Jump to content

Mικρόβια Α και μετά το...χάος!!!!


Recommended Posts

Εδώ είμαι πάλι με τις απορίες μου...Μπορεί κάποιος παλιός να με συμβουλέψει από που διαβάζουμε μικρόβια Α; παίρνουμε μεν τις διαλέξεις,οι οποίες είναι αρκετά συνοπτικές και δεν έχουν σχέση με τα όσα λέει το βιβλίο.Απ την άλλη ακούσαμε ότι το βιβλίο περιέχει λάθη που πρέπει να προσέχουμε...Από που πρέπει να διαβάσουμε για να είμαστε καλυμμένοι μ αυτό το μάθημα?...είναι που είναι από μόνο του αδιάφορο για τους περισσότερους... emconfused

Thanks! :)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Τα θεματα πολλαπλης που μπηκαν χτες στην εξεταση των κανονικων ηταν περισσοτερο απο την καινουγια υλη της εδρας βαση του βιβλιου του Tortora.Ειναι λιγο πιο εκτεταμενη βεβαια σαν υλη αλλα δωσε εμφαση στα πολυ βασικα και στις εικονες επισης.Για τους πτυχιακους δεν ξερω τι ισχυει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γραψε ακυρο......αυτα που ειπα ισχουν για αθηνα...σορρυ

χαχα! είπα και γω! δεν πειράζει...κανείς από το Πι Τσι Κει να μου απαντήσει? :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μικροβιολογία είναι το χειρότερο μάθημα που έχω δώσει μέχρι τώρα. Η Α βέβαια δεν είναι και τόσο δύσκολη. Εμείς πέρισυ είχαμε δώσει με προόδους. Φέτος υποθέτω ότι δε θα δώσουν προόδους ε?

Γενικά σε αυτό το μάθημα κανείς δεν ξέρει ποτέ από πού να διαβάσει.

Μάλλον κυρίως σημειώσεις πρέπει να διαβάσεις και με βάση αυτές θα δεις που θα δώσεις έμφαση στο βιβλίο. Κάποια κεφάλαια μας είχαν πει να τα διαβάσουμε από βιβλίο. Θα σας πουν στην πορεία.

Αν παρκολουθήσεις θα σε βοηθήσει αρκετά για τις εξετάσεις αλλά σε προειδοποιώ ότι τα περισσότερα μαθήματα είναι πολύ βαρετά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Η μικροβιολογία είναι το χειρότερο μάθημα που έχω δώσει μέχρι τώρα. Η Α βέβαια δεν είναι και τόσο δύσκολη. Εμείς πέρισυ είχαμε δώσει με προόδους. Φέτος υποθέτω ότι δε θα δώσουν προόδους ε?

Γενικά σε αυτό το μάθημα κανείς δεν ξέρει ποτέ από πού να διαβάσει.

Μάλλον κυρίως σημειώσεις πρέπει να διαβάσεις και με βάση αυτές θα δεις που θα δώσεις έμφαση στο βιβλίο. Κάποια κεφάλαια μας είχαν πει να τα διαβάσουμε από βιβλίο. Θα σας πουν στην πορεία.

Αν παρκολουθήσεις θα σε βοηθήσει αρκετά για τις εξετάσεις αλλά σε προειδοποιώ ότι τα περισσότερα μαθήματα είναι πολύ βαρετά.

Mα αυτό ειναι το κακό!ότι παρακολο΄θησα ένα δύο μαθήματα και δεν άντεξα άλλο!άσε που αυτά που λέμε στα μαθήματα είναι απίστευτες λεπτομέρειες και πολύ συγκεκριμένα παραδείγματα...Τουλάχιστον δίνει τις διαλέξεις της και κάτι άλλες σημειώσεις οπότε διαβάζουμε απ αυτά και απ το βιβλίο και κάνουμε το σταυρό μας να πιάσουμε τη βάση... emconfused

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.