Jump to content

We must become the change we want to see in the world


KonstantinosMD

Recommended Posts

Μου ζητήθηκε πολύ ευγενικά να προσθέσω το παραπάνω στον τίτλο του φόρουμ.

Αποφάσισα να το κάνω για ένα διάστημα μιας και προσωπικά το βρήκα πολύ όμορφο!

Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολυ ωραια τοτε! Ας φτιαξουμε εναν συλλογο ιατρων εν αναμονη και ειδικευομενων, για να εχουμε και εμεις την δικια μας φωνη, χωρις να περιμενουμε την καθε ΟΕΝΓΕ να μας αγει και να μας φερει αναλογα με τις συναλλαγες της! Το εννοω και το εχω σκεφτει εδω και λιγο καιρο να ψαξω τους νομους και να δημιουργησω καινουριο τοπικ με θεμα την προσελευση μελων στον καθ'ολα λειτουργικο αυτο σωμα. Ξερω οτι θα υπαρξουν καποιοι που θα σκεφτουν διαφορα και οτι την προταση αυτη δεν θα την σκεφτουν σοβαρα, ακομα και να γελασουν. Ετσι γελουσαν και με τον Γαλιλαιο... Δεν λεω τιποτα αλλο πανω σ'αυτο, θα τρεξω λιγο για το αγροτικο μου και θα αρχισω σε λιγο καιρο να σας βομβαρδιζω με προτασεις και ιδεες για το πως μπορουμε ολοι να γινουμε υπολογισιμοι, και να σταματησουμε να ειμαστε ανυπαρκτα ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ και πηγες εσοδων των Ιατρικων Συλλογων!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πολυ ωραια τοτε! Ας φτιαξουμε εναν συλλογο ιατρων εν αναμονη και ειδικευομενων, για να εχουμε και εμεις την δικια μας φωνη, χωρις να περιμενουμε την καθε ΟΕΝΓΕ να μας αγει και να μας φερει αναλογα με τις συναλλαγες της! Το εννοω και το εχω σκεφτει εδω και λιγο καιρο να ψαξω τους νομους και να δημιουργησω καινουριο τοπικ με θεμα την προσελευση μελων στον καθ'ολα λειτουργικο αυτο σωμα. Ξερω οτι θα υπαρξουν καποιοι που θα σκεφτουν διαφορα και οτι την προταση αυτη δεν θα την σκεφτουν σοβαρα, ακομα και να γελασουν. Ετσι γελουσαν και με τον Γαλιλαιο... Δεν λεω τιποτα αλλο πανω σ'αυτο, θα τρεξω λιγο για το αγροτικο μου και θα αρχισω σε λιγο καιρο να σας βομβαρδιζω με προτασεις και ιδεες για το πως μπορουμε ολοι να γινουμε υπολογισιμοι, και να σταματησουμε να ειμαστε ανυπαρκτα ΤΣΟΥΤΣΕΚΙΑ και πηγες εσοδων των Ιατρικων Συλλογων!

τί σχεση εχουν οι εν αναμονη με τους ειδικευομενους? αν μπορεσετε να οργανωσετε εναν συλλογο ενημερωσης αγροτικων, σε τοπικο επιπεδο, και να μεταφερεις την εμπειρια στο φορουμ, θα ηταν πιστευω ενα καλο ξεκινημα. ενημερωστε ο ενας τον αλλο, γινετε τσιμπουρια στους ιατρικους συλλογους, και εκμεταλευτειτε το νετ για να ξεστραβωσετε και τους υπολοιπους μπας και δουμε ασπρη μερα.

καλη αρχη στο αγροτικο emcolgate

md σαν πολυ αισοδοξο το σλογκαν, παει για τη συγκεκριμενη σχολη ή για τον κλαδο γενικοτερα? emrose

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Με το που άνοιξε η σελίδα του φόρουμ, είδα την νέα αλλαγή και ενθουσιάστηκα!

Το λατρεύω!

Πολύ καλή ιδέα!!

Είμαι απόλυτα σύμφωνη με την ιδέα της ίδρυσης Συλλόγου Ενημέρωσης Νέων Ιατρών... μη κολλάτε τόσο πολύ στον τίτλο... μέχρι να βρούμε τον ιδανικότερο, θα έχουμε αλλάξει αρκετές φορές όνομα...

Αναμένω εντολές!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

md σαν πολυ αισοδοξο το σλογκαν, παει για τη συγκεκριμενη σχολη ή για τον κλαδο γενικοτερα? emrose

Stupid question.

No offense.

Αν την ξαναδιαβάσεις,θα το καταλάβεις και μόνη σου.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

md σαν πολυ αισοδοξο το σλογκαν, παει για τη συγκεκριμενη σχολη ή για τον κλαδο γενικοτερα? emrose

Stupid question.

No offense.

Αν την ξαναδιαβάσεις θα το καταλάβεις και μόνη σου.

εσυ δηλαδη που κοιταξες πολυ πιο προσεκτικα, γιατι εγω ομολογω οτι απλα το ειδα, καταλαβες?

εγω οπως το ειπε ο md θα περιμενα να το δω στην πανω μπλε γραμμη αν πηγαινε για το φορουμ και οχι μονο για τη σχολη, γι΄αυτο ρωτησα.

τεσπα, no offence αλλα η ερωτηση πηγαινε σε συγκεκριμενο ατομο. ευχαριστω για τη βοηθεια παντως emcolgate νασαι καλα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Πώς μπορεί μια φράση σαν αυτή να μπαίνει σε όρια ή να προσαρμόζεται το νόημά της βάσει του αν είναι εντός ή εκτός μπλε,κίτρινης,πράσινης,φούξια γραμμής;Απορώ με τη λογική σου.Και λυπάμαι που το λέω αλλά αυτή ακριβώς η λογική είναι που ευθύνεται για τα χάλια μας.Στενή και κοντόφθαλμη οπτική των πραγμάτων,προσαρμοζμένη σε μικρά πράματα και προσωπικές αντιλήψεις και ζητούμενα.Τα μεγάλα λόγια,οι μεγάλες πράξεις,τα μεγάλα οράματα και οι μεγάλες αλήθειες είναι υπεράνω μπλε γραμμών,γλυκιά μου.Όπου και να μπουν,όπως και να μπουν είναι μεγάλα και αποτελούν πηγή έμπνευσης,αισιοδοξίας κι ελπίδας.Το θέμα είναι μπορείς να κατανοήσεις το μεγαλείο τους;

Kαι το σημαντικότερο απ' όλα είναι...Μπορείς να πορευτείς έχοντας τα ως σημαία σου;Δύσκολη η καλογερική και για σένα και για μένα και για όλους μας.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

emarup Ελα ρε παιδια μην τσακωνεστε χωρις λογο!!! PEACE!! :cool10:

Με το που άνοιξε η σελίδα του φόρουμ, είδα την νέα αλλαγή και ενθουσιάστηκα!

Το λατρεύω!

Πολύ καλή ιδέα!!

Είμαι απόλυτα σύμφωνη με την ιδέα της ίδρυσης Συλλόγου Ενημέρωσης Νέων Ιατρών... μη κολλάτε τόσο πολύ στον τίτλο... μέχρι να βρούμε τον ιδανικότερο, θα έχουμε αλλάξει αρκετές φορές όνομα...

Αναμένω εντολές!

Χαιρομαι που συμφωνεις, γιατι ΜΙΛΑΩ ΠΡΑΓΑΜΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ! Το μονο που ξερω μεχρι στιγμης, απο νομικης αποψης, ειναι οτι για την ιδρυση σωματειου πρεπει να υπαρχουν 20 ατομα!! Ε, αν δεν βρεθουν ουτε οι πρωτοι 20 (λεω πρωτοι , γιατι δεν θελω να διανοηθω οτι θα μεινουμε εκει!), αι σιχτιρ και σεις κι ο γρυλος σας συναδελφοι!! Δεν υπαρχει ομως λογως να σας βριζουμε τον γρυλο!! 20 ανθρωπους μπορω να μαζεψω μονο απο φιλους μου, φαντασου κι εκεινοι τους δικους τους! Οταν παρουσιαστει ωριμη αυτη η ιδεα ειμαι σιγουρος οτι θα ακολουθησουν πολλοι ανενεργοι συναδελφοι ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΤΑΞΗΣ! Τα κομματικα θα μεινουν αυστηρα απ'εξω!!

ΕΙΣΤΕ;;;

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΝΕΥΡΟΔΙΑΒΙΒΑΣΤΡΙΑ!!! ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΓΑΜΩ!!!! :wub:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποκλειεται να ειναι μονο το αγονο και η φθηνη σαμπανια/

κατι παιρνεις εσυ/

:cool10:

καλά είσαι just!!! :lol:

ΥΓ: golden boy μου, μη κολλάς εσύ... εγώ μαζί σου!!! emcolgate

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΚ!! Θα δεις ντκουλακι!

Αν υπηρχε ηδη αυτο που προτεινω με πολυ καλη οργανωση και ανθρωπους που πιστευουν στη καθαρη φωνη, χωρις αριστερες ή δεξιες κορωνες, δεν θα ησουν μελος του; Εγω θα ημουν κι ας μην εκανα τιποτα! Θα εγγραφομουν μονο και μονο για να το γιγαντωσω οσο μπορω, να το δυναμωσω οσο μπορω! Αυτο χρειαζομαστε, εναν καθαρο γιγαντα!

Τωρα δεν υπαρχει τιποτα! Υπαρχει μονο ενας 800.000 ευρω που παραληρει επειδη πηρε το αγονο! Υπαρχουν φοιτητες που σε λιγο θα μπουν στην αναμονη! Υπαρχουν ιατροι εν αναμονη! Υπαρχουν ειδικευομενοι που θα ξαναπεριμενουν! ΕΓΩ ΚΙ ΕΣΥ ειμαστε ολοι αυτοι! Γιατι να μην ενωθουμε, παρα να καθομαστε να μετατρεπουμε το γμ σε φορουμ κλαιουσων; Βαρεθηκα να κλαιω! Θελω να κανω κατι!!! ΚΑΤΙ!!!! Να δει ακομα και η ΟΕΝΓΕ οτι δεν ειναι ο κλειδοκρατορας του μελλοντος μας! Το μελλον μας ειναι δικο μας, οχι δικο της!!!

Παραδεχομαι οτι η ιδεα μου ηρθε μετα απο την ΦΤΗΝΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ της με την κλαδικη συμβαση! Οι διευθυντες καπελωσαν αποφοιτους και ειδικευομενους! Αλλα το ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΡΙΟ, ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΡΙΟ!!!!! Ε, οχι ρε πουστη!! Η σαπιλα δεν κραταει για παντα!!! Καποιος την σταματαει, ή ο χειρουργος με ακρωτηριασμο, ή εμεις με την δυναμη του πληθους μας! Ειμαστε σιγουρα περισσοτεροι!!! Γιατι δεν θες να την σταματησεις εσυ; ΕΓΩ ΘΕΛΩ!!! ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΨΥΧΗ!!! ΑΛΗΘΕΙΑ!!!!

Ειμαστε πολυ νεοι ακομα και φαινεται ονειρο! Ισως ακομα και απατηλο! Ισως να δικαιωθουν οσοι λενε οτι "Κατι παιρνω"! (Μια χαρα ειμαι! :D) Αν πετυχει ομως θα ειμαστε ενα βημα πιο μπροστα ακομα και απο συναδελφους του εξωτερικου!! Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΦΩΝΗ!! Οι Ελληνες του 1821 δεν υπηρχαν καν στον ...χαρτη!! Ειδες τι πιστεψαν; Και που εφτασαν! Εμεις υπαρχουμε και ειμαστε ΠΑΝΤΟΥ!!! Σκορπισμενοι και παροπλισμενοι ομως! Γιατι να μην δημιουργησουμε το μελλον ΣΗΜΕΡΑ; Οι αυριανοι αποφοιτοι θα ξερουν κατευθειαν ποιος ειναι ο δικος τους ανθρωπος! Εγω γονατιστος θα πηγαινα σε εναν τετοιο συνδεσμο, συλλογο, σωμα, οπως θες πες το, οταν αποφοιτουσα! Για να εχω εναν μπουσουλα, να ξερω που να εναντιωθω ή ποιον να στηριξω! Και οχι να περιμενω το καθε greekmeds ή τον καθε τασο θεοδωριδη ή τον καθε aterpos ή τοσους αλλους να ΤΥΧΕΙ να με ενημερωσουν ή να με καθοδηγησουν ή να με συμβουλευσουν! Στο κατω κατω, οσο συμπαθητικοι και αληθινοι κι αν ειναι, οταν πεφτει ο server, εξαφανιζονται!! Ωραια συμπνοια!!!!!

Εγω μιλαω για εναν ζωντανο οργανισμο!! Και οσο να πεις απο "ζωντανους οργανισμους" ξερουμε κατι παραπανω!!! :D Για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που να σου μιλανε και να τους μιλας, κατ'ιδιαν ή τηλεφωνικα και αν τυχει και μεσω μαιλ, δεν ειπε κανεις οχι! Μιλαμε για ομαδα με αμυνα, κεντρο και επιθεση!!

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ! ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ!!

ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ! ΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ! ΠΟΣΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΜΑ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΑΚΟΜΑ ΜΩΡΕ; ΠΟΣΗ;;;

ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΕΞΩ;;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποκλειεται να ειναι μονο το αγονο και η φθηνη σαμπανια/

κατι παιρνεις εσυ/

:cool10:

καποιοι ειχαν μια πολυ ασχημη μερα και ζητανε καβγα )))

καντε καλο σεξ παιδια, και αφηστε τους καβγαδες :rolleyes:

με το καλο ο νεος συλλογος emrockon

αντε φιλακια απ τα νοτιοανατολικα ...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποκλειεται να ειναι μονο το αγονο και η φθηνη σαμπανια/

κατι παιρνεις εσυ/

:cool10:

καλά είσαι just!!! :lol:

ΥΓ: golden boy μου, μη κολλάς εσύ... εγώ μαζί σου!!! emcolgate

Golden boy?

I think i'm in love!!! :wub::D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

αποκλειεται να ειναι μονο το αγονο και η φθηνη σαμπανια/

κατι παιρνεις εσυ/

:cool10:

καποιοι ειχαν μια πολυ ασχημη μερα και ζητανε καβγα )))

καντε καλο σεξ παιδια, και αφηστε τους καβγαδες :rolleyes:

ε?

προφανως θα αναφερεσαι σ'εμενα, εφοσον το δικο μου μηνυμα παραθετεις/

σε πληροφορω πως η μερα μου δε θα μπορουσε να ειναι καλυτερη :rolleyes:

(οσο για το τι κανω στο κρεβατι μου,θα μου επιτρεψεις να μην το μοιραστω μαζι σας...)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλα αστα αυτα τωρα!

Που συμφωνεις και που διαφωνεις με το ποστ 13; Μην εισαι προκατειλλημενη για το αν ειναι εφικτο ή οχι. Αν υποθεσεις πως ειναι απολυτως εφικτο, πες τα καλα και τα κακα σου σχολια.

Οχι μονο εσυ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΑΝ, ΣΙΧΑΘΗΚΑΝ, ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΑΝ!!!

ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙΤΕ!!! Για σας, για μας, για την φουκαριαρα την μανα μας, για ολους επιτελους!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγω σε συμπαθω κι ας με ξενερωνεις!! Ισως να μην πολυεχεις ορεξη να ασχοληθεις αποψε! ΟΚ! Ξαναελα αυριο παλι, αν θες. Ισως το δεις αλλιως!

Υπαρχει καμμια σοβαρη προταση, σχολιασμος, κριτικη, υποστηριξη, ή ο,τι αλλο;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Nαι

1. Καλό είναι να βάλετε και το ότι το είπε ο Mahatma Gandhi

2. Αν θέλετε να το κάνετε σαν σύνθημα του φόρουμ αλλάξτε το σε κάτι όπως Making the difference we want to see in the world ή We should make a change in our world ή φραπέ, εφημερίδα και ζήτω οι γιατροί της Ελλάδας :D :D :D

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

dora mia εκανα παραθεση στο ποστ σου γιατι ταιριαζε απολυτα με αυτο που σκεφτομουν για μερικα ατομα που ορμησαν ... σορυ για την παρεξηγηση γλυκα emiloveyou

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και επειδή το τόπικ είναι όμορφο να και μερικά άλλα (google not me) του Μαχάτμα..

“There is nothing that wastes the body like worry, and one who has any faith in God should be ashamed to worry about anything whatsoever"

"Nobody can hurt me without my permission"

“The weak can never forgive. Forgiveness is the attribute of the strong.”

“Whenever you are confronted with an opponent. Conquer him with love.”

“Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.”

και αυτό του Dr Seuss γιατί μου άρεσε (αν και παλιό) “Be who you are and say what you feel because those who mind don't matter and those who matter don't mind.”

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου ζητήθηκε πολύ ευγενικά να προσθέσω το παραπάνω στον τίτλο του φόρουμ.

Αποφάσισα να το κάνω για ένα διάστημα μιας και προσωπικά το βρήκα πολύ όμορφο!

Κ.

Όμως δε χωρούσε η πλήρης έκφραση, που κάπως ξεφεύγει από το ορίτζιναλ κόνσεπτ του Μαχάτμα: We must become the change we want to see in the world; not for us, for our wretched mother...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.