! , αναλαμβάνεις πολλες φορες πολυ μεγάλες ευθυνες που δεν εχουν σχεση με την ειδικοτητα σου, εισαι ουσιαστικα το παιδι για ολες τις δουλειες και επίσης δεν σου εγγυαται κανεις ότι θα αναγνωρισεις 6μηνο! Ο κανονας ειναι οτι αν σου ερθει μεταθεση για νοσοκομειο χωρις να το εχεις επιδιωξει να ξερεις οτι θα φας ατελείωτο χώσιμο και θα παρακαλάς να ήσουν απλός φαντάρος αλλιώς οκ!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στο νοσοκομείο πας κατα 80% με βυσμα!!! Οι ειδικευμένοι (οχι αυτοι που εχουν κανει πχ 2 χρονια χειρουργικης, αυτοι θεωρουνται ανειδικευτοι) φευγουν μετα από ενα μήνα στην Αρτα και υποτιθεται οτι πανε σε νοσοκομειο. Αυτο ομως δεν συμβαίνει από μονο του... Πρεπει να το φροντισεις... Παντως το νοσοκομειο εχει τα καλα του εχει και τα κακα του. Στα + οτι ασχολεισαι με το επάγγελμά σου, δεν φορας στρατιωτικα, δεν ασχολείται κανενας μαζι σου πλην των αλλων ιατρων. Στα - οτι μπορεί να κανεις και 25 εφημεριες τον μηνα!!!!!!!!!!! , αναλαμβάνεις πολλες φορες πολυ μεγάλες ευθυνες που δεν εχουν σχεση με την ειδικοτητα σου, εισαι ουσιαστικα το παιδι για ολες τις δουλειες και επίσης δεν σου εγγυαται κανεις ότι θα αναγνωρισεις 6μηνο! Ο κανονας ειναι οτι αν σου ερθει μεταθεση για νοσοκομειο χωρις να το εχεις επιδιωξει να ξερεις οτι θα φας ατελείωτο χώσιμο και θα παρακαλάς να ήσουν απλός φαντάρος αλλιώς οκ!

Το θεμα ειναι με 9 μηνο πλεον το στρατο,προλαβαινεις να γραψεις 6 μηνες ειδικοτητα?Για να γινει αυτο,πρεπει να σε πανε κατευθειαν απο την Αρτα σε καποιο στρατιωτικο νοσοκομειο?Αααα και βυσμα δεν παιζει φιλε...Αν τους ζητησεις να σε πανε σε στρατιωτικο νοσοκομειο υπαρχει περιπτωση να σε πανε 'απο την καλη τους την καρδια'?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

6μηνο μπορεις να κανεις στο νοσοκομειο μονο αν εισαι ειδικευμενος και σε στειλουν απευθείας μετα τον πρωτο μηνα της βασικης εκπαιδευσης απο την Αρτα ή αν εισαι 8μηνιτης και τα κατασφερεις και παρεις κατ'εξαιρεση μεταθεση πριν συμπληρωσεις το υποχρεωτικο τετραμηνο σε Αρτα και παραμεθωριο! Μεταθεση σε νοσοκομειο χωρις βυσμα θα παρεις μονο αν σε εχουν απολυτη αναγκη!!! Δηλαδη αν υπαρχει ελλειψη στην ειδικοτητα που εχεις ή εχουν αναγκη από ανειδικευτο γιατρο για εφημεριες αλλιως δεν....

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.