Jump to content

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ


dimitris.s

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ?? ΠΟΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ?? Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?? ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ, ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ?? ΠΟΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ?? Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?? ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ, ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!

Καλησπέρα!

Η αναμονή για τη δερματολογία στο ΠαΓΝΗ είναι αυτή τη στιγμή στο 2016...

τώρα όσο για την κλινική...η καθηγήτρια , η κ. Τόσκα δεν είναι και ότι καλύτερο μπορεί να σου τύχει...Μια τρελή που έχει επιβάλλει στρατιωτικό νόμο στην κλινική (φαντάσου ότι απαγορεύει στους ειδικευόμενούς της να κάνουν παιδιά όσο είναι στην κλινική της) , η οποία αν δεν της αρέσεις σου κάνει τη ζωή πατίνι και σου δημιουργεί πρόβλημα και στις εξετάσεις της ειδικότητας . Βρίζει τους ασθενείς , τους προσβάλλε κατάμουτρα , επιτίθεται στους συνοδούς και λοιπά άλλα γραφικά... Οι υπόλοιποι δερματολόγοι είναι καλοί , διαβασμένοι και πολύ πρόθυμοι να σου δείξουν και να σου εξηγήσουν αλλά αυτή είναι μεγάλο αγκάθι...σκέψου ότι από του φοιτητές της σχολής μας , το 90% όσων θέλουν να κάνουν δερματολογία βάζουν τα χαρτιά τους αλλού για να μην την έχουν .

Βέβαια , έχει μια συμπάθεια στα αγοράκια , τα οποία περνάνε λίγο καλύτερα στην κλινική της..

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ!!!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ?? ΠΟΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΥ?? Η ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?? ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ ΚΛΙΝΙΚΗ, ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!!!

Γιατί δεν τα βαζεις τα χαρτιά σου στην Πατρά(που ξέρεις και εμπιστεύεσαι...). Από οτι ξέρω εχει την μικρότερη αναμονη με διαφορά αν σε ενδιαφέρει να ξεκινήσεις καπως γρηγορότερα..αλλα σιγουρα οχι νωριτερα απο 5τία!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Αγαπητέ συνάδελφε,με τίποτα Πατρα ή Ηράκλειο!!Οι λόγοι γνωστοί και απορώ πως δεν τους ξέρεις.Θα πας Συγγρό ή εξωτερικό.ΤΕΛΟΣ!

ΥΓ:Ειναι απλό ρώτησε ειδικευόμενους στα νοσοκομεία που δινουν δέρμα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ρε δε σχολιαζετε και την ειδικοτητα της δερματολογιας btw?

κριμα ενας τετοιος τιτλος θεματος να καει μονο με το αν τη δινει καλα... :rolleyes: το πανεπιστημιακο του Ηρακλειου!

πειτε πειτε πειτε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η καθηγήτρια , η κ. Τόσκα δεν είναι και ότι καλύτερο μπορεί να σου τύχει...Μια τρελή που έχει επιβάλλει στρατιωτικό νόμο στην κλινική (φαντάσου ότι απαγορεύει στους ειδικευόμενούς της να κάνουν παιδιά όσο είναι στην κλινική της)

Σόρυ, αυτό πάλι πώς το κάνει;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η κα Τόσκα σε 3 χρόνια θα αποχωρήσει λόγω ορίου ηλικίας.

οπότε όποιος σκέφτεται να δηλώσει ας το καλοσκεφτεί...δεδομένου ότι θα έχει και 5-6 χρόνια αναμονή...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ακόμα και αν αποχωρήσει, το πνεύμα αυτής της μούμιας θα στοιχειώνει την κλινική....

Βάζει κ υποψήφια για πρόεδρος...φαντάσου να μην βγεί...μόνο φαντάσου

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλησπέρα!

Η αναμονή για τη δερματολογία στο ΠαΓΝΗ είναι αυτή τη στιγμή στο 2016...

τώρα όσο για την κλινική...η καθηγήτρια , η κ. Τόσκα δεν είναι και ότι καλύτερο μπορεί να σου τύχει...Μια τρελή που έχει επιβάλλει στρατιωτικό νόμο στην κλινική (φαντάσου ότι απαγορεύει στους ειδικευόμενούς της να κάνουν παιδιά όσο είναι στην κλινική της) , η οποία αν δεν της αρέσεις σου κάνει τη ζωή πατίνι και σου δημιουργεί πρόβλημα και στις εξετάσεις της ειδικότητας . Βρίζει τους ασθενείς , τους προσβάλλε κατάμουτρα , επιτίθεται στους συνοδούς και λοιπά άλλα γραφικά... Οι υπόλοιποι δερματολόγοι είναι καλοί , διαβασμένοι και πολύ πρόθυμοι να σου δείξουν και να σου εξηγήσουν αλλά αυτή είναι μεγάλο αγκάθι...σκέψου ότι από του φοιτητές της σχολής μας , το 90% όσων θέλουν να κάνουν δερματολογία βάζουν τα χαρτιά τους αλλού για να μην την έχουν .

Βέβαια , έχει μια συμπάθεια στα αγοράκια , τα οποία περνάνε λίγο καλύτερα στην κλινική της..

ακόμα και αν αποχωρήσει, το πνεύμα αυτής της μούμιας θα στοιχειώνει την κλινική.... :lol: :lol: :lol:

Βάζει κ υποψήφια για πρόεδρος...φαντάσου να μην βγεί...μόνο φαντάσου

Nice... Και έχω 2 βδομάδες προπαιδευτικές μετά το Πάσχα... :anavwfwties: Ελπίζω να μας αναθέτει σε κανέναν ειδικευόμενο και να μην ασχολείται προσωπικά με εμάς... emcolgate

Καλά, εννοείται ότι είχα ακούσει ότι πρόκειται για "λίγο" εεεεε ιδιότροπη :rolleyes: με αδυναμία στα αγοράκια, αλλά μέχρι εκεί... γλαφυρή περιγραφή σαν την παραπάνω δεν είχε φτάσει στ' αυτιά μου ποτέ...

Απορία: στο 5ο και 6ο περνάμε από δερματολογική;;;; :huh: ( emofftopic )

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Απορία: στο 5ο και 6ο περνάμε από δερματολογική;;;; :huh: ( emofftopic )

είναι κλινική επιλογής στον κύκλο της Παθολογίας (5ο έτος)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

η καθηγήτρια , η κ. Τόσκα δεν είναι και ότι καλύτερο μπορεί να σου τύχει...Μια τρελή που έχει επιβάλλει στρατιωτικό νόμο στην κλινική (φαντάσου ότι απαγορεύει στους ειδικευόμενούς της να κάνουν παιδιά όσο είναι στην κλινική της)

Σόρυ, αυτό πάλι πώς το κάνει;

Έτσι: emarrightBirth Control

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup πωπω πολύ σκληρό βιντεάκι αυτό...

κοίτα melian μην κάνεις το λάθος να πάρεις την κλινική αν δεν σε ενδιαφέρει η δερματολογία...

επέλεξε άλλη να μάθεις και κάτι τουλάχιστον...νεφρά/πογκ/γάστρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αρκεί μόνο αυτό αγαπητοί μου συνάδελφοι!!!!Χέστε την κωλοαναμονή και κοιτάξτε λίγο την ποιότητα της ειδικότητας που θα κάνετε.Στην δερματολογική του Ηρακλείου μήπως κάνουν αυτα:

http://www.syggros-hosp.gr/program.htm

ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ!

Προς όλους τους συναδέλφους: ειδικότητα μόνο στην ΑΘΗΝΑ!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κοίτα melian μην κάνεις το λάθος να πάρεις την κλινική αν δεν σε ενδιαφέρει η δερματολογία...

επέλεξε άλλη να μάθεις και κάτι τουλάχιστον...νεφρά/πογκ/γάστρο...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δεν αρκεί μόνο αυτό αγαπητοί μου συνάδελφοι!!!!Χέστε την κωλοαναμονή και κοιτάξτε λίγο την ποιότητα της ειδικότητας που θα κάνετε.Στην δερματολογική του Ηρακλείου μήπως κάνουν αυτα:

http://www.syggros-hosp.gr/program.htm

ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ!

Προς όλους τους συναδέλφους: ειδικότητα μόνο στην ΑΘΗΝΑ!!!!!!!!!

κοίτα φίλε μου,μπόρει να μην γίνονται όλα,αλλά τα περισσότερα γίνονται...απ'ότι ξέρω!

για το: ειδικότητα μόνο στην αθήνα διαφωνώ,γιατί 1ον θα είχε 400χρόνια αναμονή αν επέλεγαν όλοι μ'αυτή τη λογική και 2ον πιστεύω ότι μερικά τμήματα από μερικά περιφερειακά νοσοκομεία (Θεσ/νικη,Πάτρα,Ηράκλειο,Γιάννενα) είναι πολύ μα πολύ καλύτερα από τα αντίστοιχα...

και γω Αθηναίος είμαι,άλλα όπως κ να το κάνουμε στην Αθήνα είναι ψιλο "γκέτο" η φάση...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρώτα οποιονδήποτε ειδικευόμενο Δερματολογίας θελεις, όλοι συμφωνούν για τον Συγγρό!Στο Ηρακλειο αδερφε οι ειδικευόμενοι κανουν 3 χρόνια κλινική με λιγα διαλλειματα εξωτερικών ιατρειών!!Που σημαινει απιστευτη λαντζα για σχεδον 3 χρόνια!!!!!!!!!Δεν υπάρχει ούτε ενα ειδικο ιατρείο!Ουτε ένα μάθημα!Ουτε μια βιβλιογραφικη ενημέρωση.Τιποτα παρα μονο ΛΑΝΤΖΑ.Καμμια άδεια ουτε καν για συνέδρια με ωράριο 8 με 5.Πως γίνεται να μην τα ξέρεις εφόσον εισαι Ηράκλειο???Εδω στη Θεσσαλονικη ειναι καλυτερα αλλά όχι όπως στο Συγγρό.Εκει βεβαια δεν ειναι ονειρικά, εισαι μονος και μπορεις να μάθεις μονο αν θέλεις!Στη Πάτρα ειναι άλλη κόλαση με στρατιωτικό νόμο!!Λάρισα και Γιαννενα ειναι συμπαθητικά και κυρίως ανθρώπινα αλλά χωρίς ειδικα ιατρεία και ιδιαίτερη εκπαίδευση!

Και οσο αναφορά την γκέτο κατάσταση που λες,στη σχολή σας δλδ δεν υπάρχει???Οι τεως ΑΦΙΚΟΙ δηλαδη τι ήταν και είναι??Τα ξέρουμε τα καραγκιοζιλικια τους και εκτός Κρήτης!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Βασικά έχεις και ένα δίκαιο τώρα που το λες...Φαίνεται να γνωρίζεις πολύ καλά την σαπιοκατάσταση εδώ...

Αυτό που είπα παραπάνω δεν αφορούσες την δερματολογία,αλλά γενικά την ειδικότητα εκτός Αθηνών.

Εγώ αν επέλεγα να γίνω δερματολόγος,δεν θα έβαζα σίγουρα το ΠΑΓΝΗ...για άλλη ειδικότητα,μιλάμε

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ δικό μου άτομο σπούδασε Κρήτη,άρχισε χειρουργική ειδικότητα στο ΠΑΓΝΗ και λάκισε τον πρώτο χρόνο!Ξερω την κατάσταση και λογω μεταπτυχιακού στο νησί και σύγκρινα καταστάσεις.Στην Αθήνα είναι περισσότεροι οι ειδικευόμενοι,πιο οργανωμένοι,πιο μέσα στα πράγματα και γενικότερα τηρείται περισσότερο το πρόγραμμα ειδικευομένων διότι οι περισσότερες κλινικές είναι πολύ παλιές και πιστές στα προγράμματά τους!

Οι φοιτητές ιατρικής στο Ηράκλειο κάνετε το λάθος να νοιώθετε μια ανασφάλεια και συνεχίζετε την ειδικότητα ή ακόμα και τα αγροτικά σας στη Κρήτη.Πρέπει να δείτε λιγάκι πως δουλεύουν και αλλού στην Ελλάδα.Μια βόλτα στον Ευαγγελισμό ή το Λαικό θα σε πείσει.Δεν είναι ο κόσμος όλος ο Μπούμπας ή ο Τσιφτσής!Ο καλός δάσκαλος κρίνεται από τους μαθητές του!Τι κάνουν όλοι αυτοί για τους ειδικευόμενούς τους....................

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρώτα οποιονδήποτε ειδικευόμενο Δερματολογίας θελεις, όλοι συμφωνούν για τον Συγγρό!Στο Ηρακλειο αδερφε οι ειδικευόμενοι κανουν 3 χρόνια κλινική με λιγα διαλλειματα εξωτερικών ιατρειών!!Που σημαινει απιστευτη λαντζα για σχεδον 3 χρόνια!!!!!!!!!Δεν υπάρχει ούτε ενα ειδικο ιατρείο!Ουτε ένα μάθημα!Ουτε μια βιβλιογραφικη ενημέρωση.Τιποτα παρα μονο ΛΑΝΤΖΑ.Καμμια άδεια ουτε καν για συνέδρια με ωράριο 8 με 5.Πως γίνεται να μην τα ξέρεις εφόσον εισαι Ηράκλειο???Εδω στη Θεσσαλονικη ειναι καλυτερα αλλά όχι όπως στο Συγγρό.Εκει βεβαια δεν ειναι ονειρικά, εισαι μονος και μπορεις να μάθεις μονο αν θέλεις!Στη Πάτρα ειναι άλλη κόλαση με στρατιωτικό νόμο!!Λάρισα και Γιαννενα ειναι συμπαθητικά και κυρίως ανθρώπινα αλλά χωρίς ειδικα ιατρεία και ιδιαίτερη εκπαίδευση!

Και οσο αναφορά την γκέτο κατάσταση που λες,στη σχολή σας δλδ δεν υπάρχει???Οι τεως ΑΦΙΚΟΙ δηλαδη τι ήταν και είναι??Τα ξέρουμε τα καραγκιοζιλικια τους και εκτός Κρήτης!!!!!

Περιγραψε λιγο την κατασταση στην Πατρα, περα απο τις αναποδιες του καθηγητη( ο οποιος μου φαινεται οτι βρισκεται και αυτος προ συνταξιοδοτησης), απο την πλευρα του προγραμματος εκπαιδευσης κτλ!

Στον Συγγρό ειναι τοσοι πολλοι οι ειδικευομενοι που μαζι με φοιτητες και αλλες ειδικοτητες που παρακολουθουν γινεται της ποπης, κοινως δεν χωρας πουθενα. Απο την αλλη απειρα τα περιστατικα και καλο προγραμμα απο αφιθεατρο σε συνδυασμο με ειδικα τμηματα! Απο επεμβατικο μερος τα βασικα αλλα νυστερι δεν πιανουν οπως στον Ευαγγελισμο που εχει σχεδον μετατραπει σε δερματοχειρουργικο κεντρο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ρώτα οποιονδήποτε ειδικευόμενο Δερματολογίας θελεις, όλοι συμφωνούν για τον Συγγρό!Στο Ηρακλειο αδερφε οι ειδικευόμενοι κανουν 3 χρόνια κλινική με λιγα διαλλειματα εξωτερικών ιατρειών!!Που σημαινει απιστευτη λαντζα για σχεδον 3 χρόνια!!!!!!!!!Δεν υπάρχει ούτε ενα ειδικο ιατρείο!Ουτε ένα μάθημα!Ουτε μια βιβλιογραφικη ενημέρωση.Τιποτα παρα μονο ΛΑΝΤΖΑ.Καμμια άδεια ουτε καν για συνέδρια με ωράριο 8 με 5.Πως γίνεται να μην τα ξέρεις εφόσον εισαι Ηράκλειο???Εδω στη Θεσσαλονικη ειναι καλυτερα αλλά όχι όπως στο Συγγρό.Εκει βεβαια δεν ειναι ονειρικά, εισαι μονος και μπορεις να μάθεις μονο αν θέλεις!Στη Πάτρα ειναι άλλη κόλαση με στρατιωτικό νόμο!!Λάρισα και Γιαννενα ειναι συμπαθητικά και κυρίως ανθρώπινα αλλά χωρίς ειδικα ιατρεία και ιδιαίτερη εκπαίδευση!

Και οσο αναφορά την γκέτο κατάσταση που λες,στη σχολή σας δλδ δεν υπάρχει???Οι τεως ΑΦΙΚΟΙ δηλαδη τι ήταν και είναι??Τα ξέρουμε τα καραγκιοζιλικια τους και εκτός Κρήτης!!!!!

Περιγραψε λιγο την κατασταση στην Πατρα, περα απο τις αναποδιες του καθηγητη( ο οποιος μου φαινεται οτι βρισκεται και αυτος προ συνταξιοδοτησης), απο την πλευρα του προγραμματος εκπαιδευσης κτλ!

Στον Συγγρό ειναι τοσοι πολλοι οι ειδικευομενοι που μαζι με φοιτητες και αλλες ειδικοτητες που παρακολουθουν γινεται της ποπης, κοινως δεν χωρας πουθενα. Απο την αλλη απειρα τα περιστατικα και καλο προγραμμα απο αφιθεατρο σε συνδυασμο με ειδικα τμηματα! Απο επεμβατικο μερος τα βασικα αλλα νυστερι δεν πιανουν οπως στον Ευαγγελισμο που εχει σχεδον μετατραπει σε δερματοχειρουργικο κεντρο!

ΜΟΝΟ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΔΕΡΜΑ.THE BEST

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολύ δικό μου άτομο σπούδασε Κρήτη,άρχισε χειρουργική ειδικότητα στο ΠΑΓΝΗ και λάκισε τον πρώτο χρόνο!Ξερω την κατάσταση και λογω μεταπτυχιακού στο νησί και σύγκρινα καταστάσεις.Στην Αθήνα είναι περισσότεροι οι ειδικευόμενοι,πιο οργανωμένοι,πιο μέσα στα πράγματα και γενικότερα τηρείται περισσότερο το πρόγραμμα ειδικευομένων διότι οι περισσότερες κλινικές είναι πολύ παλιές και πιστές στα προγράμματά τους!

Οι φοιτητές ιατρικής στο Ηράκλειο κάνετε το λάθος να νοιώθετε μια ανασφάλεια και συνεχίζετε την ειδικότητα ή ακόμα και τα αγροτικά σας στη Κρήτη.Πρέπει να δείτε λιγάκι πως δουλεύουν και αλλού στην Ελλάδα.Μια βόλτα στον Ευαγγελισμό ή το Λαικό θα σε πείσει.Δεν είναι ο κόσμος όλος ο Μπούμπας ή ο Τσιφτσής!Ο καλός δάσκαλος κρίνεται από τους μαθητές του!Τι κάνουν όλοι αυτοί για τους ειδικευόμενούς τους....................

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΙΣΧΙΕΙ...ΚΑΠΙΟΙ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΤΟ ΠΑΓΝΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΟΠΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΟ ΦΙΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΧΑΘΟΥΝ ΣΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ ΤΩΝ ΑΘΗΝΑΙΚΩΝ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΩΝ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΕΔΩ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΑΤΙΚΟΣ Ο ΡΥΘΜΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙ Η ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΣΧΟΛΗ ΔΙΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΟΠΟΥ ΘΕΣ ...ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΣΤΙΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΑ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.