Jump to content

Το χειρότερο στέκι..


Recommended Posts

Λοιπόν σήμερα, μετά απο 2 χρόνια, ξαναπήγα για τσίπουρο στα λεγόμενα Βολιώτικα στη Θεσσαλονίκη. Είχα πάει στο Παλιά Σαλαμίνα και θυμάμαι είχαμε σχολιάσει με την παρέα μου ότι χειρότερο σέρβις και ποιότητα ίσως να μην υπάρχει. Σήμερα πήγα στο διπλανό Ο Βόλος ή κάπως έτσι. Μεγάλο λάθος. Αισχρή εξυπηρέτηση και απο τιμές φωτία :anavwfwties: Σε ερώτηση μου για την τρομερή αργοπορία και στο σερβίρισμα αλλα και στον λογαριασμό...πάνω απο 30 λεπτά άμφω.. η απάντηση ήταν "..δε βλέπεις τι γίνεται..." Το θέμα είναι οτι κάθε μέρα σε αυτά τα μαγαζάκια έχει πολύ κόσμο. Άρα κάθε μέρα η αργοπορία είναι το hobby τους. Και γενάτε το ερώτημα...Εμείς οι Θεσσαλονικείς ΠΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ που ακόμα πηγαίνουμε?

Όσο για την οικονομική κρίση εγώ δεν την βλέπω να κόβει τσάρκα. Τα μαγαζάκια φουλ στο κόσμο. Και οι τιμές επαναλαμβάνω ΦΩΤΙΑ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Όσο για την οικονομική κρίση εγώ δεν την βλέπω να κόβει τσάρκα. Τα μαγαζάκια φουλ στο κόσμο. Και οι τιμές επαναλαμβάνω ΦΩΤΙΑ

μην τα λες αυτα...

θα σου βαλουν πιπερι στο στομα το πασοκ και τα μμε...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά άσχετο αλλά από περιέργεια...14 ευρώ για μια μερίδα χοιρινό πως σας φαίνονται;

γιατί εγώ το θεώρησα ληστεία μετά φόνου...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

καλα να παθεις/

ακου χοιρινο τη σαρακοστη!

θα πεσει φωτια να μας καψει emevlogies

(εχω χασει και τον born, που ηταν ο μονος ευσεβης με διαθεση να εκχριστιανισει καθε τοπικ που παρεκτρεπονταν απο τα χρηστα ηθη)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομίζω να είχα χειρότερη εμπειρία σε μπυραρία απο τον Κόμη στα Άνω. Πατήσια .

Άθλιο σέρβις, αστείες μερίδες, πιάσιμο κώλου σε τιμές κ η πιο μικρή ποικιλία που έχω δει τόσο σε μπύρες όσο και σε φαγητό.

Κρίμα γιατί είναι και πολυ παλιό μαγαζί με ιστορία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά άσχετο αλλά από περιέργεια...14 ευρώ για μια μερίδα χοιρινό πως σας φαίνονται;

γιατί εγώ το θεώρησα ληστεία μετά φόνου...

Ξέρω και 17 ευρώ για χοιρινή μπριζόλα. Απλά έλεος.

Vem, για τον Κόμη έχεις δίκιο. Και μένα μου φαίνεται αρκετά ακριβό το φαγητό του, με δυσανάλογες μερίδες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε παιδιά άσχετο αλλά από περιέργεια...14 ευρώ για μια μερίδα χοιρινό πως σας φαίνονται;

γιατί εγώ το θεώρησα ληστεία μετά φόνου...

Ξέρω και 17 ευρώ για χοιρινή μπριζόλα. Απλά έλεος.

Vem, για τον Κόμη έχεις δίκιο. Και μένα μου φαίνεται αρκετά ακριβό το φαγητό του, με δυσανάλογες μερίδες.

στεκη του τακη χρυσικακου αλλα και πολλων αλλων καλλιτεχνων...

ειναι μονο για ποτο..δεν ειναι να τσιμπησεις τιποτα..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup έχεις απόλυτο δίκιο !

Επίσης, τραγική συμπεριφορά σερβιτόρας έχω δει στην Αργώ (ρεμπετάδικο στο Περιστέρι ) ,όπου επειδή νομίζαμε ότι έγινε λάθος στο λογαριασμό και τη ρωτήσαμε με ευγενικό τρόπο, γύρισε και απάντησε :

''Εσείς θέλατε να πιείτε χωρίς να πληρώσετε; '' !!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν νομίζω να είχα χειρότερη εμπειρία σε μπυραρία απο τον Κόμη στα Άνω. Πατήσια .

Άθλιο σέρβις, αστείες μερίδες, πιάσιμο κώλου σε τιμές κ η πιο μικρή ποικιλία που έχω δει τόσο σε μπύρες όσο και σε φαγητό.

Κρίμα γιατί είναι και πολυ παλιό μαγαζί με ιστορία.

εκει στον κομη μου ειχε κανει εντυπωση μια παρεα κοπελιων που ακουγανε κατι τελειωμενα καταθλιπτικα εντεχνα τραγουδια και κουναγανε τα χερια τους σαν διευθυντες ορχηστρας ή κτυπουσαν την γροθια στο τραπεζι συμφωνα με τον ρυθμο..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραιο φαγητο..

1.χριστοφορος στα καλυβια.τεραστιες μεριδες.μου αρεσε στο τελος πολυ το γιαουρτι με το γλυκο κερασι.

2.ρουγα στην φιλαδελφεια.ειναι παλιο σπιτι.χτυπας την πορτα και σου ανοιγουν.ειναι πισω απο την οδο νικου τρυπια στην οποια βρισκεται νομιζω και το 2ρο δημοτικο και στο στενο στην γωνια του οποιου βρισκεται ο αθλητικος οργανισμος.

υπεροχα τυροπιτακια.πατατες.φετα σαγανακι.μπιφτεκι γεμιστο.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Που 'ντα Βολιωτικα ρε παιδια;

Στην παραλιακή λεωφόρο μετά την Μ.Μπότσαρη και πριν την Π.Συνδίκα αριστερά.

και απορουσα ποιος παει σ'αυτες τις αθλιες ταβερνες/

και δεν ειναι καν σε ωραια τοποθεσια/

Πάει παρα πολύς κόσμος δυστυχώς και ξαναπήγα και εγώ .....που να πάρει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραιο φαγητο..

1.χριστοφορος στα καλυβια.τεραστιες μεριδες.μου αρεσε στο τελος πολυ το γιαουρτι με το γλυκο κερασι.

μπορείς να ζητήσεις να σου φέρουν και λουκουμάδες από το απέναντι κατάστημα....

μετά τα παϊδάκια.....και το γιαουρτάκι με το γλυκό του κουταλιού θες και τον λουκουμά σου emfoodemarrightinjured.gif

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραιο φαγητο..

1.χριστοφορος στα καλυβια.τεραστιες μεριδες.μου αρεσε στο τελος πολυ το γιαουρτι με το γλυκο κερασι.

μπορείς να ζητήσεις να σου φέρουν και λουκουμάδες από το απέναντι κατάστημα....

μετά τα παϊδάκια.....και το γιαουρτάκι με το γλυκό του κουταλιού θες και τον λουκουμά σου emfoodemarrightinjured.gif

αστα τασο..χωνεψα το αλλο μεσημερι..ειχα φουσκωσει τρελα..αλλα ηταν το γιαουρτακι με τα κερασακια..μαγεια..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ αν και δοκίμασα τα νηστίσιμα παϊδάκια εχθές και σήμερα έτρεξα 600 χιλιόμετρα, ακόμα να χωνέψω.

Θα φταίει το γιαουρτάκι......μου έπεσε βαρύ :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ αν και δοκίμασα τα νηστίσιμα παϊδάκια εχθές και σήμερα έτρεξα 600 χιλιόμετρα, ακόμα να χωνέψω.

Θα φταίει το γιαουρτάκι......μου έπεσε βαρύ :P

το γιαουρτακι εφταιγε..αλλα δεν μπορουσα να το αποφυγω..ηταν σουπερ..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Περισσευούσης αμαρτίας οι τιμές πάνε κατά διαόλου emjesus

χάθηκε αυτές τις μέρες να τις βγάλετε με φακές κ αζύμωτο ψωμί;;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το παλμιε μπιστρό στη Βούλα..Μακριά.40' αναμονή και δεν είχαν έρθει ακόμη για παραγγελία..

Και δε γινόταν και κανένας φοβερός χαμός.

φυσικά σηκωθήκαμε και φύγαμε(πήγαμε στο Burgering house γλυφάδας-yum yum yum!!)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Εμένα τα παλμιέ μου είχαν προκαλέσει καούρα με ένα χάμπουργκέρ

κατά τα άλλα οκ εξυπηρέτηση

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το La pasteria...τι χαλια ριζοτα ειναι αυτα....ποσο λασπωμενα!!!

Το ριζοτο αλα μιλανεζε ηταν λες και ετρωγα μονο σαφραν......αχ τι ηθελα και πηγαινα η ερμη!

και οι σαλατες....ποτισμενες στο ξυδι μπαλσαμικο...ελεος!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

το La pasteria...τι χαλια ριζοτα ειναι αυτα....ποσο λασπωμενα!!!

Το ριζοτο αλα μιλανεζε ηταν λες και ετρωγα μονο σαφραν......αχ τι ηθελα και πηγαινα η ερμη!

και οι σαλατες....ποτισμενες στο ξυδι μπαλσαμικο...ελεος!

Και είναι όλα τίγκα στο σκόρδο. Προσωπικά πάντα μετά πίνω κόκα κόλα για να χωνέψω :splaaaats:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup ηταν ΧΑΛΙΑ (τουλαχιστον σ'αυτο που πηγα) ταβερνιδιο και παλι ταβερνιδιο!ή μεζεδοπωλειο ή ψησταρια ή βρωμικο ή οτιδηποτε αλλο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.