Jump to content

^##$%@ Acrobat


Recommended Posts

Ρε παιδιά, πώς διάολο γράφουμε ελληνικά σε Acrobat form? Χρησιμοποιώ το Pro (όχι reader) 8.1 εγγλέζικο, το form είναι κλειδωμένο για αρκετές λειτουργίες πλην της συμπλήρωσης κενών. Τα ελληνικά είναι σωστά εγκατεστημένα και τρέχουν κανονικά σε όλα τα άλλα προγράμματα αλλά εδώ πληκτρολογώ και απλά μένει κενό (δεν με αξιώνει να εμφανίσει ούτε καν κινέζικα).

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει, πρόκειται για το form ds-157 (κάντε search στo google) όπου πρέπει να γράψω το όνομά μου στη γλώσσα μου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μήπως δεν έχεις περάσει σωστά την υποστήριξη για ελληνικά;

στο regional settings, πρέπει να γίνει σε 3 σήμεια, μου φαίνεται στο τελευταίο tab ρωτάει κατι σχετικά με non unicode programs εκει το κάνεις greek

Την απαντηση την βρηκα απο search στο google!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Παραξενο μου φαινεται. Εβγαλα το password, την επεξεργαστηκα, την αποθηκευσα σε διαφορα αλλα φορμα, γενικως επαιξα με διαφορα αλλα απετυχα. Ισως το ξαναπροσπαθησω το βραδυ που θαχω περισσοτερο χρονο αν δε τα εχεις καταφερει μεχρι τοτε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

@ dikaios: όλα τα settings είναι οκ, αυτό επιμένει

@ pro: είναι γελοίο που είναι τόσο δύσκολο.

Προγράμματα που επεξεργάζονται pdf δεν κάνουν δουλειά, το ίδιο το άκρομπατ δεν κάνει δουλειά, μέχρι και προσπάθεια να κάνω Insert jpeg που έχω κόψει με το όνομά μου έκανα. Γενικά όποιος τα καταφέρει ας μοιραστεί το μυστικό

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το να κολλησεις jpeg πανω δε γινεται δουλεια. Ειναι φορμα και τα περιεχομενα των πεδιων πανε σε καποια βαση δεδομενων κατευθειαν, η οποια δε θα μπορει να δεχτει εικονα. Αλλα αν επιμενεις σε αυτη τη λυση βγαλε το password ετσι ωστε να μπορεις να επεξεργαστεις το αρχειο και θα εισαι σε θεση να το κανεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η φόρμα δεν στέλνεται, εκτυπώνεται και πάω το χαρτί στην πρεσβεία οπότε η ιδέα του jpg δεν είναι κακή. Πώς να βγάλω τον κωδικό? για να τον βγάλω μου ζητάει... εχμμμ... τον κωδικό

εντιτ: μωρέ το 8.1 προ έχω και εγώ, το θέμα είναι ότι ψάχνοντας βρήκα δήλωση της adobe hellas ότι πράγματι δεν υποστηρίζουν ελληνικά. Έλεος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε καμια ωρα που να με παρει και να με πεταξει....γαμ. :angry: ... θα κατεβάσω και το professional σε ελληνικη εκδοση το 8.

Αντε λεμε...φρεσκο πραγμα!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το Adobe Acrobat 8 υποστηρίζει εγγενώς ελληνικά

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το Pro 9.1 παιζω κι εγω και με το LiveCycle. Alexmat, στειλε με πμ το εμαηλ σου να στο στειλω εκει ξεπασσγουορντιασμενο να το κανεις οσα edit θες.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

καλησπέρα! επειδή έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα αλλά δε γνωρίζω και πολλά απο υπολογιστές μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? έχω το adobe reader 9 και θέλω να διαβάσω κάποια pdf που χρησιμοποιούν μία συγκεκριμένη φόρμα. μερικοί από τους ελληνικούς χαρακτήρες φαίνονται να είναι "αλαμπουρνέζικα" ενώ κάποιοι αλλοι ελληνικοί χαρακτήρες διαβαζονται κανονικά (πχ η λέξη ονοματεπώνυμο διαβάζεται αλλά το ίδιο το ονοματεπώνυμο δεν διαβάζεται). στα fonts περιλαμβάνονται και τα helvetica τα οποία δεν τα βρήκα πουθενά να τα κατεβάσω.. αλλά πάλι δεν ξέρω αν αυτό φταίει..ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.