Jump to content

Ποτε θα ξαναπέσει το greekmeds?


mad  cow

Recommended Posts

πραγματικά είναι κρίμα να γίνεται συχνά αυτό το πράγμα.

Το GM έχει πια μεγαλώσει σαν φόρουμ, έχει μεγάλη επισκεψιμότητα, και δεν "ταιριάζει" κάθε λίγο να πέφτει... Χάνει την αξιοπιστία του έτσι.

Ας γίνει ένας δημόσιος διάλογος, ποιά είναι τα προβλήματα που οδηγούν συνεχώς να πέφτει το site?

Μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι?

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγω πιστευω σιγουρα θα πεσει τουλαχιστον αλλη μια φορα,πριν κλεισει ο μηνας.Το εχουν βαλει στο ματι να το διαλυσουν καθε λογης εξωκοσμοι αντιπαλοι.Αν και τωρα τελευταια πεφτει ανα δεκαπενθημερο,ας μην ειμαστε κακοπροαιρετοι.Κανεις δε θελει να κερδισει αλλωστε αυτη την εγχρωμη κουζινα.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ειλικρινά δε γνωρίζω τι συνέβη. Γνωρίζω όμως, ότι μετά από ένα σημείο, αυτό το φόρουμ καταλήγει ο μόνος τρόπος επικοινωνίας με συναδέλφους που έχουν τα ίδια θέματα-προβλήματα με εσένα. Περιμένεις να ανταλλάξεις απόψεις, να ενημερώσεις για θέματα που ίσως βοηθήσουν άλλους συναδέλφους, να ενημερωθείς για το τι συμβαίνει παρά έξω, πανελλαδικά... εν ολίγοις, είναι ένα σημαντικό φόρουμ για τους γιατρούς, πέρα απ'το χαβαλέ μας!

Αν όντως, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξουμε, από εδώ και στο εξής, ας κοινοποιηθεί απ'τους πιο έμπειρους του κυβερνοχώρου!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Eγω πιστευω σιγουρα θα πεσει τουλαχιστον αλλη μια φορα,πριν κλεισει ο μηνας.Το εχουν βαλει στο ματι να το διαλυσουν καθε λογης εξωκοσμοι αντιπαλοι.Αν και τωρα τελευταια πεφτει ανα δεκαπενθημερο,ας μην ειμαστε κακοπροαιρετοι.Κανεις δε θελει να κερδισει αλλωστε αυτη την εγχρωμη κουζινα.

Διαφωνω σε ολα!!! Θα πεσει πριν κλεισει η βδομαδα, του εχουν ΒΓΑΛΕΙ τα ματια, αυτες ειναι καλοπροαιρετες εκτιμησεις ( που να εβλεπες και τις κακοπροαιρετες! ), την κουζινα θελω να την κερδισω εγω!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

να πω σε μια θεια μου να μας ξεματιασει?

μεχρι τωρα πιστευε πως ξεματιαζε και μεσω τηλεφωνου

λες να πιανει και με mail? emxmm

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

και λιγη φραπελια

και το spamming συνεχιζεται...

σας παρακαλω ας επανέλθουμε στο θεμα :P εεεεελα να πεφτουν οι προβλεψεις

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

πραγματικά είναι κρίμα να γίνεται συχνά αυτό το πράγμα.

Το GM έχει πια μεγαλώσει σαν φόρουμ, έχει μεγάλη επισκεψιμότητα, και δεν "ταιριάζει" κάθε λίγο να πέφτει... Χάνει την αξιοπιστία του έτσι.

Ας γίνει ένας δημόσιος διάλογος, ποιά είναι τα προβλήματα που οδηγούν συνεχώς να πέφτει το site?

Μπορούμε να βοηθήσουμε σε κάτι?

πραγματικα,ειναι αδικο για καθε τι μεγαλο να πεφτει καθε λιγο/

εννοειται οτι χανει την αξιοπιστια του/

κι εγω απο την πλευρα μου,προσφερομαι αφενος να συμμετεχω στο δημοσιο διαλογο

για τη διερευνηση των αιτιων που οδηγουν σε αυτο το απογοητευτικο αποτελεσμα

και αφετερου να βοηθησω να το κρατησουμε "σηκωμενο"/

:lol:

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι εγω απο την πλευρα μου,προσφερομαι αφενος να συμμετεχω στο δημοσιο διαλογο

για τη διερευνηση των αιτιων που οδηγουν σε αυτο το απογοητευτικο αποτελεσμα

και αφετερου να βοηθησω να το κρατησουμε "σηκωμενο"/

:lol:

embaaaembaaaembaaaembaaaembaaa

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα από τα μηνύματα που έλαβα ήταν το εξής:

Καλό μήνα και του χρόνου.

Συμβαίνει κάτι ύποπτο με το greekmeds.gr.....όποτε υπάρχει έντονη κινητικότητα με τα περί συλλογικής σύβμασης και είναι αναγκαία η ενημέρωση των συναδέλφων, το συγκεκριμένο site είναι στον ''αέρα''.

Δεν είμαι από τους καλόπιστους και μάλλον οι μεγαλοπατέρες του site τα έχουν κάνει ''πλακάκια'' με τον υπουργό Δημήτρη και το μπλοκάρουν.

Αν ισχύει πάντως...ΝΤΡΟΠΗ !!!

Ξεσκέπασέ τους !!!

C U.

Και η απάντηση μου :

Όσο δεν μπορώ να υποστηρίξω με στοιχεία την οποιαδήποτε καταγγελία δεν μπορώ να "ξεσκεπάσω" τίποτα.

Εκτός το gm υπάρχουν και άλλα site που αν και αντικυβερνητικά λειτουργούν κανονικά.

Δεν μπορώ να πιστέψω πως συνάδελφοι όπως ο Σαράντος και ο Κωνσταντίνος θα τα "έκαναν" πλακάκια με τον οποιοδήποτε με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί το forum.

Και το σχόλιο πλέον είναι:

Κωνσταντίνε και Σαράντο αν σας ξεσκεπάσω θα κρυώσετε; Κάντε ότι είναι ανθρωπίνως δυνατό να μην γίνονται τέτοια σχόλια.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι εγω απο την πλευρα μου,προσφερομαι αφενος να συμμετεχω στο δημοσιο διαλογο

για τη διερευνηση των αιτιων που οδηγουν σε αυτο το απογοητευτικο αποτελεσμα

και αφετερου να βοηθησω να το κρατησουμε "σηκωμενο"/

:lol:

embaaaembaaaembaaaembaaaembaaa

ενταξει,το ομολογω,δεν ειμαι τοσο ξε-σηκωτικη οσο τα ποιηματα σου/

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

κι εγω απο την πλευρα μου,προσφερομαι αφενος να συμμετεχω στο δημοσιο διαλογο

για τη διερευνηση των αιτιων που οδηγουν σε αυτο το απογοητευτικο αποτελεσμα

και αφετερου να βοηθησω να το κρατησουμε "σηκωμενο"/

:lol:

ξεκίνα τις χειρομαλάξεις :P

(http://www.wiggler.gr/2009/02/05/police_operation/)

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα από τα μηνύματα που έλαβα ήταν το εξής:

Καλό μήνα και του χρόνου.

Συμβαίνει κάτι ύποπτο με το greekmeds.gr.....όποτε υπάρχει έντονη κινητικότητα με τα περί συλλογικής σύβμασης και είναι αναγκαία η ενημέρωση των συναδέλφων, το συγκεκριμένο site είναι στον ''αέρα''.

Δεν είμαι από τους καλόπιστους και μάλλον οι μεγαλοπατέρες του site τα έχουν κάνει ''πλακάκια'' με τον υπουργό Δημήτρη και το μπλοκάρουν.

Αν ισχύει πάντως...ΝΤΡΟΠΗ !!!

Ξεσκέπασέ τους !!!

C U.

...το έχω ξαναπεί ,με μέτρο τα X-files.... :P

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γκουχ, γκουχ, γκουχ :)

Αυτά που θα πω εδώ μάλλον θα τα ματαξαναεπαναλάβω αρκετές φορές πριν πάω επειγόντως για ύπνο γιατί αύριο προβλέπεται 12ωρο στο ίδρυμα.

Πριν λίγο καιρό η εταιρεία που για χρόνια μας παρείχε τον χώρο με ιδιαίτερη αξιοπρέπεια το λιγότερο μπορώ να πω, πουλήθηκε/μεταβιβάστηκε σε μία άλλη.

Η μεταφορά στους νέους σέρβερς δυστυχώς δεν ήταν χωρίς προβλήματα. Το σάιτ είναι δυναμικό, δηλαδή κάθε μερικά δευτερόλεπτα προστίθενται πληροφορίες. Για να ήταν η μεταφορά αψεγάδιαστη έπρεπε να κλείσει για μερικές μέρες και οι εταιρίες να συνεργαστούν μεταξύ τους και μαζί μας λίγο καλύτερα, πράγμα που δεν έγινε για αυτό τα πρώτα προβλήματα. Κάποια από αυτά παραμένουν από ότι έχω διαβάσει κατα καιρούς.

Εδώ και ένα μήνα όμως βασίζομαι για το ίντερνετ μου από το σπίτι σε μία 3-τζι σύνδεση της κακιάς ώρας που κάνει μέχρι και το απλό σέρφινγκ βασανιστικό. Ακόμη και τα μέηλ μου προτιμώ να τα διαβάζω από το κινητό ή το νοσοκομείο.

Για αυτό είναι ελαφρώς αδύνατο να επέμβω στα όποια προβλήματα γρήγορα.

Με χαρά όμως ανακοινώνω (και πρώτα από όλα στον εαυτό μου!!!! :anavwfwties: ) ότι η ΒΤ θα μου βάλει από Δευτέρα σοβαρή σύνδεση και έτσι θα μπορέσω να αρχίζω να σκαλίζω τον τόπο και πάλι. (έτσι είπαν τουλάχιστον)

Το τωρινό πρόβλημα τώρα: Την Πέμπτη παρουσίασε κάποιο πρόβλημα ο σέρβερ της εταιρίας. Επικοινώνησα μαζί τους, διαπίστωσαν πως κάποιος δισκος τα εφτύσε και τον αντικατέστησαν γρήγορα. Το φόρουμ όμως δεν σηκώθηκε όπως θα έπρεπε όπως μάλλον καταλάβατε.

Μόνο τηλέφωνα που δεν πήρα στην Αμερική, οι άνθρωποι εγκαθιστούσαν ξανά τα προγράμματα που χρειάζονται μήπως και αλλά τπτ. Τελικά το πρόβλημα ήταν αρκετά απλό, αφού τους έφερα σε επαφή με τήν ίδια την invision. Κάποιο table είχε γίνει corrupt με αυτό που έγινε και έτσι δεν μπορούσε να δουλέψει το φόρουμ. Το διόρθωσαν αμέσως και έληξε η ιστορία.

Θέλω να πιστεύω ότι ήταν το τελευταίο μεγάλο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσουμε.

Κ.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Καλό μήνα και του χρόνου.

Συμβαίνει κάτι ύποπτο με το greekmeds.gr.....όποτε υπάρχει έντονη κινητικότητα με τα περί συλλογικής σύβμασης και είναι αναγκαία η ενημέρωση των συναδέλφων, το συγκεκριμένο site είναι στον ''αέρα''.

Δεν είμαι από τους καλόπιστους και μάλλον οι μεγαλοπατέρες του site τα έχουν κάνει ''πλακάκια'' με τον υπουργό Δημήτρη και το μπλοκάρουν.

Αν ισχύει πάντως...ΝΤΡΟΠΗ !!!

Ξεσκέπασέ τους !!!

C U.

Ο Σαράντος, ο Κώστας και ο άλλος ο καινούριος είναι όλοι μεγαλοπατέρες πουλημένοι ξεφτυλισμένοι τέλος.

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ένα από τα μηνύματα που έλαβα ήταν το εξής:

Καλό μήνα και του χρόνου.

Συμβαίνει κάτι ύποπτο με το greekmeds.gr.....όποτε υπάρχει έντονη κινητικότητα με τα περί συλλογικής σύβμασης και είναι αναγκαία η ενημέρωση των συναδέλφων, το συγκεκριμένο site είναι στον ''αέρα''.

Δεν είμαι από τους καλόπιστους και μάλλον οι μεγαλοπατέρες του site τα έχουν κάνει ''πλακάκια'' με τον υπουργό Δημήτρη και το μπλοκάρουν.

Αν ισχύει πάντως...ΝΤΡΟΠΗ !!!

Ξεσκέπασέ τους !!!

C U.

...το έχω ξαναπεί ,με μέτρο τα X-files.... :P

ΛΟΛ

αααα ρε λεβιαθαν!!

αγαπω λεβιαθαν,το χω ξαναπει ε;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

γκουχ, γκουχ, γκουχ :)

Αυτά που θα πω εδώ μάλλον θα τα ματαξαναεπαναλάβω αρκετές φορές πριν πάω επειγόντως για ύπνο γιατί αύριο προβλέπεται 12ωρο στο ίδρυμα.

το είπες ηδη 3 φορες :P

να φτιαξω ενα τοπικ να τα πεις και εκει? θελω να τ ακουω :P

α και κωνσταντινε για να μην το ξεχασω ο δημητρακης (ο αβραμο) ειπε να περασεις για καφεδακι σημερα

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Ας γίνει ένας δημόσιος διάλογος, ποιά είναι τα προβλήματα που οδηγούν συνεχώς να πέφτει το site?

Οι πολλές βλακείες που γράφονται από διάφορα μέλη(ένα εκ των οποίων είμαι και εγώ) emstupid .Πως να μην πέσει μετά ο server;

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

  • 2 months later...

ωραια ips server error is baaack!

και ειχα αρχισει να ανησυχω γιατι καιρο ειχαμε να το δουμε

υγ: το γραφω εδω γιατι στο θεμα με τα προβληματα μου πεταει error 500 ή κατι παρομοιο

υγ2: σε καποια θεματα μπαινει μονο σε μερικες σελιδες και σε καποιες βγαζει το ιδιο προβλημα ^

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

ωραια ips server error is baaack!

και ειχα αρχισει να ανησυχω γιατι καιρο ειχαμε να το δουμε

υγ: το γραφω εδω γιατι στο θεμα με τα προβληματα μου πεταει error 500 ή κατι παρομοιο

υγ2: σε καποια θεματα μπαινει μονο σε μερικες σελιδες και σε καποιες βγαζει το ιδιο προβλημα ^

το ξέρουμε, πάντως για το συγκεκριμένο τόπικ άμα θες δοκίμασε αυτό:

http://www.greekmeds.gr/forum/index.php?sh...=3941&st=65

Link to comment
Μοιράσου σε άλλους δικτυακούς τόπους

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία νέας...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.