Jump to content

Κινητα smartphones για ιατρους


Recommended Posts

Λοιπον, θελω να αγορασω κατι σε pda κινητο (τηλ.). εχετε κατι να προτεινετε? Κατι να διαβαζει e-books, συν ολα τα αλλα εργαλεια που προσφερουν τα καινουρια κινητα (internet, gps κτλ). ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ το omnia. περιμενω αποψεις.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 3 weeks later...
Sony Ericsson Xperia

Xperia_x1_1.jpg

Πιστευεις οτι υπερεχει απο το omnia και σε τι?

omnia προς το παρον...το xperia υπερεχει μαλλον λογω slide-keyboard μονο.

www.omniacs.net για να δεις τι παιζεται.Παντως με το omnia εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος τους 5 μηνες που το εχω

Tip:Tσεκαρε το www.ipmart-forum.com OΠΩΣΔΗΠΟΤΕ

Εκει θα βρεις εκατονταδες εφαρμογες για ppc καθως και σπασμενα medical ebooks απο skyscape.Οι Αμερικανοι εχουν κανει καλη δουλεια....

Πατα EΔΩ αφου κανεις εγγραφη στο ipmart-forum.. :bloodomen:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Sony Ericsson Xperia

Xperia_x1_1.jpg

Πιστευεις οτι υπερεχει απο το omnia και σε τι?

Χρόνια ολόκληρα προτιμώ Ericsson και Sony Ericsson και είμαι υπερευχαριστημένος, απλά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Στα windows mobile ηγετικη θεση κατεχει η htc.Eχει πισω της μεγαλη κοινοτητα να την υποστηριζει (xda-developers).Εχει αναπτυξει δικα της skins (touchflo) που "καθονται" πανω στο interface των windows και αυξανουν κατακορυφα την (προβληματικη) ευχρηστια τους.Στην Ελλαδα αντιπροσωπευεται απο την Αce Hellas που, αν και δεν ειναι η καλυτερη αντιπροσωπεια,αναπτυσσει καλες ελληνικες ρομ και δεν υπαρχει κανενα προβλημα με υποστηριξη ελληνικων,πραγμα οχι παντα αυτονοητο για τις αλλες εταιρειες.

Το omnia ειναι καλη συσκευη.Ειχαν αναφερθει στο παρελθον προβληματα με την μπαταρια και το gps του.Δεν εχω παρακολουθησει τελευταια κατα ποσο λυθηκαν.Ωστοσο εφοσον λειτουργει σωστα,εχει καλη αυτονομια,αριστη φωτογραφικη,γρηγορο επεξεργαστη.Μειον η μικρη και "περιεργη" αναλυση της οθονης (400χ240).

Το xperia ειναι και αυτο καλη συσκευη.Αριστη ποιοτητα κατασκευης και φωτογραφικη.Εγω δε θα το επαιρνα γιατι η οθονη του ειναι μικρη σε μεγεθος για την αναλυση που εχει (800χ480 για 3 ιντσες).Μιση ιντσα παραπανω θα το εκανε πιο value for money συσκευη.

Προσωπικα προτεινω htc touch hd.Αν το βαλαντιο ειναι περιορισμενο,htc touch 3g.Και αν μπορειτε να περιμενετε,κοιταξτε τα επερχομενα htc touch pro 2 και htc diamond 2.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Σε οτι αφορα το omnia δεν αντιμετωπισα κανενα απολυτως προβλημα ,ειτε ειναι gps ειτε μπαταρια.Απο κει και περα στα σαιτ που παραπεμπω με αρκετη μελετη μπορεις να μετατρεψεις τη συσκευη σε απιστευτο gadgetaki δε μου αρεσει να κανω αναλυσεις επι αναλυσεων οποιος εχει τον χρονο να ασχοληθει δε θα χασει...

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Εγώ μόλις πήρα το 5800. Φαίνεται πολύ καλό και σίγουρα σε καλύτερη τιμή από αυτά που σου πρότειναν.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει πει κανείς μέχρι τώρα το iphone. Υπάρχει και ολόκληρο τόπικ γι' αυτό. Τον Ιούνιο βγαίνει και η αναβάθμιση του software. Στα θετικά του ότι υπάρχουν κι αρκετά ιατρικά προγράμματα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει πει κανείς μέχρι τώρα το iphone. Υπάρχει και ολόκληρο τόπικ γι' αυτό. Τον Ιούνιο βγαίνει και η αναβάθμιση του software. Στα θετικά του ότι υπάρχουν κι αρκετά ιατρικά προγράμματα.

ευχαριστω για τις απαντησεις. το 5800 βολευει για ιατρικες εφαρμογες και books ? mixmavros σε τι τιμες εχει η apple αυτες τις εφαρμογες που λες ? υπαρχει καπου επιδειξη? (στο yutube δεν βρηκα).

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Για το 5800 δεν ξέρω να σου πω. Αρκετές απ' τις εφαρμογές είναι δωρεάν απ' το appstore κι αρκετές μπορείς να βρεις σε άλλα μέρη (δεν το έχω ψάξει ακόμα τόσο πολύ γτ θα το πάρω μέσα στη βδομάδα το iphone). Αν σε ενδιαφέρει μπες στο myphone.gr και διάβασε τα σχετικά τόπικς, τα παιδιά έχουν κάνει δουλειά.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.