Jump to content

μελάνια/γέμισμα


Recommended Posts

Ξέρει κανείς πού μπορώ να ξαναγεμίσω μελανοδοχεία στην περιοχή γύρω από τη σχολή ή έστω στου Ζωγράφου;

Δεν παλεύεται αυτή η κατάσταση.100 ευρώ ένας εκτυπωτής με όλα τα κομφόρ του,32 ευρώ δυο μελάνια.Η απόλυτη κοροϊδία.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Λ.Παπάγου 128 στην άνοδο της Παπάγου 20 μέτρα πριν το τελευταίο φανάρι

δε νομίζω να αξίζει όμως, με τα γνήσια μελάνια εκτυπώνεις περισσότερες σελίδες

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ εδώ και χρόνια αγοράζω συμβατικά μελάνια/γεμίζω μελάνια στον τύπο απέναντι από το Πλαίσιο στη Στουρνάρα.

Και βέβαια, έχω δει τεράστια εξοικονόμηση! Μπορεί να κρατάνε λιγότερο από το original (αν κ δεν το έχω προσέξει), αλλά με τα ίδια λεφτά παίρνεις πολύ περισσότερα μελάνια.

Μάλιστα τελευταία αγόρασα και ένα σετάκι για να γεμίζω μόνος μου τα μελάνια, με κάτι σύριγγες (ακόμα πιο οικονομικό! - ωστόσο δεν έχω προλάβει να το δοκιμάσω ακόμα να σας πω εξ ιδίας πείρας, μου είπαν ότι λειτουργεί μια χαρά πάντως ).

εδώ ένα δείγμα:

http://www.metacafe.com/watch/928359/how_t...than_5_minutes/

με μια επιφύλαξη-μου είπαν ότι δεν κάνει να βάζεις σιλοτέηπ πάνω στην κεφαλή, διότι η κόλλα την μπλοκάρει.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Επίσης έχει cartridge world στην Πανόρμου, κοντά στην Αλεξάνδρας, όπως ανεβαίνεις στο αριστερό σου χέρι, πληρώνεις γύρω στα 8-9 ευρώ το γέμισμα για το μαύρο μελάνι, και σε 6 γεμίσματα έχεις και ένα δώρο )τουλάχιστον έτσι ήταν παλιά, που σου έδιναν και μια καρτούλα και την συμπλήρωνες σε κάθε γέμισμα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Το ξαναγέμισμα μελανιών σε μαγαζιά δε συμφέρει πολύ.

Αυτύ που συμφέρει είναι να αγοράσεις μελάνι και να τα γεμίζεις σπιτι μόνος σου.

Στο πρώτο στηρίζεται το Cartridge World και στο δεύτερο το Ink Center. ;Έτσι, στο Ink Center σου δίνουν ένα κιτ που περιλαμβάνει μαύρο μελάνι 100ml και σύριγγες για να το γεμίζεις σπιτι manually με κόστος μόλις 25 ευρώ (μιλάω για hp printer, για τους άλλους δεν ξερω τιμες).

Δες το πιο κοντινό σου μαγαζί στο www.inkcenter.gr (νομιζω οτι ειναι Λ. Παπάγου 127)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 weeks later...

Σας θέρμοευχαριστώ ολους!Δεν ειχα ιδέα για όλα αυτά.Η αλήθεια είναι ότι άκουγα τσιμπητά από 'δω κι απο΄κει διάφορα αλλά δεν είχα εμπεδώσει και πολλά emblush .

Εσείς μου δώσατε μέχρι και ακριβείς διευθύνσεις,βρε!Μα τιιιιιιι καλαά παιδαααααάκια που είστε!!!Σας ευχαριστωωωωωωώ :wub::wub: :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Δες το πιο κοντινό σου μαγαζί στο www.inkcenter.gr (νομιζω οτι ειναι Λ. Παπάγου 127)
Νομίζεις; Μα αφού το είδες στο site του inkcenter πως νομίζεις και δεν είσαι σίγουρος;

http://www.inkcenter.gr/inkcenter/frontend/Index.iworx και ο χάρτης ΕΔΩ

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ FOREVER PRINT ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ NEVER PRINT. ΣΤΟ INTERNET ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΑΝ INK24 GR

ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΝΕ ΔΟΧΕΙΟ ΑΝΑΚΥΚΛΩΜΕΝΟ ΓΙΑ HP ΜΕ ΚΑΜΕΝΗ ΚΕΦΑΛΗ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ. ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ SITE ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ <ΜΗ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ>. ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΥΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ FOREVER PRINT INK24 GR.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

εγω γεμιζω χρονια στο cartridge world χωρις κανενα προβλημα και ηταν παντα και φιλικοι και εξυπηρετικοι...

δεν ηξερα ομως οτι μπορεις να γεμισεις μονος σου τα μελανια σου;;;;;;;;; :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ηξερα ομως οτι μπορεις να γεμισεις μονος σου τα μελανια σου;;;;;;;;; :blink: :blink: :blink:

έχω HP, και γεμίζω μόνος και τα μαύρα, και τα έγχρωμα μελάνια (με το σετάκι των 20 περίπου ευρώ). Μια χαρά οι εκτυπώσεις, η διαδικασία κανά 15λεπτο για το έγχρωμο μελάνι, πολύ εύκολη (με τις σύριγγες έχουμε εξοικειωθεί!) , και κυρίως, φοβερή εξοικονόμηση! Εκτυπώνω πια έγχρωμες σελίδες ανελέητα! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

δεν ηξερα ομως οτι μπορεις να γεμισεις μονος σου τα μελανια σου;;;;;;;;; :blink: :blink: :blink:

έχω HP, και γεμίζω μόνος και τα μαύρα, και τα έγχρωμα μελάνια (με το σετάκι των 20 περίπου ευρώ). Μια χαρά οι εκτυπώσεις, η διαδικασία κανά 15λεπτο για το έγχρωμο μελάνι, πολύ εύκολη (με τις σύριγγες έχουμε εξοικειωθεί!) , και κυρίως, φοβερή εξοικονόμηση! Εκτυπώνω πια έγχρωμες σελίδες ανελέητα! emcolgate

τελεια!!!!.........και εγω HP εχω αρα θα το δοκιμασω....μου ακουγεται πολυ οικονομικο!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 1 year later...

Αγαπητέ Νότη,

Η μήπως Γιατρέ μου??? Επειδή ψεύδεστε η παίζεται κάποιο παιγνίδι ανατγωνισμού, είμαι υποχρεωμένος να σας απαντήσω, ότι ουδέποτε υπήρξατε πελάτης της εταιρείας Forever Print αλλά και του www.ink24.gr.Είμαστε η μοναδική εταιρεία με πιστοποίηση ISO 9001:2008, ενώ έχουμε αξιολογηθεί με άριστα από το PC Magazine. Είμαστε στην αγορά από το 2002 και καθιερώσαμε την εγγύηση ποιότητας και καλής λειτουργίας. Επειδή λοιπόν μετά από έρευνα μας προκύπτει οτι προωθείτε το μαγαζάκι κάποιου κολητού σας, καλό είναι να γνωρίζουν οι συμμετέχοντες στο forum, την αξιοπιστία σας.

Για την Forever Print A.E.

Τάσος Μουμούρης

Διευθύνων Σύμβουλος

www.foreverprint.gr

www.ink24.gr

Τηλ. 210 9966260

Fax. 210 9966355

ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ. ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ FOREVER PRINT ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ NEVER PRINT. ΣΤΟ INTERNET ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΑΝ INK24 GR

ΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥΛΗΣΑΝΕ ΔΟΧΕΙΟ ΑΝΑΚΥΚΛΩΜΕΝΟ ΓΙΑ HP ΜΕ ΚΑΜΕΝΗ ΚΕΦΑΛΗ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΛΛΑΞΟΥΝ. ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ SITE ΤΟΥΣ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ <ΜΗ ΠΕΦΤΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΙΔΑ>. ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟΥΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΣ ΤΗΣ FOREVER PRINT INK24 GR.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.